Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό μου αρκεί.

 

Ναι, "ε" στο τέλος, πληθυντικός. Δεν είναι ούτε παθητική φωνή, ούτε ενικός για να το γράψω αλλιώς και αν αυτή μου η σκέψη ήτανε λάθος, είμαι 2 φορές περήφανος που το λάθος μου χρειάστηκε περαιτέρω γραμματική/ορθογραφική ανάλυση ;)

 

Κόλλησα. Γιατί είναι λάθος το "παρανόησες"; Ο χρόνος;

 

Ακριβώς, έτσι όπως το έγραψε ήταν σαν να λέει πως με το που το διάβασε, τα έχασε (παρανόησε). Αυτό ίσως να μπορούσε να το πει σε κάποιον που από το 1ο ποστ ξεκίνησε κάποιο επαναλαμβανόμενο rant εναντίων του, τότε ίσως να είχε νόημα.

 

Αυτό που ήθελε (μάλλον) να πει, αν ήξερε καλύτερα ελληνικά, "ήταν λογικό να παρερμηνεύσει" ή "λογικό που παρερμήνευσε" αυτά που είπε.

 

 

Σιγουρα .

Εσυ ειδικα εισαι κλασικο παραδειγμα αυτου που περιεγραψα.

Από αυτά που γράφεις κατά καιρούς είναι ξεκάθαρο πως έχεις πολύ περιορισμένη αντίληψη. Επαναλαμβάνω, το κράξιμο δεν πέφτει στις επιλογές όλων όσων πήραν iphone, αλλά στις σαχλαμάρες/επιχειρήματα που διαβάζουμε, όχι ειδικά για την apple, αν και τα funboyz της συγκεκριμένης, είστε τα πλέον γελοία.

 

Ήδη δόθηκαν αρκετά "μπράβο" σε αυτό το thread σε κατόχους iphone που δεν έγραψαν μπαρούφες ή απροσδιοριστίες σαν τις δικές σου.

 

Απλά εσύ ανήκεις στην κατηγορία των χρηστών που καρκινιάζουν τα threads, αντί να συνεισφέρεις και θίγεσαι σε προσωπικό επίπεδο για όποια κριτική δεις προς την apple, για αυτό και αναγκάζομαι να σου απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο.

 

Σε παλιότερο thread είχα γράψει κιόλας πως είναι λογικό να μείνει κάποιος σε iphone, αν έχει επενδύσει στο οικοσύστημα των apps του ios. Αλλά ακριβώς επειδή έχεις ένα θέμα με την αντίληψη και δυσκολεύεσαι να παρακολουθήσεις περισσότερες από δύο προτάσεις, έμεινες στα λίγα που κατάλαβες.

 

Μάλλον πήρες πολύ προσωπικά το "Less is more" (αμφιβάλω βέβαια αν ξέρεις από που προέρχεται) ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χανεις το point ομως ρε δικε μου. Μονος σου "παραδεχεσαι" οτι δεν ειναι μονο χρηματικος ο λογος που καποιος δεν αγοραζει το ακριβοτερο / καλυτερο. Ενας απο αυτους ειναι οπως ο ιδιος παραδεχεσαι, οτι δεν εχεις αρκετο ελευθερο χρονο. Αλλα να φανταστω ο τυπος με το android δεν πηρε iPhone επειδη δεν εχει λεφτα! Ε εισαι λιγο δυο μετρα και 2 σταθμα. 

 

Παντως και στο PC θα αγοραζες παινχιδια και τηλεοραση / οθονη οποτε ολιγον ατοπο το σχολιο σου. 

 

Το θεμα ειναι πως οτι κανουν εδω οι τυποι με το android που νομιζουν οτι με 200€ συσκευη πιασαν τον παπα απτ'α τετοια κανεις και εσυ με το πλειστεσιο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο PC των 700€ (μαλιστα το γραφεις και σε αυτο εδω το post σου εμμεσα οταν λες "σοβαρο PC") Τα posts σου πανω στο ζητημα πολλα, μην το αναλυσουμε, τα ξερεις αλλωστε. Θα σου πω και εγω λοιπον οτι με διασκεδαζεις με τους συμβιβασμους σου, right? 

