Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έκανα εντάξει :P 

Screenshot_6.png.ada8bce73415ba6e45b525f0b6b77f71.png

Είναι το πρώτο και λογικά το τελευταίο DLC/Season Pass που αγοράζω...

Στο μεταξύ το έχω σε έναν 120ρη ssd που είχα και το Syberia 3 και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω χώρο :P Έσβησα το Syberia και όλα κομπλέ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

Το έκανα εντάξει :P 

Screenshot_6.png.ada8bce73415ba6e45b525f0b6b77f71.png

Είναι το πρώτο και λογικά το τελευταίο DLC/Season Pass που αγοράζω...

 

Ελα ρε αφου ξερω οτι το ευχαριστηθηκες το game πηγαινε λιωσε τωρα και αστα αυτα.. :P

Ειναι πολυ ωραια και τα δυο και εχουν ωρες fun θα τα ευχαριστηθεις.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάνταρ :D 

Σταθερότατος στις απόψεις μου πάντως :P Η παραπάνω αγορά ωστόσο δεν επηρεάζει την γενικότερη ιδέα που έχω για αυτά ;) 

 

Aaaand , downloading :P 

Screenshot_7.png.cf547b3a6eeaff9430880ff3442126ed.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tommybertsen είπε

Στάνταρ :D 

Σταθερότατος στις απόψεις μου πάντως :P Η παραπάνω αγορά ωστόσο δεν επηρεάζει την γενικότερη ιδέα που έχω για αυτά ;) 

 

 

 

Ειναι ζητημα αν ευχαριστιομαστε πλεον 1-2 παιχνιδια καθε χρονο.. Αν καθομαι και ψαχνω για κατι που κανω σαν χομπυ ηθικους φραγμους το χασαμε το νοημα.. 

Στα παιχνιδια που εχω παιξει πανω απο 100 ωρες για εμενα αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στον dev εστω και με την μορφη dlc.. Δεν ειναι αλλωστε νεο φαινομενο και ουτε θα το κανουμε και σε πολλα παιχνιδια μονο σε οτι μας τραβαει πραγματικα και ευχαριστιομαστε..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αν το δεις από την οπτική γωνία της τιμής που το αγόρασα, 36€ το παιχνίδι και 22.5€ το DLC, είναι σαν να πλήρωσα ένα Full Price AC:Origins! 

Το θέμα είναι ότι γίνεται σε πολλά games και το υιοθετούν όλο και περισσότεροι, αλλά ναι, σπάνια ευχαριστιέσαι ένα παιχνίδι πλέον. Ειδικά εγώ που έχω κόψει και τα online εδώ και καιρό :) 

Προς το παρόν ευχαριστιέμαι την άδειά μου :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ειναι ζητημα αν ευχαριστιομαστε πλεον 1-2 παιχνιδια καθε χρονο.. Αν καθομαι και ψαχνω για κατι που κανω σαν χομπυ ηθικους φραγμους το χασαμε το νοημα.. 

Στα παιχνιδια που εχω παιξει πανω απο 100 ωρες για εμενα αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στον dev εστω και με την μορφη dlc.. Δεν ειναι αλλωστε νεο φαινομενο και ουτε θα το κανουμε και σε πολλα παιχνιδια μονο σε οτι μας τραβαει πραγματικα και ευχαριστιομαστε..

Έχεις δίκαιο αλλα δυστυχώς για αυτό τον λόγο συνεχίζουν τέτοιες πρακτικές και είμαι σίγουρος θα προτιμούσες να έπαιρνες όλα τα "DLC" day1 μαζί με το main game. ;) Αλλα επειδή νομίζω είναι too late πια για να αλλάξει κάτι τέτοιο που έχει καθιερωθεί για αυτό και θα συμφωνήσω δυστυχώς μαζί σου. :)

p.s. Για το pre-order όμως παραμένω τελείως αντίθετος.(γενικά μιλάω) ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

pre-order

Το μόνο που έκανα pre-order (βασικά 5 ώρες πριν κυκλοφορήσει για να κάνω pre-load και να το έχω) ήταν το Fifa 17! Και αυτό επειδή γενικά το Fifa έβγαζε πάντα τα λεφτά του και το έβρισκα σε καλή τιμή για αυτές τις λίγες ώρες πριν (όχι από origin).

