Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες iOS 11 δεν θα χρειάζεται να θυμούνται το password του WiFi τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που κάνει πολύ καλά η Apple (και θα έπρεπε να το κάνουν και οι υπόλοιποι) είναι να φροντίζει να ενημερώνει τους χρήστες με σαφήνεια σχετικά με τις καινούργιες προσθήκες και δυνατότητες του λειτουργικού της.

Αυτό που κάνουν άλλοι είναι απλως να φορτώνουν διάφορα features που περνάνε στο ντούκου αν ο χρήστης δεν κάνει βουτιά σε κάθε ρύθμιση της συσκευής του. Μόνο που δεν είμαστε ακόμα στο 2000 που έμπαινες στις 5-6 ρυθμίσεις της συσκευής σου και μάθαινες όλες τις λειτουργίες της στο 10λεπτο.

Βέβαια εταιρίες όπως η Samsung θα σε ενημερώσουν οπωσδήποτε και θα κάνουν λίστα για τις μαλακίες που μπορεί να κάνει η συσκευή σου (πχ scroll με τα μάτια, pause σε βίντεο όταν κοιτάξεις αλλού) αλλά όχι για κάτι πιθανώς χρήσιμο όπως το παραπάνω. Δίνουν αλλού έμφαση.
Μου αρέσει που στην Ελλάδα θεωρούνται κλαρινογαμπροί οι πελάτες μιας εταιρίας αλλά περνάει απαρατήρητο όταν μια εταιρία... αποτελείται από κλαρινογαμπρούς!



Στο θεμα λοιπόν, όταν η Apple λέει "βάλαμε αυτό και κάνει αυτή τη δουλειά" κάποιοι ανασφαλείς χρήστες Android ακούν "βάλαμε πρώτοι αυτό" και σπεύδουν να δηλώσουν ότι το είχανε εδώ και πχ 50 χρόνια. Δηλαδή άλλα λέει η γιαγιά μου άλλα ακούν τ' αυτιά μου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το notification centre να αλλάζανε, τι καλά που θα'ταν. Του Android είναι πολύ πιο χρηστικό. Και μια εντολή "select all" στις εφαρμογές. Την ψάχνω από τον Φεβρουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλει το insomnia κλήρωση για κάποιον mac px imac 5k να δεις τι έχει να γίνει... το πολύ 20 άτομα να δηλώσουν ενδιαφέρον.  :P

μα το θεμα με τα apple προιοντα δεν βρισκετε στο οτι δεν ειναι καλα.Το θεμα ειναι οτι ειναι τα ποιο υπερτιμημενα προιοντα τεχνολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση και τα καλά σου λόγια.

Ένας γελοίος, για λύπηση, χρήστης iOS που νομίζει ότι ανακάλυψε τον τροχό.

 

Υ/Γ Το χρησιμοποιείς αρκετά το εν λόγω app? Βολεύει;

 

Και την τουαλετα χρησιμοποιεις πολυ

Αυτο δεν σημαινει οτι πριν απο σενα δεν τη χρησιμοποιουσε κανεις αλλος

η οτι απο την στιγμη που καποια στιγμη την εμαθες και την χρησιμοποιεις, αυτοματα το κανεις καλυτερα απο τους προυγουμενους!

Το γεγονος ομως απο απο καποια στιγμη και μετα την εμαθες, ενω πιο πριν πηγαινες πισω απο θαμνους, συγνωμη κιολας... αγνοια λεγεται. Ειδικα οταν εβλεπες τους υπολοιπους γυρω σου να πηγαινουν σαν ανθρωποι...

 

Παρακαλουνται οι χρηστες iphone που ΔΕΝ θα καταλαβουν την παρομοιωση, να συνεχισουν να εχουν το κινητο που εχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την τουαλετα χρησιμοποιεις πολυ

Αυτο δεν σημαινει οτι πριν απο σενα δεν τη χρησιμοποιουσε κανεις αλλος

η οτι απο την στιγμη που καποια στιγμη την εμαθες και την χρησιμοποιεις, αυτοματα το κανεις καλυτερα απο τους προυγουμενους!

Το γεγονος ομως απο απο καποια στιγμη και μετα την εμαθες, ενω πιο πριν πηγαινες πισω απο θαμνους, συγνωμη κιολας... αγνοια λεγεται. Ειδικα οταν εβλεπες τους υπολοιπους γυρω σου να πηγαινουν σαν ανθρωποι...

