Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελουν να κανουν ασυμφορα τα καρτοκινητα αυτο εχει αποφασισει το καρτελ. Πρωτα καθε εταιρια θα μεινει με ενα καρτοκινητο προγραμμα το κυριο τους πχ f2go cosmocarta κτλ και θα σβησουν τις q frog κτλ. Αφου μαζεψουν τους πελατες εκει που θελουν θα κανουν ακομα πιο ασυμφορη την συντηρηση καρτοκινητου με μια κινηση ματ...διαρκεια ανανεωσης 1μηνα. Συν οτι θα ισχυσει το τραγελαφικο εμετικο που τωρα ισχυει στην q. Τη μερα που ληγουν τα αγορασμενα σου ευρω καταργουνται αυτοματως και οτι υπολειπομενα λεπτα ομιλιας εχεις. Η q εχει γινει το πεδιο πειραματισμων του καρτελ των τελευταιο χρονο.Οποτε καθε κατεργαρης μετα βουρ για συμβολαια και δεσμευσεις.

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ναι εκεί το πάνε. Το χρόνο για ανανέωση το κάνανε εξάμηνο, τωρα τρίμηνο και πάει για μήνα. Σταμάτησαν την ανανέωση των 5€ πρώτα στα περίπτερα μετά και στα καταστήματα. Στην ανανέωση των 10€ που είχα 400 λεπτά προς όλους και μισό gb κόψανε εντελως το μισό gb internet. Αν το θες πρέπει να τους δώσεις 2€ επιπλέον.  Προς 2 αριθμούς Vodafone που είχε 1 λεπτό το λεπτό, το κάνανε 1μιση. Και έχει συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 17/5/2018 στις 6:54 ΠΜ, logokrimenos είπε

Έχω την εντύπωση οτι με οδηγία της ΕΕ δεν μπορεί ένα κινητό συμβόλαιο - καρτοκινητο βουλγαρικό - ρουμανικό - ευρωπαϊκό να είναι σε μόνιμη περιαγωγή πάνω από 120 μέρες

Έχω καρτοκινητό από χώρα ΕΕ πάνω από 16 μήνες σε roaming χωρίς πρόβλημα. Δεν ξέρω τι γίνεται με το συγκεκριμένο από Βουλγαρία αλλά το δικό μου από Ισπανία δουλεύει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά δεν το χρησιμοποιώ καθημερινά, μπορεί να περάσει και μια εβδομάδα που να είναι off.

Χρεώσεις (αρκετά λογικές) στην Ελλάδα με δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.
Εμένα με τη χρήση που του κάνω, μου έρχετε πολύ πιο οικονομικό από τα Ελληνικά. Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι πολύς κόσμος αν δεν ξέρει οτι τον καλώ εγώ, δεν το σηκώνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κοσμοτε αλλαξαν το φοιτητικό πρόγραμμα απο 6 σε 7 ευρωπουλα, ουσιαστικά σε ωθούν να βάζεις 10 ευρώ κάθε μηνα ενώ πριν ενα χρόνο ηταν ενα ταλιρο, μιλάμε για διπλασιασμο τους κόστους, που να τους κοπεί το κατρουλιο που έλεγε η συγχωρεμένη η γιαγιά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην φουιντ πλεον ειναι 2 οι μηνες που ισχυει το πακετο ανανεωσης,μετα το σουφρωνουν με οτι πακετο και χρημα εχει μεσα,εκτος και αν ανανεωσεις,οποτε εχεις αλλους 2 μηνες.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρώ ανανεωση γίνεται από την εφαρμογή του γουατς απ με κάρτα/πειπαλ. 

Εγώ αν θέλω να βάλω κάνα μβ κάνω 5αρα ανανέωση με τη κάρτα μου αντί για 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dollyyy19 είπε

στην φουιντ πλεον ειναι 2 οι μηνες που ισχυει το πακετο ανανεωσης,μετα το σουφρωνουν με οτι πακετο και χρημα εχει μεσα,εκτος και αν ανανεωσεις,οποτε εχεις αλλους 2 μηνες.....

γνωρίζουμε περίπου πότε έγινε η αλλαγή; δεν είδα τπτ στο site τους.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, whoose είπε

γνωρίζουμε περίπου πότε έγινε η αλλαγή; δεν είδα τπτ στο site τους.

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

15 Μαρτίου 2018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

20 ώρες πριν, dollyyy19 είπε

στην φουιντ πλεον ειναι 2 οι μηνες που ισχυει το πακετο ανανεωσης,μετα το σουφρωνουν με οτι πακετο και χρημα εχει μεσα,εκτος και αν ανανεωσεις,οποτε εχεις αλλους 2 μηνες.....

Εμενα μου ηρθε σημερα ειδοποιηση οτι εχω "λιγες μερες" και μου ηρθε ντουβρουτζας. Δεν ειχα ιδεα και ειχα βαλει τελευταια φορα 14/8, δηλαδη μολις πριν 1,5 μηνα. Ο,τι να 'ναι.

