Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee Lake και Z370 chipset


Whitefanged

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο που το παρόν νήμα δεν έχει να κάνει με τον μέσο όρο, αλλά με μια πολύ μικρή μειοψηφία που θα πάει σε coffee lake. Ένα αυτό και δεύτερον δεν αφορά ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο χρήστη τι θα αγοράσουμε και από που βρίσκουμε τα λεφτά. Θα την πεις σε κάποιον που τον ξέρεις προσωπικά και στο παίζει ιστορία με λεφτά του μπαμπά, όχι σε κάποιον άγνωστο σε ένα forum που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα γι' αυτόν. Απλά οι Έλληνες είναι της νοοτροπίας ''να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, γιατί εγώ δεν έχω'', γι' αυτό διαβάζουμε τέτοια σχόλια. Να πάμε και στον Ronaldo μήπως να του πούμε ''Ρε μεγάλε τα παιδάκια στην Αφρική δεν έχουν να φάνε και 'συ κυκλοφορείς με Pagani και τα καλύτερα γουνιά του κόσμου ;'' 

 

 

 

Όταν παρακολουθείς κάποια χρόνια το φόρουμ καταλαβαίνεις από τα γραφόμενα κάποιων "τι καπνό φουμάρουν". Εκτός και αν εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος βγάζει 2000 € το μήνα που είναι σπάνιο. Είναι ακριβώς το ίδιο με το παράδειγμα που είπα για το Iphone. Δικαίως σχολιάζεται αρνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παρακολουθείς κάποια χρόνια το φόρουμ καταλαβαίνεις από τα γραφόμενα κάποιων "τι καπνό φουμάρουν". Εκτός και αν εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος βγάζει 2000 € το μήνα που είναι σπάνιο. Είναι ακριβώς το ίδιο με το παράδειγμα που είπα για το Iphone. Δικαίως σχολιάζεται αρνητικά.

Τον προσβάλεις ρε φίλε.

Το θεωρεί δικό του προνόμιο ;)

Τέλος πάντων όπως είπες από τα δείγματα γραφής καταλαβαίνεις τον χαρακτήρα του καθενός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ζηλεια αδερφε... Παντως νομιζω εδω μεσα οι περισσοτεροι δουλευουν και χαλανε τα δικα τους λεφτα οπως και εγω.

 

 

Καμία ζήλια. Απλώς το να μιλάει κάποιος για προσθήκη πανάκριβων CPU και GPU λές και είναι αλλαγή λάμπας για το σπίτι με ξεπερνάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρεί τον εαυτό του υπεράνω και ελίτ γιατί θα πάρει επιτέλους 6/12.

Δηλαδή όλοι αυτοί που είχαν χρόνιαααααα τώρα τι να πουν;

Άσε που κάνουν σύγκριση GPU και αναφέρουν την 1089ti λες και είναι κουφέτο.

Το ότι δεν την έχουν δεν έχει καμία σημασία βέβαια, φτάνει που γράφει και η δικιά τους Nvidia!!!!

Αυτή είναι η νοοτροπία πλέον.

Καμία ζήλια. Απλώς το να μιλάει κάποιος για προσθήκη πανάκριβων CPU και GPU λές και είναι αλλαγή λάμπας για το σπίτι με ξεπερνάει.

Τα λέει, δεν τα έχει.

Αυτό είναι το χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι υπάρχει κι αρκετή δόση χιούμορ στα γραφόμενα του psycho. 

Ας μη βγάζουμε τα pitchforks να σκοτώσουμε τη μάγισσα.


Καμία ζήλια. Απλώς το να μιλάει κάποιος για προσθήκη πανάκριβων CPU και GPU λές και είναι αλλαγή λάμπας για το σπίτι με ξεπερνάει.

 

Θυμίζω κάτι που το κάνω κι εγώ συχνά.

Μην αναγάγεις τον δικό σου μικρόκοσμο στο μέσο όρο ή τέλοσπάντων στην πραγματικότητα άλλων ανθρώπων.

