Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Και ποιός εξασφαλίζει ότι η δεύτερη κάρτα δίνει δυνατότητα ενεργοποίησης, έναν χρόνο μετά την ημερομηνία αγοράς της; 
 

Επισης, στην Planetsim κάνεις την υπεύθυνη δήλωση από το γραφείο/σπίτι σου και την αποστέλλεις μέσω email σε αυτούς. Το γιατί θέλει η cosmote και ο Γερμανός να κάνεις βόλτα από τα καταστήματα τους, νομίζω είναι αυτονόητο.. 

 

Όταν όμως, κάνετε τη διαδικασία απόκτησης της κάρτας (και όχι υποθετικά) και όπως σας έγραψα ήδη και παραπάνω, κάντε ένα κόπο να μας ενημερώσετε για τα "10-15' " αναμονής.
 

 

Μα δεν θέλω να εμφανίζομαι με 6-7 νούμερα στην εταιρεία (για πολλούς και διάφορους λόγους).

Μολις συνειδητοποιησα (αργα βεβαια) οτι ειναι ανουσια η συζητηση μαζι σου για το θεμα αυτο. Και sim με 1€ να υπαρχει θα βρεις χιλιαδυο προβληματα "σταθεροτητας", ποιοτητας, χρονου δεν ξερω και εγω τι.

Ζητησες πιο οικονομικη λυση και σου την εδωσα αλλα σε καθετι παρουσιαζεις προβληματα που δεν υπαρχουν αλλα ειναι στη φαντασια σου.

Υπαρχει ημερομηνια ενεργοποιησης περαν της οποιας δεν ενεργοποιειται. Πιο πριν την ενεργοποιεις όποτε θες ειναι απλο οτι και αν προβλημα θες να εφευρεις.

15 λεπτη επισκεψη σε καταστημα σε βαθος 2 ετων και τωρα εφηυρες προβλημα οτι ο γερμανος και η κοσμοτε θελουν να σε βαλουν μεσα για να αγορασεις και κατι αλλο. Ναι ισως οταν πας στο καταστημα να γινει και ληστεια.  Εν τω μεταξυ οσον αφορα τα 15 λεπτα τα εχεις σπαταλησει ηδη για να ποσταρεις εδω.

Μετα οταν σου ειπα οτι οι καρτες ακυρωνονται απο μονες τους δεν χρειαζεται να κανεις κατι εφηυρες αλλο κωλλυμα για την εταιρια σου. Αν δεν δουλευες σε εταιρια θα εβρισκες κατι αλλο φυσικα

 

 

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Μολις συνειδητοποιηση (αργα βεβαια) οτι ειναι ανουσια η συζητηση μαζι σου για το θεμα αυτο. Και sim με 1€ να υπαρχει θα βρεις χιλιαδυο προβληματα "σταθεροτητας", ποιοτητας, χρονου δεν ξερω και εγω τι.

Αφού συνειδητοποιηση έστω και αργά, είναι ό,τι καλύτερο (κάλλιο αργά, παρά ποτέ). Σου έχω γράψει "καλή συνέχεια" 2-3 αναρτήσεις πιο πάνω (από εχθές αν θυμάμαι καλά). Το ποιος επιμένει με ανορθόδοξες (και μη δοκιμασμένες) λύσεις, να πείσει τον άλλο, τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο.

Πάμε άλλη μια φορά : καλή συνέχεια!

55 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εν τω μεταξυ οσον αφορα τα 15 λεπτα τα εχεις σπαταλησει ηδη για να ποσταρεις εδω.

Εν τω μεταξύ, ο πιο κοντινός Γερμανός και cosmote, απέχουν ένα μισάωρο από το σπίτι μου 🤭

ΥΓ : Δεν δουλεύω σε εταιρεία 😂

2 ώρες πριν, Doubt είπε

SMS έχει; Συμφέρει;

Θέλει λίγο ψάξιμο. Θα το ρωτήσω, γιατί πραγματικά δεν μου χρειάστηκε (μόνο σε αυτή που είχα σε όχημα).

