Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV


Spartan117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα δεν το έχω παίξει στον υπολογιστή που έχω άλλο χθες το τρέξαμε σε υπολογιστή φίλου με 2500k 4.6 και rx560 4gb overclocked και με γραφικά average κρατάει σταθερό 30αρι σχεδόν παντού. Οι μάχες εξαιρετικές το παιχνίδι έχει πολύ πράμα για να κάνεις με 4 χαρακτήρες ο καθένας με το δικό του skill. Μου άρεσε αρκετά και έχει πολύ καλά γραφικά. Αργότερα θα το παίξω αλλά σίγουρα θέλει αρκετό χρόνο μιλάμε για 70 80ώρες για complete και 20 25 για main story. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 431
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, bilythekid είπε

Ρε παιδια ποση ωρα κανει να εγκατασταθει; τρια τεταρτα εκανε περιπου με ryzen 1700 σε hdd sata 3.

Ο hdd ειναι τεράστιο bottleneck. Μονο ssd για μένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bilythekid είπε

Ρε παιδια ποση ωρα κανει να εγκατασταθει; τρια τεταρτα εκανε περιπου με ryzen 1700 σε hdd sata 3.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολυ κοντα στην 1 ωρα,βεβαια ειναι και κοντα 100+gb παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bilythekid είπε

Ρε παιδια ποση ωρα κανει να εγκατασταθει; τρια τεταρτα εκανε περιπου με ryzen 1700 σε hdd sata 3.

Επισης σε ssd τα loading times είναι instant σε hdd θα βαρεθείς λίγο. Θα το κανω install σε λίγες μέρες σε ssd να δω install time. 70gb είναι το παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Heybro είπε

Επισης σε ssd τα loading times είναι instant σε hdd θα βαρεθείς λίγο. Θα το κανω install σε λίγες μέρες σε ssd να δω install time. 70gb είναι το παιχνίδι. 

Ναι οντως, παντως το gears of war που είναι 100 gb θα το δοκιμασω σε ssd η raid. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, bilythekid είπε

Ναι οντως, παντως το gears of war που είναι 100 gb θα το δοκιμασω σε ssd η raid. 

110gb καθαρό αρχείο σε εξωτερικό hdd που το έκανα για φίλο ενώ ήταν το παιχνίδι στον εξωτερικό έκανε 2 ώρες κοντά. Εξωτερικός βέβαια έτρωγε πολύ ζόρι. Θέλει έναν ssd 1tb να βρούμε την υγεία μας. Δεν έχω καν hdd στον υπολογιστή. Που να πάμε και σε nvme. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μεχρι να βγουν οι νεες καρτες να το παιξω σαν ανθρωπος(γιατι με την 1050 μονο σε 720p-900p τρεχει ψιλο αξιοπρεπεστατα απο ρυθμισεις,ουτε σε 1080p low δεν μου κραταει σταθερο 60ρι)παιζω την εκδοση του ps4 αρα δεν μπορω να σχολιασω στα περι performance του παιχνιδιου.

Σαν παιχνιδι ομως αυτο καθαυτο και για οποιον εχει παιξει και ορισμενα απο τα προηγουμενα ειανι ΤΕΡΑΣΤΙΑ απογοητευση το εν λογω παιχνιδι.Θα γινω πιο αναλυτικος μολις με το καλο το τελειωσω(ειμαι στο chapter 10 απο τα 14)αλλα πραγματικα την κατεστρεψαν και ψοφησε την σειρα.

Επισης ειναι ισως το μοναδικο παιχνιδι που μου ερχεται προσφατα στο μυαλο απο αυτα που εχω παιξει,το οποιο να το βλεπεις με τα ματια σου να βγαζουν κομματια απο το κεντρικο story και να στα πουλανε ως dlc(τουλαχιστον τα επεισοδια Galio και Ignis),ντροπη και αισχος και κανονικα εδω θελει και καντηλια προς την Square.

