Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν δινει η προνοια καποια ενσημα; (δεν ξερω, ετσι ειχα ακουσει σε φημες) 

Περα απο αυτο ομως, πως καταφερε ΑΜΕΑ να μην ειναι φιλοξενουμενος καποιου;

 

δεν ξερω αν δινει ενσημα η προνοια, δεν ειναι αναγκαιο να μενει με τους γονεις του επισης μπορει να εχουν πεθανει οι γονεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα για τους εγαμους, δεν ξερω τι γινεται αν η συζηγος δεν εχει προσωπικα εισοδηματα αλλα του συζηγου τα εισοδηματα ξεπερνανε τα 5000 ευρω (τα οποια ειναι τα τεκμηρια διαβιωσης και για τους δυο), ισως και να προσθετει τακμαρτο εισοδημα αλλα ισως και οχι.

 

Αυτο περιμενω να μαθω και εγω αλλα ελα που εχει προβλημα το αμκα της γυναικας μου και θα τρεχω στο ΚΕΠ αυριο.Με κοινη δηλωση και 1 δικο μου εισοδημα 8600 ξεπερναμε το τεκμαρτο αλλα θα φορολογηθει ξεχωριστα η γυναικα μου με το τεκμαρτο της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο περιμενω να μαθω και εγω αλλα ελα που εχει προβλημα το αμκα της γυναικας μου και θα τρεχω στο ΚΕΠ αυριο.Με κοινη δηλωση και 1 δικο μου εισοδημα 8600 ξεπερναμε το τεκμαρτο αλλα θα φορολογηθει ξεχωριστα η γυναικα μου με το τεκμαρτο της?

 

Καλα το προβλημα με τον ΑΜΚΑ δεν εχει και ιδιαιετερη σημασια στα εισοδηματικα κριτηρια. Στο εκκαθαριστικο της κοινης σας δηλωσης τι ποσα εμφανιζει; απο εκει θα καταλαβεις αν το δικαιουσαι ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη διαβασα για αμεα,οι γονεις τους,τους βαζουν αυτοκινητα σπιτια καρτοκινητα κτλ στο ονομα τους για ελαφρυνσεις,οποτε μην στεναχωριεστε,τα γλυτωνουν(και με το παραπανω) τα λεφτα του μερισματος απο αλλου.Το απλουστατο παραδειγμα,δεν θα πληρωσουν τελη κυκλοφοριας σε εναν μηνα(οπως καθε χρονια),να το το κοινωνικο μερισμα αμεσως αμεσως.

Η λογίστρια του πατέρα μου λέει ότι ο ίδιος δεν δικαιούται αλλά δικαιούται η αδερφη μου που είναι φιλοξενούμενη. Πως γκενεν ατό;

Δεν θελει να σας χασει απο πελατες,αυτο γενεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το προβλημα με τον ΑΜΚΑ δεν εχει και ιδιαιετερη σημασια στα εισοδηματικα κριτηρια. Στο εκκαθαριστικο της κοινης σας δηλωσης τι ποσα εμφανιζει; απο εκει θα καταλαβεις αν το δικαιουσαι ή οχι.

Το προβλημα με το ΑΜΚΑ ειναι οτι δεν βγαζει καθολου τα στοιχεια της στην αιτηση περα απο το ΑΦΜ.Ουτε καν εισοδο στην εφαρμογη με τα δικα της στοιχεια.Στο εκκαθαριστικο ειναι 8600 στην κοινη δηλωση αλλα πως υπολογιζονται στην αιτηση για το Κ.Μ...8600 και για τους 2?8600+τεκμαρτο εισοδημα συζυγου καθως δεν εχει πραγματικο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχασα επειδή λέει οι τόκοι των καταθέσεων είναι πάνω από το όριο των 54€.

λες και είναι πολλές οι καταθέσεις....

 

και μου έχουν κριτήριο ακίνητης τα 180.000€ που δεν έχω ούτε το 1/4 αυτών. αλλά τους χάλασαν οι τόκοι. τα ψίχουλα.

τι κριτήρια είναι αυτά ρε κατσαπλιάδες; που να μη σας σηκώνεται ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχασα επειδή λέει οι τόκοι των καταθέσεων είναι πάνω από το όριο των 54€.

λες και είναι πολλές οι καταθέσεις....

 

και μου έχουν κριτήριο ακίνητης τα 180.000€ που δεν έχω ούτε το 1/4 αυτών. αλλά τους χάλασαν οι τόκοι. τα ψίχουλα.

τι κριτήρια είναι αυτά ρε κατσαπλιάδες; που να μη σας σηκώνεται ρε.

Πόσες καταθέσεις έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...