Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/2/2018 στις 10:16 ΠΜ, nikx είπε

Εχω νουμερο που δεν το χρησιμοποιω και εχει μαζεψει μεσα 30 ευρω απο τις ανανεωσεις,σημερα ληγει και θελει αλλο δεκαρικο αλλιως πανε τα 30 ευρω..

Αμα βαλω μεσω app 5 ευρω θα ανανεωθει λογικα ε ,η απο το site της Voda;;

Επισης τροπος να την ανανεωσω με τα ηδη 30 ευρω που εχω στην καρτα δεν θα υπαρχει λογικα:;

Eυχαριστω

Γιατί δεν τα μεταφέρεις σε άλλον αριθμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καρτοκινητο πωλήτρια της vodafone μου είπε...

1. Η φορητοτητα απο κοσμοτε σε voda πρέπει να εγκριθεί πρώτα και αυτό μπορεί να πάρει απο μια εβδομάδα εως πολλους μήνες.:wacko: Μεχρι τότε θα είμαι χωρίς τηλέφωνο.

2. Στη vodafone δεν μπορείς να μεταφέρεις υπόλοιπο όπως στην κοσμοτε με το Easy Transfer.

Επειδή δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ, μου τα είπε καλά;

Εχω Cosmote (frog) και έβαζα σε δυο αριθμούς το πακέτο των 60 λεπτών με 3€. Μετα την κατάργηση του 5ευρου ψάχνομαι για την πιο οικονομική λύση, με λίγο χρόνο ομιλίας και μάλλον εκτός κοσμοτε.

 

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, teot είπε

Αυτο απο που προκυπτει ????

Πηγη???

Συγνωμη που δεν το διευκρινισα πριν, φημες ειναι, τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2018 στις 9:54 ΜΜ, thant είπε

Για καρτοκινητο πωλήτρια της vodafone μου είπε...

1. Η φορητοτητα απο κοσμοτε σε voda πρέπει να εγκριθεί πρώτα και αυτό μπορεί να πάρει απο μια εβδομάδα εως πολλους μήνες.:wacko: Μεχρι τότε θα είμαι χωρίς τηλέφωνο.

2. Στη vodafone δεν μπορείς να μεταφέρεις υπόλοιπο όπως στην κοσμοτε με το Easy Transfer.

Επειδή δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ, μου τα είπε καλά; 

Εχω Cosmote (frog) και έβαζα σε δυο αριθμούς το πακέτο των 60 λεπτών με 3€. Μετα την κατάργηση του 5ευρου ψάχνομαι για την πιο οικονομική λύση, με λίγο χρόνο ομιλίας και μάλλον εκτός κοσμοτε.

1. όλες οι φορητότητες πρέπει να εγκριθούν πρώτα από την ΕΒΔΑΦ. δεν γινεται διαφορετικα. Αυτό ίσχυε ανέκαθεν. πλέον η διαδικασία, ακομη και για καρτοκινητό, δεν θέλει πάνω από 1-2 εργάσιμες.

 

2. να μεταφέρεις το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα εννοείς ή σε άλλο καρτοκινητό ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zanskou είπε

2. να μεταφέρεις το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα εννοείς ή σε άλλο καρτοκινητό ;

Εννοούσα σε άλλο καρτοκινητο. Πλέον έχω απορρίψει τη voda καθώς ενα οικονομικό το πακέτο που είχα δει και μου άρεσε ήταν μόνο για 15 μέρες.

Αν και δεν το ήθελε (λόγω κακής εμπειρίας παλιότερα με wind) κλείνω προς Q.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2017 στις 4:55 ΜΜ, kleo1 είπε

ενώ όλες οι άλλες επιχειρήσεις ενδιαφέρονται για ....... ;

το σπαστικό της υπόθεσης είναι το ότι λήγει ο χρόνος (χρήματα) αν δεν τον χρησιμοποιήσεις σε 3 μήνες και επίσης τα γελοία βήματα χρέωσης 1 ή 3 λεπτών. ειδικά το τελευταίο είναι ο ορισμός της ξεφτίλας.

από εκεί και πέρα αν το δούμε πρακτικά, δε θεωρώ ότι έγινε και κάτι με την ελάχιστη ανανέωση 10€/3 μήνες.

δηλαδή ρε παιδιά δε ξοδεύετε 10€ σε 3 μήνες;

υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις δε λέω.

εμένα η μάνα μου έχει το κινητό μόνο αν πάει κάπου και χρειαστεί κάτι. όλες τις κλήσεις της κάνει από το σταθερό.

έχει τύχει και μερικούς μήνες να μη κάνει ούτε μια κλήση από το κινητό της. απλά βάζουμε κάρτα για να έχουμε το νούμερο.