Για να δούμε αν θα ισχύσουν και οι φήμες για το επόμενο AC που λένε ότι παίζεται να είναι στην Ελλάδα (και για Κίνα ακουγόταν αλλά who knows...). Απλά έχω απορία πως ακριβώς θα εξελιχθεί. Λογικά θα πρέπει να είναι πριν την εποχή του origins, σε μία εποχή ευημερίας και όχι παρακμής... Ίδωμεν! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχεις δίκαιο αλλα δυστυχώς για αυτό τον λόγο συνεχίζουν τέτοιες πρακτικές και είμαι σίγουρος θα προτιμούσες να έπαιρνες όλα τα "DLC" day1 μαζί με το main game. ;) Αλλα επειδή νομίζω είναι too late πια για να αλλάξει κάτι τέτοιο που έχει καθιερωθεί για αυτό και θα συμφωνήσω δυστυχώς μαζί σου. :)

p.s. Για το pre-order όμως παραμένω τελείως αντίθετος.(γενικά μιλάω) ;)

Να σου πω κατι.. Αν το καλοσκεφτεις ειχαμε expansion pack (ok δεν ειναι το ιδιο με dlc) απο πολυ παλιά οποτε δεν ειναι καινούρια τακτικη. Το προβλημα ειναι με τους εκδοτικους οικους και οχι με τα studios imho.. Τουλαχιστον να βλέπουμε καλα παιχνιδια 

Για το θεμα του preorder προσωπικά επειδή ξερω τι  αγοράζω οταν το κανω και ξερω οτι πιθανότατα θα με ικανοποιήσει το κανω pre order για να γλυτωσω και κανα ψιλό γιατί γυρω στις μέρες κυκλοφορίας η τιμη είναι υψηλή. Να περιμενω για κατι που μου αρέσει πολύ δυσκολο( δεν θα με μαθω τωρα), οποτε στο απευχθεο σεναριο που αποδειχθει μουφα ή εχει θεματα κανω refund ή απλα θα ειμαι επιφυλακτικός στην επομενη. 

Οπως ειπα λιγα παιχνιδια χαίρομαι πλεον και εγω εχω κοψει το online κατα ένα μεγάλο βαθμο πλεον λογω χρονου οποτε δεν το πολυψαχνω.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ειμαι στην αρχη ακομα του παιχνιδιου και το επιπεδο  μου ειναι αρκετα χαμηλο.Ειμαι στο σημειο που μπαινεις μαζι με κκαποιον σε μια σπηλια και μετα απο τις πλατφορμερς που εχεις να ρυθμισεις για να ανεβει και ο αλλος μαζι σου πρεπει να σκοτωσεις τους habbits αν θυμαμαι καλα.Το σημειο του παιχνιδιου λεγεται the setting sun .To θεμα ειναι οτι επειδη  η αποστολη αυτη απαιτει υψηλοτερο επιπεδο δε μπορω να το περασω με τιποτα.Χανω συνεχεια και εχω προσπαθησει πανω απο 50 φορες.Θα εξαιρεσω βεβαια τις αστοχιες του παιχνιδιου ,οπως για παραδειγμα ο αλλος τρωει στη μουρη ενα τεραστιο ατσαλινο ματσουκι 30 κιλων και δε παθαινει τιποτα ,η τρωει ενα βελος απο 3 μετρα αποσταση και επισης δε παθαινει τιποτα.Το θεμα ειναι πως δε μπορω να γυρισω πισω και χανω ακομα και αν παω να παιξω stealth.Τι προτεινετε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Απορώ πως αποφάσισες να παίξεις το DLC που έχει recommended level 43 ενώ είσαι στην αρχή του game...πάνε στο quest, κανε reload, walk away.

 

Ετσι ακριβως και το ζητημα με το Assassins creed ειναι οτι οσο καλος και να εισαι αν διαφερεις 3-4 level απο τον npc δεν παιζει να τον βγαλεις με τιποτα δεν σε αφηνει.. Αναγκαστικα πρεπει να κανεις level up για να κανεις δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Well, τελείωσε και αυτό! Πολύ δυνατό! Συνολικό playtime 77h στο main game και 30h  στα DLC.

Έχω την απορία πάντως, γράφει ποτέ 100% στο game progression? Έχω κάνει τα πάντα όλα μέσα στο παιχνίδι

Spoiler

(locations, papyrous, treasures, side quests )

και παρόλα αυτά 99%. Δεν έχω κάνει τα achievements όλα, μετράνε στο συνολικό completion?

Spoiler

Επίσης εικάζω πως κάτι random καταστάσεις με τύπους που συναντάς στα DLC από το main game και απλά μιλάς μαζί τους, δεν έχουν σχέση. 

 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...