Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με εχουν ζαλισει εδω και μερες απο τη vodafone ντε και σονι να κανω το καρτοκινητο καρτοσυμβόλαιο, γιατι θα πανε τις καρτες 12 ευρω σε λιγο διαστημα (ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο)...ξερει κανεις τι ισχυει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε πες τους και εσύ ότι και 20 ευρώ να τις κάνουν τις κάρτες, πάλι σε καρτοκινητό θα μείνεις και να βάλουν τα καρτοσυμβόλαια στον πάτο τους.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο που έχω cosmote θέλω να το παω vodafone με αυτά που κάνει η αγαπημένη μας εταιρία.

Υπάρχει ακόμα η χρέωση των 30 ευρώ για φορητότητα; Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kokos198 είπε

με εχουν ζαλισει εδω και μερες απο τη vodafone ντε και σονι να κανω το καρτοκινητο καρτοσυμβόλαιο, γιατι θα πανε τις καρτες 12 ευρω σε λιγο διαστημα (ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο)...ξερει κανεις τι ισχυει? 

Cosmote και wind εχουν βγαλει ηδη 12ευρες, η vodafone σε λιγακι, τωρα αν θα καταργησουν τις 10αρες δεν το ξερω.

Βεβαια περιμενουμε αυξηση του φορου κινητης καθως επισης και αυξηση τιμης σε ολα τα πακετα, οποτε η 12αρα ισως γινει μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι η cosmote έβγαλε καινούριο πακετάκι στο Whats Up, με χρόνο ομιλίας, sms και MB στα 10 ευρώ ακριβώς, και το προωθεί σαν "HOT" στην εφαρμογή για Android. Μάλλον για αυτό το κόβω ότι έβγαλε την 12ευρη, μείον τον φόρο γίνεται 10 ευρώ και κάτι ψιλά, οπότε μπορείς να αγοράσεις το πακέτο των 10 ευρώ. Υπάρχει και το πακέτο των 8.5 ευρώ με ακριβώς τις ίδιες παροχές με μόνη διαφορά ότι έχει 200MB αντί για 400. Λέτε να πάει για ακύρωση αυτό των 8.5 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/9/2017 στις 1:41 ΜΜ, Dennis077 είπε

Πήγα να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας σε ένα κατάστημα VODAFONE και μου είπαν ότι η ανανέωση από 5 € δεν υπάρχει πια, μόνο από τα 10 € γίνεται ανανέωση και στο κατάστημα.. Πιστεύω ότι έτσι θα γίνεται και στην COSMOTE. Τι άλλο θα σκεφτούν πια για να μας τα πάρουν...;;;; Αφού κατάργησαν τις κάρτες 5 € από τα περίπτερα μετά περιόρισαν και το χρόνο ανανέωσης σε 90 μέρες αλλιώς χάνεις ότι έχει μέσα η κάρτα..!!!! ΕΛΕΟΣ....!!!!!!

Ακριβώς μας τα τρώνε κανονικά. Από παντού πλέον. Θα μετατραπούμε στους Έλληνες των ανεκδότων -που δεν απέχουν πολύ από τη πραγματικότητα- οι οποίοι θα έχουν κινητά μεγάλης αξίας αλλά θα τους έχουν κόψει το νούμερο τη προηγούμενη ημέρα επειδή δεν είχαν αγοράσει κάρτα με 12€. Μας κοροϊδεύεις ή δε μας κοροϊδεύεις τώρα;

Επεξ/σία από yellowsim2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σας δινει η cosmote  ενα ολοκληρο γκιγκα για 24ωρες και κάθεστε και γκρινιάζετε για αυξήσεις;2ευρω το μηνα μισός καφές απο τα Starbucks ειναι αχάριστοι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tsioulak είπε

Cosmote και wind εχουν βγαλει ηδη 12ευρες, η vodafone σε λιγακι, τωρα αν θα καταργησουν τις 10αρες δεν το ξερω.

Βεβαια περιμενουμε αυξηση του φορου κινητης καθως επισης και αυξηση τιμης σε ολα τα πακετα, οποτε η 12αρα ισως γινει μονοδρομος.

Αυτο απο που προκυπτει ????

Πηγη???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kokos198 είπε

με εχουν ζαλισει εδω και μερες απο τη vodafone ντε και σονι να κανω το καρτοκινητο καρτοσυμβόλαιο, γιατι θα πανε τις καρτες 12 ευρω σε λιγο διαστημα (ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο)...ξερει κανεις τι ισχυει? 

Και εμένα τα ίδια στην cosmote αλλά τους έγραψα.

