Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα: Αγγελίες


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει, αλλα το σαιτ θα ειναι προσβασιμο σε αυτες τις 48 ωρες?

 

Επισης, πολλα σαιτ, οταν κανεις καποιον tag "@", του ερχεται ειδοποιηση. Θα γινει κατι τετοιο και εδω?

 

 

Να βρεθεί ένας τρόπος όταν βάζει κάποιος ένα προϊόν για πούλημα να μην γράφετε ξανά στοsite με άλλο nick name και να ξανα πουλαει το ίδιο προϊόν

Διαβασε παλι τα περι κινητου στο αρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό και για μένα θα πρέπει να είναι προαιρετικο, κάτι σαν επιπλέον επίπεδο αξιοπιστίας και οχι απαραιτήτο. Ο απατεώνας θα βρει τον τρόπο να εξαπατήσει. Είναι κάτι σαν τις ταυτότητες των καρτοκινητών και την τρομοκρατία. Είδε κάνεις να μειώνεται; καλό είναι να υπάρχει αλλά όχι πρέπει. Αφήστε καλύτερα τους αγοραστές με τον τρόπο τους-επιλογές τους να το κάνουν "υποχρεωτικό".

 

Καλή δύναμη πάντως. Αναμένουμε πως και πως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν ξερω αν εχει απαντηθει, αλλα το σαιτ θα ειναι προσβασιμο σε αυτες τις 48 ωρες?

 

2. Επισης, πολλα σαιτ, οταν κανεις καποιον tag "@", του ερχεται ειδοποιηση. Θα γινει κατι τετοιο και εδω?

 

1. Όχι, οι αλλαγές είναι πολλές και σημαντικές ακόμα και στον ίδιο τον server

2. Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποχρεωτική κατοχή κινητού αποκλείει όσους δέν χρησιμοποιούν κινητό. Είμαι ένας από αυτούς. Επομένως, «αντίο μικρές αγγελίες».

Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας είναι ξένων συμφερόντων καί τό ποσόν τής συνδρομής φεύγει στό εξωτερικό.

Χώρια από τό γεγονός πως μέ τήν χρήση κινητού καταγράφεται η θέση μας στόν χώρο καί χρόνο για πάντα καί τιθέμεθα υπό απόλυτη παρακουλούθηση.

 

Εν ολίγοις, δέν μ' ενθουσιάζουν ιδιαίτερα οι αλλαγές.

 

Αντίθετα, θά έπρεπε νά υπάρξει μία εποπτεία όσον αφορά τήν απαράδεκτη χρήση τών γκρίκλις. Είναι ασαφή, υποβαθμίζουν τήν ἐπικοινωνία καί πλήττουν τήν γλώσσα η οποία είναι ο φορέας τής σκέψης.

 

Τέλος, θά έπρεπε νά αγαγράφεται υποχρεωτικά σέ κάθε αγγελία ο τόπος πού βρίσκεται ο αγγελιοδότης ώστε νά αποφεύγονται άσκοπες επικοινωνίες μέ άτομα εκτός περιοχής ενδιαφέροντος. Δέν νομίζω πως είμαι ο μόνος πού θέλω νά πιάσω στά χέρια μου καί νά ελέγξω κάτι πρίν τ΄ αγοράσω.

{Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας είναι ξένων συμφερόντων καί τό ποσόν τής συνδρομής φεύγει στό εξωτερικό.} 

 

Εγω πάλι θα σου πρότεινα να μην βλέπεις σφυροδρεπανιάρικα φαντάσματα. Ουδεμία σημασία έχει τι συμφερόντων είναι οι εταιρίες, και από ποιες χώρες προέρχονται οι CEO και οι μέτοχοι τους. Να σε προβληματίζει εάν απασχολούν ελληνικό προσωπικό, εάν τηρούν την εκάστοτε εργατική νομοθεσία και αν πληρώνουν στο ελληνικό κράτος τους φόρους που τους αναλογούν. Και τέλος, ρίξε και μια ματία τι ποσοστό των κερδών τους επαναεπενδύεται στην ελληνική οικονομία μέσω έργων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον, το κινητό τηλέφωνο που εισάγεται για πιστοποίηση του κάθε μέλους αποθηκεύεται μόνο στον server του insomnia.gr και σε καμία περίπτωση δεν κοινοποιείται σε τρίτους εκτός εάν κάτι τέτοιο προβλέπεται από την ισχύουσα νομοθεσία.

 

Εφόσον θα χρησιμοποιείται το FB σαν εργαλείο πιστοποίησης θα αποθηκεύεται και στους δικούς της server. Κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες και καλοδεχούμενες οι αλλαγές. Όσων αφορά τις αγγελίες των κινητών, πώς θα το βλέπατε να κάνετε μια κατηγορία για τα xiaomi? Νομίζω πως έχουν μεγάλη μερίδα και κοινό.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφόσον θα χρησιμοποιείται το FB σαν εργαλείο πιστοποίησης θα αποθηκεύεται και στους δικούς της server. Κάνω λάθος;

 

 

Θα αποθηκεύεται σε server του AccountKit (που είναι υπηρεσία του Facebook) χωρίς να γίνεται αντιστοίχηση του αριθμού με συγκεκριμένο πρόσωπο, ούτε θα λαμβάνετε άλλο SMS πέραν του αρχικού για την πιστοποίηση του λογαριασμού εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά μιλάτε κάποιοι? "Δέν έχω κινητό λέει κάποιος άρα αγγελίες γιοκ." Φίλε μου το να μήν έχεις κινητό σήμερα το λιγότερο που έπρεπε να σε ενδιαφέρει είναι οι αγγελίες στο ινσομνια. Νομίζω χωρίς κινητό δεν μπορείς να κάνεις πιο βασικά πράγματα, όπως πχ το να βρείς δουλειά ή να επικοινωνήσεις με τους φίλους σου. Επίσεις ο 2 αγγελίες είναι καλά πιστεύω αλλα να μπορείς να βάλεις πολλαπλά προιόντα σε αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αποθηκεύεται σε server του AccountKit (που είναι υπηρεσία του Facebook) χωρίς να γίνεται αντιστοίχηση του αριθμού με συγκεκριμένο πρόσωπο, ούτε θα λαμβάνετε άλλο SMS πέραν του αρχικού για την πιστοποίηση του λογαριασμού εδώ.

 

Οπότε περιμένουμε τους όρους με τις απαραίτητες πληροφορίες όπως και τις διαδικασίες για να γίνει το αίτημα διαγραφής του κινητού από την βάση δεδομένων του insomnia.gr και του Facebook στην οποία το προωθεί.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...