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια γεια χαρα. Αυτην την στιγμη εβαλα εγω μεσω PAYPAL 5€ χρονο ομιλιας ισα-ισα για να ανανεωθει ο χρονος στην Vodafone και στην Cosmote Sim μου γιατι το τηλεφωνο το εχω μονο για να με καλουνε, μιας και οτι ραντεβου ή προγραμματα εχω, αυτα τα κανονιζω-Προγραμματιζω μεσω πχ Fb και ετσι δεν υπαρχει λογος να τηλεφωνω και να χρεωνομαι, και ετσι λοιπον, διαπιστωσα τι;

(Vodafone)

Εκανα δηλαδη σημερα Ανανεωση χρονου 1 Οκτωβριου 2018 στην Vodafone 2ή Sim μου, και ληγει λεει μεσω SMS που μου ηρθε ενημερωτικα: 30 Νοεμβριου 2018

(Cosmote)

Εκανα μαζι με την Vodafone, σημερα 1 Οκτωβριου 2018 Ανανεωση Χρονου ομιλιας στην Cosmote 1ή Sim μου, και ληγει λεει μεσω SMS που μου ηρθε ενημερωτικα: 30 Νοεμβριου 2018

Τελικα τι εγινε βρε παιδια; Το 3μηνο εγινε 2 μηνες; Τωρα εγινε μονο 2 μηνες οπου εχουμε το περιθωριο να βαζουμε καρτες ανανεωσης χρονου; Μωρε θα βαζω μεσω Paypal ή μεσω απευθειας Πιστωτικης καρτας 5€ μεχρι να το κοψουν και αυτο. Αστους εκει να σκανε στην Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας... Να μαθουν να μην ανεβαζουν τις τιμες σε SMS, MMS, Κλησεις, κλπ κλπ Μιλαμε τρελλαθηκα, δεν ηξερα οτι εγινε απο 3μηνο σε 2 μήνες η ληξη του χρονου ομιλιας...

"Αντε με το κακό να το κανουν απο 2 μήνες που ειναι τωρα, σε 1 μήνα μεθαυριο... Και απο 15 ημερες μεθαυριο ανα 1 εβδομαδα μετα... Και μετα ανα 24 ωρες οι Απατεωνες..." 👿

Επεξ/σία από nice_kid
Λαθος υπολογισμος ληξης χρονου ανανεωσης. Το διορθωσα πιο σωστα τωρα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nice_kid είπε

Παιδια γεια χαρα. Αυτην την στιγμη εβαλα εγω μεσω PAYPAL 5€ χρονο ομιλιας ισα-ισα για να ανανεωθει ο χρονος στην Vodafone και στην Cosmote Sim μου, και διαπιστωσα τι;

(Vodafone)

Εκανα δηλαδη σημερα Ανανεωση χρονου 1 Οκτωβριου 2018 στην Vodafone 2ή Sim μου, και ληγει λεει μεσω SMS που μου ηρθε ενημερωτικα: 30 Νοεμβριου 2018

(Cosmote)

Εκανα μαζι με την Vodafone, σημερα 1 Οκτωβριου 2018 Ανανεωση Χρονου ομιλιας στην Cosmote 1ή Sim μου, και ληγει λεει μεσω SMS που μου ηρθε ενημερωτικα: 30 Νοεμβριου 2018

Τελικα τι εγινε βρε παιδια; Το 3μηνο εγινε 1 Μηνας; Τωρα εγινε μονο 1 μηνας οπου εχουμε το περιθωριο να βαζουμε καρτες ανανεωσης χρονου; Μωρε θα βαζω μεσω Paypal ή μεσω απευθειας Πιστωτικης καρτας 5€ μεχρι να το κοψουν και αυτο. Αστους εκει να σκανε στην Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας... Να μαθουν να μην ανεβαζουν τις τιμες σε SMS, MMS, Κλησεις, κλπ κλπ Μιλαμε τρελλαθηκα, δεν ηξερα οτι εγινε απο 3μηνο σε 1 μήνα η ληξη του χρονου ομιλιας...

"Αντε με το κακό να το ξανουν απο 1 μήνα που ειναι τωρα, σε 15 ημερες μεθαυριο... Και απο 15 ημερες μεθαυριο ανα 1 εβδομαδα μετα... Και μετα ανα 24 ωρες οι Απατεωνες..." 👿

Τον 1 μήνα που τον είδες;
Από 3μηνο έχει γίνει 2μηνο και δυστυχώς έχει γίνει πολύ καιρό τώρα. Δεν είναι πρόσφατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, l337 είπε

Τον 1 μήνα που τον είδες;
Από 3μηνο έχει γίνει 2μηνο και δυστυχώς έχει γίνει πολύ καιρό τώρα. Δεν είναι πρόσφατο.

Ωπα Ναι συγνωμη, εχεις δικιο... Πωωω τωρα το διαπιστωσα. Εχετε δικιο με συγχωρειτε... Πωωω 2μηνο τωρα; Βρε γμτ μου... Κριμα... 😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...