 

Τωρα  το "με διασκεδαζετε" ειναι ολιγον ατοπο,, μιας ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα και δεν εκραξα καν το γιωτοφονο

 

PS1. Και πριν αρχισεις να μας απαριθμεις $$ να σε προλαβω, το 2ο μ,ου PC που δεν χρησιμοποιω κοστιζει παραπανω απο την TV + το playstation + τα παιχνιδια που αγορασεις

Τα εχεις μπερδεψει μες το μυαλο σου και τα εχεις κανει αχταρμα .

Καταρχην εγω ημουν πολυ συγκεκριμενος στο τι ειπα και σε ποιους αναφερομουν .Ξαναδιαβασε τα και εσυ και ο αποπανω το μισος για την Apple  δεν σε αφηνει να σκεφτεις καθαρα .

 

Σχετικα με το ps4 pro kai pc, εχω  πει  πως στα ιδια λεφτα παιζεις καλυτερα με το ps4 pro  αντι για ενα pc με το ιδιο budget  και μια σκουπιδοοθονη που  συνηθως εχετε το οποιο ως συνολο  οχι  μονο ειναι σκουπιδι  αλλα και η ντροπη των gaming pc.

Eγω οταν ειχα τα pc και επαιζα σε κορυφαιο επιπεδο τα εχωσα και ειχα και αντιστοιχο μηχανημα  και φυσικα η εμπειρια χρησης  σε αντιδιαστολη με μια κονσολα προφανως  απεχει ετη φωτος σε αυτο το πλαισιο.Εχει ο κολητος μου τετοιο pc και οθονη   τωρα ,εχει καμμια σχεση με το δικο σου ? ΟΧΙ  , οπως καμμια σχεση δεν εχουν τα iphone με συσκευες  των 200 ευρω .

Αυτο ελεγα τα υπολοιπα ειναι μπουρδες δικες σου .

 

Εσεις κανετε λοιπον το αντιθετο στα θεματα της apple  εχετε pc me 500  ευρω και κρινετε τα pc των 3000 ,που πατε ρε "ταλαιπωροι "?

Οι παραισθησεις που εχουν μερικοι "gaming  pc " των 500  ευρω  που πανω κατι εσυ υποστηριζες δεν μπορουν να σταθουν σε σοβαρη συζητηση .

 

Το σωστο παραδειγμα  που θα επρεπε  να αναφερεις  θα ηταν να εμπαινα εγω σε τοπικ  με " τσιν τσαν τσον " κινητα και να εκραζα τους κατοχους και ενδιαφερομενους τετοιων συσκευων των 200 ευρω  ,το κανω ? οχι .Γιατι ? γιατι μου ειναι παγερα αδιαφορα τετοια προιοντα  δεν απευθυνονται σε μενα.To κανω μονο για να απαντω σε αντιστοιχο υφος με τα δικα σας  που γραφεται ενα σωρο ανοησιες  και υβριστικα πραγματα και μονο στα θεματα της apple .

 

Το ακριβως αντιθετο κανετε εσεις με αστεια επιχειρηματα γεματα μισος και κομπλεξ   ως επι τω πλειστων  στα θεματα  που εχουν μεσα την λεξη  apple  , και το οποιο χριζει ψυχιατρικης εξετασης ,αυτη ειναι η διαφορα μας .

 

ps : Επισης λετε και πολλα ψεμματα , ενω εγω για οτι λεω και ισχυριζομαι πως εχω ,το εχω αποδειξει .Γιατι στα λογια ξερω εχετε ολοι πυρηνικο αντιδραστηρα κατω απο το σπιτι σας .

Για  σενα λεω με το 4200 ευρω  pc  ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο πιο πανω υπαρχει το ποστ ενος φιλου που λεει οτι αγορασε το πανακριβο κινητο με 48 δοσεις μπας και υποψιαστεις οτι ο οποιοσδηποτε με ενα μεσο μισθο μπορει να παρει το holy grail των κινητων που νομιζεις οτι σε κανει τοσο ξεχωριστο....

 

Οι 48 δοσεις σε πειραξανε. Εδω ο αλλος πηρε δανεικα απτην πεθερα του, πουλησε το παλιο κινητο και περασε το καινουργιο στα βιβλια να γλυτωσει κανα ΦΠΑ και κανα φορο εισοδηματος, τι μου λες τωρα. Αυτος ειναι ο λεγομενος ασυμβιβαστος. Μεχρι να περασει μια βολτα η εφορια απο εκει να αρχισει να εισπραττει XD

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 εχετε pc me 500  ευρω και κρινετε τα pc των 3000 ,που πατε ρε "ταλαιπωροι "?

