Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[...] Σε κάθε topic που καταλήγει σε vs, θέλω να πιστεύω πως απλά συμμετέχουμε σε "διαγωνισμό καλύτερης ατάκας" και δεν το παίρνουμε γενικότερα στα ...σοβαρά! [...]

 

flower-heart1.jpg

 

Κουράγιο με τα ψυχάκια (στα μεταξύ μας πμ, πάντα ήμουν κύριος  :-) ).

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν είχες I phone απο 6s κ πανω θα ήξερες οτι αυτό γίνεται με δυο κινήσεις (οπως δυο χρειάζεσαι κ στο Android) κάνοντας 3D Touch στις ρυθμίσεις .. αλλα δεν έχεις ....

 

Τι λες? Αλήθεια?

 

Πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό, να βρεις το εικονίδιο των ρυθμίσεων, να κάνεις παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο, να επιλέξεις δεδομένα και τέλος να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα.

 

Αυτό με τα μαθηματικά που ισχύουν σε αυτό τον αιώνα και σύμπαν είναι 5 κινήσεις όχι 2.

 

Για τα android ισχύει ακριβώς αυτό: 2 κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να πω ότι πάντα Apple είχα και μάλλον έτσι θα συνεχίσω, οπότε δεν τίθεται θέμα "hater" κτλ.
Όμως, όπως έχω γράψει και σε άλλο post, η τιμή του πλέον έχει ξεφύγει εντελώς. Ήδη τα περίπου 1000 ευρώ ήταν υπεραρκετά. Όταν ξεπέρασε και τα 1000 και πρέπει να δώσεις 1200 ή 1400, τότε απλά δεν παίζει με την καμία, παράγινε...
Αν δεν το καταλαβαίνουν ότι πλέον η τιμή είναι υπερβολή, τότε θα έχουν πρόβλημα, όπως και έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψευδές ειδήσεις χρηματιστών για να χειραγωγήσουν την τιμή της μετοχής. Κάθε χρόνο τα ίδια παιχνίδια πριν η Apple ανακοινώσει ένα ακόμα ρεκόρ πωλήσεων/κερδών.

 

Περαστικά και καλή χρονιά :P

 

Προφανώς το Pixel δεν υπάρχει πουθενά στον χάρτη. 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.45.32.png

 

Apple Took the Lion Share of Smartphone Industry Profits in Q3 2017 at Close to 60%

 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.55.13.png

 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.55.22.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτάξου στον καθρέφτη.

τελικά πρέπει να δίνουμε λογαριασμό σε εσένα τι κάνουμε τα λεφτά μας?

μήπως πρέπει να κυκλοφορούμε όλοι με μονόμαρκο αμάξι και τις συγκοινωνίες για να ξεπεράσεις τα κόμπλεξ σου ?

 

ο καπιταλισμός αγαπητέ σου δίνει ελευθερία επιλογών.

όπως έχεις το δικαίωμα να μπαίνεις ελεύθερα εδώ και να πετάς μπούρδες.

έχεις τι δυνατότητα να δώσεις 50 - 100 -500 -1500 ευρώ για κινητό.

 

Εκτός ξαναλέω, αν είσαι κομμουνιστής ή αγαπάς πιο ολοκληρωτικά καθεστώτα , και πρέπει να έχουμε πλαφόν τι θα κάνουμε τα λεφτά μας.

έως τότε, άσε τις δήθεν καταναλωτικές ευαισθησίες, και το πόσο στεναχωρημένος είσαι με το κόστος που πάει ψηλά, για κανένα άλλο παραμύθι..

 

και δεν είσαι κομμουνιστής.

"ευαίσθητος καταναλωτής" είσαι, και καίγεσαι για τις καταναλωτικές συνήθειες των συνανθρώπων σου  :cry:

 

δεν μου καιγεται καρφι το πως σπαταλας την ζωουλα σου οταν ομως οι επιλογες σου παιρνουν σβαρνα κ εμενα τοτε ναι με ενδιαφερει

 

κ τις επιλογες σου κ αλλων οπως εσυ πληρωνουμε σημερα ολοι οσοι δεν πηραμε δανεια ,δεν την πεσαμε σε πολιτικους κλπ κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με διασκεδαζετε αφανταστα με τα σχολια  και τους συμβιβασμους σας .

Δηλαδη ρε Φωτη οποιος δεν εχει το τελευταιο iphone ζει με συμβιβασμους?

