Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

Από τι έχουμε όλοι μάθει το bitconnect απλά έσκασε και αρκετός κόσμος έχασε τα χρήματα του. και δεν μιλάμε για σκάσιμο όπως του Bitcoin που απλά πούλησαν κάποιοι και περιμένεις να ισορροπήσει η αγορά αλλά για ένα ponzi που απλά οι δημιουργεί του την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια και ο κόσμος έχασε ένα σκασμό λεφτά από όλη αυτή την απάτη.

Αφήνω εδώ μερικά από τα μηνύματα που υπάρχουν πλέον στο reddit σαν μνημείο ανοησίας και σαν προειδοποίηση προς όλους

DTthKNgVAAAUKaH.jpg

DTthKNOU8AEz-9S.jpg

DTthKNPVQAAhOSb.jpg

DTthKNOVwAAgoFV.jpg

για άλλη μια φορά μην επενδύετε ποτέ όσα δεν αντέχετε να χάσετε. Μην επενδύετε ποτέ σε ponzi και σε crap τεχνολογίες επειδή κάνουν ράλι. Οπως φουσκώνουν έτσι εύκολα θα ξεφουσκώσουν.

Μην παρασήρεστε από ανθρώπους που προμοτάρουν το κάθε shitcoin. Κάντε την έρευνα μόνοι σας, δείτε πως λειτουργεί η αγορά και κινηθείτε.

Αν δείτε ότι δεν το έχετε απλά παρατήστε τα. Το trading στα ψηφιακά νομίσματα είναι στην κυριολεξία wild west.

Για καποιον λογο δεν μπορω να δω τις εικονες..... καποια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, glix είπε

Για καποιον λογο δεν μπορω να δω τις εικονες..... καποια βοηθεια?

Κλικ πανω στο post;

10 λεπτά πριν, panagiotisspu είπε

Κοιτά δεν σκέφτηκα να βάλω κανένα τρελό ποσό όλα αυτά είναι φούσκες κι το ξέρουμε ... δίνε μου ζεστό χρήμα που περνάει παντού κ α σου δίνω όσα κοιν θέλεις!!!! Ούτε υποστηρίξει είδα ούτε ομάδες !!!! Απλά λόγο έμπνευσης λέω να ρίξω ένα 10€!!! Αλλά δεν ξέρω τρόπο να αγοράσω....αν μπούρεσες να με βοηθήσεις θα σου ήμουν ευγνώμων 

Γραψου σε κανα ανταλλακτηριο px coinbase/GDAX , πρεπει να σκαναρεις την ταυτοτητα σου και τετοια πραματα, και περιμενεις λιγο καιρο για να επιβεβαιωσουν τα στοιχεια σου και αγοραζεις στο GDAX Ethereum/litecoin, μετα τα στελνεις στο cryptopia οπου εχει το νομισμα paccoin και εκει κανεις τo trade.

 

Καλη τυχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Κλικ πανω στο post;

Βλεπω τα γραμματα μονο τις εικονας , πχ 123456.jpg  , και δεν μπορω να τα μαρκαρω, ειναι σαν να ειναι εικονα τα γραμματα ενα πραγμα.

Τελος παντων , εαν καποιος τις εχει και μπορει να τις στειλει θα το ετκιμουσα για να μην κουραζουμε εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Heybro είπε

52 δολάρια πήγε το bcc πάντως με πολύ μεγάλη άνοδο από χθες. Μπας και ανέβει εκεί που ήταν πριν? 

Εγώ πάντως αγόρασα 2 όταν ήταν φτηνά (Στα 20 δολάρια) και έχω βάλει sell order στα 200. Η θα βγάλω ένα καλό κέρδος, η χάνω 40 δολάρια αν πατώσει τελείως.

Να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω να ανέβει τόσο πολύ όμως.Το κάνουν pump και θα πέσει απότομα κάποια στιγμή...

