Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πρώτη φορά είδα και stuttering στους 2 μήνες που το παιζω.Και πρώτη φορά η 1080ti πέφτει κάτω από 95% usage,ακόμα και 80% είδα.

 Ίδιο πάνω κάτω performance σε fps αλλά μπουκαλιάζει ο [email protected] στα 1440p,πράγμα που δεν γινόταν πριν σε καμία περίπτωση. Πολύ κακό το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα το παιχνίδι, και κράσαρε κατευθείαν μετά το πρώτο cutscene. (RX 570 4gb saphire, fx 6300, 8gb ram, H 570 πρέπει να έχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το παιχνίδι γιατί δεν έχω βρει κανένα βιντεάκι στο youtube που να δείχνει πως τρέχει) Έκανα full refund και πάμε για άλλα!  

Επεξ/σία από BabyRage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 35 ώρες εντός παιχνιδιού έτυχε να παρατηρήσω το "φαινόμενο"  100% cpu usage. 

Είναι κρίμα γιατί στην πλειοψηφία του το παιχνίδι τρέχει πολύ καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BabyRage said:

Αγόρασα το παιχνίδι, και κράσαρε κατευθείαν μετά το πρώτο cutscene. (RX 570 4gb saphire, fx 6300, 8gb ram, H 570 πρέπει να έχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το παιχνίδι γιατί δεν έχω βρει κανένα βιντεάκι στο youtube που να δείχνει πως τρέχει) Έκανα full refund και πάμε για άλλα!  

Σίγουρα δεν φταίει το παιχνίδι. Κάποια αστάθεια έχεις στο σύστημά σου προφανώς.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabyRage είπε

Αγόρασα το παιχνίδι, και κράσαρε κατευθείαν μετά το πρώτο cutscene. (RX 570 4gb saphire, fx 6300, 8gb ram, H 570 πρέπει να έχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το παιχνίδι γιατί δεν έχω βρει κανένα βιντεάκι στο youtube που να δείχνει πως τρέχει) Έκανα full refund και πάμε για άλλα!  

Γενικά έχω διαβάσει δεν τρέχει σε αυτούς τους FX επεξεργαστές. Και η ubisoft φαίνεται ακόμα δεν το έχει πατσάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Γενικά έχω διαβάσει δεν τρέχει σε αυτούς τους FX επεξεργαστές. Και η ubisoft φαίνεται ακόμα δεν το έχει πατσάρει...

Define δεν τρέχει. Το να μπει στο game και να πιάνει 10 fps max το καταλαβαίνω. Το game κράσαρε τελείως. Απλά νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στην κάρτα γραφικών (driver δεν ξέρω τι) οπότε λέω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος με την συγκεκριμένη. Επίσης υπάρχουν δεκάδες βίντεο με το cpu αυτό στο youtube όπου το game "παίζει". Με την κάρτα αυτή όμως ελάχιστα έως κανένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BabyRage είπε

Define δεν τρέχει. Το να μπει στο game και να πιάνει 10 fps max το καταλαβαίνω. Το game κράσαρε τελείως. Απλά νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στην κάρτα γραφικών (driver δεν ξέρω τι) οπότε λέω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος με την συγκεκριμένη. Επίσης υπάρχουν δεκάδες βίντεο με το cpu αυτό στο youtube όπου το game "παίζει". Με την κάρτα αυτή όμως ελάχιστα έως κανένα. 

Αν έχεις msi afterburner και οποιοδήποτε άλλο τέτοιου τύπου πρόγραμμα ανοιχτό , κλείσε το μήπως είναι εκεί το πρόβλημα :) 

Αλλιώς, I don't know :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, greg2310 είπε

με 4790 στα 4 ghz μονιμα και r9 290 τι ρυθμισεις προτεινεται; τωρα ξεκιναω

Λογικά στο cpu κομμάτι είσαι ΟΚ γιατί το HT δίνει μεγάλο κέρδος στο συγκεκριμένο παιχνίδι, οπως φαίνεται και πιο κάτω, με ανώτερη ομαλότητα. Τουλάχιστον το δεύτερο στο επιβεβαιώνω από ιδία εμπειρία. Τρέχει απροβλημάτιστα με 6 θρεντς και πάνω.

