Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Smartv έχω και ο μόνος περιορισμός που βλέπω είναι το download που δεν το χρειάζεσαι.

 

η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω ακριβώς

αλλά smartv με smartv υποθέτω έχει διαφορά (ως προς το λειτουργικό που τρέχει η κάθε εταιρία) 

π.χ. δεν νομίζω να είναι το ίδιο ακριβώς της lg με της f&u :)

 

2 φίλοι μου είχαν πει ότι είχαν θέμα με τους υπότιτλους στην smart tv τους (δεν ξέρω μάρκα) ενώ σε android ήταν όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί πρέπει να έχεις smart tv ; 

ϊσα ίσα σε σμάρτ τβ παίζουν άλλα π.χ. περιορισμένο app (σε σχέση με την εφαρμογή των android/ios) 

Μήπως γιατί οι τηλεοράσεις είναι πιστοποιημένες και παίζουν HD και UHD ενώ τα φθηνά boxes 480;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω ακριβώς

αλλά smartv με smartv υποθέτω έχει διαφορά (ως προς το λειτουργικό που τρέχει η κάθε εταιρία)

π.χ. δεν νομίζω να είναι το ίδιο ακριβώς της lg με της f&u :)

 

2 φίλοι μου είχαν πει ότι είχαν θέμα με τους υπότιτλους στην smart tv τους (δεν ξέρω μάρκα) ενώ σε android ήταν όλα οκ

Νομίζω ότι ειναι web wrapper με καποιες αλλαγες αλλα μπορεί να κάνω και λάθος.Πάντως εγώ σε lg το έχω και ειναι απίστευτα βολικό. Πατάω νετφλιξ στο τηλεχειριστήριο (εχει και αμαζον κουμπί) και κατευθείαν ειμαι μέσα. Και μιλάμε προβληματιστο τελειως
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά βλέπω την μετατροπή των τίτλων στα Ελληνικά, γιατί με πιάνει νευρικό με την μετάφραση και δεν σταματάω να γελάω! :D :D :P Πάντως στην Smart TV δεν βγάζει Ελληνικούς υπότιτλους, μόνο Τούρκικους και Αγγλικούς, γνωρίζουμε αν θα;;; ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά βλέπω την μετατροπή των τίτλων στα Ελληνικά, γιατί με πιάνει νευρικό με την μετάφραση και δεν σταματάω να γελάω! :D :D :P Πάντως στην Smart TV δεν βγάζει Ελληνικούς υπότιτλους, μόνο Τούρκικους και Αγγλικούς, γνωρίζουμε αν θα;;; ή μπα;

 

Σε μένα βγάζει μια χαρά και υπότιτλους και μενού και τα πάντα όλα. Ποια μάρκα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα βγάζει μια χαρά και υπότιτλους και μενού και τα πάντα όλα. Ποια μάρκα έχεις;

THOMSON δεν ξέρω μοντέλο, είναι των δικών μου εδώ Ελλάδα, εγώ δεν εχω θέμα να δω χωρίς υποτίτλους αλλά οι δικοί μου θέλανε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με την ερτ.Όποιος δεν έχει να δώσει 3 ευρώ το δίμηνο έχει μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό. Η ερτ κινείται πολύ σωστά επί σύριζα η αλήθεια είναι.Άσε που έχει εκπομπές ,ντοκιμαντέρ και σειρές που δεν μπορείς να τις βρεις πουθενά αλλού στην ελληνική τβ.

 

Ναι, εντελώς αντικειμενική ενημέρωση,το Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι και ένα σωρό εξωτερικές παραγωγές που δεν ενδιαφέρουν κανέναν. Γούστο του καθενός να θέλει να βλέπει την Ακριβοπούλου, δικαίωμά μου όμως να έχω την επιλογή να μην την πληρώνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι και τόσο smart όσο πιστεύετε :)

ειδικά αν δεν αναβαθμίζονται ποτέ ή είναι παλιές

(έχει τύχει μέχρι και στο browsing να βγάζει πρόβλημα η tv γιατί δεν έπαιρνε απλά σωστά την ημερομηνία)

 

The Netflix app may not support subtitles for non-Latin alphabets on devices manufactured before 2014.

