Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] OEM Samsung AKG S8 Headphones with Mic for Samsung Galaxy S8/S8 Plus - 1.99$


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 357
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, gusdevelopers είπε

Καλησπέρα Μόλις παρέλαβα τα ακουστικά και όπως βλέπετε ξεχαρβαλομενο περιμένω αλλά 3 για να δούμε http://prntscr.com/ii9bk7

Η από μέσα πλευρά του ακουστικού, είναι πλαστική και όχι κάπως σαν λαστιχένια; Η περιοχή μέσα στον κύκλο...

8Ggmplv.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Η από μέσα πλευρά του ακουστικού, είναι πλαστική και όχι κάπως σαν λαστιχένια; Η περιοχή μέσα στον κύκλο...

8Ggmplv.png

ναι... καπως λαστιχενια ειναι

Επεξ/σία από gusdevelopers
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το refund, 3,98USD για δυο ζευγάρια, τα είχα πάρει στα 1,99 έκαστο. Αφού δεν απάντησε το Ζάπαλς στο πρώτο αίτημα, η δουλειά έγινε τελικά μέσω paypal escalation, σύνολο κανάς μήνας. Καλή τύχη σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Panathachamp said:

Μόλις μου ήρθε το refund, 3,98USD για δυο ζευγάρια, τα είχα πάρει στα 1,99 έκαστο. Αφού δεν απάντησε το Ζάπαλς στο πρώτο αίτημα, η δουλειά έγινε τελικά μέσω paypal escalation, σύνολο κανάς μήνας. Καλή τύχη σε όλους.

Για ποιον λόγο ζήτησες refund;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια/obviously fake ποιοτητα εδωσα σα λογο. Κολλησα και 2 λινκς απο φορουμ (ενα το ινσομνια, ενα ολλανδικο που κραζουν και εκει). Δεν ξερω τι και αν μετρησε στο escalation εν τελει, δεν ειχα πανω απο 2-3 γραμμες case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File επειδη εχω ανοιξει και εγω case για το ενα (το αλλο δεν το εχω λαβει ακομα) μπορεις να ποσταρεις το λινκ απο το ολλανδικο φορουμ (εστω και σε pm)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, bill987 said:

Μόνο εγώ  δεν έχω παραλάβει ακόμα???

Ουτε εγώ εχω παραλάβει και είναι από 23-12. Σχεδόν κανενα δεν μου έχει έρθει από Zapals και φοβάμαι να κάνω και πολλά Dispute στο Zapals μήπως και με ταγκάρει το Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή παιδιά. Και μένα τα πράγματα από zapals αργούν πάρα πολύ, ακόμα δεν έχω παραλάβει τα δύο τεμάχια που παρήγγειλα. Θα έρθουν κάποια στιγμή. 

Και αν δεν έρθουν, απλά θα γίνει πιο εύκολο το dispute... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα sto dispute χρησιμοποιησα το γερμανικο mydealz, ειναι αυτα τα παρομοια σαιτ με προσφορες (pepper, hotukdeals, mydealz), αρκετοι εδω μεσα θα τα ξερουν φανταζομαι:

https://www.mydealz.de/diskussion/samsung-akg-s8-headphones-with-mic-for-samsung-galaxy-s8s8-plus-1105752

δεν ξερω αν βοηθησε το οτι ηταν το πρωτο μου εβερ dispute sto paypal η το οτι εχω ολλανδικο address paypal μιας και μενω εκει.

Παραθετω το (δευτερο) case μου για το escalation, παραμενει προχειρο και δεν ηλπιζα σε κατι...

casePNG.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω μεγάλη σημασία έχει και η τιμή με την οποία αγόρασε ο καθένας. Εγώ ας πούμε τα πήρα λιγότερο από 1 δολλάριο το ένα (πήρα 4 με κάπου 3,5 ευρώ). Άλλα παιδιά όμως δώσαν τα διπλάσια χρήματα. Εκεί λοιπόν έχεις διαφορετική ανεκτικότητα στην ποιότητα. Αν και θεωρώ ότι απο Ελλάδα σε αυτά τα χρήματα μόνο κατώτερη ποιότητα έβρισκες. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει το ίδιο και για αγορά από Κίνα και ούτε αν έπαιξε διαφορά στις ποιότητες.

Προφανώς και καλά κάνατε dispute, απλά εξηγώ τον συλλογισμό μου γιατί υπάρχει τόση διαφορά στις απόψεις. Και προφανώς δεν μιλάω για τις περιπτώσεις που ήρθαν χαλασμένα ή χωρίς λαστιχάκια. Εκεί αν τυχόν σας κάνουν τον "κινέζο" κάνετε dispute χωρίς δέυτερη σκέψη (ακόμα και αν τα πήρατε 10 cents το ένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

έχω πάρει και εγώ ενα ζευγάρι απο τις αρχές Δεκέμβρη και ακόμα να έρθουν. Στην επιλογή αποστολής έβαλα unregistered! 
Αν δεν έρθουν ποτέ να φανταστώ δεν μπορώ να κάνω κάποιο dispute έτσι; μιας και δεν μπορώ να αποδείξω οτι δεν τα έχω παραλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...