Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη ρε Φωτη οποιος δεν εχει το τελευταιο iphone ζει με συμβιβασμους?

Αφου αυτος ειναι και ο βασικοτερος λογος που τρωνε κραξιμο ολα(ακομα και τα android)κινητα που κοστιζουν 1000+ευρω.Οτι εχεις συμβιβασμους(διαφορετικους για το καθενα) που για τα χρηματα που δινεις δεν πρεπει να εχεις.

 

Εχεις δικιο  δεν το διατυπωσα ολοκληρωμενα   και ειναι λογικο να παρανοησες .

Ηθελα να πω οτι  η συντριπτικη πλειοψηφια των οσων κραζουν κατα αυτο τον τροπο δλδ με  μενος , κακοπιστα και  βγαζοντας απυθμενο κομπλεξ σε καθε θεμα της apple ,τους συμβιβασμους που κανουν τους βαφτιζουν  συνειδητες   επιλογες.

Αποδειξη οι συσκευες που εχουν .

Εκει ειναι ολη η ουσια .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εχεις δικιο  δεν το διατυπωσα ολοκληρωμενα   και ειναι λογικο να παρανοησες .

Ηθελα να πω οτι  η συντριπτικη πλειοψηφια των οσων κραζουν κατα αυτο τον τροπο δλδ με  μενος , κακοπιστα και  βγαζοντας απυθμενο κομπλεξ σε καθε θεμα της apple ,τους συμβιβασμους που κανουν τους βαφτιζουν  συνειδητες   επιλογες.

Αποδειξη οι συσκευες που εχουν .

Εκει ειναι ολη η ουσια .

 

Πρώτον μάθε ελληνικά, το συντακτικό σου είναι άθλιο και μας βγάζει τα μάτια.

Δεύτερον, έχω 1200 στην άκρη, ξοδεύω τα 200 για κινητό τα άλλα 1000 για ηχοσύστημα/ταξίδι/καζίνο/μπουζούκια -> όχι βασικά είδη επιβίωσης και μάλιστα κάποια από αυτά είναι και πολύ πιο εφήμερα από ένα κινητό.

 

Και το λογικό συμπέρασμα σου είναι πως επειδή επέλεξα κινητό των 200 ευρώ και μου αρέσει να κράζω τις μπούρδες που διαβάζω σε φόρουμ (και ειδικά η apple έχει πετάξει πάαααρα πολλές), έχω κάνει συμβιβασμό και αυτό μάλιστα αντικατοπτρίζεται στη συσκευή που επέλεξα.

 

Μάλιστα. Καλά σε τάπωσε ο προηγούμενος για το ps4. Το ότι είχες κάποτε pc των 3κ αποδεικνύει πως και εσύ "συμβιβάστηκες" με βάση την σάπια λογική σου.

 

υ.γ. η πλάκα είναι πως οι περισσότεροι "haters" δεν κράζουμε όλους όσους έχουν iphone, αλλά τους πεινασμένους που παριστάνουν τους καμπόσους επειδή κατάφεραν να το αγοράσουν και τις απαράδεκτες σαχλαμάρες που έχει κατά καιρούς ξεστομίσει η apple για τα λάθη της. Που να κράζαμε κιόλας την επιλογή σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον μάθε ελληνικά, το συντακτικό σου είναι άθλιο και μας βγάζει τα μάτια.

Δεύτερον, έχω 1200 στην άκρη, ξοδεύω τα 200 για κινητό τα άλλα 1000 για ηχοσύστημα/ταξίδι/καζίνο/μπουζούκια -> όχι βασικά είδη επιβίωσης και μάλιστα κάποια από αυτά είναι και πολύ πιο εφήμερα από ένα κινητό.

 

Και το λογικό συμπέρασμα σου είναι πως επειδή επέλεξα κινητό των 200 ευρώ και μου αρέσει να κράζω τις μπούρδες που διαβάζω σε φόρουμ (και ειδικά η apple έχει πετάξει πάαααρα πολλές), έχω κάνει συμβιβασμό και αυτό μάλιστα αντικατοπτρίζεται στη συσκευή που επέλεξα.