 

 

 

Μήπως γιατί οι τηλεοράσεις είναι πιστοποιημένες και παίζουν HD και UHD ενώ τα φθηνά boxes 480;

 

480 ; κουτί 8ετίας κοιτάς ή των 10ε ; 

edit -> υποθέρω εννοείς μόνο για netflix , ναι δεν ξέρω αν χρειάζεται πατέντα ή όχι για καλύτερη ανάλυση αλλά αυτό που έκανες quote αφορούσε το "πρέπει να έχω οπωσδήποτε smartv; "

 

btw αν θες uhd σε netflix , ε συγγνώμη , λεφτά έχεις για tv και vdsl δώσε και κάτι παραπάνω για το κουτί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνω να ξαναδώ:

 

ΑΠΟΔΟΣΗ ΔΙΑΛΟΓΩΝ: ΝΑΤΑΣΑ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑ

Χαχχαχα όλες οι ταινίες του Σταρ στα 90’s. Με αυτή μεγάλωσα και εγώ, την φανταζόμουν με καρέ μαλλί και γυαλιά γύρω στα 45..!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εδιτ: Έλεος με την ερτ.Όποιος δεν έχει να δώσει 3 ευρώ το δίμηνο έχει μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό. Η ερτ κινείται πολύ σωστά επί σύριζα η αλήθεια είναι.Άσε που έχει εκπομπές ,ντοκιμαντέρ και σειρές που δεν μπορείς να τις βρεις πουθενά αλλού στην ελληνική τβ.

Πρωτιμώ να δίνω 3€ παραπάνω στο netflix. Το πρόβλημα μου δεν είναι το 3ευρω όπως καταλαβαίνεις αλλά το νταβατζιλικι. Δεν βλέπω ούτε προπαγάνδα, ούτε λορα ινγκλς, ούτε δέκατη πεμπτη εθνική γυναικείου πόλο. Κ γιαυτό τον λόγο δεν θέλω να πληρώνω!!! Κ θα την κράζω στο διηνεκές!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτιμώ να δίνω 3€ παραπάνω στο netflix. Το πρόβλημα μου δεν είναι το 3ευρω όπως καταλαβαίνεις αλλά το νταβατζιλικι. Δεν βλέπω ούτε προπαγάνδα, ούτε λορα ινγκλς, ούτε δέκατη πεμπτη εθνική γυναικείου πόλο. Κ γιαυτό τον λόγο δεν θέλω να πληρώνω!!! Κ θα την κράζω στο διηνεκές!!!

Μπορείς να κράζεις την ΕΡΤ όσο θες, αλλά η δημόσια τηλεόραση υπάρχει σε όλες τις πολιτισμένες χώρες και έχει ένα πολύ συγκεκριμένο ρόλο και στόχο, την πολυφωνία. Διασφαλίζει ουσιαστικά το τηλεοπτικό "net neutrality", δεν είναι δυνατόν να υπάρχει πολιτισμένη κοινωνία χωρίς διέξοδο από το μονοπώλιο ηλιθιότητας των ιδιωτικών σταθμών με εκπομπές επιπέδου σουρβάιβορ. Ναι, το βόλει γυναικών το βλέπει 1% αλλά αυτό το 1% πληρώνει φόρους και θέλει ανταπόδωση.

 

Επομένως, όπως στην πολυκατοικία σου πληρώνεις κοινόχρηστα για ασανσερ ως τον 6ο κι ας μένεις στον 1, έτσι θα πληρώνεις και δημόσια τηλεόραση για να βλέπεις το σουρβαιβορ σου αλλού τσάμπα, χωρίς να πληρώνει ο καναλάρχης άδεια χρήσης συχνότητας -επι δεκαετίες- και χωρίς κυρώσεις για τις εκατοντάδες εμβόλιμες διαφημίσεις σε πλαίσιο (μποξάκια).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...