 

Παρακαλουνται οι χρηστες iphone που ΔΕΝ θα καταλαβουν την παρομοιωση, να συνεχισουν να εχουν το κινητο που εχουν.

 

Ουαου μηπως εισαι απο αυτους που βαζουν και icon packs; Ακούγεσαι πολυ ψαγμένος.

 

ΥΓ Ο ελιτισμός σε ολο του το μεγαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την τουαλετα χρησιμοποιεις πολυ

Αυτο δεν σημαινει οτι πριν απο σενα δεν τη χρησιμοποιουσε κανεις αλλος

η οτι απο την στιγμη που καποια στιγμη την εμαθες και την χρησιμοποιεις, αυτοματα το κανεις καλυτερα απο τους προυγουμενους!

Το γεγονος ομως απο απο καποια στιγμη και μετα την εμαθες, ενω πιο πριν πηγαινες πισω απο θαμνους, συγνωμη κιολας... αγνοια λεγεται. Ειδικα οταν εβλεπες τους υπολοιπους γυρω σου να πηγαινουν σαν ανθρωποι...

 

Παρακαλουνται οι χρηστες iphone που ΔΕΝ θα καταλαβουν την παρομοιωση, να συνεχισουν να εχουν το κινητο που εχουν.

Δεν έχω δει κανέναν να μοιράζει τον κωδικό μέσω εφαρμογής, ούτε έχω ακούσει/διαβάσει ποτέ ότι "εμείς οι πολιτισμένοι Android users έχουμε αυτή τη δυνατότητα ενώ εσείς (οι εν αγνοία iOS χρήστες) δεν την έχετε". Μήπως η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων Android συσκευής έχουν κ αυτοί άγνοια; Έχω δε την υποψία, ότι το ποσοστό των χρηστών iOS 11 που θα γνωρίζουν τη δυνατότητα αυτή (αλλιώς τι νόημα έχει να υπάρχει), θα είναι αρκετά υψηλότερο, συγκριτικά με των Android χρηστών, οι οποίοι μέσω Apple θα μάθουν ότι είχαν κι αυτοί εφαρμογή που το κάνει αυτό. Άσε που κάποιοι απ' αυτούς θα μείνουν και με την εντύπωση ότι η Apple το έκανε πρώτη!

 

Φυσικά και δεν μπορούν όλοι να τα ξέρουν όλα. Πόσο μάλλον για μια κωλοεφαρμογούλα. Αν αυτό το θεωρείς άγνοια και αισθάνεσαι καλύτερα που εσύ έχεις τη γνώση, οκ. Με γεια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει κανέναν να μοιράζει τον κωδικό μέσω εφαρμογής, ούτε έχω ακούσει/διαβάσει ποτέ ότι "εμείς οι πολιτισμένοι Android users έχουμε αυτή τη δυνατότητα ενώ εσείς (οι εν αγνοία iOS χρήστες) δεν την έχετε". Μήπως η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων Android συσκευής έχουν κ αυτοί άγνοια; Έχω δε την υποψία, ότι το ποσοστό των χρηστών iOS 11 που θα γνωρίζουν τη δυνατότητα αυτή (αλλιώς τι νόημα έχει να υπάρχει), θα είναι αρκετά υψηλότερο, συγκριτικά με των Android χρηστών, οι οποίοι μέσω Apple θα μάθουν ότι είχαν κι αυτοί εφαρμογή που το κάνει αυτό. Άσε που κάποιοι απ' αυτούς θα μείνουν και με την εντύπωση ότι η Apple το έκανε πρώτη!

 

Φυσικά και δεν μπορούν όλοι να τα ξέρουν όλα. Πόσο μάλλον για μια κωλοεφαρμογούλα. Αν αυτό το θεωρείς άγνοια και αισθάνεσαι καλύτερα που εσύ έχεις τη γνώση, οκ. Με γεια σου.

Οι Αντροϊντ χρήστες έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά χροοονια, εντάξει?

Τα μισά από αυτά δεν τα χρησιμοποιούν ποτέ ή δεν ξέρουν ότι υπάρχουν. Όταν υιοθετεί ένα feature το iOS θυμούνται ότι το έχουν ή γκλουγκαρουν για να δουν αν το έχουν στο Android.

