Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mobile friendly υποθέτω, αλλά πολύ κουραστικό στη πλοήγηση σε υπολογιστή σταθερό/φορητό.

 

- Πολύ φαρδιά η επικεφαλλίδα, απαιτείται πολύ scrolling

- λείπουν οι άμεσοι σύνδεσμοι σε θέματα με πρόσφατη δραστηριότητα του χρήστη κ.α.

 

Γενικώς αυτές τις "αναβαθμίσεις" έχω καταλήξει να τις αντιπαθώ πολύ...δίνουν χαρακτηριστικά που ελάχιστα χρειάζονται οι χρήστες και μειονεκτούν σε λειτουργικότητα.

 

είμαι σε 23άρα FHD οθόνη και νιώθω πως θα ήθελα 30 και υψηλότερη ανάλυση, ώστε να μη σκορπάω το 80% του χρόνου της πλοήγησής μου σε αχρείαστο scrolling.

 

Τελευταία "κακή" αναβάθμιση το thelab.gr, κατ' εμέ, μετά την οποία η συμμετοχή στο φόρουμ και η γενική κίνηση φαίνεται να έπεσε αρκετά.

 

Νιώθω γενικά πως πάμε 3 βήματα πίσω και ένα μπρος...

- όπως και αυτή η τρέλα με τα οπτικά εφέ σε παλαιότερα λειτουργικά και σχεδιασμούς εγκαταλείφθηκε για το πιο "επίπεδο" και λειτουργικό σχεδιασμό,

- έτσι και τώρα δεν εκτιμούμε καθόλου το "real estate" της οθόνης και σε 4-5 χρόνια που ο ένας θα αντιγράφει τις κακές πρακτι΄κες του άλλου, μήπως και βγει εκτός μόδας, θα ανακαλύψουμε εκ νέου τον τροχό και θα αρχίσουμε πάλι να ψάχνουμε για καλύτερη αξιοποίηση του χώρου.

 

Προτιμώ λειτουργικότητα και αξιοποίηση του ορατού real estate κι ας με πούνε παλιομοδίτη...αυτές τις μόδες δεν τις αντέχω.

Επεξ/σία από vgiozo
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις κτλπ θα φτιαχτούν ολα , αλλα καλύτερα οτι ειναι να τα γράφουμε στα bugs στην κατάλληλη ενότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλά... Η πρώτη εικόνα είναι αρνητική... πολύ ασπρο και  τα θέματα φαίνονται πολύ αραιά   έχω  ήδη το google 90%  και πάλι δεν παλεύεται (1080 οθόνη..) Επίσης τα θεματα στο forrum @  αγγελίες  φαίνονται πολύ αραιά... κατι πρέπει να γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο..

Δεν αμφιβάλω για την νέα λειτουργικότητα (που ακόμα δεν έχω δει πλη λίγων σημείων) όμως να πω την αλήθεια αισθητικά νομίζω έχει θέματα και δεν ειναι μόνο θέμα συνήθειας. Αν θέλετε την (ταπεινή) μου άποψη και αναφέρομαι στην desktop edition.

- Είναι πολύ άσπρο

- Τα γράμματα είναι πολύ μεγάλα σε posts και forum

- Δεν υπάρχουν ευκρινή διαχωριστικά μεταξύ των "τμημάτων" (sidebars, article and comments, comment to comment) και αυτό μπερδεύει. Θέλει να έχουν λίγο διαφορετικά χρώματα μεταξύ τους να αντιλαμβάνεται το μάτι την "μετάβαση" από το ένα στο άλλο.

- Τα θέματα που παρακολουθώ κάποιο πρόβλημα έχουν (δε βλέπω τα πρόσφατα) αλλά παλαιότερα με ημερομηνίες 1970 (default). Θα δω τι συμβαίνει από αυτά που θα συμμετέχω από τώρα και στο εξής. 

- αφού το φτιάξατε καινούριο forum μερικά ακόμα emoticons μπορούν να προστεθούν (δείτε λίγο πχ αυτά του myphone). Πιστεύω είναι πολύ λίγα για forum. 

 

νομίζω τα περισσότερα θα λυθούν με παίξιμο με το css αλλά θέλει δουλειά ακόμα κατά την άποψή μου. Σίγουρα θα το συνηθίσουμε κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεχρι τωρα εντυπωσεις ειναι απλα απογοητευτικες...

Δεν εχω ψαξει τι καινουργιες λειτουργιες μπηκαν, αλλα οσον αφορα την εικονα του site, την λειτουργικοτητα και την ευκολια τα πραγματα ειναι απλα τραγικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...