πχ εγώ έχω οικογένεια, πολλές υποχρεώσεις και παρόλαυτα ένα cpu είναι μια τρίχα από τα φρύδια μου.

Μικρή τρίχα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ...

Εσύ έλεγες μήνες για 6/2, μήνες ολόκληρους.

Τώρα που μάζεψες τα λεφτά και ίσως κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα θεωρείς τον εαυτό σου ανώτερο;

Όχι γιατί πολύ υφακι παίζει από σένα και τον άλλον δύο μέρες τώρα.

Άσχετα βέβαια αν ανάλογα την περίσταση αλλάζουν και τα δεδομενα σας.

Ο ένας από Q6600 πήρε 4790 και νόμιζε ότι έχει υπόστασιν της ΝΑΣΑ και εσύ με τον 3570 έγινες ο σούπερ ντουπερ.

Για να το κοιτάξετε λίγο και οι δύο γιατί μάλλον αέρα τα μυαλά σας πήραν.

 

Χρόνια λέω-περιμένω για 6/12 και επιτέλους η Intel αποφάσισε να τον βγάλει στην mainstream πλατφόρμα. Δεν μαζεύω λεφτά, δουλεύω και όταν θέλω κάτι τα σκάω(Όχι ότι σε αφορά αλλά οκ). Ελιτισμό δεν βγάζω εγώ καθώς δεν έχω ανάγκη να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν. Τα περί ''σαπάκια'' είναι χαβαλές και το έχω τονίσει κι' άλλες φορές, εκτός και αν μιλάμε για G4560. Απλά το insomnia δεν έχει moderation της προκοπής και διαβάζεις σχόλια τύπου ''Ο G4560 μπορεί να οδηγήσει κάρτες επιπέδου 1070+'' ή ''Πήρες 1080Ti και αγνοείς τον μέσο όρο που έχει iGPU''. Βρίσκεστε σε forum, τα συστήματα εδώ μέσα(Σαν του Whitefanged ή σαν του Spartan117 κλπ) είναι μειοψηφία της μειοψηφίας και φαίνεται και από το Steam αυτό που βλέπεις τι έχει ο μέσος όρος. Αν δεν σας αρέσει, κρίμα. Τώρα όπως έχω πει, οι περισσότεροι που γράφετε στο παρόν νήμα δεν είστε gamers, έχετε rigs για να ποστάρετε σε forum. Αν ζητήσω Steam profiles από τι παιχνίδια έχετε αγοράσει θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέσπα, φτάνει με αυτά γιατί είμαστε off-topic. Ξέρει κάποιος αναμενόμενη τιμή στην Ελλάδα για τον i5-8500 ,8600 non k;; 


Χρόνια λέω-περιμένω για 6/12 και επιτέλους η Intel αποφάσισε να τον βγάλει στην mainstream πλατφόρμα. Δεν μαζεύω λεφτά, δουλεύω και όταν θέλω κάτι τα σκάω(Όχι ότι σε αφορά αλλά οκ). Ελιτισμό δεν βγάζω εγώ καθώς δεν έχω ανάγκη να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν. Τα περί ''σαπάκια'' είναι χαβαλές και το έχω τονίσει κι' άλλες φορές, εκτός και αν μιλάμε για G4560. Απλά το insomnia δεν έχει moderation της προκοπής και διαβάζεις σχόλια τύπου ''Ο G4560 μπορεί να οδηγήσει κάρτες επιπέδου 1070+'' ή ''Πήρες 1080Ti και αγνοείς τον μέσο όρο που έχει iGPU''. Βρίσκεστε σε forum, τα συστήματα εδώ μέσα(Σαν του Whitefanged ή σαν του Spartan117 κλπ) είναι μειοψηφία της μειοψηφίας και φαίνεται και από το Steam αυτό που βλέπεις τι έχει ο μέσος όρος. Αν δεν σας αρέσει, κρίμα. Τώρα όπως έχω πει, οι περισσότεροι που γράφετε στο παρόν νήμα δεν είστε gamers, έχετε rigs για να ποστάρετε σε forum. Αν ζητήσω Steam profiles από τι παιχνίδια έχετε αγοράσει θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος.