 

 

 

Αυτό να ξέρεις οτι σε τιμάει σαν άνθρωπο....

 

Και δεν εισαι στην παρέα σου εδω για να χαιδευεστε και να λέτε μπράβο ο ένας στον άλλον για τις μπαρούφες που λέτε. Εχει καθε καρυδιας καρύδι, απο τον τυπά που ειναι underdog και σε αγοράζει οπως είσαι τωρα μέχρι και τον μεροκαματιάρη που πήρε τσιν τσαν τσον και επειδη τα ίδρωσε του φαινεται σαν θησαυρός. Δεξου την κριτική απάντα με επιχειρήματα και όχι με προσβολές. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό να ξέρεις οτι σε τιμάει σαν άνθρωπο....

 

Και δεν εισαι στην παρέα σου εδω για να χαιδευεστε και να λέτε μπράβο ο ένας στον άλλον για τις μπαρούφες που λέτε. Εχει καθε καρυδιας καρύδι, απο τον τυπά που ειναι underdog και σε αγοράζει οπως είσαι τωρα μέχρι και τον μεροκαματιάρη που πήρε τσιν τσαν τσον και επειδη τα ίδρωσε του φαινεται σαν θησαυρός. Δεξου την κριτική απάντα με επιχειρήματα και όχι με προσβολές. 

Ενταξει δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθουμε αλλο μαζι του....καιμε τσαμπα εγκεφαλικα κυτταρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό να ξέρεις οτι σε τιμάει σαν άνθρωπο....

 

Και δεν εισαι στην παρέα εδω για να χαιδευεστε και να λέτε μπράβο ο ένας στον άλλον για τις μπαρούφες που λέτε. Εχει καθε καρυδιας καρύδι, απο τον τυπά που ειναι underdog και σε αγοράζει οπως είσαι τωρα μέχρι και τον μεροκαματιάρη που πήρε τσιν τσαν τσον και επειδη τα ίδρωσε του φαινεται σαν θησαυρός. Δεξου την κριτική απάντα με επιχειρήματα και όχι με προσβολές. 

Το παλικάρι είναι ζωντανό bait για χοντρό δούλεμα. Έχει την εντύπωση πως οι αγορές του τον κάνουν κάτι παραπάνω από τους υπόλοιπους, κράζουμε τα απαράδεκτα της apple (samsung κτλ, αλλά η apple είναι πάντα πρώτη στις φτηνές δικαιολογίες) και το παίρνει προσωπικά.

 

0 επιχειρήματα, 0 γνώσεις, 100% αγνή ανασφάλεια για τις αγορές του μόνο.

 

Κράτα αυτά: Με χαρακτήρισε ρατσιστή επειδή κράζω την apple. Ποτέ δεν έχει αντεπιχειρήματα. Πάντα όλοι έχουμε λιγότερα χρήματα από αυτόν, επειδή δεν αγοράσαμε iphone.

 

Ο πρώτος ελιτιστής χωρίς Vertu  :mrgreen:

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει μες το μυαλο σου και τα εχεις κανει αχταρμα .

Καταρχην εγω ημουν πολυ συγκεκριμενος στο τι ειπα και σε ποιους αναφερομουν .Ξαναδιαβασε τα και εσυ και ο αποπανω το μισος για την Apple  δεν σε αφηνει να σκεφτεις καθαρα .

Mαλλον εσυ τα εκανες αχταρμα απτην ταραχη σου. Στο ξαναγραφω, 2η φορα, να το εμπεδωσεις. Το post που σου εγραψα ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα. Ειδες πουθενα να κραζω το iPhone ρε μπαγασα? Ειδες κανα μισος?

 

 

Σχετικα με το ps4 pro kai pc εχω  πως στα ιδια λεφτα παιζεις καλυτερα με το ps4 pro  αντι για ενα pc με το ιδιο budget το οποιο οχι  μονο ειναι σκουπιδι  αλλα και η ντροπη των gaming pc.

Οι παραισθησεις που εχουν μερικοι "gaming  pc " των 500  ευρω  που πανω κατι εσυ υποστηριζες δεν μπορουν να σταθουν σε σοβαρη συζητηση .

Αυτο που υποστηριζω ειναι οτι και εσυ ταλαιπωρος που συμβιβαζεσαι εισαι. Στην ιδια βαρκα πλεεις! Ακου εκει, gaming σε PS4 ο ασυμβιβαστος!!