 

Μάλιστα. Καλά σε τάπωσε ο προηγούμενος για το ps4. Το ότι είχες κάποτε pc των 3κ αποδεικνύει πως και εσύ "συμβιβάστηκες" με βάση την σάπια λογική σου.

 

υ.γ. η πλάκα είναι πως οι περισσότεροι "haters" δεν κράζουμε όλους όσους έχουν iphone, αλλά τους πεινασμένους που παριστάνουν τους καμπόσους επειδή κατάφεραν να το αγοράσουν και τις απαράδεκτες σαχλαμάρες που έχει κατά καιρούς ξεστομίσει η apple για τα λάθη της. Που να κράζαμε κιόλας την επιλογή σας.

Σιγουρα .

Εσυ ειδικα εισαι κλασικο παραδειγμα αυτου που περιεγραψα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι. Οπως κάποιος συμβιβάζεται με ένα φτηνό κινητό έτσι και κάποιος συμβιβάζεται με το οτι αναπτυξη ειναι να κρατας κατι ακριβό, επειδή δεν έχεις κατι άλλο να δειξεις. 

Ευτυχώς τα γραπτά μενουν, όχι μόνο στα τεχνολογικά θέματα,  και αρκετοι εδω μέσα εχετε δειξει οτι κρίνετε τον άλλον απο το διαθέσιμο βάθος της τσέπης του. Και οταν φτανεις στο σημειο να μειώνεις ανθρώπους για να βγεις μπροστα, τοτε σιγουρα το παιχνίδι εχει χαθεί δια παντώς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το notch δε με χαλαει εμφανισιακα, το θεωρω πανεμορφο κινητο οπως κ καθε μοντελο της apple. Μην ψαχνετε λογους να κραξετε, η τιμη αρκει, ειναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ, ειναι για γελια αν αναλογιστει κανεις τι μπορει να κανει με αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισοί και παραπάνω εδώ μέσα κάπου στις αρχές Σεπτεμβρίου του 2013 κράζατε ένα κινητό που είχε δακτυλικό αποτύπωμα για να ξεκλειδώνει...το τι γράφτηκε και τι ακούστηκε...πόλοι από εσάς το ξεχάσατε,άλλοι ίσως το θυμάστε αμυδρά και άλλοι το θυμάστε αλλά κάνατε πως δεν συνέβη ποτέ...τώρα όλοι μαζί συμφωνείτε σε ένα και μόνο πράγμα...πως είναι το καλύτερο ξεκλείδωμα μιας φορητής συσκευής...Σεπτέμβρη του 13 σας έδειξε τον δρόμο κάποια εταιρία....η ίδια εταιρία σας δείχνει πάλι τον δρόμο...και πάλι κράζετε...Σεπτέμβρη του 19 η ιστορία θα επαναληφθεί....όσο για την τιμή,αν είναι φθηνό η ακριβό;αυτό είναι καθαρά από ποια οπτική το βλέπει κανείς...και το πως θέτει ο ίδιος τις προτεραιότητες του...κουμάντο κάνει ο καθένας στον εαυτό του και κανείς άλλος...όσο για την τιμολογιακή πολιτική της κάθε εταιρίας καλό είναι να βλέπουμε το πόσο κοστολογεί η κάθε εταιρία το προϊόν και όχι το πόσο μπορεί κάποιος να το βρεις στα skroutzομαγαζα...θα εκπλαγείτε όταν δείτε πως η διαφορά στις ναυαρχίδες της κάθε εταιρίας δεν ξεπερνάει το 100αρικο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να δω posts που να κράζουν το δακτυλικό αποτύπωμα γιατί εγώ θυμάμαι τελείως διαφορετικά τα πράγματα, θυμάμαι  γενικά ο κόσμος να περιμένει να δει αποτύπωμα την προηγούμενη τουλάχιστον χρονιά από αυτή που κυκλοφόρησε και να απογοητεύεται όταν δεν υπήρξε

 

κανένας λογικός άνθρωπος δεν πρέπει να είπε ποτέ ότι το αποτύπωμα είναι κακή λύση 

(και δεν μιλάμε για τρολαρίσματα ή ψεκασμούς ότι του κλέβει τα δεδομένα ο σατανάς και τα αποθηκεύει σε σερβερ για να του φορτώσει μελλοντικά κάποιο φόνο)