 

 

 

Άμα θές σου δίνω το Steam profile μου πάντως. ;) 450 παιχνίδια έχω, καλά είναι;; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζω κάτι που το κάνω κι εγώ συχνά.

Μην αναγάγεις τον δικό σου μικρόκοσμο στο μέσο όρο ή τέλοσπάντων στην πραγματικότητα άλλων ανθρώπων.

πχ εγώ έχω οικογένεια, πολλές υποχρεώσεις και παρόλαυτα ένα cpu είναι μια τρίχα από τα φρύδια μου.

Μικρή τρίχα.  

 

Ντροπή σου, τέτοια σχόλια είναι εριστικά με βάση την σημερινή πραγματικότητα της Ελλάδας. Παρακαλώ να συμμορφωθείς, να συνέλθεις και να προσγειωθείς στην πραγματικότητα των 400 ευρώ το μήνα(Γιατί έτσι)  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι υπάρχει κι αρκετή δόση χιούμορ στα γραφόμενα του psycho. 

Ας μη βγάζουμε τα pitchforks να σκοτώσουμε τη μάγισσα.

 

Θυμίζω κάτι που το κάνω κι εγώ συχνά.

Μην αναγάγεις τον δικό σου μικρόκοσμο στο μέσο όρο ή τέλοσπάντων στην πραγματικότητα άλλων ανθρώπων.

πχ εγώ έχω οικογένεια, πολλές υποχρεώσεις και παρόλαυτα ένα cpu είναι μια τρίχα από τα φρύδια μου.

Μικρή τρίχα.  

 

 

 

Με τη διαφορά ότι ο μικρόκοσμος ο δικός μου είναι ο μικρόκοσμος πολλών εκεί έξω. Αυτό που λές ισχύει για τον Psycho_Warhead.

Ντροπή σου, τέτοια σχόλια είναι εριστικά με βάση την σημερινή πραγματικότητα της Ελλάδας. Παρακαλώ να συμμορφωθείς, να συνέλθεις και να προσγειωθείς στην πραγματικότητα των 400 ευρώ το μήνα(Γιατί έτσι)  :P

 

 

 

Το Steam profile σου ποιο είναι αλήθεια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν σου είπε κανείς ούτε πόσα βγάζεις ούτε που τα ξοδεύεις.

Εσύ την έπιασες την καραμέλα...

Όσο για τον ελιτισμό τα γραπτά μένουν.

Και δεν "εκραξα" τις επιλογές σου αλλά τα γραπτά σου.

Έτσι για να μην υπάρχει παρεξήγηση.

Από την άλλη αν είχες χιουμοριστική διάθεση, που πολύ αμφιβάλλω, ζητάω συγνώμη.

Αλλά όταν μια βδομάδα διαβάζω ποστ του τύπου "γιατί γράφεται αν δεν αγοράσετε" ή όλοι είναι άχρηστοι παίχτες (λες και τους ξέρεις όλους) συγνώμη αλλά μάλλον από τους 20;30; που γράφουν εδώ σε ένα δημόσιο φόρουμ έχετε την απαίτηση να μην γράφουν όσοι δεν θα αγοράσουν μάλλον υπάρχει θέμα.

Στην τελικά υπάρχουν τα pm, τα mail ακόμη και το τηλέφωνο ή ο καφές και να τα πείτε εσείς οι δύο σούπερ ντουπερ gamers.

Έτσι δεν είναι ή έχω άδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θές σου δίνω το Steam profile μου πάντως. ;) 450 παιχνίδια έχω, καλά είναι;; :D

 

Εσύ είσαι ο ορισμός του ''Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα''. Ακόμα γελάω που ζητούσες εξηγήσεις από τον Spartan117 που βρήκε λεφτά για την 1080Ti..Έχεις πετάξει κορυφαία μαργαριτάρια κατά καιρούς για τα οποία ο παλιότερος λογαριασμός σου ''Darth_Fanis'' είχε αρπάξει ban.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μερικοί χαλαρώστε, rigs για να ποσταρετε στα forum ενώ τα δικά σας είναι για pro gamers της βούρτσας που είστε. Το ότι μπορεί να έχετε συστήματα με προδιαγραφές pro gamer δεν σας κάνει και pro έτσι. Casuals είστε. Εγώ ούτε καν casual αλλά τον μοναδικό που πυροβολεί εδώ μέσα είναι ο @ShooterX aka shooterakis aka Άκης.