Αφου αυτος ειναι και ο βασικοτερος λογος που τρωνε κραξιμο ολα(ακομα και τα android)κινητα που κοστιζουν 1000+ευρω.Οτι εχεις συμβιβασμους(διαφορετικους για το καθενα) που για τα χρηματα που δινεις δεν πρεπει να εχεις.

Ψευδές ειδήσεις χρηματιστών για να χειραγωγήσουν την τιμή της μετοχής. Κάθε χρόνο τα ίδια παιχνίδια πριν η Apple ανακοινώσει ένα ακόμα ρεκόρ πωλήσεων/κερδών.

 

Προφανώς το Pixel δεν υπάρχει πουθενά στον χάρτη.

''Πεφτω'' απο τα συννεφα που οι πρωτες σε πωλησεις εταιρειες ειναι αυτες που εχουν δωσει τα περισσοτερα χρηματα στην διαφημιση των προιοντων τους ακομα και στην Ελλαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου καιγεται καρφι το πως σπαταλας την ζωουλα σου οταν ομως οι επιλογες σου παιρνουν σβαρνα κ εμενα τοτε ναι με ενδιαφερει

 

κ τις επιλογες σου κ αλλων οπως εσυ πληρωνουμε σημερα ολοι οσοι δεν πηραμε δανεια ,δεν την πεσαμε σε πολιτικους κλπ κλπ

Ο ορισμος του ασχετου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου καιγεται καρφι το πως σπαταλας την ζωουλα σου οταν ομως οι επιλογες σου παιρνουν σβαρνα κ εμενα τοτε ναι με ενδιαφερει

 

κ τις επιλογες σου κ αλλων οπως εσυ πληρωνουμε σημερα ολοι οσοι δεν πηραμε δανεια ,δεν την πεσαμε σε πολιτικους κλπ κλπ

 

χμμμμ, το ότι αγόρασα iphone μετρητοίς, με ποιό τρόπο εγώ σου απαγόρευσα να αγοράσεις Xiaomi - Apple - Samsung ή τέλος πάντων μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη σου ?

Μου το εξηγείς λίγο, ή θα περάσουμε στην μεταφυσική ανάλυση ?

 

μαν σύνελθε plz.. 

καπιταλισμός λέγεται και καρπώνεσαι και εσύ κάποια του οφέλη (μεγάλη τηλεόραση - παπούτσια ραμμένα στο βιετνάμ κτλπ.)

 

άσε τα carebearing για την greenpeace και την Unicef που όντως ματώνουν . Και δεν ματώνουν τα δάκτυλα τους στα πληκτρολόγια των φόρουμς για να δικαιολογήσουν τις ιδεοληψίες τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψευδές ειδήσεις χρηματιστών για να χειραγωγήσουν την τιμή της μετοχής. Κάθε χρόνο τα ίδια παιχνίδια πριν η Apple ανακοινώσει ένα ακόμα ρεκόρ πωλήσεων/κερδών.

 

Περαστικά και καλή χρονιά :P

 

Προφανώς το Pixel δεν υπάρχει πουθενά στον χάρτη. 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.45.32.png

 

Apple Took the Lion Share of Smartphone Industry Profits in Q3 2017 at Close to 60%

 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.55.13.png

 

Screen_Shot_2017-12-28_at_13.55.22.png

το 2ο γράφημα δείχνει αισθητή μείωση της πίτας, άρα??? 

 

μήπως να πουλήσεις μετοχές γρήγορα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

flower-heart1.jpg

 

Κουράγιο με τα ψυχάκια (στα μεταξύ μας πμ, πάντα ήμουν κύριος  :-) ).

 

 

 

 

Καλά μη φανταστείς πως χάνω και τον ύπνο μου! Απλά κάθε φορά απορείς με το "πόσο χειρότερο μπορεί να γίνει"... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναγραψει και στο παρελθον...ας παρει καποιος κινητο και με 50 ευρω και με 15000 ευρω... τι με ενδιαφερει εμενα..ο καθενας κανει κουμαντο στο πορτοφολι του και στη ζωη του... αυτα τα πραγματα ειναι αυτονοητα.

 

Σε προσωπικη βαση παντως δεν εχω αγορασει ποτε Apple προιον,....και να μου κανει καποιο αγαπημενο προσωπο δωρο τετοια συσκευη θα την βαλω αμεσα για πωληση στις αγγελιες ωστε να αγορασω κατι αλλο που μου ειναι απαραιτητο εκεινη τη δεδομενη στιγμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν ψήνομαι..

 

ψήνεσαι εσύ να μου πεις τι ακριβώς βλέπουμε μιας και από την ειρωνία σου μάλλον πρέπει να είσαι ιδιαίτερα έξυπνος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...