Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο site της cosmote παρατήρησα ότι η ανανέωση του χρόνου ομιλίας είναι από 10€ και πάνω και όχι 5€ όπως ίσχυε μέχρι πρότινος για τη διαδικτυακή ανανέωση! 🙄Τώρα συμφέρει η ανανέωση του χρόνου με 12€; Και η μόνη εταιρεία τηλεφωνίας που έχει απομείνει με κάρτα των 5€ είναι η Cyta;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Και η μόνη εταιρεία τηλεφωνίας που έχει απομείνει με κάρτα των 5€ είναι η Cyta;

Είναι και η Q με ανανέωση μεσω εφαρμογής. 

Παρεμπιπτόντως στο site της cyta βλέπω μόνο για νέες συνδέσεις συμβολαίων και οχι για καρτοκινητα. Δεν ξέρω μήπως εχει να κανει που η cyta εχει παει στη vodafone..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, thant είπε

Είναι και η Q με ανανέωση μεσω εφαρμογής. 

Παρεμπιπτόντως στο site της cyta βλέπω μόνο για νέες συνδέσεις συμβολαίων και οχι για καρτοκινητα. Δεν ξέρω μήπως εχει να κανει που η cyta εχει παει στη vodafone..

Το κοίταξα και εγω. Όντως είναι και η Q. Στη Cyta ούτε εγώ είδα να έχει τα ποσά για ανανεώσεις καρτοκινητής αλλά μέσω του winbank φαίνεται ότι δίνει τη δυνατότητα ανανέωσης και με 5€. Αν αλλάξω όμως πάροχο, ποιος μου εγγυάται ότι από το 2019 η cyta και η wind δεν θα επιβάλλουν και εκείνες ανανεώσεις από 10€ για 2 μήνες και 12€ για 3 μήνες;

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Στη Cyta ούτε εγώ είδα να έχει τα ποσά για ανανεώσεις καρτοκινητής αλλά μέσω του winbank φαίνεται ότι δίνει τη δυνατότητα ανανέωσης και με 5€.

Εγω ειπα οτι δεν φαίνονται να κάνουν νεες συνδέσεις για καρτοκινητα. Ισως τα 5 ευρω να ειναι για αυτα που ηδη υπαρχουν.

4 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Αν αλλάξω όμως πάροχο, ποιος μου εγγυάται ότι από το 2019 η cyta και η wind δεν θα επιβάλλουν και εκείνες ανανεώσεις από 10€ για 2 μήνες και 12€ για 3 μήνες;

Αυτο δεν μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 1comment είπε

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ αν και μιλάω πολύ λιγότερο. Γενικά αυτό με 10ευρη κάρτα βγαίνει άνετα. Δεν νομίζω να λήξει, είναι μόνιμο πακέτο πολύ καιρό (νομίζω πάνω από χρόνο).

Και εγώ το ίδιο.Να σκεφτείς πως τώρα που προστίθεται ο χρόνος στην επόμενη ανανέωση έχω φτάσει να έχω υπόλοιπο κάπου 1700 με 1800 λεπτά τόσο προς cosmote όσο και προς όλους.Τα 500 ΜΒ που δίνει στην κάθε ανανέωση απλά χάνονται και τα 500 γιατί δεν τα χρησιμοποιώ με το απλό ΝΟΚΙΑ που έχω.

Δεν θα τα προσθέσει σε κάποια ανανέωση και θα πάνε για την πατρίδα (μάλλον για τη Γερμανία λόγω ΟΤΕ).:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Inci624 said:

Στο site της cosmote παρατήρησα ότι η ανανέωση του χρόνου ομιλίας είναι από 10€ και πάνω και όχι 5€ όπως ίσχυε μέχρι πρότινος για τη διαδικτυακή ανανέωση! 🙄Τώρα συμφέρει η ανανέωση του χρόνου με 12€; Και η μόνη εταιρεία τηλεφωνίας που έχει απομείνει με κάρτα των 5€ είναι η Cyta;

Η βοντα σε αφηνει να βαλεις 5ευρω απο την σελιδα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι 3 μεγάλες εταιρίες στο θέμα των καρτοκινητών δεν συμπεριφέρονται ανταγωνιστικά αλλά σαν να έχουν κάποιου είδους συμφωνία να διατηρουν όλοι περίπου τις ίδιες υψηλές τιμές μόνο καλό δεν ειναι βέβαια και δε ξέρω κατά πόσο ειναι και νόμιμο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι είστε στην cosmote/frog έχετε σκεφτεί να αλλάξετε πάροχο? Μήπως υπάρχει κάποιος - κάποια από εσάς που έχει ήδη επιχειρήσει κάτι τέτοιο? Και απ'όσες εταιρείες έχουν κρατήσει τα 5€  για τις online ανανεώσεις, εσείς ποια εταιρεία προτιμάτε (Vodafone, Wind, Cyta) ? Ευχαριστώ πολύ και για τις μέχρι τώρα απαντησούλες σας! 

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Όσοι είστε στην cosmote/frog έχετε σκεφτεί να αλλάξετε πάροχο? Μήπως υπάρχει κάποιος - κάποια από εσάς που έχει ήδη επιχειρήσει κάτι τέτοιο? Και απ'όσες εταιρείες έχουν κρατήσει τα 5€  για τις online ανανεώσεις, εσείς ποια εταιρεία προτιμάτε (Vodafone, Wind, Cyta) ? Ευχαριστώ πολύ και για τις μέχρι τώρα απαντησούλες σας! 