 

Για το NAGA coin τι έχετε να πείτε;

https://coinmarketcap.com/currencies/naga/#charts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Εγώ πάντως αγόρασα 2 όταν ήταν φτηνά (Στα 20 δολάρια) και έχω βάλει sell order στα 200. Η θα βγάλω ένα καλό κέρδος, η χάνω 40 δολάρια αν πατώσει τελείως.

Να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω να ανέβει τόσο πολύ όμως.Το κάνουν pump και θα πέσει απότομα κάποια στιγμή...

Για το NAGA coin τι έχετε να πείτε;

https://coinmarketcap.com/currencies/naga/#charts

Νέο νόμισμα μόνο προς τα πάνω μπορεί να πάει αν έχει σωστό roadmap και το τηρεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Heybro είπε

52 δολάρια πήγε το bcc πάντως με πολύ μεγάλη άνοδο από χθες. Μπας και ανέβει εκεί που ήταν πριν? 

Ρε μήπως δεν είναι απάτη και έπρεπε να πάρουμε τελικά; :lol:

Γενικά κάτι γίνεται πάντως. Συνέρχονται τα πράγματα (κι εμείς μαζί)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Ρε μήπως δεν είναι απάτη και έπρεπε να πάρουμε τελικά; :lol:

Γενικά κάτι γίνεται πάντως. Συνέρχονται τα πράγματα (κι εμείς μαζί)!

Περίμενα να πάει στα 8 δολάρια να πάρω 5 6 αλλά βλέπω πήρε τα πάνω του. Αν έχει 200 σε 4 5 μέρες μην σας φανεί παράξενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Heybro είπε

Περίμενα να πάει στα 8 δολάρια να πάρω 5 6 αλλά βλέπω πήρε τα πάνω του. Αν έχει 200 σε 4 5 μέρες μην σας φανεί παράξενο. 

Μόνο μην αυτοκτόνησε κανένας!

 

Πάντως αυτό που λέτε ρε παιδιά να κοιτάμε ομάδα, roadmap κλπ σε κάθε νόμισμα, όλα τα νομίσματα που έχουν καλά στοιχεία ανεβαίνουν δηλαδή; Και πότε;

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγγραφή στο cryptopia, αλλά όταν πάω να συνδεθώ μου ζητάει ένα Pin... αλλά δεν το βρίσκω πουθενά αύτο..πατάω στο Authenticator μου δίνει 6ψηφιο αλλά μετά από 3 φορές μου κλειδώνει Για 15 λεπτά το λογαριασμό ... ξέρει κάποιος τι γίνεται ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, panagiotisspu είπε

Έκανα εγγραφή στο cryptopia, αλλά όταν πάω να συνδεθώ μου ζητάει ένα Pin... αλλά δεν το βρίσκω πουθενά αύτο..πατάω στο Authenticator μου δίνει 6ψηφιο αλλά μετά από 3 φορές μου κλειδώνει Για 15 λεπτά το λογαριασμό ... ξέρει κάποιος τι γίνεται ;;

Το Pin συνήθως είναι τετραψήφιο , σου το ζητάει κατά την εγγραφή

Επεξ/σία από moumiaq
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, moumiaq είπε

Το Pin συνήθως είναι τετραψήφιο

 

Μόλις τώρα, moumiaq είπε

Το Pin συνήθως είναι τετραψήφιο

Που το δίνει αυτό το πιν με γιατί δίνει 6ψηφιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, moumiaq είπε

4-8 ψηφία , εσύ κατά την εγγραφή τι έβαλες ?

Untitled.jpg

Αστω έκανα βλακεία .. όταν μου ζήτησε αυτό το πιν έβαλα 5 ψηφίο από το Authenticator ... τώρα πως θα το αλλαξω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panagiotisspu είπε

Αστω έκανα βλακεία .. όταν μου ζήτησε αυτό το πιν έβαλα 5 ψηφίο από το Authenticator ... τώρα πως θα το αλλαξω;;

Δες αν έχει καμιά επιλογή να κάνεις reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...