Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, lionheart82 είπε

Καλησπέρα σας, εν έτη 2024 , θα ήθελα για 1-2 μηνες μόνο να βάλω σε συναγερμό μια SIM με data και SMS , έχετε κάτι να προτείνετε μήπως ;

To ίδιο ψάχνω και εγώ, και έχω καταλήξει στη planetsim μόνο, τη eurosim κάρτα. Αν βρει κανείς άλλος καμιά άλλη, ας τη γράψει, λέω να πάω αύριο να πάρω μία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 hours ago, thanasis00 said:

To ίδιο ψάχνω και εγώ, και έχω καταλήξει στη planetsim μόνο, τη eurosim κάρτα. Αν βρει κανείς άλλος καμιά άλλη, ας τη γράψει, λέω να πάω αύριο να πάρω μία.

Την κοιταζα και εγω εχθες, εχεις βρει καποιο APN settings μηπως; παλιοτερα με ολους τους παροχους ψαχνομουν και χωρις τα σωσα δεν θα παιξει ο Συναργεμός :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lionheart82 είπε

Την κοιταζα και εγω εχθες, εχεις βρει καποιο APN settings μηπως; παλιοτερα με ολους τους παροχους ψαχνομουν και χωρις τα σωσα δεν θα παιξει ο Συναργεμός :S

Δεν την έχω πάρει ακόμα, αλλά στη τηλεφωνική υποστήριξη μου είπαν να τη βάλω σε ένα κινητό πρώτα, για να ενεργοποιηθεί, και μετά να τη βάλω στη συσκευή μου. Υποθέτω ότι από το κινητό θα μπορώ να δω και τις ρυθμίσεις για το APN, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, λογικά συνδέεται σε άλλη εταιρεία κινητής, οπότε ίσως απλά συνδέεσαι στο APN της άλλης εταιρείας ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 9:38 ΜΜ, lionheart82 είπε

Καλησπέρα σας, εν έτη 2024 , θα ήθελα για 1-2 μηνες μόνο να βάλω σε συναγερμό μια SIM με data και SMS , έχετε κάτι να προτείνετε μήπως ;

Μια οποιαδήποτε κάρτα αφου πρόκειτε για 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2024 στις 8:39 ΜΜ, pavloa είπε

Θέλω να αγοράσω μια κάρτα sim μόνο data για το ixion ip/g της sigma, εκτός από τις γνωστές cosmote vodafone κτλ.

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη μόνο με data?

Κοιτούσα αυτήν https://www.iotsim.gr/ με το πακέτο των 25 ή των 35ευρώ την έχει δοκιμάσει κάποιος?
Απλά δεν ξέρω πόσα mb καταναλώνει στον μήνα το ixion ip.

Την αγόρασα κι εγώ αλλά ακόμη δεν έχει εγκατασταθεί σε συναγερμό inim, περιμένω τον τεχνικό γιατί θα χρειαστεί ρυθμίσεις, συν ότι τον κυνηγάω 4 χρόνια τώρα για αναβάθμιση!

Δεν ξέρω τι γίνεται όμως με την συγκεκριμένη για Paradox SP6000 και Artion GSM, αν και πως χρεώνει στο σύστημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2024 στις 9:33 ΠΜ, amorealex είπε

Την έχω κι εγώ σ' έναν Ajax. Περίπου 25-30 Mb το μήνα καταναλώνει.

Καλησπέρα, είναι εύκολο να γράψεις λίγο τις ρυθμίσεις γιατί έχω προσπαθήσει πολύ και με την IoT Sim αλλά και με global και δεν λειτουργεί με τίποτα.

 

Σ' ευχαριστώ.

Επεξ/σία από milio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, milio said:

Καλησπέρα, είναι εύκολο να γράψεις λίγο τις ρυθμίσεις γιατί έχω προσπαθήσει πολύ και με την IoT Sim αλλά και με global και δεν λειτουργεί με τίποτα.

 

Σ' ευχαριστώ.

Είσαι σε Κέντρο Λήψης Σημάτων? Αν ναι, αυτοί θα σου δώσουν τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλεις.

Κάθε ΚΛΣ έχει τις δικές του ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 9:38 ΜΜ, lionheart82 είπε

Καλησπέρα σας, εν έτη 2024 , θα ήθελα για 1-2 μηνες μόνο να βάλω σε συναγερμό μια SIM με data και SMS , έχετε κάτι να προτείνετε μήπως ;

Την 1nce.net μου είχε προτείνει ένα μέλος του insomnia προ καιρού (για άλλη χρήση βέβαια τη θέλω εγώ). Αγόρασα 3 και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.

Στις 26/4/2024 στις 3:25 ΜΜ, thanasis00 είπε

 το APN, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, λογικά συνδέεται σε άλλη εταιρεία κινητής, οπότε ίσως απλά συνδέεσαι στο APN της άλλης εταιρείας ίσως;

Όχι. Οι κάρτες που δουλεύουν με περιαγωγή θέλουν το δικό τους APN ανεξάρτητα με το ποιό δίκτυο συνδέεονται τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πήρα την  iotsim μόνο για ίντερνετ μου είπαν να μπω στις ρυθμίσεις του συναγερμού ή του gsm και στο πεδίο apn να γράψω internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, theopan είπε

Την 1nce.net μου είχε προτείνει ένα μέλος του insomnia προ καιρού (για άλλη χρήση βέβαια τη θέλω εγώ). Αγόρασα 3 και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.

Κάπου είχε αναφερθεί ξανά, αλλά λέει ξεκάθαρα πως είναι μόνο για επιχειρήσεις. Εσύ πως τις προμηθεύτηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κάπου είχε αναφερθεί ξανά, αλλά λέει ξεκάθαρα πως είναι μόνο για επιχειρήσεις. Εσύ πως τις προμηθεύτηκες;

Εγώ είμαι "επιχείρηση" (ατομική). Δεν ξέρετε κανέναν ελ. επαγγελματία δηλαδή να την πάρει στο όνομά του; Ούτε ενδοκοινοτικές συναλλαγές έχω ενεργές και παρ' όλα αυτά πέρασε κανονικά και δεν χρεώθηκε ούτε ο ΦΠΑ.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2024 στις 10:05 ΠΜ, amorealex είπε

Είσαι σε Κέντρο Λήψης Σημάτων? Αν ναι, αυτοί θα σου δώσουν τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλεις.

Κάθε ΚΛΣ έχει τις δικές του ρυθμίσεις.

Οχι δεν είμαι αλλά το προσπαθώ για να στέλνει ειδοποιήσεις απευθείας σε μένα και δε δουλεύει. Παλαιότερα (intercom) γινόταν αλλά κάποια στιγμή κάτι αλλάξανε και σταμάτησε.

Σ' ευχαριστώ.

Επεξ/σία από milio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, milio said:

Οχι δεν είμαι αλλά το προσπαθώ για να στέλνει ειδοποιήσεις απευθείας σε μένα και δε δουλεύει. Παλαιότερα (intercom) γινόταν αλλά κάποια στιγμή κάτι αλλάξανε και σταμάτησε.

Σ' ευχαριστώ.

Στείλε μου ποιες ρυθμίσεις θέλεις, να σου στείλω screenshot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...