Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενδιαφερουσα περιπτωη φαινεται. το θεμα ειναι αν κανει κλησεις. (ασχετως χρεωσης μιας και απο το συναγερμο ποτε δεν τις σηκωνω. απλως καλο εινα ιαν γινονται.

Ειναι απιστευτο αυτη τη στιγμη η πλανετσιμ, μια εταιρια του κωλου κανονικοτατα, να ειναι η πιο συμφερουσα. 

Το ποσο αθλιο σαιτ εχουν και ποσο δυσκολο ειναι να πληρωσεις, τα λεει ολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει και η omnivoice ...sim είχα μιλήσει κάποια στιγμή το καλοκαίρι και μου είχαν πει ότι δεν αναφέρεται στο site αλλά υπάρχει πακέτο SMS …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια καλησπερα, 

σημερα πηρα 3προσφορες και θα ηθελα την αποψη σας.

μιλαμε παντα για συναγερμο οπου θα δεχομαι κληση αν υπαρχει καποια ενεργοποιηση και να εχω και δυνατοτητα χρησης της εφαρμογης (paradox) την οποια εχω πληρωσει.

1)omninet 

  • Αγορά κάρτας SIM  3.84€
  • DATA
    Europe 25MB x 12 Months(300MB)   32.24€ προφανως θα χει κλησεις / sms αλλα δε μ ειπαν σχετικα βεβαια φταιω κ γω που δε ρωτησα αλλα παμε παρακατω...

2) planetsim πακετο direct στα 29.90 τα οποια περιεχουν 19.90 ετοιμα προς καταναλωση στα οποια με τις αναλογες χρεωσεις για δεδομενα και κλησεις αφαιρουνται απ το υπολοιπο και ετσι οταν μηδενισει πας σε ανανεωση και με την ληξη αυτων (αν καταλαβα καλα) αγορα οποιου πακετου επιλεξω απο 15,50Ε αναλογα παλι τα δεδομενα.

3) iotsim lite οπου με 25Ε σου δινει 1gb - 30sms - 30' ομιλιας / 1χρονο και κανεις ετησια μετα ανανεωση

 

 

η 1nce os δεν εχω καταλαβει τι παιζει οποτε την εβαλα στην ακρη εκτος αν εχει καποιος γνωση επ αυτου.

επισης η global εχει 90Ε κοστος δηλ αβασταχτο!!!

 

 

 

νομιζω οτι η καλυτερη επιλογη ειναι η iotsim αλλα θα ηθελα ν ακουσω και εσας.

Επεξ/σία από basaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Για sms δεν ξερω εαν υπαρχει κατι αλλο, αλλα εαν καποιον τον ενδιαφερουν  μονο push notification στο κινητο του  μεσω δικτυου δεδομενων  κινητης θα σου προτεινα τη  Δωρεάν SIM κάρτα Giga WiFi on the spot της vodafone, που δεν εχει μηνιαιο παγιο και δινει 200mb το μηνα δωρεαν. Εγω αυτην εχω στο ajax συναγερμο και δουλευει μια χαρα. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, akismei είπε

Για sms δεν ξερω εαν υπαρχει κατι αλλο, αλλα εαν καποιον τον ενδιαφερουν  μονο push notification στο κινητο του  μεσω δικτυου δεδομενων  κινητης θα σου προτεινα τη  Δωρεάν SIM κάρτα Giga WiFi on the spot της vodafone, που δεν εχει μηνιαιο παγιο και δινει 200mb το μηνα δωρεαν. Εγω αυτην εχω στο ajax συναγερμο και δουλευει μια χαρα. 

 

Σας βγαίνει λιγότερο από 2.48€/μήνα; Γιατί εμένα με την Planetsim (eurosim), την κατανάλωση δεδομένων του συναγερμού μου και το ετήσιο πακέτο των 2gb (κόστος 27€), τόσο μου βγαίνει.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοστιζει κατι. Μου αρκουν τα 200 mb που δινει δωρεαν καθε μηνα για τα του συναγερμου. Απλα μια φορα το χρονο αγοραζω με 5 ευρω ενα πακετο δεδομενων που  κραταει για εναν μηνα. Η καρτα ειναι συμβολαιο με δωρεαν παγιο. Σου δινει200 mb το μηνα δωρεαν και απλα αγοραζεις το πακετο δεδομενων που θελεις εαν θελεις να την χρησιμοποιησεις ως data sim σε καποιο 4g router ´η κινητο τηλεφωνο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikos121 είπε

γιατι παιδευεστε? εχει καρτα με δεδομενα η κοσμοτε με 20€ το χρονο

Αυτήν έχω στο 2ο συναγερμό.


α) Έχει ξοδέψει μέσα σε 7 μήνες, 300MB. Άρα, μου είναι λίγο αχρειαστα τα υπόλοιπα περίπου 11GB.

β) Κανείς δεν γνωρίζει τι γίνεται μετά τη λήξη (δηλ. όταν παρέλθει το έτος). Πρόσφατα το έψαξα και μάλλον θα πρέπει να αγοράσω πακέτο σε κοστος μάλλον ασύμφορο. Προφανώς, η περίπτωση να ακυρωσω την παλιά και να πάρω μια καινούρια, δεν με συμφέρει.