Μετά μπαίνουν στα fora και καυχιούνται, αλλά συνεχίζουν ακόμη να μην το χρησιμοποιούν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός πάντως ότι ακόμα και σε ένα τέτοιο άρθρο πλακώνεστε μερικοί, είναι τραγικότατο. Οι μεν γιατί θεωρείτε πως είστε πιο hacker επειδή χρησιμοποιείτε Android και οι δε ότι είστε bon viveurs της τεχνολογίας επειδή χρησιμοποιείτε iOS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός πάντως ότι ακόμα και σε ένα τέτοιο άρθρο πλακώνεστε μερικοί, είναι τραγικότατο. Οι μεν γιατί θεωρείτε πως είστε πιο hacker επειδή χρησιμοποιείτε Android και οι δε ότι είστε bon viveurs της τεχνολογίας επειδή χρησιμοποιείτε iOS.

Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν μάλλον στην ζωή τους. Ειδικά οι andoidades που το κρατανε μανιάτικο το μήλο και κάνουν hijack στα θέματα.

 

Όταν λύσω λοιπόν και εγώ τα προβληματα μου, θα με βρείτε μπροστα σας όλοι... Σε όλα τα θέματα για flame..! Από τι παγωτό προτιμάτε μέχρι τους κβαντικους υπολογιστές!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν μάλλον στην ζωή τους. Ειδικά οι andoidades που το κρατανε μανιάτικο το μήλο και κάνουν hijack στα θέματα.

 

Όταν λύσω λοιπόν και εγώ τα προβληματα μου, θα με βρείτε μπροστα σας όλοι... Σε όλα τα θέματα για flame..! Από τι παγωτό προτιμάτε μέχρι τους κβαντικους υπολογιστές!

 

κοιτα να δεις οταν ενα νεο χαρακτηριστικο(που υπαρχει σε αλλες πλατφορμες) ανακοινωνετε σε ενα λογισμικο και γινετε απο μονο του θεμα(ας το παραδεχτουμαι δεν ειναι και τπτ το σπουδαιο)  στο μεγαλυτερο τεχνολογικο φορουμ της χωρας τι περιμενεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις οταν ενα νεο χαρακτηριστικο(που υπαρχει σε αλλες πλατφορμες) ανακοινωνετε σε ενα λογισμικο και γινετε απο μονο του θεμα(ας το παραδεχτουμαι δεν ειναι και τπτ το σπουδαιο) στο μεγαλυτερο τεχνολογικο φορουμ της χωρας τι περιμενεις?

Σαν ενημέρωση πάντως ανακοινωνεται. Μαζί σας θα ήμουν αν το ειχαν ανακοινώσει σαν πρωτοτυπία έναντι των άλλων λειτουργικών. Πάντως δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Ούτε καρπωνεται κανείς παγκοσμοια πρωτοτυπία στα σε αυτο.Απλα υπάρχει μένος και αρπαζονται με την λέξη apple γιατί στο μυαλό τους πάει apple=innovation και θέλουν να αποδειξουν το λάθος.

Τσιλαξ σιγα τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ητα ενημερωση αν συμπεριλαμβανονταν σε μια λιστα με τα νεα features του ios 11 και γινοταν και μια αναφορα σε αυτο για να τραβιξει την προσοχη.

Οταν γινεται ξεχωριστω thread για κατι τετοιο και καθε τι τετοιο λογο apple επειδη τραβαει τα κλικ τετοιες συμπρτιφορες και ειρωνιες θα εισπρατει το αρθρο γιατι τετοια του αξιζουν.Αξιζουν τετοιες ειρωνιες προς αυτα τα αρθρα γιατι ειναι clickbait και μονο, οι χρηστες την εισπρατουν μονο οταν απαντανε και αυτοι ειρωνικα και προσωπικα για μενα και δεν χρειαζεται και δεν πρεπει γιατι η επιλογη OS ειναι προσωπικο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Αντροϊντ χρήστες έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά χροοονια, εντάξει?

Τα μισά από αυτά δεν τα χρησιμοποιούν ποτέ ή δεν ξέρουν ότι υπάρχουν. Όταν υιοθετεί ένα feature το iOS θυμούνται ότι το έχουν ή γκλουγκαρουν για να δουν αν το έχουν στο Android.

Μετά μπαίνουν στα fora και καυχιούνται, αλλά συνεχίζουν ακόμη να μην το χρησιμοποιούν.

Φαντασου λοιπον ποσο αχρηστα ειναι αυτα τα χαρακτηριστικα, τα οποια η Apple διατυμπανιζει και οι απο κατω ζητωκραυγαζουν, οταν και που τα εχουν δεν τα χρησιμοποιουν, και συνεχιζουν να μην τα χρησιμοποιουν ακομα και οταν μαθαινουν οτι τα εχουν. 

 

Your words...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...