Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα! Περιμένω ενα δεματακι, αρκετό καιρό.. Έχει κολλήσει στο customer inspection λέει.. Μπορώ να κανω κάτι να επιταχυνθεί η διαδικασια? Γιατί το θέλω για τέλος του μηνα? Κάτι μπαταρίες είναι για go pro.. Και να σκεφτείς ότι παρήγγειλα σχεδόν 3 μηνες νωρίτερα για να είναι εδώ στα σίγουρα..

RT010037416KZ

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, emperor4her είπε

Καλημερα! Περιμένω ενα δεματακι, αρκετό καιρό.. Έχει κολλήσει στο customer inspection λέει.. Μπορώ να κανω κάτι να επιταχυνθεί η διαδικασια? Γιατί το θέλω για τέλος του μηνα? Κάτι μπαταρίες είναι για go pro.. Και να σκεφτείς ότι παρήγγειλα σχεδόν 3 μηνες νωρίτερα για να είναι εδώ στα σίγουρα..

RT010037416KZ

Μόνο τηλεφωνικά αλλά κι εκεί θα σου πούνε λογικά ότι είναι πολλά τα δέματα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι και άντε να το βρούνε κτλ κι εγώ περιμένω πολλά δέματα που έχουν φτάσει Ελλάδα από 1 μήνα και έως και 10 μέρες και ακόμη τελωνείο αναμονή γράφουν όλα τα δέματα λογικά από Καζακστάν πρέπει να περιμένεις κι εγώ κάτι μπαταρίες περιμένω από εκεί έχουν έρθει πριν ένα μήνα Ελλάδα αλλά βρίσκονται ακόμη στο τελωνείο όπως και άλλα δέματα σίγουρα εχουν φτάσει τα οποία ακόμη να τα σκαναρουν. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Μόνο τηλεφωνικά αλλά κι εκεί θα σου πούνε λογικά ότι είναι πολλά τα δέματα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι και άντε να το βρούνε κτλ κι εγώ περιμένω πολλά δέματα που έχουν φτάσει Ελλάδα από 1 μήνα και έως και 10 μέρες και ακόμη τελωνείο αναμονή γράφουν όλα τα δέματα λογικά από Καζακστάν πρέπει να περιμένεις κι εγώ κάτι μπαταρίες περιμένω από εκεί έχουν έρθει πριν ένα μήνα Ελλάδα αλλά βρίσκονται ακόμη στο τελωνείο όπως και άλλα δέματα σίγουρα εχουν φτάσει τα οποία ακόμη να τα σκαναρουν. 

τοση αναμονη παντως δεν μου εχει ξανατυχει... απ το καλοκαιρι επρεπε να παραγγειλω δηλαδη!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, emperor4her είπε

τοση αναμονη παντως δεν μου εχει ξανατυχει... απ το καλοκαιρι επρεπε να παραγγειλω δηλαδη!??

Γίνεται χαμός την περίοδο τον Χριστουγέννων άσε που πολλά χάνονται πέρυσι μου είχαν χάσει αρκετά δέματα περιμένω καμία 8 κάπου εκεί δέματα που είναι Αθήνα και βρίσκονται στο τελωνείο. Πλέον το AliExpress μου βγάζει σε κάποια δέματα χωρίς λόγο ότι τα έχω παραλάβει ενώ δεν τα έχω παραλάβει και ανοίγω dispute και επικοινωνώ με τους πωλητές διότι κάποια έχουν tracking αλλά κάποια άλλα είναι χωρίς και προσπαθώ να βγάλω άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AliExpress έχει κλείσει όλα τα dispute και μου έχει επιστρέψει τα λεφτά λόγο καθηστερηση στην παραδώση. Τα πράγματα είναι ακόμα στον δρόμο. Τα περιμένω κανονικά δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, logo15 είπε

Το AliExpress έχει κλείσει όλα τα dispute και μου έχει επιστρέψει τα λεφτά λόγο καθηστερηση στην παραδώση. Τα πράγματα είναι ακόμα στον δρόμο. Τα περιμένω κανονικά δηλαδή; 

Αφού σου έδωσαν τα χρήματα, τα πράγματα δεν σου ανήκουν…

Όπως λέει ο Λαός, «από πίτα που δεν τρως τι σε νοιάζει και αν καεί;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, logo15 είπε

Το AliExpress έχει κλείσει όλα τα dispute και μου έχει επιστρέψει τα λεφτά λόγο καθηστερηση στην παραδώση. Τα πράγματα είναι ακόμα στον δρόμο. Τα περιμένω κανονικά δηλαδή; 

Τυχερούλη.... σου κάτσε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Αφού σου έδωσαν τα χρήματα, τα πράγματα δεν σου ανήκουν…

Όπως λέει ο Λαός, «από πίτα που δεν τρως τι σε νοιάζει και αν καεί;;;;

Άρα να μην τα παραλάβω? Κρίμα είναι ρε παιδιααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, logo15 είπε

Άρα να μην τα παραλάβω? Κρίμα είναι ρε παιδιααα

Σε αυτήν την περίπτωση αν θέλεις και έρθουν μπορείς να μιλήσεις με τους πωλητές και να στείλεις τα χρήματα πίσω το να τα στείλεις πίσω κομμάτι δύσκολο αν είναι να πληρώσεις μεταφορικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, logo15 είπε

Άρα να μην τα παραλάβω? Κρίμα είναι ρε παιδιααα

Κατάλαβα...

