Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα δεν είναι μια χαρά η cosmote?

28 λεπτά πριν, mataragas24 είπε

καλησπέρα στην ομάδα, 

Αφου κοίταξα σχεδόν ολο το thread, θελω να ρωτησω και εγω μηπως εχει κάποιος κάποια λύση.

Έχω ενα συναγερμό που δουλευει με SIM (μονο data μεσω app) , ξοδευει μαξ 500 ΜΒ τον χρόνο. Μέχρι τωρα είχα την λύση της cosmote με 12 GB και ηταν μια χαρα. Δυστυχως στο σημείο που είναι πιανει μόνο COSMOTE. 

Με iotsim η planetsim θα έχω θέμα? Κάποια πρόταση?

 

Επεξ/σία από Maurikycli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
33 λεπτά πριν, medis είπε

Το πηρα και εγω , αλλά απο cosmote.gr. Γιατι εκει δίνει και δυο μηνες απεριοριστα data.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azafeiros είπε

Το πηρα και εγω , αλλά απο cosmote.gr. Γιατι εκει δίνει και δυο μηνες απεριοριστα data.

 

Η ιδια καρτα ειναι. Στην επισκοπηση παντως αναφερει μονο 15 GB για 12 μηνες. Αν την εχεις ενεργοποιησει γραψε τι ακριβως ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

vodafone wifi on the spot, 200 mb τον μήνα δωρεάν και πακέτα των 10-40-200 gb με 6-10-20 € .

Yπογράφεις συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο .

Εχω 3 sim εδώ και 3+ χρόνια 

 

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Επεξ/σία από paiktaras69
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, medis είπε

Προσφέρει 15gb για 12 μήνες, σωστά; Μετά όμως τους πρώτους 12 μήνες, μπορεί να γίνει ξανά ανανέωση με 20€ για άλλα 15gb για τους επόμενους 12 μήνες και ούτω καθεξής; Εγώ γιατί βλέπω στο παραπάνω link ότι έχει το πιο οικονομικό 10gb με 10€ για ένα μήνα; Αυτά είναι πακέτα για τυχόν πρόωρη εξάντληση των δεδομένων πριν τους 12 μήνες; Για την ανανέωση όμως την αρχική δεν βλέπω κάτι να αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, gousias said:

Προσφέρει 15gb για 12 μήνες, σωστά; Μετά όμως τους πρώτους 12 μήνες, μπορεί να γίνει ξανά ανανέωση με 20€ για άλλα 15gb για τους επόμενους 12 μήνες και ούτω καθεξής; Εγώ γιατί βλέπω στο παραπάνω link ότι έχει το πιο οικονομικό 10gb με 10€ για ένα μήνα; Αυτά είναι πακέτα για τυχόν πρόωρη εξάντληση των δεδομένων πριν τους 12 μήνες; Για την ανανέωση όμως την αρχική δεν βλέπω κάτι να αναφέρεται.

Εγω αυτο που έκανα ήταν να αγοράζω καινούργια κάθε χρόνο... δεν υπάρχει ανανέωση από όσο ξερω, βασικά είναι αυτά που αναφέρεις 10 ευρώ για 10 gb για ενα μηνα

Επεξ/σία από mataragas24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2023 στις 9:32 ΜΜ, mataragas24 είπε

Εγω αυτο που έκανα ήταν να αγοράζω καινούργια κάθε χρόνο... δεν υπάρχει ανανέωση από όσο ξερω, βασικά είναι αυτά που αναφέρεις 10 ευρώ για 10 gb για ενα μηνα

Αν θα πρέπει όμως να χρησιμοποιηθεί σε σύστημα συναγερμού και κέντρο λήψης σημάτων, τότε κάθε φορά θα πρέπει να γίνονται ενέργειες ενημέρωσης κι αλλαγής!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2023 στις 4:27 ΜΜ, paiktaras69 είπε

vodafone wifi on the spot, 200 mb τον μήνα δωρεάν και πακέτα των 10-40-200 gb με 6-10-20 € .

Yπογράφεις συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο .

Εχω 3 sim εδώ και 3+ χρόνια 

 

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Με ποιον συναγερμό το δουλεύεις;
Χρησιμοποιείς μόνο data ή και sms από αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Billator είπε

Με ποιον συναγερμό το δουλεύεις;
Χρησιμοποιείς μόνο data ή και sms από αυτό; 

βασικά δεν τις έχω σε συναγερμό. Τις έχω back up σε router για data 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, nermain είπε

ξερουμε αν αυτες οι sim cosmote vodafone δεχονται η μπορουν να στειλουν κ sms? 

Στο WiFi on the spot από Vodafone, σίγουρα δέχεται SMS.

Για να στείλει μήνυμα ίσως χρειάζεται εγγραφή σε υπηρεσίες όπως Google Messages , Viber, Telegram κ.α. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2024 στις 9:46 ΜΜ, Brainmorf είπε

Στο WiFi on the spot από Vodafone, σίγουρα δέχεται SMS.

Για να στείλει μήνυμα ίσως χρειάζεται εγγραφή σε υπηρεσίες όπως Google Messages , Viber, Telegram κ.α. 

την χρησιμοποίησα για να σεταρω ένα gps και παραδόξως μου απάντησε με sms τα προκαθορισμένα μηνύματα, SET OK. Νομίζω ότι ειδα μια μικρή χρέωση που δεν μπορουσα να δικαιολογήσω διαφορετικά, οποτε μάλλον μου απάντησε με sms τα οποία τα χρέωσε οπως είναι λογικό. μιλάμε για χρέωση κατω των 2 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...