Edit : 0.08€ το sms, δεν βλέπω κάτι για αγορά πακέτου sms (σε αντίθεση με τα δεδομένα, που έχει πλείστες επιλογές). Υπόψη ότι το νούμερο είναι εσθονικό (+37), οπότε οποιοδήποτε sms προς αυτό (δηλ. από το κινητό προς το συναγερμό) έχει αντίστοιχη χρέωση (το γνωστό οξυμωρο φαινόμενο, φθηνότερη χρέωση προς Ευρώπη απ' ό,τι για Ελλάδα).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ προσφέρομαι να κάθομαι στο σπίτι σου και να σε καλώ από το τηλέφωνό μου όποτε χτυπάει ο συναγερμός αλλά θέλω να μου έχεις κανονική σύνδεση για να μην χάνω επαφή με το ινσόμνια 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κι εγώ για όχημα ενδιαφέρομαι.

Τότε, ισχύει ό,τι έγραψα και παραπάνω : 0.08€/εξερχομενο sms προς ελληνικό αριθμό.

@Maurikycli Ευχαριστώ, θα σε έχω στα υπόψη. Γράψε μου και τα στοιχεία επικοινωνίας σου, καθώς και τα ωράρια που εισαι διαθέσιμος και θα έλθουμε σε επαφή. Εάν όχι, δεν θα σε αφήσω ξεκρεμαστο, θα δώσω καλές συστάσεις σε συγγενείς και φίλους. Θετική σκέψη μόνο, κάτι θα βρεθεί.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Το είχα πάρει περισυ και δεν μπορούσα να μπω στη σελίδα για να πάρω πακέτα με τίποτα (ήθελε να μπαίνει στην σελίδα χωρίς https). Γνωρίζεις μήπως άλλαξε κάτι και είναι πιο εύκολο τώρα; 

Ισχυει αυτο που αναφερεις. Απλα τωρα πια εχω κατεβασει την εφαρμογη της vodafone και ελεγχω την καρτα απο εκει χωρις να την εχω μεσα στο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akismei είπε

Ισχυει αυτο που αναφερεις. Απλα τωρα πια εχω κατεβασει την εφαρμογη της vodafone και ελεγχω την καρτα απο εκει χωρις να την εχω μεσα στο κινητο.

Ποια εφαρμογή είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι εμφανίζονται όλοι οι αριθμοί που έχεις στο ΑΦΜ σου. Σε μένα εμφανίζεται μόνο το νούμερο που χρησιμοποιώ και τίποτα άλλο... Και από την στιγμή που την πήρα δεν εμφανιζόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Υποτίθεται ότι εμφανίζονται όλοι οι αριθμοί που έχεις στο ΑΦΜ σου. Σε μένα εμφανίζεται μόνο το νούμερο που χρησιμοποιώ και τίποτα άλλο... Και από την στιγμή που την πήρα δεν εμφανιζόταν...

Νομίζω για κάθε νούμερο πρέπει να έχεις και ξεχωριστό λογαριασμό στην εφαρμογή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, zchrisz είπε

Νομίζω για κάθε νούμερο πρέπει να έχεις και ξεχωριστό λογαριασμό στην εφαρμογή.

 

Όντως, το έβαλα με άλλο username και μου το έδειξε, απλά σπαστικό που πρέπει να βγαίνεις και να μπαίνεις με το άλλο αντί να τα δείχνει όλα μαζί λόγω ίδιου ΑΦΜ..σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Όντως, το έβαλα με άλλο username και μου το έδειξε, απλά σπαστικό που πρέπει να βγαίνεις και να μπαίνεις με το άλλο αντί να τα δείχνει όλα μαζί λόγω ίδιου ΑΦΜ..σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Έπρεπε να τους το πεις στο chat της εφαρμογής πως έχεις κι άλλον αριθμό, ίσως στο περνούσαν εκείνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...