Στο gpu σκέλος τώρα, οι κάρτες της AMD δεν φαίνεται να τα πάνε τόσο καλά. Ξεκίνα με high και άρχισε να ανεβάζεις διάφορα settings. Κράτα τις σκιές αν μπορείς πάνω από το high. AA στο low μαζί με Lumasharpen / highpassfilter sharpen από το Reshade. Depth of field ρίχνει καρέ στα cinematics οπότε και ανοικτό δεν σε νοιάζει.

 

7 ώρες πριν, BabyRage είπε

Αγόρασα το παιχνίδι, και κράσαρε κατευθείαν μετά το πρώτο cutscene. (RX 570 4gb saphire, fx 6300, 8gb ram, H 570 πρέπει να έχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το παιχνίδι γιατί δεν έχω βρει κανένα βιντεάκι στο youtube που να δείχνει πως τρέχει) Έκανα full refund και πάμε για άλλα!  

Σιγουρέψου ότι δεν υπάρχει καθόλου oc. Στην αρχή το έτρεξα με μνήμες στα 3200Mhz και είχα συνέχεια crash to desktop μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο ή σχεδόν αμέσως. Αποκάλυψε αστάθεια του imc που δεν φαινόταν αλλού.

Μετά δες αν είναι σωστά εγκατεστημένα τα microsoft redistributables που έχει ανάγκη το game(αν είναι τότε γίνονται repair). Υπάρχουν προγράμματα πλήρους απεγκατάστασης προγραμμάτων(π.χ. total uninstall) που θα σε βοηθήσουν να σβήσεις όλα τα ίχνη τους και να τα επανεγκαταστήσεις αν κάτι πήγε στραβά. Σιγουρέψου ότι οι drivers της κάρτας σου περάστηκαν σωστά, χωρίς υπολείμματα από παλιότερους. Συν ό,τι ειπώθηκε πιο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αυτή παιδιά (εάν ποτέ).

 

Είναι απαράδεκτο να έχουμε γλώσσα που μετράει πάνω από 3 χιλιάδες χρόνια και να μην έχουμε ένα λεξικό της προκοπής, με σωστό interface, ιστορία και εξέλιξη της λέξης.

Απαράδεκτο να μην υπάρχει αρχαιοελληνικό λεξικό ώστε να γνωριζόμαστε με τις "ρίζες" μας.

Τέστα :)

Assassin's Creed  Origins Screenshot 2018.02.22 - 21.53.27.19.jpg

 Θα κάνω μια προσπάθεια ούτως ή άλλως :)

"Άνθρωπος προς Βασιλέαν και Βασιλεύς προς Θεόν

Δύναμιν Θεών εν Χερσίν Ανθρώπου Στρέφει"

Θεώ οτι το νόημα είναι οτι ιεραρχικά, ο Άνθρωπος(ο κοινός) στρέφεται προς τον Βασιλιά (για τα προβλήματά του), ο Βασιλιάς προς Θεό και τέλος ο Θεός, εφόσον το θέλει (δυνάμιν) ή ίσως εννοεί οτι ο Θεός με την σειρά του εναποθέτει την Δύναμη του στα χέρια του Ανθρώπου.

 

Καμιά βοήθεια απο Φιλόλογο που να έχει ασχοληθεί με την Αρχαία; :)
 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα με συγχωρέσεις Dj, εφόσον ο άνθρωπος συνειδητοποιημένα ψάχνει το παρελθόν του (στα βάθη των ωκεανών/ διάστημα, αρχαιολογικές εργασίες), θά πρεπει να έχει πρόσβαση (εύκολη και γρήγορη βάση της σύγχρονης επιστήμης) σε αυτές τις "νεκρές" γλώσσες, που μόνο νεκρές δεν είναι. Όχι ακριβώς. Η μορφή της γλώσσας έχει εξελιχθεί/ απλοποιηθεί, όμως εάν πραγματικά θέλεις να γνωρίζεις τι ομιλείς, χρείαζεσαι πληροφορία.

 

Η Ελληνική γλώσσα (αρχαία-σύγχρονη, ουσιαστικά είναι ΜΙΑ), είναι ίσως ένα από τα καλύτερα ταξίδια στο κόσμο του μαγικού και της φαντασίας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...