Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προκαλείτε...

Για ποιο λόγο;

 

Εγώ με το ποστ μου ήθελα να δείξω ότι το σύστημα ειναι για τα σκατά και ότι βγάζει έξω αυτούς που το έχουν πραγματικά ανάγκη.

 

Συγγνώμη αν προκάλεσα κάποια παιδιά που έμειναν απ' εξω.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Για ποιο λόγο;

αν ειναι πολυμελής οικογενια τοσο περιπου ειναι

Πρώτον αστειεύομαι, δεύτερον το λέω από πλευράς vairass :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε δικαιοσύνη σε αυτην την χωρα, καθένας που παίρνει μέρισμα και είδε το λινκ απο εδω που το έβαλε ο τύπος vairass, θα έπρεπε να του οφείλει ενα 2%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν με πειράζει που το χάνω για 80 ευρω... Με πειράζει που θα το παρουν άτομα που έχουν λεφτά πολλά :) οι υπόλοιποι να το χαρείτε εννοείται...

Μας έβαλε μέσα τα επιδόματα ο Αλέξης τι να κάνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κατηγορία έχει λεφτά πολλά και το παίρνει;

(ρωτάω, δεν ξερω λεπτομέρειες)

Οι κλέφτες... Μαύρη εργασία, γνωστός βγάζει 1500 το μήνα, παίρνει κεα, έχει δύο σπίτια με άλλα δύο αδέρφια του, έχουν αυτοκίνητο, μηχανή...

Δηλαδή εμείς δεν έχουμε τίποτα μόνο ένα αυτοκίνητο και πήραμε τα 3 τα μεγάλα.

 

Άμα είναι να βρω και εγώ μαύρη εργασία να κλέβω το κράτος.

*** Αντε βαλτε μου απο 20 λεπτα ο καθε ενας να παρω και εγω τιποτα χαχαχαχχααχαχαχ

Αν υπήρχε δικαιοσύνη σε αυτην την χωρα, καθένας που παίρνει μέρισμα και είδε το λινκ απο εδω που το έβαλε ο τύπος vairass, θα έπρεπε να του οφείλει ενα 2%

πες τα βρε πες τα........να γραψω IBAN ;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη σύζυγό χρειάζεται συνεναιση ή όχι;

Επίσης η σύζυγος είχε το 17 ανεργία περίπου 2 μήνες παρά κάτι. Το αντίστοιχο κελί είναι κενό. Πρέπει να πάμε υποχρεωτικά στον ΟΑΕΔ για να το διορθώσουν; Θα έχει κάποια διαφορά στο αποτέλεσμα που θα βγάλει αφού είναι κάτω από 6 μήνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Μια βοηθεια παρακαλω για οποιον μπορει να γνωριζει?

Εκανα αιτηση για το μερισμα. Ειμαι στην κατηγορια 2 ενηλικοι και 1 ανηλικο ατομο.

 

με αιτησιο ποσο περιπου 7.300 για εμενα και αλλα 7300 περιπου για την γυναικα μου , μας ενεκρινε μερισμα 787.50 ευρω . Αλλα στο τελος γραφει συνολικο ετησιο εισοδημα 7300 ευρω. Γιατι συμβαινει αυτο? Εκανε λαθος το συστημα ? Η εγω καποιο λαθος? Τα ποσα και τα νουμερα δεν τα πηραξα καθολου εγω , τα εβγαλε αυτοματα το συστημα

Υποθετω σου εμφανισε το ισοδυναμο οικογενειακο εισοδημα. Αν θες πες μου συνθεση νοικοκυριου να σε πω αν ειναι σωστα.

 

Αχ παιδια θα το παρω σας ευχαριστω παρα πολυ ολους 700Ε λεει οτι εγκρίθηκε κατι αλλο ομως θελω να ρωτησω στο κουτακι συνεχομενους μηνες ανεργειας 2017 για τον πατερα μου ηταν κενο  μηπως επρεπε να παμε στον οαεδ για διορθωση; επειδη τον ιουνιο του 2017 ηταν ανεργος μηπως αν βαζαμε και αυτους τους μηνες παιρναμε κατι παραπανω;

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

 

Για τη σύζυγό χρειάζεται συνεναιση ή όχι;

Επίσης η σύζυγος είχε το 17 ανεργία περίπου 2 μήνες παρά κάτι. Το αντίστοιχο κελί είναι κενό. Πρέπει να πάμε υποχρεωτικά στον ΟΑΕΔ για να το διορθώσουν; Θα έχει κάποια διαφορά στο αποτέλεσμα που θα βγάλει αφού είναι κάτω από 6 μήνες;

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

 

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

Λάθος δικό μου. Δεν εμφανίζει καθόλου αυτόν τον 1,5 μήνα αλλά έχει κενό το κελι

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

 

Απο 6 και πανω μηνες ανεργιας μεσα στο 2017 εχει σημασια. Εφοσον στον ΟΑΕΔ εμφανιζονται σωστα οι μηνες και ειναι και σωστο το ΑΜΚΑ και ΑΦΜ που εχει ο ΟΑΕΔ μην ανυσηχεις.

Λάθος δικό μου. Δεν εμφανίζει καθόλου αυτόν τον 1,5 μήνα αλλά έχει κενό το κελι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τελικα αυτο που λεει ο tsioulak ειναι, επρεπε να ειναι ανεργος 6 μηνες ο πατερας μου, περιμενα ποιο κατω να μας δωσουν ή με την ατυχια που εχουμε να μην το παρουμε καν, ειναι σαν θαυμα ολο αυτο, και φυσικα δεν το πιστευω αν δεν δω τα λεφτα, μπωρει αυριο να το ακυρωσουν ας πουμε μονο αν δω τα λεφτα θα πειστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανω αιτηση για το μερισμα και μου βγαζει αυτο Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο του τουλάχιστον ενός ασφαλίσιμου μήνα στο σύστημα Κοινωνικής Ασφάλασης

Δεν προκύπτει απο τον ΕΦΚΑ ότι έχετε υπάρξει ασφαλισμένος για τουλάχιστον 1 μήνα πριν την 1/11/2017. Αν θεωρείται ότι αυτό είναι λάθος, παρακαλούμε απευθυνθείτε άμεσα στον ΕΦΚΑ. Ο έλεγχος έγινε για τον ΑΜΚΑ 23089801262 και τον ΑΦΜ 167498274.  Και ειμαι ασφαλισμενος εδω και χρονια ξερει κανενας τι να κανω εχει κανενας το ιδιο προβλημα?

το βγαζει στην κοπελα μου αυτο , εκανες τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βγαζει στην κοπελα μου αυτο , εκανες τιποτα?

 

Υποθετω οτι η κοπελα σου εχει ενσημα παλιοτερα των δυο μηνων; σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...