Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ, συμφωνουμε σε αυτο, ας κανουν αυτοι το πρωτο βημα ομως βαζοντας πραγματικα πολυ πραγμα για να παρουμε συνδρομη ολοι.

 

 

Ωραια ιδεα, να βαλουν και τους αλλου αστραπογιαννους, κωμωδια απο τις λιγες :)

 

 

Τα εχουμε ξαναπει, η καραμελα οτι η πειρατεια βλαπτει ειναι για τους τεμπεληδες που καθονται και θελουν να ζουν μια ζωη απο μια ταινια που καναν, το μοντελο του netflix ειναι ενα βιωσιμο μοντελο ωστε να βγουμε ολοι ωφελημενοι.

 

να λεμε και του στραβου το δικιο, στις ταινιες, που συνηθως δεν τις ξαναβλεπεις, πραγματι η πειρατια βλαπτει.

τωρα για σειρες δεν ξερω, φανταζομαι αναλογα το μοντελο, οπως ειπες το netflix μια χαρα μοντελο ειναι

 

μακαρι οι μεγαλες εταιριες να ξοδευαν λεφτα να βρουν εξυπνους τροπους να μας τα "παρουν" αντι να κυνηγανε τη πειρατια, η οποια ετσι και αλλιως δεν ειναι αιτιο αλλα αποτελεσμα του αρμεγματος των μεγαλων studio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα αυτο που εγινε ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.μιας και κατοικος Γερμανιας δεν ειχε ελληνικους υποτιτλους παρολο που το είχα απο ελλαδα.πλεον αλλαξα το μενου στα ελληνικα και εχει ΚΑΙ ελληνικους υποτιτλους!!!απο τα καλυτερα νεα,!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 8αρα συνδρομή συμφέρει από άποψη ποιότητας ή το 10ευρω με το hd είναι μονόδρομος ?

Η 10 συμφέρει πολυ αν την μοιραστείς με καποιον

Και όμως HOL ειμαι, παίρνω απο καφάο διπλα απο το σπιτι μου!

 

 

Στατιστικα γραμμής μου σε σποιλερ... (fastpath, 50down/5up)

 

Μωρε και εγώ 50 κλειδώνω αλλα παίζουν ρολο και αλλα πράγματα, όπως τι bandwidth εχει o isp με την χωρα που βρίσκεται ο server του Netflix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 10 συμφέρει πολυ αν την μοιραστείς με καποιον

 

Μωρε και εγώ 50 κλειδώνω αλλα παίζουν ρολο και αλλα πράγματα, όπως τι bandwidth εχει o isp με την χωρα που βρίσκεται ο server του Netflix.

Περισσότερο για το hd σκέφτομαι την 10αρα... στην 8αρα η ποιότητα είναι σχετικά καλή ή συγκρίνεται με του θείου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο για το hd σκέφτομαι την 10αρα... στην 8αρα η ποιότητα είναι σχετικά καλή ή συγκρίνεται με του θείου?

Καλή, κάνε και ένα μηνα δοκιμαστικά δωρεάν που εχει και θα το διαπιστώσεις μονος σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω κάποιος να βλέπει μοναχα αθλητικά και τίποτε άλλο. Και βέβαιος και θα χάσουν, και παρα πολύ. Αυτοί που θα επιβιώσουν είναι αυτοί που θα συνεργαστούν με το Netflix και θα το προσφέρουν σε καλύτερη τιμή με τα πακέτα τους.

Τι εννοείς; Εγώ έβαλα συνδρομιτική μόνο για να βλέπω την Τσελσι και το Champions League. Αλλιώς δεν θα πλήρωνα, οι ταινίες, σειρές που δείχνουν τα υποτιθέμενα Cinema κανάλια είναι αρχαίες και κάτω του μετρίου, εκτός αν κάποιος βάζει συνδρομιτική για να δει αυτές τις λίγες καλές ταινίες που δείχνει μια φορά το χρόνο. Στις οποίες ταινίες ρίχνουν ένα σκασμό από διαφημίσεις και σου χαλάνε την προβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δεν βλέπω στις συγκριτικές αναλύσεις σας να γράφει κανείς για το βασικό πλεονέκτημα του Netflix:

 

​Μη-γραμμική πρόσβαση,

 

​δηλαδή επιλέγεις σειρά/ταινία κατα βούληση σε αντίθεση με τα συνδρομητικά που έχουν καταρτισμένα προγράμματα και συγκεκριμένες ώρες με ούτε στοιχειώδες περιεχόμενο παρόλα αυτά στις on-demand ιστοσελίδες τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το Netflix θέλει ακόμα δουλειά στην Ελλάδα καθώς δεν υπάρχουν όλες οι ταινίες διαθέσιμες στην Ελλάδα ούτε καν με αγγλικούς υπότιτλους. Πχ το prestige του Nolan δεν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια, μολις κατάλαβα οτι έχει το Gotham μεταγλωτισμένο στα Ελληνικά. Απο την εποχή των μεξικάνικων έχω να ρίξω τόσο γέλιο σε ένα επεισόδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται να πληρωνουμε κατι παραπανω για να μη κανει ελληνικες παραγωγες;

 

δεν θα σε αναγκάσει κανείς να τις βλέπεις... 

 

υπάρχουν κάποιοι πολύ ταλαντούχοι ηθοποιοί στην Ελλάδα και αν βρεθεί το χρήμα για καλή παραγωγή (και όχι ξαναζεσταμένες χαζοκωμωδίες, κακά remake παλιών ελληνικών ταινιών κλπ) μπορεί να βγουν καλά αποτελέσματα. αν όχι, απλά δεν θα έχουν πέραση και το netflix δεν θα τις συνεχίσει ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...