Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια πηγε ο πατερας μου στον δημο και τον εδιωξαν απο τα κεπ λεει δεν κανουμε την αιτηση λεει, οποτε θα το κανω μονος μου, λοιπον ποιον βαζω ομως τον πατερα μου που ειναι πρωτος δικαιουχος ή εγω που ειμαι φιλοξενουμενος;

Ξεκίνα κάνε του πατέρα σου και θα σου βγάλει ότι χρειάζεται να συμφωνήσει και ο φιλοξενούμενος (εσύ). Μπαίνεις μετά με τους δικούς σου κωδικούς και κάνεις αποδοχή και ξαναμπαίνεις με του πατέρα σου και κάνεις οριστικοποίηση.

Είναι πολύ εύκολο, όλα αυτόματα είναι και βγαίνει αμέσως αν εγκρίθηκες. Αν σου βγάλει κανένα λάθος που δεν στέκει ξανακάνε την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το ξεκινησω αμα ειναι εγω να το κανω ειναι πολυ δυσκολο; θελει τιποτα φορους να δουμε; επισης βγαινει αμεσα η αποφαση; ο λογιστης με ειπε θελει 10Ε για να το κανει

Πάνε στο λογιστή, πες του μόλις τα πάρεις θα τα πας τα 10,απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε στο λογιστή, πες του μόλις τα πάρεις θα τα πας τα 10,απλό.

Δεν χρειάζεται ρε συ, αφού μπορεί και μπαίνει insomnia μπορεί να κάνει και την αίτηση...:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται ρε συ, αφού μπορεί και μπαίνει insomnia μπορεί να κάνει και την αίτηση...:)

Λέω αν δεν μπορέσει.. Εύκολο είνσι όντως.

Η Τεσπα να βγάλει ένας ένα βίντεο να δει λεπτομέρειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος μη πηγαινεται σε λογιστες οι οποιοι ειδικα σε εχουν πελατη και σου ζητανε απο πανω και 10-20 ευρω για να προσθεσουν στην ουσια ενα iban το οποιο πιο πολλες πιθανοτητες εχουν να στο καταχωρισουν λαθος αυτοι παρα εσυ ο ιδιος που σε ενδιαφερει πιο πολυ κιολας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαζω στο σωστο θεμα.

 

Μπηκα να κάνω πρωι-πρωί την αιτηση και καθως παω στα στοιχεια νοικοκυριου μου βγάζει <<Εαν αποκτήσατε τέκνο μετά τις 1/1/2017 η συμπλήρωση του ΑΜΚΑ θα είναι διαθέσιμη τις επόμενες ημέρες>> :shock: :mad:  :eek:  .Ε αφου δεν είστε  πληρως ετοιμοι ρε παιδια τι  την βγάζετε για συμπλήρωση!Εκανα ακύρωση αίτησης.Λογικά θα μπορώ να την ξαναυποβάλλω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Μια βοηθεια παρακαλω για οποιον μπορει να γνωριζει?

Εκανα αιτηση για το μερισμα. Ειμαι στην κατηγορια 2 ενηλικοι και 1 ανηλικο ατομο.

 

με αιτησιο ποσο περιπου 7.300 για εμενα και αλλα 7300 περιπου για την γυναικα μου , μας ενεκρινε μερισμα 787.50 ευρω . Αλλα στο τελος γραφει συνολικο ετησιο εισοδημα 7300 ευρω. Γιατι συμβαινει αυτο? Εκανε λαθος το συστημα ? Η εγω καποιο λαθος? Τα ποσα και τα νουμερα δεν τα πηραξα καθολου εγω , τα εβγαλε αυτοματα το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Μια βοηθεια παρακαλω για οποιον μπορει να γνωριζει?

Εκανα αιτηση για το μερισμα. Ειμαι στην κατηγορια 2 ενηλικοι και 1 ανηλικο ατομο.

 

με αιτησιο ποσο περιπου 7.300 για εμενα και αλλα 7300 περιπου για την γυναικα μου , μας ενεκρινε μερισμα 787.50 ευρω . Αλλα στο τελος γραφει συνολικο ετησιο εισοδημα 7300 ευρω. Γιατι συμβαινει αυτο? Εκανε λαθος το συστημα ? Η εγω καποιο λαθος? Τα ποσα και τα νουμερα δεν τα πηραξα καθολου εγω , τα εβγαλε αυτοματα το συστημα

 

εχεις καποια απαλλαγη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαζω στο σωστο θεμα.

 

Μπηκα να κάνω πρωι-πρωί την αιτηση και καθως παω στα στοιχεια νοικοκυριου μου βγάζει <<Εαν αποκτήσατε τέκνο μετά τις 1/1/2017 η συμπλήρωση του ΑΜΚΑ θα είναι διαθέσιμη τις επόμενες ημέρες>> :shock: :mad:  :eek:  .Ε αφου δεν είστε  πληρως ετοιμοι ρε παιδια τι  την βγάζετε για συμπλήρωση!Εκανα ακύρωση αίτησης.Λογικά θα μπορώ να την ξαναυποβάλλω ετσι?

Μαμησε τα,σημερα το πρωι ακουγα ενα ζευγαρι που ειχε νεογεννητο παιδακι και δεν τους αφηνε να το προσθεσουν στην δηλωση και την οριστικοποιησαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμησε τα,σημερα το πρωι ακουγα ενα ζευγαρι που ειχε νεογεννητο παιδακι και δεν τους αφηνε να το προσθεσουν στην δηλωση και την οριστικοποιησαν..

Θα μπορέσουν σε λίγες μέρες να κάνουν τροποποίηση και να το προσθέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γεγονος οτι, οταν μπαινεις να κανεις αιτηση για το μερισμα ειναι ολα προσυμπληρωμενα απο αυτους (taxis-ΔΟΥ) για ολα τα μελη. Εμεις βαζουμε μονο ΙΒΑΝ, τηλεφωνο, μαιλ.

Επομενως δεν εχουμε καμμια δυνατοτητα διορθωσης σε τυχον λαθη σε ποσά εισοδηματων, ακινητης περιουσιας κλπ. Η μονη ευκολια που παρεχει το νομοσχεδιο, ειναι διορθωση αμκα, ενσημων κλπ με αναλογο τρεξιμο σε κεπ και υπηρεσιες με προθεσμία ως 12 Δεκ.

Με λιγα λογια, ειμαστε ερμαιο σε οτι εμφανισει η πλατφορμα του μερισματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι συνιδιοκτητης του σπιτιού με την μάνα μου. Και μπαίνω σε μένα να κάνω την αίτηση με βγάζει φιλοξενουμενο και μπαίνω στην μάνα μου να δω και δεν με εμφανίζει καθολου φιλοξενουμενο. Τι γίνεται έχω τρελαθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...