Είσαι μήπως και εσυ της συνομοταξίας που αγοράζουν και παρακαλούν να καθυστερήσει το δέμα για να ζητήσουν πίσω τα χρήματα και μετά να παραλάβουν και το τσαμπέ δέμα....;;;;;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2020 στις 8:08 ΠΜ, emperor4her είπε

 Κάτι μπαταρίες είναι για go pro..

 

22 ώρες πριν, dinos234 είπε

 κι εγώ κάτι μπαταρίες περιμένω 

Εχω την εντυπωση οτι με τις μπαταριες υπαρχει θεμα πολλες φορες στο τελωνειο.

https://www.elta-courier.gr/apagoreuseis_fpc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Εχω την εντυπωση οτι με τις μπαταριες υπαρχει θεμα πολλες φορες στο τελωνειο.

https://www.elta-courier.gr/apagoreuseis_fpc

Το έχω διαβάσει αλλά έχει τύχει να μου έρθουν κανονικά άλλες φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Εχω την εντυπωση οτι με τις μπαταριες υπαρχει θεμα πολλες φορες στο τελωνειο.

https://www.elta-courier.gr/apagoreuseis_fpc

 

Μόλις τώρα, dinos234 είπε

Το έχω διαβάσει αλλά έχει τύχει να μου έρθουν κανονικά άλλες φορές. 

ειναι κατω απο 20 ευρω .. ειδομεν οποτε το αποφασισουν.. ζητησα refund σημερα βεβαια, πανε 70 μερες.. αμα ερθουν, θα του στειλω μηνυμα να του βαλω τα λεφτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bromiaris είπε

Κατάλαβα...

Είσαι μήπως και εσυ της συνομοταξίας που αγοράζουν και παρακαλούν να καθυστερήσει το δέμα για να ζητήσουν πίσω τα χρήματα και μετά να παραλάβουν και το τσαμπέ δέμα....;;;;;

Αν μιλησεις με κινεζους θα δεις πως παρα πολλοι ειναι ετσι, και δεν ειναι οτι παραλαμβανουν, ειναι οτι παραλαμβανουν συστημενα πακετα για το οποια υπογραφουν, το βλεπει ο κινεζος αυτο αλλα χρηματα δεν βλεπει ποτε.

Ποτε θα μας μπαναρουν ενας θεος ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Αν μιλησεις με κινεζους θα δεις πως παρα πολλοι ειναι ετσι, και δεν ειναι οτι παραλαμβανουν, ειναι οτι παραλαμβανουν συστημενα πακετα για το οποια υπογραφουν, το βλεπει ο κινεζος αυτο αλλα χρηματα δεν βλεπει ποτε.

Ποτε θα μας μπαναρουν ενας θεος ξερει.

Καλά σίγουρα αυτο αν και μερικές φορές και με αυτούς δεν ξέρω τι παίζει εχει τύχει να βάζουν από μόνη τους ότι έχω παραλάβει δέμα για κάποιον λόγο να τους λέω να δεν έχω παραλάβει και να μου λένε ε είναι στο δρόμο θα σου έρθει ακόμη έρχεται η να περιμένω 2 με 3 μήνες να μην έρχεται να τους λέω ότι δεν εχει έρθει ε κάνε υπομονή μα πόσο να κάνω και πολλές φορές να μου λένε θα σου στείλουμε ξανά το δέμα και πάντα δεν ξέρω η δεν στέλνουν λένε ψέματα να ξεχαστεί το θέμα η χάνεται και πλέον πάντα προσωπικά όταν δω ότι δεν έρχεται κάτι μετά από 2 με 3 μήνες ζητάω επιστροφή χρημάτων. Καλά είμαστε και εμείς αλλά και αυτοί όχι όλοι κάποιοι είναι ένας άλλος πρόσφατα με καλές κριτικές πολλές με κάτι ακουστικά g20 έρχεται γιατί για ακουστικά ένας μαγνήτης τον στέλνω μήνυμα λέω ήρθε αυτό μου λέει κατευθείαν δεν είναι από μένα είναι από άλλον να λέω από εσάς το αγόρασα λέει όχι θα το κοιτάξει το AliExpress τον στέλνω μετά από λίγες μέρες φωτό με την συναλλαγή το χαρτί ότι έχει το όνομα του δεν ξέρω εγώ έστειλα τα ακουστικά ανοίγω dispute και μετά από μέρες βάζει να δεχτώ 0€ επιστροφή πάλι καλά που με εξυπηρέτησαν από το AliExpress και έβαλαν τα χρήματα μετά από πόσες φωτογραφίες κτλ που τους έστειλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...