 

Προφανως trollaro στο απο πανω, απλα αυτο ειναι πανω κατω το μηκος κυματος των ποστ σου. Εν ολιγοις, κοντευει τον εμετο. 

 

 

Οσο για τo φτηνο PC, προφανως παιζει καλυτερα απο κονσολα. Εχεις ονειρωξεις και νομιζεις οτι παιζεις σε 8k αναλυση στα 630 fps με το PS4. Φρεσκο παραδειγμα το PUBG που επαιζε καλυτερα στον 9ετιας phenom που πουλησα γιατι σερνοταν!

 

 

 

Το ακριβως αντιθετο κανετε εσεις με αστεια επιχειρηματα γεματα μισος και κομπλεξ   ως επι τω πλειστων  στα θεματα  που εχουν μεσα τηνς λεξη  apple  ,αυτη ειναι η διαφορα μας .

Να τα μας παλι με το εσεις. Αντε να στο ξαναπω, ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα και δεν εκραξα καν το iPhone! Ουοαου?

 

Η διαφορα μας ειναι αλλη. Οτι δεν ερχομαι εγω που εχω μεταφορικο μεσο ενα πατινι ή παιζω σε PS4 να την πω στον αλλον επειδη πηρε συσκευη των 200. Δηλαδη πραγματικα το πιστευεις οτι ειναι δυσκολο να βρει και ο τελευταιος πικραμενος 1000€ να παρει iPhone? Ξερω οτι ειμαστε Ελλαδα της κρισης αλλα δεν γιναμε Ουγκαντα, οποιος δουλευει το βρισκει το 1000αρικο. Να φανταστω παντω και εγω με το lenovo των 70€ που εχω συμβιβαστηκα γιατι δεν ειχα να παρω iPhone..και ας εχω ριξει 5k απλα για να κανω mining ξερω γω XD

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 48 δοσεις σε πειραξανε. Εδω ο αλλος πηρε δανεικα απτην πεθερα του, πουλησε το παλιο κινητο και περασε το καινουργιο στα βιβλια να γλυτωσει κανα ΦΠΑ και κανα φορο εισοδηματος, τι μου λες τωρα. Αυτος ειναι ο λεγομενος ασυμβιβαστος. Μεχρι να περασει μια βολτα η εφορια απο εκει να αρχισει να εισπραττει XD

Δεν με πειραξε καθολου...το γουσταρε ο ανθρωπος και επειδη δεν μπορουσε να το παρει με μετρητα το εβαλε σε οσες περισσοτερες δοσεις μπορουσε.Δεν τον κατακρινω σε καμμια περιπτωση αν και εγω προσωπικα δεν θα το εκανα οσο και αν ηθελα κατι αλλα ο καθενας κανει αυτο που θελει.

 

Η αναφορα ηταν για τον "μεγαλοαστο" της συμφορας που θεωρει οτι τετοιες πανακριβες συσκευες μπορει να εχει μονο αυτος και η ελιτ της κονωνιας οταν στην ουσια μπορει να την εχει ο οποιιοσδηποτε.

Υ.Γ

Ο αλλος με τη πεθερα ειναι απο μονος του μια κατηγορια....σε εναν ιδανικο κοσμο θα μαθαινε η Apple την ιστορια του και θα εκανε ενα iphone X δωρο στη πεθερα. :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον εσυ τα εκανες αχταρμα απτην ταραχη σου. Στο ξαναγραφω, 2η φορα, να το εμπεδωσεις. Το post που σου εγραψα ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα. Ειδες πουθενα να κραζω το iPhone ρε μπαγασα? Ειδες κανα μισος?

 

Να τα μας παλι με το εσεις. Αντε να στο ξαναπω, ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα και δεν εκραξα καν το iPhone! Ουοαου?

 

Είσαι ο 2ος που του τα ξαναλέει, δεν μπορεί να διαβάσει λέμε πάνω από 2 προτάσεις. Είμαστε κακοί αν απαντάμε σε ποστ και δηλώσεις εταιρειών που θίγουν την νοημοσύνη μας. Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Εχει ο κολητος μου τετοιο pc και οθονη   τωρα ,εχει καμμια σχεση με το δικο σου?