Αυτα που λεγαμε πιο παλια οτι θα τα βλεπουμε στο μελλον και θα κλαιμε τα ζουμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν εχουμε καμια επαφη με final fantasy τελικα να το δωσουμε μια ευκαιρια? Μιας και ειναι πολυ μεγαλο παιχνιδι αν το ξεκινησω πρεπει να μην μου αρεσει καθολου για να το σταματησω. Απο το λιγο που επαιξα κανα μισαωρο μου αφησε παρα πολυ καλη εντυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Heybro είπε

Οσοι δεν εχουμε καμια επαφη με final fantasy τελικα να το δωσουμε μια ευκαιρια? Μιας και ειναι πολυ μεγαλο παιχνιδι αν το ξεκινησω πρεπει να μην μου αρεσει καθολου για να το σταματησω. Απο το λιγο που επαιξα κανα μισαωρο μου αφησε παρα πολυ καλη εντυπωση.

Ενας γνωστος μου που το επαιξε και δεν ειχε καμια επαφη με final fantasy του αρεσε,αρα ολα σχετικα ειναι.Αν παιξεις το πρωτο chapter του demo και σου αρεσει τοτε αγορασε το,ειτε τωρα ειτε σε καποια μειωση τιμης αν το φοβασαι.

Περαν τουτου για οσους εχουν ασχοληθει με την σειρα και γενικα με τα jrpg ειναι μεγαλη απογοητευση και θα γινω πιο αναλυτικος οταν με το καλο βγαλω το παιχνιδι.

Αν καποιος το εχει ηδη βγαλει το παιχνιδι και διαφωνει με αυτα που εγραψα(ειτε την εκδοση για κονσολες,ειτε του pc)μπορει να γραψει την δικη του γνωμη για τον εν λογω τιτλο.

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ και απογοητεύτηκα και όχι, δεν μετάνιωσα που το έπαιξα πάντως δεν ήταν κακό απλά θα ήθελα άλλα πράγματα.. 

 

αλλά αυτό που θα πω είναι το εξής:

 

πάλι καλά που υπάρχει και το persona.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι καθόλου fan του turn based στο genre και δεν ασχολήθηκα ποτε,  το συγκεκριμένο ήταν ok, το combat ήταν fun αν και λίγο ανούσια over-complicated. Για open world έκανε κάποια πράγματα διαφορετικά από τα υπόλοιπα και προσωπικά μου άρεσαν. Το σοβαρό πρόβλημα του game είναι τα τελείως ανούσια sides με των μεγαλύτερο αριθμό να είναι fetch stuff. Επίσης δεν πολύ παλεύω την "γιαπονεζιλα" αλλα αυτό είναι τελείως προσωπικό γούστο. Γενικά άξιζε αλλα δεν θα το ξανά έπαιζα ποτε tbh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ενας γνωστος μου που το επαιξε και δεν ειχε καμια επαφη με final fantasy του αρεσε,αρα ολα σχετικα ειναι.Αν παιξεις το πρωτο chapter του demo και σου αρεσει τοτε αγορασε το,ειτε τωρα ειτε σε καποια μειωση τιμης αν το φοβασαι.

Περαν τουτου για οσους εχουν ασχοληθει με την σειρα και γενικα με τα jrpg ειναι μεγαλη απογοητευση και θα γινω πιο αναλυτικος οταν με το καλο βγαλω το παιχνιδι.

Αν καποιος το εχει ηδη βγαλει το παιχνιδι και διαφωνει με αυτα που εγραψα(ειτε την εκδοση για κονσολες,ειτε του pc)μπορει να γραψει την δικη του γνωμη για τον εν λογω τιτλο.

Ευχαριστώ πολύ. Είναι αλήθεια ότι jrpg δεν πολύ παίζω αλλά αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον και στις μαχες και το όλο theme. Αγορά θα γίνει σε μείωση τιμής για τη συλλογή γιατί στα 41 τώρα είναι αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...