 

το face id από την άλλη έχει αρνητικά πώς να το κάνουμε; είναι πισωγύρισμα 

 

όταν κάποιος βάλει αποτύπωμα πάνω στην οθόνη (οπουδήποτε αν είναι δυνατόν) και διαβάζει γρήγορα το double tap για να ξεκλειδώσει τότε θα μιλάμε για σοβαρό και γρήγορο ξεκλείδωμα και κανείς δεν θα ασχολείται με το face unlock 

 

αλλά για κάτι τέτοιο θέλουμε σίγουρα καμιά 2ετια+ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο iPhone που ΔΕ θα αγοράσω.

Η τιμή ΔΕΝ αντικατοπτρίζει τη συσκευή που πουλάνε και επιπροσθέτως θα περιμένω μια έκδοση «plus» με μεγαλύτερη αυτονομία , μεγαλύτερη οθόνη και χωρίς να νιώθω beta tester των 1199 ευρώ...

Συμφωνώ!

Το 6άρι μου δουλεύει μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν τα θυμάσαι καλα...ξέσπασε ένας τόσο μεγάλος πόλεμος διαδικτυακός που άνετα θα μπορούσες να του δώσεις τον όρο «1ος παγκόσμιος internetικος πόλεμος» οι ιστορικοί του μέλλοντος κάπως έτσι θα τον χαρακτηρίσουν....το τι ειπωθηκε εκείνο το διάστημα είναι κάτι παρόμοιο με αυτό που γίνεται τώρα... τι φακέλωμα γράφτηκε,τι πρόβατα που πάνε και δίνουν το αποτύπωμα τους στο FBI...τι ότι θα σας βάλει τσιπάκια σε λίγα χρόνια αυτή η εταιρία και θα λέτε και ευχαριστώ...τι μπήκε ο διαβολος από το κινητό στα σπίτια σας...τελικά όλα αυτά όπως καταλαβαίνεις...έγιναν με την πάροδο του χρόνου... «το καλύτερο ξεκλείδωμα σε φορητή συσκευή»!!! Τώρα έρχεσαι εσυ και μου λες «κανείς λογικός άνθρωπος δεν πρέπει να είπε ποτέ ότι το σποτυπωμα είναι κακή λύση...» 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν...
1) η εγω τα θυμάμαι η φαντάζομαι λάθος...
2) η εσυ είσαι από αυτός που ξέχασαν,η απλά έχουν άγνοια επί του θέματος...
3)δεν υπήρχε κανείς λογικός εκείνη την περίοδο....
Νομίζω πως το 2ο είναι και η απάντηση....λόγω άγνοιας φυσικά επι του θέματος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν...

1) η εγω τα θυμάμαι η φαντάζομαι λάθος...

2) η εσυ είσαι από αυτός που ξέχασαν,η απλά έχουν άγνοια επί του θέματος...

3)δεν υπήρχε κανείς λογικός εκείνη την περίοδο....

 

4) κωλοτουμπα

 

post-444272-0-42093800-1514477596_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δικιο  δεν το διατυπωσα ολοκληρωμενα   και ειναι λογικο να παρανοησες .

Ηθελα να πω οτι  η συντριπτικη πλειοψηφια των οσων κραζουν κατα αυτο τον τροπο δλδ με  μενος , κακοπιστα και  βγαζοντας απυθμενο κομπλεξ σε καθε θεμα της apple ,τους συμβιβασμους που κανουν τους βαφτιζουν  συνειδητες   επιλογες.

Αποδειξη οι συσκευες που εχουν .

Εκει ειναι ολη η ουσια .

Πως προκυπτει στον εγκεφαλο σου και οχι μονο στο δικο σου αλλα και σε αρκετων αλλων οτι οποιος αγοραζει το Χ πανακριβο κινητο των 1200 ευρω ειναι ζαμπλουτος και δεν χρειαζεται να κανει συμβιβασμους και ταυτογχρονα οποιος αγοραζει το Ζ φτηνο κινητο των 200 ευρω ειναι βιοπαλαιστης και ειναι υποχρεωμενος να κανει συμβιβασμους ειναι αποριας αξιον μπορω να πω...