 

Χαλαρώστε λοιπόν με τα rigs για ποσταρισμα και ασχοληθείτε με τα θεωρητικά ακόμα specs του προς μελλοντική διάθεση επεξεργαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι ο ορισμός του ''Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα''. Ακόμα γελάω που ζητούσες εξηγήσεις από τον Spartan117 που βρήκε λεφτά για την 1080Ti..Έχεις πετάξει κορυφαία μαργαριτάρια κατά καιρούς για τα οποία ο παλιότερος λογαριασμός σου ''Darth_Fanis'' είχε αρπάξει ban.

 

 

 

Ναι καλά οκ. Ποιο είναι το Steam profile σου είπαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν σου είπε κανείς ούτε πόσα βγάζεις ούτε που τα ξοδεύεις.

Εσύ την έπιασες την καραμέλα...

Όσο για τον ελιτισμό τα γραπτά μένουν.

Και δεν "εκραξα" τις επιλογές σου αλλά τα γραπτά σου.

Έτσι για να μην υπάρχει παρεξήγηση.

Από την άλλη αν είχες χιουμοριστική διάθεση, που πολύ αμφιβάλλω, ζητάω συγνώμη.

Αλλά όταν μια βδομάδα διαβάζω ποστ του τύπου "γιατί γράφεται αν δεν αγοράσετε" ή όλοι είναι άχρηστοι παίχτες (λες και τους ξέρεις όλους) συγνώμη αλλά μάλλον από τους 20;30; που γράφουν εδώ σε ένα δημόσιο φόρουμ έχετε την απαίτηση να μην γράφουν όσοι δεν θα αγοράσουν μάλλον υπάρχει θέμα.

Στην τελικά υπάρχουν τα pm, τα mail ακόμη και το τηλέφωνο ή ο καφές και να τα πείτε εσείς οι δύο σούπερ ντουπερ gamers.

Έτσι δεν είναι ή έχω άδικο;

 

Κάνουμε χαβαλέ, δεν θεωρώ ότι σε κάνει μάγκα αν τα σκας για δυνατό HW και την λες στους άλλους(Κοινώς συγκρίνεις e-penis). Εμένα μου τη δίνουν άτομα που το παίζουν ειδήμονες ενώ είναι με 7700K και single-channel memory ή άτομα που τραβάνε ζόρι στο τι αγοράζεις και που βρήκες τα λεφτά ή άτομα που επιμένουν ότι ένας G4560 οδηγεί άνετα κάρτες 1070+(Αυτά θα έπρεπε να 'ναι αιτία για ban γιατί μιλάμε για παραπληροφόρηση του κερατά). Κάθεται ο ''7700K'' και μου την λέει τώρα επειδή είμαι ακόμα με τον 3570K. Αυτό βγάζει ελιτισμό ο οποίος δεν έχει και βάση γιατί έχει κάνει κακή αγορά και ενώ του το έχουν πει όλοι, εξακολουθεί να πιστεύει ότι είναι σούπερ-ντούπερ κορυφαίος. ''Να μου την πει'' ένας με όντως σωστό build με διάθεση χιούμορ να το ανεχτώ και να συνεχίσω το χαβαλέ μαζί του. Προσωπικά παίζω παιχνίδια, μετά το upgrade θα ποστάρω και κάνα benchmark να δω που βρίσκομαι στο αντίστοιχο νήμα, θα ακούσω και συμβουλές από άτομα που το κατέχουν στο O/C κλπ και μετά θα συνεχίσω τα παιχνίδια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...