Συνεπώς, το τυρί είναι τα 20€ για 12GB και υποχρεωτικά μετά, ακύρωση σύνδεσης.

Οπότε, επανερχόμενος στο αρχικό ερώτημα : υπάρχει κάποια κάρτα για δεδομένα, με κόστος λιγότερο από 2.48€/μήνα; 

 

IMG_6640.jpeg

IMG_6641.jpeg

2 ώρες πριν, akismei είπε

Δεν κοστιζει κατι. Μου αρκουν τα 200 mb που δινει δωρεαν καθε μηνα για τα του συναγερμου. Απλα μια φορα το χρονο αγοραζω με 5 ευρω ενα πακετο δεδομενων που  κραταει για εναν μηνα. Η καρτα ειναι συμβολαιο με δωρεαν παγιο. Σου δινει200 mb το μηνα δωρεαν και απλα αγοραζεις το πακετο δεδομενων που θελεις εαν θελεις να την χρησιμοποιησεις ως data sim σε καποιο 4g router ´η κινητο τηλεφωνο.

Δηλαδή, το συνολικό κόστος απόκτησης και χρήσης της σε έναν συναγερμό (και μόνον), είναι 5€ ανά έτος;

Έχετε κάποιον σύνδεσμο να με παραπέμψετε, σε σχέση με την ελάχιστη απαίτηση αγοράς ενός πακέτου 5€ σε βάθος ενός έτους (προϋποθέσεις διατήρησης συμβολαίου) ;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Δεν γνωριζω εαν  υπαρχει ελάχιστη απαίτηση αγοράς ενός πακέτου 5€ σε βάθος ενός έτους (προϋποθέσεις διατήρησης συμβολαίου). Εγω απλα καθε καλοκαιρι κανω μια αγορα πακετου και εδω και 2 χρονια δουλευει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, akismei είπε

Δεν γνωριζω εαν  υπαρχει ελάχιστη απαίτηση αγοράς ενός πακέτου 5€ σε βάθος ενός έτους (προϋποθέσεις διατήρησης συμβολαίου).

(Σύνδεσμο ζήτησα στην προηγούμενη ανάρτηση μου, αναφορικά με τις προϋποθέσεις,  όχι αν γνωρίζετε εσείς προσωπικά. Θα ήθελα να δω και γραπτά τις προϋποθέσεις, για αυτό και ρώτησα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

β) Κανείς δεν γνωρίζει τι γίνεται μετά τη λήξη (δηλ. όταν παρέλθει το έτος). Πρόσφατα το έψαξα και μάλλον θα πρέπει να αγοράσω πακέτο σε κοστος μάλλον ασύμφορο. Προφανώς, η περίπτωση να ακυρωσω την παλιά και να πάρω μια καινούρια, δεν με συμφέρει.

Συνεπώς, το τυρί είναι τα 20€ για 12GB και υποχρεωτικά μετά, ακύρωση σύνδεσης.

Ε και; Γιατι δε σε συμφερει; Πετας την παλια και παιρνεις μια αλλη με ενα 20αρικο.

Κοστος 1,5€ τον μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikos121 είπε

Ε και; Γιατι δε σε συμφερει; Πετας την παλια και παιρνεις μια αλλη με ενα 20αρικο.

Κοστος 1,5€ τον μηνα

Δηλαδή, να πηγαίνω μια φορά τον χρόνο στην cosmote ή τον Γερμανό, να στηνομαι στην ουρά για να ακυρώσω την παλιά και να εκδώσω καινούρια (με όλη τη χρονοβόρα διαδικασία που απαιτείται - παροχή στοιχείων κλπ κλπ, καθώς καμία εταιρεία πλέον, δεν παρέχει ανώνυμες κάρτες), για να γλυτώσω κάτι λιγότερο από 1€/μήνα, σε σχέση με την Planetsim; 

Λέω να το αφήσω για κανένα άλλο, με πολύ περισσότερο διαθέσιμο χρόνο από εμένα..

1 ώρα πριν, nikos121 είπε

Κοστος 1,5€ τον μηνα

1.67€. Δηλαδή, σε σχέση με την Planetsim,  0.81€/μήνα λιγότερα. Δεν το λες και πολύ σημαντική εξοικονόμηση.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, zchrisz είπε

Μήπως ανακάλυψε κανείς καμιά νέα φθηνή κάρτα μόνο για SMS;

 

Θα με ενδιέφερε κι εμένα. Έχω intertelecom αλλά μετά τις αλλαγές την παράτησα.

Εν τω μεταξύ στη σελίδα τους αναφέρουν ακόμα τα παλιά στοιχεία της υπηρεσίας, βρετανικούς αριθμούς κλπ

https://www.intertelecom.gr/mobile/sms

που έχουν αλλάξει πάνω από ένα χρόνο. Μάλλον καλά έκανα και το παράτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

1.67€. Δηλαδή, σε σχέση με την Planetsim,  0.81€/μήνα λιγότερα. Δεν το λες και πολύ σημαντική εξοικονόμηση.

Οχι αλλα απανταει στο αρχικο ερωτημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...