Sorry, τωρα το ειδα οτι το πηγες προσωπικα. 1080ti εχω και 27αρα 144hz. Να σου στειλω και τα video στο youtube που εχω να πειστεις. Οπως καταλαβαινω, νομιζεις οτι οσοι σε κραζουν ειναι οι μη εχοντες που ζηλευουν. Οπως βλεπεις, δεν ειναι ετσι :)

 

Οι μνημες μου μονο ειναι πιο ακριβες απο το PS4 σου. Και δεν το λεω για να στην πω, το λεω για να καταλαβεις οτι απλα επειδη καποιος λεει κατι για το iPhone (η για το PS4) δεν σημαινει οτι ειναι επειδη δεν εχει λεφτα να παρει. Και γω που εχω τερας PC λεω οτι και τα φτηνα καλυτερα ειναι απτο σκουπιδι της sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, τωρα το ειδα οτι το πηγες προσωπικα. 1080ti εχω και 27αρα 144hz. Να σου στειλω και τα video στο youtube που εχω να πειστεις. Οπως καταλαβαινω, νομιζεις οτι οσοι σε κραζουν ειναι οι μη εχοντες που ζηλευουν. Οπως βλεπεις, δεν ειναι ετσι :)

 

Οι μνημες μου μονο ειναι πιο ακριβες απο το PS4 σου. Και δεν το λεω για να στην πω, το λεω για να καταλαβεις οτι απλα επειδη καποιος λεει κατι για το iPhone (η για το PS4) δεν σημαινει οτι ειναι επειδη δεν εχει λεφτα να παρει. Και γω που εχω τερας PC λεω οτι και τα φτηνα καλυτερα ειναι απτο σκουπιδι της sony.

Σε ειπα και ψευτη οτι εχεις 4200 pc  και εσυ ειπες πως εχεις 5000  ,περιμενω τις αποδειξεις .Κοιτα μην βαλεις τιποτα βλακειες και  γελαω καμμια βδομαδα μαζι σου  το τονιζω αυτο το τελευταιο .Τα video sto youtube στειλτα σε κανα  καθυστερημενο .

Εχεις 15  λεπτα ειναι υπεραρκετα  θελω αποδειξεις αγορας και φωτο απο εσωτερικο και απο specs .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ειπα και ψευτη οτι εχεις 4200 pc  και εσυ ειπες πως εχεις 5000  ,περιμενω τις αποδειξεις .Κοιτα μην βαλεις τιποτα βλακειες και  γελαω καμμια βδομαδα μαζι σου .

Εχεις 15  λεπτα ειναι υπεραρκετα  θελω αποδειξεις αγορας και φωτο απο εσωτερικο και απο specs .

Okay, θα ζητησεις συγνωμη μετα η τζαμπα με βαζεις να βγαζω φωτο βραδιατικα?

 

Ξεκιναω απο δω που ειναι και ευκολο

 

 

 

 

Σε λιγο σου βγαζω και φωτος απο αποδειξεις και PC

 

PS1. Να προσθεσω οτι και το keyboard μου ειναι πιο ακριβο απο το PS4 σου. Θα στο βγαλω και αυτο φωτο, μην κουνηθεις.

 

PS2. Και το τροφοδοτικο ειναι επισης πιο ακριβο απο το PS4 σου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε καταλαβει οτι συνομιλειτε βαση επιχειρηματολογιας κ λογικης με ανθρωπους που το νοημα της ζωης για αυτους συνοψιζεται στο πουλα μουρη and let die

 

αδικος κοπος κ δεν φταινε αυτοι, φταιει το υπερβολικα μεροληπτικο moderation φιλτατε dano οποτε οτι σπερνεις θεριζεις 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Okay, θα ζητησεις συγνωμη μετα η τζαμπα με βαζεις να βγαζω φωτο βραδιατικα?

Ρε βαλε αυτα που σου ειπα με τις αποδειξεις ε , θελω να δω τα 5000 .

Που 5000 δεν εχεις δει εσυ συγκεκριμενα ουτε σε ταινια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει μες το μυαλο σου και τα εχεις κανει αχταρμα .

 

Σχετικα με το ps4 pro kai pc

επαιζα σε κορυφαιο επιπεδο

τα εχωσα και ειχα και αντιστοιχο μηχανημα

 

οπως καμμια σχεση δεν εχουν τα iphone με συσκευες  των 200 ευρω .

Αυτο ελεγα τα υπολοιπα ειναι μπουρδες δικες σου .

 

Εσεις κανετε λοιπον το αντιθετο στα θεματα της apple  εχετε pc me 500  ευρω και κρινετε τα pc των 3000 ,που πατε ρε "ταλαιπωροι "?

 

 ,αυτη ειναι η διαφορα μας .

 

LVY2jhM.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...