Προς το περιεχόμενο

Με επίσημη πλέον παρουσία το Netflix στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει 4κ στα 8mb (στο XBOX app σου λεει bandwidth), κανει autoscale αυτοματα δυναμικα

 

η συνδεση μου με το ζορι πιανει τα 5. θα εχω προβλημμα στο hd streaming ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τηλεόραση είναι στα 1½-2 μέτρα απ' το router, το οποίο συγχρονίζει στα ~40Mbps.

 

Το pc είναι λίγο πιο μακριά (σε άλλο δωμάτιο, παρεμβάλλεται τοίχος), και κατεβάζω full speed.

 

Το Netflix στην TV όμως, πάνω από 11-13Mbps δεν έχω δει ποτέ να «τραβάει», κι αυτό μόνο σε υποτιθέμενο 2160p.

Σε 1080p μου τραβάει ~7-8Mbps.

 

Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ασύρματη επικοινωνία, δε γίνεται να τραβηχτεί καλώδιο.

 

Επίσης, τα νούμερα αντλούνται από την TV (Samsung 60KU6000), πατώντας το Info στο remote (την ώρα που παρακαλουθώ Netflix), οπότε δεν ξέρω και κατά πόσο είναι ακριβή. Αλλά και πάλι, πόση διαφορά να έχουν πια;

 

Video Quality Setting είναι ρυθμισμένο στο Auto, δεν το έχω αλλάξει γιατί χρησιμοποιώ account φίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαθέσιμο περιεχόμενο πάντως είναι πάρα πολύ φτωχό όσον αφορά σειρές/ταινίες μέχρι στιγμής στο ελληνικό netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, μόλις έβαλα netflix με τον ένα μήνα δωρεάν. Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί κάποιος να κάνει συνδρομή και να μην βάζει απλά μια νέα διεύθυνση email και να ξαναπάρει δωρεάν μήνα με μια άλλη καρτα. Δεν το λέω για τα 10 ευρώ αλλά είναι κάτι που χάνω? Δημιουργεί κάποια λίστα? Έχεις κάποιο πλεονέκτημα που δεν βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά φίλος μου ανακυκλωνει 2 κάρτες εναλλάξ και δε του έχει βγάλει πρόβλημα 4 μήνες τωρα

Μπορεις να τον ρωτήσεις για επιβεβαιωση και να μας ενημερώσεις;

Δηλαδή εχει 2 κάρτες και άπειρα email (ας πουμε 4 για το παραδειγμα) και βλέπει 4 μηνες δωρεάν; Μήπως χρεώνεται και δεν το εχει πάρει πρέφα. Επιβεβαιωσε το και πες μας, γιατι καταλαβαίνεις οτι ενδιαφερει κοσμο.

 

1ο free trial : Emai1 και κάρτα1

2ο free trial : Emai2 και κάρτα2

3ο free trial : Emai3 και κάρτα1

4ο free trial : Emai4 και κάρτα2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό και σίγουρα δεν έχει χρεωθεί, γι'αυτό ρωτάω και εγώ εδώ καθώς μου φαίνεται περίεργο.. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν έχει registered devices και δε μπορεί να κάνει, ωστόσο έχουμε φτιάξει δεύτερο προφίλ και για μένα και δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν δεν τους ενδιαφέρει. Αυτόν τον καιρό κάνουν στατιστικές και προσπαθούν να σκιαγραφήσουν τις συνήθειες των πελατών τους στην Ελλάδα τουλάχιστον. Λες να μην ξέρουν τι γίνεται.

Κάποια στιγμή θα ισχύσει και το registered devices.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το registered devices τι θα βοηθησει; Αγοραζω συνδρομη μαζι με εναν φιλο μου και κανω register τον υπολογιστη μου και τον υπολογιστη του μπορω να δω και απο εδω και απο εκει. Πως θα ξερουν ποια ματια βλεπουν;
Μπορει να γραφω και σαχλαμαρες, δεν ξερω καθολου πως ειναι, οταν πρωτοηρθε δοκιμασα να κανω τον δωρεαν μηνα καπου κολλησε και το ξεχασα εντελως μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν τρόπο δοκιμασμένο ψάχνω για να μπω στο κυπριακό Netflix που έχει περισσότερο περιεχόμενο από το ελληνικό. Προσπάθησα να μπω στο αμερικανικό Netflix με Opera VPN αλλά δεν τα κατάφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βάλουν registered devices έστω ας πούμε ότι έχουμε βασική συνδρομή με ένα χρήστη θα είναι τελείως ενοχλητικό να κάθεσαι να δηλώνεις κάθε μία από τις συσκευές σου, σε σχέση με τώρα που το βάζεις όπου γουστάρεις χωρίς σκέψη

 

αυτό πολύ απλά θα οδηγήσει σε τραγική μείωση των συσκευών και ειδικά αν πάρουμε ως παράδειγμα τους έλληνες που είναι τιτάνιοι πειρατές, η ευκολία του netflix είναι αυτή που τους οδηγεί στο να έχουν συνδρομή και να πληρώνουν έστω και τα λίγα.. και έχουν αρκετοί πλέον 

 

αν φύγει αυτή πολύ απλά δεν θα μπαίνεις καν στον κόπο. στο netflix ξέρουν πάρα πολύ καλά τι κάνουν, δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάνε μερικοί και σκέφτονται με λογικές nova go που δεν το χρησιμοποιούν καν αυτοί που το έχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...