 

Λιγο πιο πανω υπαρχει το ποστ ενος φιλου που λεει οτι αγορασε το πανακριβο κινητο με 48 δοσεις μπας και υποψιαστεις οτι ο οποιοσδηποτε με ενα μεσο μισθο μπορει να παρει το holy grail των κινητων που νομιζεις οτι σε κανει τοσο ξεχωριστο....

 

Μηπως λοιπον ειναι απλα θεμα επιλογης και αποφασης του καθενος του ΠΟΥ και ΠΩΣ θα διαθεσει τα λεφτα του;Μηπως λεω να ενηλικιωθεις λιγακι και σε μια τεχνολογικη συζητηση για ενα προιον να μην κανεις σαν groopie και να παραθετεις επιχειρηματα αντι να απαξιωνεις τον κοσμο που δεν αγοραζει τη συσκευη της λατρεμενης σου εταιρειας;

Επεξ/σία από White Wolf
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οπως ειπα ειναι 11 χρονων θα του παρω switch .

Eιχα gaming  pc πολλα χρονια και εκανε 3 χιλιαρικα  τοτε  ,τωρα δεν εχω  γιατι δεν εχω τον χρονο  που απαιτει το pc  gaming  .Eπισης εχω ξεπερασει κατα πολυ το budget ενος σοβαρου gaming pc με τα παιχνιδια που εχω αγορασει  την κονσολα και την τιβι που πηρα κυριως για αυτο τον σκοπο .

Επισης δεν εχω αναγκη να πουλησω καμμια μουρη απλα με διασκεδαζετε αφανταστα με τα σχολια  και τους συμβιβασμους σας .

Χανεις το point ομως ρε δικε μου. Μονος σου "παραδεχεσαι" οτι δεν ειναι μονο χρηματικος ο λογος που καποιος δεν αγοραζει το ακριβοτερο / καλυτερο. Ενας απο αυτους ειναι οπως ο ιδιος παραδεχεσαι, οτι δεν εχεις αρκετο ελευθερο χρονο. Αλλα να φανταστω ο τυπος με το android δεν πηρε iPhone επειδη δεν εχει λεφτα! Ε εισαι λιγο δυο μετρα και 2 σταθμα. 

 

Παντως και στο PC θα αγοραζες παινχιδια και τηλεοραση / οθονη οποτε ολιγον ατοπο το σχολιο σου. 

 

Το θεμα ειναι πως οτι κανουν εδω οι τυποι με το android που νομιζουν οτι με 200€ συσκευη πιασαν τον παπα απτ'α τετοια κανεις και εσυ με το πλειστεσιο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο PC των 700€ (μαλιστα το γραφεις και σε αυτο εδω το post σου εμμεσα οταν λες "σοβαρο PC") Τα posts σου πανω στο ζητημα πολλα, μην το αναλυσουμε, τα ξερεις αλλωστε. Θα σου πω και εγω λοιπον οτι με διασκεδαζεις με τους συμβιβασμους σου, right? 

 

Τωρα  το "με διασκεδαζετε" ειναι ολιγον ατοπο,, μιας ηταν το 1ο μου ποστ στο θεμα και δεν εκραξα καν το γιωτοφονο

 

PS1. Και πριν αρχισεις να μας απαριθμεις $$ να σε προλαβω, το 2ο μ,ου PC που δεν χρησιμοποιω κοστιζει παραπανω απο την TV + το playstation + τα παιχνιδια που αγορασεις

Αν είχε λάμπο αδερφέ, με το μυαλό που κουβαλάς εσύ, στην καλύτερη θα τον έλεγες ποζερά στην χειρότερη θα έκραζες ότι είναι έμπορας ναρκωτικών-που τα βρήκε τόσα λεφτά, και θα έτρεχες να τον καταδώσεις.

Φυσικα, φαινεται αλλωστε απο τα τοσα μνματα που εχω σε αυτο και στα υπολοιπα thread για iPhone που κραζω...Oh wait, δεν εχω κανενα. Αυτο που μολις quotares ηταν το 1ο μου μνμα στο thread. Μεσα επεσες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...