Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός ο εξελληνισμός των τίτλων... 

 

Σαν το IT ένα πράγμα που το μετάφρασαν "Το αυτό" και μου πέφτανε τα μαλλιά από το κεφάλι!!!

 

Καλό το ΙΤ πες ότι ήταν βιβλίο και το πήραν από εκεί. Η μετάφραση τίτλου όμως στο τελευταίο spiderman είναι για γέλια.

 

Σχετικά με το Netflix... βολικό θα είναι για κάποιους σίγουρα αλλά προσωπικά δεν εχω smart tv. Οπότε θα βολευτώ με τα raspeberry pi μου με kodi η RasPlex. Για να γίνονται όλα με ένα τηλεκοντρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο με τους τιτλους στα Ελληνικα θα επρεπε να διωκεται ποινικα μαζι με την μεταγλωττιση πλην  παιδικων .

Εξαιρετικη υπηρεσια το Netflix    φθηνη και ποιοτικη  που σπανια συνδυαζεται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα απο παραγωγες μονο το

Εισαι το ταιρι μου

Εγκληματα

Ξανα απο την αρχη

και κανενα αλλο στα πλαίσια του διαφορετικου αξιζαν για μενα.

Ολα τα αλλα και να τα βλεπεις δεν υπαρχει διαφορα;

Ειναι το ιδιο πραγμα ουτε θυμασαι σκηνες να γελας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει για 8 ευρω τον μηνα γιατι οχι

το τσαμπα ομως ειναι καλυτερο, θα το χρησιμοποιησω 4-5 μηνες δωρεαν με τις διαφορες καρτες μου και τα διαφορα μαιλς μου :D

its not being cheap, its about sending a message

 

The message is you are cheap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει είναι βαρετό να πατάς ένα κουμπί και να τα έχεις όλα έτοιμα.

Ενώ είσαι δημιουργικός να πηγαίνεις στο θείο να ψάχνεις να έχεις αγωνία αν έχει βγει,να πηγαίνεις αλλού να το ψάχνεις,να περιμένεις υπότιτλο,να αργεί να βγει να να να.Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία και το δεις νιώθεις μια ικανοποίηση ότι κάτι έκανες.

 

+1

 

εγώ μόνο μπράβο έχω να πω στο Netflix - όσο περνάει ο καιρός γίνεται και καλύτερο, χωρίς να χάνει αυτό που το χαρακτηρίζει: εύκολη πρόσβαση σε πολύ καλό περιεχόμενο (και δικές του παραγωγές).

 

θεωρώ πως χρησιμοποιούνται Έλληνες συνεργάτες για τους υπότιτλους: είναι καιρός να βγάλουν και οι Έλληνες μεταφραστές λίγα χρήματα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θέλετε να δείτε ταινίες - σειρές και δεν υποστηρίζονται

απο Ελληνικούς υπότιτλους   μπορείτε να ακολουθήσετε

τον παρακάτω οδηγό,η μέθοδος 2 είναι η ποιό απλή το μόνο που χρειάζεται είναι να έχετε chrome browser:

 https://secnews.gr/135753/netflix-subtitles/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα απο παραγωγες μονο το

Εισαι το ταιρι μου

Εγκληματα

Ξανα απο την αρχη

και κανενα αλλο στα πλαίσια του διαφορετικου αξιζαν για μενα.

Ολα τα αλλα και να τα βλεπεις δεν υπαρχει διαφορα;

Ειναι το ιδιο πραγμα ουτε θυμασαι σκηνες να γελας.

Απαράδεκτοι, Της Ελλάδος τα Παιδιά (πολύ ακραίο για την εποχή του), Εκείνες κι Εγώ, Δύο Ξένοι, ΑΜΑΝ. Οκ, σε γενικές γραμμές η ελληνική τηλεόραση παρήγαγε και παράγει σκουπίδια, αλλά υπάρχουν και κάποιες παραγωγές που ήταν από καλές μέχρι και "διαμαντάκια".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Netflix... βολικό θα είναι για κάποιους σίγουρα αλλά προσωπικά δεν εχω smart tv. Οπότε θα βολευτώ με τα raspeberry pi μου με kodi η RasPlex. Για να γίνονται όλα με ένα τηλεκοντρολ.

 

Γιατί πρέπει να έχεις smart tv ; 

ϊσα ίσα σε σμάρτ τβ παίζουν άλλα π.χ. περιορισμένο app (σε σχέση με την εφαρμογή των android/ios) 

 

όπως κατάφερες και έβαλες Kodi ή rasplex ε κάπως θα βρεις να βάλεις και Netflix 

(αν δεν θες να πας στην κλασική λύση του φθηνού android tv box)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει να έχεις smart tv ; 

ϊσα ίσα σε σμάρτ τβ παίζουν άλλα π.χ. περιορισμένο app (σε σχέση με την εφαρμογή των android/ios) 

 

όπως κατάφερες και έβαλες Kodi ή rasplex ε κάπως θα βρεις να βάλεις και Netflix 

(αν δεν θες να πας στην κλασική λύση του φθηνού android tv box)

 

Smartv έχω και ο μόνος περιορισμός που βλέπω είναι το download που δεν το χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τις φήμες (γιατί δεν δόθηκε κανένα αριθμητικό στοιχείο επισήμως), οι ελληνικές συνδρομές είναι περίπου 25.000. Δεν είναι  μικρός ο αριθμός για να γίνεται τέτοιος ντόρος; Και μάλιστα για ελληνικές παραγωγές; Πιθανόν απέχουμε αρκετά από κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Έλληνας πληρώνει αδιαμαρτύρητα την ΕΡΤ που έχει λίγο τίποτα με μπόλικο καθόλου αλλά θέλει να στείλει μήνυμα στο netflix που ενώ θα μπορούσε να αδιαφορήσει για τους αφρικανοβαλκάνιους δείχνει έμπρακτα την στήριξη του.

 

Το μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος είναι πολυφορεμένο αλλά για κάτι τέτοιες συμπεριφορές ταιριάζει απόλυτα.

 

:  

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει το νετφλιξ έχει ενα θεματάκι με τις σειρές που παίζουν τώρα στο αμέρικα. Π.χ το brooklyn nine nine είναι  5η σαιζόν και στο νετφλιξ είναι ακόμα στην 3. Άμα θες να παρακολουθείς τις σειρές που δεν είναι παραγωγής νετφλιξ μέσα στη σεζόν πάλι στο θείο πρέπει να πας.

εδιτ: Έλεος με την ερτ.Όποιος δεν έχει να δώσει 3 ευρώ το δίμηνο έχει μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό. Η ερτ κινείται πολύ σωστά επί σύριζα η αλήθεια είναι.Άσε που έχει εκπομπές ,ντοκιμαντέρ και σειρές που δεν μπορείς να τις βρεις πουθενά αλλού στην ελληνική τβ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Adsl δεν έπαιξε ποτέ.. Με 30 vdsl παίζει οριακά. Υπότιτλους στα Ελληνικά δεν είχε για καιρό.. ενω για άλλες χώρες υπήρχαν υπότιτλοι και στις πιο 'φρέσκες' σειρές τους. Θέλει πολύ καλή σύνδεση και οχι αρλούμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θεωρώ πως χρησιμοποιούνται Έλληνες συνεργάτες για τους υπότιτλους: είναι καιρός να βγάλουν και οι Έλληνες μεταφραστές λίγα χρήματα....

Ετσι! Εβγαζαν για τα πειρατικα ωρα τους ειναι να το κανουν επαγγελμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...