Έχω Cosmote What's Up και σκεφτόμουν παλιότερα να πάω σε Wind F2G με φορητότητα, με είχαν δελεάσει κάτι προσφορές που έβγαζε την τότε περίοδο. Τελικά δεν το έκανα και βασικά πρόσφατα ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό και μετέτρεψα το What's Up μου σε φοιτητικό, και είμαι υπερκαλυμμένος με τις φοιτητικές προσφορές.

Εγώ πάντως βάζω κάθε μήνα κάρτα των 10 ευρώ, οπότε προς το παρόν δεν με καίει και τόσο που κόπηκε η κάρτα των 5 ευρώ. Έχω ένα 2ο νούμερο όμως που το έχει στην κατοχή της η μάνα μου, το οποίο όμως το χρησιμοποιεί πάρα πολύ σπάνια, και τώρα αναγκαζόμαστε να βάζουμε λεφτά κάθε δίμηνο-τρίμηνο για να μην μπαίνει φραγή.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Inci624 είπε

Όσοι είστε στην cosmote/frog έχετε σκεφτεί να αλλάξετε πάροχο? Μήπως υπάρχει κάποιος - κάποια από εσάς που έχει ήδη επιχειρήσει κάτι τέτοιο? Και απ'όσες εταιρείες έχουν κρατήσει τα 5€  για τις online ανανεώσεις, εσείς ποια εταιρεία προτιμάτε (Vodafone, Wind, Cyta) ? Ευχαριστώ πολύ και για τις μέχρι τώρα απαντησούλες σας! 

Μετά την κατάργηση του πεντάευρου έφυγα από φρογκ-κοσμοτε που ήμουν εκεί για πολλά χρόνια.

Δεν είναι μόνο τα 5€, είναι κι άλλα που έχει κάνει, όπως το πακέτο των 60+60 που τον μήνα τον έχουν κάνει 25 μέρες.

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι η Q είναι η πιο οικονομική για μένα, με 5€ (ακόμα προς το παρόν) ανανέωση και με οικονομικά πακέτα. Το μόνο που φοβόμουν ήταν το σήμα αλλά μέχρι τώρα δεν έχω θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν ανανέωσα το χρόνο ομιλίας μου στο κινητό μου με δίκτυο frog/cosmote και σήμερα θα ενεργοποιηθεί η φραγή της σύνδεσης μου, όπως με ειδοποίησαν μέσω γραπτού μηνύματος sms, σε περίπτωση που ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου σε μεταγενέστερο χρόνο π.χ. μετά από 15 ημέρες, ανανεώνεται αυτόματα η σύνδεσή μου ; Ακυρώνεται δηλαδή η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων ή θα καθυστερήσει η εκ νέου ενεργοποίηση της σύνδεσής μου; 

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Inci624 είπε

Όσοι είστε στην cosmote/frog έχετε σκεφτεί να αλλάξετε πάροχο? Μήπως υπάρχει κάποιος - κάποια από εσάς που έχει ήδη επιχειρήσει κάτι τέτοιο? Και απ'όσες εταιρείες έχουν κρατήσει τα 5€  για τις online ανανεώσεις, εσείς ποια εταιρεία προτιμάτε (Vodafone, Wind, Cyta) ? Ευχαριστώ πολύ και για τις μέχρι τώρα απαντησούλες σας! 

Το συντριπτικό ποσοστό των φίλων συγγενών γνωστών έχει whats up και μπορώ να τους παίρνω με πρόγραμμα 7,5 ευρώ το μήνα έχοντας και τα 200 προς όλους να πάρω τους άλλους.Αν πάω στην άλλη πόσα 5ευρα το μήνα θέλω για να τους παίρνω;;;;;

Η cosmote εκεί πατάει και σέρνει πρώτη το χορό προς τα πάνω.Ισχύει το αν αλλάξουν οι άλλοι θα αλλάξω και εγώ οπότε κανένας δεν το κάνει.:P

 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Inci624 είπε

Επειδή δεν ανανέωσα το χρόνο ομιλίας μου στο κινητό μου με δίκτυο frog/cosmote και σήμερα θα ενεργοποιηθεί η φραγή της σύνδεσης μου, όπως με ειδοποίησαν μέσω γραπτού μηνύματος sms, σε περίπτωση που ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου σε μεταγενέστερο χρόνο π.χ. μετά από 15 ημέρες, ανανεώνεται αυτόματα η σύνδεσή μου ; Ακυρώνεται δηλαδή η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων ή θα καθυστερήσει η εκ νέου ενεργοποίηση της σύνδεσής μου; 

Θα ενεργοποιηθεί μόνο η φραγή εξερχόμενων οι εισερχόμενες θα έρχονται για ένα μήνα ακόμα , η γραμμή μένει ενεργή για ένα χρόνο από την τελευταία ανανέωση , μόλις βάλεις τα 5 ευρώ ή 10 ευρώ αμέσως ενεργοποιείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το συντριπτικό ποσοστό των φίλων συγγενών γνωστών έχει whats up και μπορώ να τους παίρνω με πρόγραμμα 7,5 ευρώ το μήνα έχοντας και τα 200 προς όλους να πάρω τους άλλους.Αν πάω στην άλλη πόσα 5ευρα το μήνα θέλω για να τους παίρνω;;;;;

Η cosmote εκεί πατάει και σέρνει πρώτη το χορό προς τα πάνω.Ισχύει το αν αλλάξουν οι άλλοι θα αλλάξω και εγώ οπότε κανένας δεν το κάνει.:P

Εχει μειωθει πολυ ο κοσμος που εχει μονο what's up, σιγουρα δεν ειναι λιγοι αλλα δεν ειναι πλεον οπως ηταν πριν απο μερικα χρονια που ειχαν ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...