Προς το περιεχόμενο

Με επίσημη πλέον παρουσία το Netflix στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθόλου παιδικά έχει; Γιατι χωρίς παιδικά.... δυστυχώς το NAS /kodi/Plex είναι μονοδρομος για εμενα

εχει κάποια μεταγλωττισμένα, ανα μήνα προσθέτει και 2-3 σειρές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαιρετικά τα νέα. Για όσους αναρωτιούνται ποιες σειρές και ταινίες έχουν ελληνικούς υπότιτλους υπάρχει αυτό:

 

http://greflix.herokuapp.com

 

Το έφτιαξα για να βοηθήσω τους γονείς και φίλους (κι εμένα) οπότε μην περιμένετε πλήρη επαγγελματική υπηρεσία.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρολαρεις η τιμη ειναι μια χαρα.....

Οχι σοβαρα το λεω. Ειναι πολυ λιγο το περιεχομενο. Απο αυτα που βλεπω εγω (55+ σειρες) ΑΝ εχει τις 20 και αυτες οχι μεχρι τελευταια σεζον. Αρα δεν με καλυπτει απλα...Θα μου πεις γιατι ποιο σε καλυπτει που να ειναι νομιμο. Κανενα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια ερώτηση έχω γιατί έψαχνα the walking dead Netflix στο google και έβγαλε αποτέλεσμα. Έκανα συνδρομή και βλέπω ότι δεν υπάρχει το the walking dead πήρα μόνο το fear the walking dead. Τι παίζει με αυτό;

To fear ειναι απο την ιδια εταιρια αλλα "το μπαμ" (η αρχη) ξεκιναει απο LA σε σχεση με ΟΥΑΣΙΓΚΤΟΝ και περίχωρα οπως το κλασσικο Walking Dead.

Επισης ξεκινησε το 2015 σε σχεση με το 2010 του Walking dead.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σοβαρα το λεω. Ειναι πολυ λιγο το περιεχομενο. Απο αυτα που βλεπω εγω (55+ σειρες) ΑΝ εχει τις 20 και αυτες οχι μεχρι τελευταια σεζον. Αρα δεν με καλυπτει απλα...Θα μου πεις γιατι ποιο σε καλυπτει που να ειναι νομιμο. Κανενα...

 

Εσύ βλέπεις 55+ σειρές? 

Οκ...

 

Αυτό το ότι δεν έχει μέχρι την τελευταία σεζόν να το καταλάβω και συμφωνώ... αλλά πρέπει και εσύ να καταλάβεις ότι το να βλέπεις 55+ ε όπως και να το κάνουμε είναι λίγο δύσκολο να το υποστηρίξει η οποιαδήποτε υπηρεσία..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Το Supernatural υπάρχει στο netflix?

Ευχαριστώ

Οχι δεν το εχει, Arrow & Breaking bad υπαρχουν απλα το τελευταιο ΔΕΝ εχει ελληνικους υποτιτλους

 

Για τον φιλο που λεει οτι τον παραξενευει οτι υπαρχουν Τουρκικα και οχι ελληνικα , ας δοκιμασει να μην μπαινει απο την εφαρμογη της τηλεορασης αλλα απο καπου αλλου πχ κονσολα PS4 σε καποια βγαζει περισσοτερους υποτιτλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα.λοιπον πριν 2 μερες εκανα και εγω την συνδρομη που ειναι για 30 ημερες δωρεαν.καταρχας το θεωρω χαζομαρα στην αμερικη να ειναι 100% ταινιες κτλ και ελλαδα αυτα τα λιγα.π.χ ψαχνω mad max fury road μου το βγαζει σαν επιλογη η ταινια δεν υπαρχει πουθενα.ψαχνω μετα google βλεπω οτι στην αμερικη εχει και ταινιες 4k με dolby atmos ..ελλαδα που!;;;;;;;;πουθενα!!!εννοω για dolby atmos..μετα διαβαζω σε κατι φορουμ κατεβασε vpn να συνδεεσαι μεσω αμερικης κατεβασα λοιπον οχι ενα αλλα 5.αποτελεσμα 0 .. δεν γινεται να μπω απο ελλαδα στην αμερικη.αποτελεσμα.εμενα δεν μου αρκει να πληρωνω τα ιδια λεφτα και ο ενας να εχει 100% και εγω τα μπιμ..απορω με μερικους που λετε γαμα.... και ιστοριες !!! Χιλιες φορες να κανω streaming online να την βλεπω την ταινια και εστω καινουργιες οχι 5 χρονια πριν και αμα την εχει!


Α και μην μου πειτε αν εχω ηχεια για dolby armos φυσικα και εχω για να το αναφερω.θελω πολυ δουλεια το netflix ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι συνδρομητής από Ιανουάριο του '16, όταν ξεκίνησε η υπηρεσία. Πράγματι οπως αναφέρουν αρκετοί φίλοι το περιεχόμενο στην Ελλάδα είναι αρκετά φτωχό σε σύγκριση με το Αμερικανικό, Καναδέζικο, κλπ

Προσωπικά δίνω 9$ παραπάνω τον μήνα για Express VPN, και βλέπω τα πάντα από παντού. Βοηθάει βέβαια ότι έζησα στο εξωτερικό για κάποια χρόνια οπότε δεν χρειάζομαι subs.

Μιλάμε όμως βλέπεις τα ΠΑΝΤΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό τo Netflix αλλά υπάρχει και το γνωστό δωρεάν Stremio. Εξαιρετικό interface με όλο το περιεχόμενο του Netflix + ό,τι άλλο κυκλοφορεί σε σειρά ή ταινία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μενου κτλ μπορω να πω ειναι πολυ καλο.ολα αυτα σε andoid tv sony.επισης παρολου που εχω 24 ταχυτητα streaming για 4κ το παει πολυ καλα χωρις διακοπες.εννοειται θα παιζει 1 οθονη και θα κανει streaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που πήρα το trial για να το δοκιμάσω κατάλαβα οτί δεν μου κάνει.
1. Πάρα πολύ περιορισμένο υλικό και σε σειρές και σε ταινίες.
2. Δεν έχει καμία παραμετροποίηση, δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για τίποτα.
3. Τα ratings που έχει για κάθε σειρά/ταίνια ασχολίαστα. Έχει 4.5/5 αστέρια σε σειρές και ταινίες που είναι στα 6/10 σε imdb και rotten. 
4. Οι προτάσεις που σου βγάζει με βάση κάποιες ταινίες/σειρές που έχεις ήδη στο watchlist είναι τελείως λάθος. 

Γενικά όμως σαν υπηρεσία είναι απροβλημάτιστη, δουλεύει χωρίς κανένα θέμα στις συσκευές που το χρησιμοποίησα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο τα 10 ευρώ. Για να δεις όλες τις σειρές πρέπει να πληρώνεις συνδρομη σε 5-6 από αυτά.

Το πιο σωστο ειναι αυτο, ισως οχι 5-6 αλλα για να πεις οτι εχει μια πληρη λιστα θες διαφορες υπηρεσιες. Ας ελπισουμε οτι θα καταλαβουν καποια στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...