δηλαδή κάποιος που κάνει τέτοια χρήση (στην ούσια μόνο τον καλούνε) δε θα πληρώσει τίποτα; σας φαίνεται λογικό;

αν είχαμε όλοι τα κινητά για να μας καλούνε μόνο, τι θα γινόταν;

σα να πηγαίνω σε μια ταβέρνα, πιάνω ένα τραπέζι αλλά δε παραγγέλνω. απλά το κρατάω.

μην αρχίσουμε τώρα τα σχόλια... άλλο αυτό και δε κοστίζουμε τίποτα στις εταιρίες και δεν είναι το ίδιο με το τραπέζι.

Πληρώνουμε την VODAFONE/WIND/COSMOTE  όταν καλούμε τον συντρομητη της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2018 στις 1:37 ΜΜ, zurabik είπε

Πληρώνουμε την VODAFONE/WIND/COSMOTE  όταν καλούμε τον συντρομητη της!

ναι, Ok. που είναι το περίεργο δηλαδή; Πρέπει να μας πληρώνει η vodafone/wind/cosmote όταν καλούμε συνδρομητή της; Δε κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kleo1 είπε

ναι, Ok. που είναι το περίεργο δηλαδή; Πρέπει να μας πληρώνει η vodafone/wind/cosmote όταν καλούμε συνδρομητή της; Δε κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

Κάποιος προηγούμενος Έλεγε από πού να βγάλουν λεφτά οι εταιρείες....αμα  δεν βάζει κάρτα ο κάτοχος καρτοκηνιτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταντησει κουραστική πλέον η κατάσταση με τα καρτοκινητά.

Υποτιθεται οτι με το καρτοκινητό είχες την ευχερεια να έχεις έναν αριθμό και να βάζεις κάρτα όποτε θέλεις εσυ.

Αυτη τη στιγμη η κάρτα ισχύει για 3 μήνες, αν θες να μιλησεις, να στειλεις μύνημα ή να μπεις σε δεδομένα πληρωνεις ακριβά, ή αλλιώς θα πρέπει να βάλεις κάρτα τουλάχιστον 15 ευρώ (που τα 12 θα ειναι καθαρά) για να σου δώσουν "προσφορά" 9 ευρώ για τηλέφωνο και ιντερνετ που θα ισχύει για 1 μήνα.

Ουσιαστικά ειναι ένα συμβόλαιο αν θέλεις να κρατήσεις τον ιδιο αριθμό. Δεν έχει καμια διαφορά και έχει χαθεί εντελώς η μπάλα. Κανένας ανταγωνισμός από τις 3 μεγάλες εταιρίες. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 1comment είπε

Και καταργήθηκαν τα 5 ευρω και από το top up.... (cosmote)

 

4 ώρες πριν, pontez2 είπε

Έχει καταντησει κουραστική πλέον η κατάσταση με τα καρτοκινητά.

Υποτιθεται οτι με το καρτοκινητό είχες την ευχερεια να έχεις έναν αριθμό και να βάζεις κάρτα όποτε θέλεις εσυ.

Αυτη τη στιγμη η κάρτα ισχύει για 3 μήνες, αν θες να μιλησεις, να στειλεις μύνημα ή να μπεις σε δεδομένα πληρωνεις ακριβά, ή αλλιώς θα πρέπει να βάλεις κάρτα τουλάχιστον 15 ευρώ (που τα 12 θα ειναι καθαρά) για να σου δώσουν "προσφορά" 9 ευρώ για τηλέφωνο και ιντερνετ που θα ισχύει για 1 μήνα.

Ουσιαστικά ειναι ένα συμβόλαιο αν θέλεις να κρατήσεις τον ιδιο αριθμό. Δεν έχει καμια διαφορά και έχει χαθεί εντελώς η μπάλα. Κανένας ανταγωνισμός από τις 3 μεγάλες εταιρίες. 

Δικαιο εχετε και οι 2, οποτε το what's up νουμερο που παει για καταργηση, μολις περασουν οι μηνες και ενεργοποιηθει η φραγη τοτε βγαζω και πεταω την sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τώρα το πιο φτηνό μηνιαίο πακέτο cosmote είναι 7,5 ευρώ + ΦΠΑ (έκανα χτες).Ξέρει κανείς πόσο θα είναι το πιο φτηνό από το νέο έτος;;;;;;

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ αν και μιλάω πολύ λιγότερο. Γενικά αυτό με 10ευρη κάρτα βγαίνει άνετα. Δεν νομίζω να λήξει, είναι μόνιμο πακέτο πολύ καιρό (νομίζω πάνω από χρόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...