Τους είπα ότι το 12 με βολεύει καλύτερα από το 10 γιατί με δύο 12ευρες θα κάνω τρεις μηνιαίες ανανεώσεις των 7,5 ευρώ ενώ με δύο 10ευρες δεν μπορούσα και έπρεπε να βάλω και 3η , άρα με βολεύει βασικά και να πάνε από εκεί που ήρθαν.:P

Edit.Ο υπολογισμός μου δεν συνιστάται για γυναικεία μυαλά γιατί δεν μπορούν να τον κατανοήσουν.Με τη σύζυγο τσακώθηκα γιατί δεν καταλάβαινε.Παραλίγο να φάω τηγανιά.:lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greengr21 είπε

Βρε σας δινει η cosmote  ενα ολοκληρο γκιγκα για 24ωρες και κάθεστε και γκρινιάζετε για αυξήσεις;2ευρω το μηνα μισός καφές απο τα Starbucks ειναι αχάριστοι.

Σε λίγο θα δίνουν και γκίγκα της ώρας "επωφελήσου και εσύ από τη μοναδική αυτή προσφορά με 5 ευρώ για μια ατελείωτη ώρα σερφαρίσματος και για τσατάουα γαμάουα με το κρας και απεριόριστο τσάτινγκ με την παρέα σου!!!!!!1!!!1!!!!!!11!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, papoys1 said:

Και εμένα τα ίδια στην cosmote αλλά τους έγραψα.

Τους είπα ότι το 12 με βολεύει καλύτερα από το 10 γιατί με δύο 12ευρες θα κάνω τρεις μηνιαίες ανανεώσεις των 7,5 ευρώ ενώ με δύο 10ευρες δεν μπορούσα και έπρεπε να βάλω και 3η , άρα με βολεύει βασικά και να πάνε από εκεί που ήρθαν.:P

Edit.Ο υπολογισμός μου δεν συνιστάται για γυναικεία μυαλά γιατί δεν μπορούν να τον κατανοήσουν.Με τη σύζυγο τσακώθηκα γιατί δεν καταλάβαινε.Παραλίγο να φάω τηγανιά.:lol:

Και τώρα που το έγραψες ετοιμάσου να καταργηθεί το πακέτο των 7,5€ για να ισχύσει αυτό των 8,5€ και τσάμπα η παντόφλα απο την κυρά 😉

Γιατί οι γυναίκες ξέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, teo_3 είπε

Και τώρα που το έγραψες ετοιμάσου να καταργηθεί το πακέτο των 7,5€ για να ισχύσει αυτό των 8,5€ και τσάμπα η παντόφλα απο την κυρά 😉

Γιατί οι γυναίκες ξέρουν.

Και πάλι με βολεύει. 3 12ευρες 36 ευρώ άρα 4 ανανεώσεις από 8,5  είμαι στα 34  ενώ για 4 ανανεώσεις  με 10ευρες θα ήθελα 4 10ευρες άρα 40 ευρώ.:P

Τώρα αν μας διαβάζουν γυναίκες είναι που θα τις πιάσει πονοκέφαλος. Στη δική μου δεν το λέω αυτό γιατί αυτή τη φορά δεν τη γλυτώνω.Îα, να, να!

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Και πάλι με βολεύει. 3 12ευρες 36 ευρώ άρα 4 ανανεώσεις από 8,5  είμαι στα 34  ενώ για 4 ανανεώσεις  με 10ευρες θα ήθελα 4 10ευρες άρα 40 ευρώ.:P

Τώρα αν μας διαβάζουν γυναίκες είναι που θα τις πιάσει πονοκέφαλος.:lol: Στη δική μου δεν το λέω αυτό γιατί αυτή τη φορά δεν τη γλυτώνω.Îα, να, να!Îα, να, να!

Κάπου έχασα την μπάλα στους υπολογισμούς. Τρεις 12ευρες είναι όντως 36 ευρώ, αλλά αν βγάλεις τον φόρο κινητής τότε γίνονται 32 και κάτι ψιλά, και σίγουρα κάτω από 34 ευρώ που είναι τέσσερα πακέτα των 8.5 ευρώ. ;Εκτός αν έχεις ρέστα από παλιότερες κάρτες. Κάνω κάπου λάθος;

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Κάπου έχασα την μπάλα στους υπολογισμούς. Τρεις 12ευρες είναι όντως 36 ευρώ, αλλά αν βγάλεις τον φόρο κινητής τότε γίνονται 32 και κάτι ψιλά, και σίγουρα κάτω από 34 ευρώ που είναι τέσσερα πακέτα των 8.5 ευρώ. ;Εκτός αν έχεις ρέστα από παλιότερες κάρτες. Κάνω κάπου λάθος;

Όχι απόλυτα σωστός.Οπότε πρέπει να ξανακάνω υπολογισμούς. Λες να είχε δίκιο η γυναίκα;;;;;.Χμμ!

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...