Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για γερό moon πιστεύω θα χρειαστεί double bottom. Ιδανικό pattern που έχει γίνει και πιο παλιά στο bitcoin, το adam and eve. Με άλλα λόγια  δεν είναι απίθανο να  έχουμε άλλη μια μέρα εκπτώσεων αύριο ή μεθαύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καινουργιος εδω, αν καποιος θελει να κανει withdraw απο kraken  οπου στελνει εμβασμα απο λονδινο  μεχρι τι ποσο μποει να κανει αναλυψη αλλα να μην εχει θεμα με εφοριες ???100,200,500,1000,5000?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, konos1964 said:

Καλησπερα είμαι από αυτούς που είδαν φως και μπήκαν τις τελευταίες εβδομάδες.Μια ερωτησούλα γιατι σε όλες τις σελίδες που διάβασα δεν βρήκα κάτι.Τα ripple σας που τα κρατάτε ; Να τα αφήσω στο binance ή είναι επίφοβο ; Δεν είναι κανένα τεράστιο ποσό αλλά οκ

Toast Wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν φας καρφωτη κ μπουν κ στη διαδικασια να σε ψαξουν κ για 1 λεπτο αδήλωτο εχεις πρόβλημα.

αυτή τη στιγμη η εφορία και η καθε εφορία καθε χωρας σιγα μη ψάξει για 500 1000 10 000 20 000 ευρώ. αν στο μέλλον αποκτήσει τα εργαλεία κ ψάξει αναδρομικα αυτά τα μικροποσα γιατι για μικροποσα προκειται είναι αλλη ιστορία τότε ναι πάλι θα έχεις πρόβλημα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, moumiaq είπε

Μετά απο μισή ώρα 0 confirmations για μεταφορά BTC απο Coinbase σε Binance .

εγω περιμενα 12 ωρες μια φορα. Υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Κατέθεσα τα πρώτα 20 ευρώ μου πριν από λίγες ημέρες. Ήθελα να κάνω δοκιμή για το πώς λειτουργεί το σύστημα, μέσω coinbase ->GDAX->Binance. Αγόρασα 18 ripple (χάθηκαν φυσικά λεφτά στα fees και τις μεταφορές). Ως εδώ καλά.

Αν υποθέσουμε ότι αυτά γίνονται π.χ. 500 ευρώ ξερωγω, μπορώ να τα πουλήσω; Διότι πολλές φορές έχω διαβάσει ότι πρέπει να μένουν 20 ripple (ίσως ισχύει για όλα τα crypto, δεν το έχω καταλάβει) στον λογαριασμό του exchange, αλλά δεν την έχω πιάσει καλά αυτή τη λεπτομέρεια.

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό το μίνιμουμ των 20 XRP (ή οποιουδήποτε άλλου coin); Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι έχουμε όλοι μάθει το bitconnect απλά έσκασε και αρκετός κόσμος έχασε τα χρήματα του. και δεν μιλάμε για σκάσιμο όπως του Bitcoin που απλά πούλησαν κάποιοι και περιμένεις να ισορροπήσει η αγορά αλλά για ένα ponzi που απλά οι δημιουργεί του την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια και ο κόσμος έχασε ένα σκασμό λεφτά από όλη αυτή την απάτη.

Αφήνω εδώ μερικά από τα μηνύματα που υπάρχουν πλέον στο reddit σαν μνημείο ανοησίας και σαν προειδοποίηση προς όλους

DTthKNgVAAAUKaH.jpg

DTthKNOU8AEz-9S.jpg

DTthKNPVQAAhOSb.jpg

DTthKNOVwAAgoFV.jpg

 

για άλλη μια φορά μην επενδύετε ποτέ όσα δεν αντέχετε να χάσετε. Μην επενδύετε ποτέ σε ponzi και σε crap τεχνολογίες επειδή κάνουν ράλι. Οπως φουσκώνουν έτσι εύκολα θα ξεφουσκώσουν.

Μην παρασήρεστε από ανθρώπους που προμοτάρουν το κάθε shitcoin. Κάντε την έρευνα μόνοι σας, δείτε πως λειτουργεί η αγορά και κινηθείτε.

Αν δείτε ότι δεν το έχετε απλά παρατήστε τα. Το trading στα ψηφιακά νομίσματα είναι στην κυριολεξία wild west.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα .SOS! Αγόρασα 30 ripples με bitcoin πριν απο λίγα λεπτα απο το binance αλλά είναι ακόμα στο open orders .Ξέρει κανείς γιατί;Πόση ώρα κάνει να πραγματοποιηθεί η αγορά;

EDIT:

ok ολα καλά ,μόλις πραγματοποιήθηκε.

Επεξ/σία από Ιάσωνbitc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Ιάσωνbitc είπε

Καλησπέρα .SOS! Αγόρασα 30 ripples με bitcoin πριν απο λίγα λεπτα απο το binance αλλά είναι ακόμα στο open orders .Ξέρει κανείς γιατί;Πόση ώρα κάνει να πραγματοποιηθεί η αγορά;

Ειναι στο Open επειδη η τιμη τους ανεβηκε και εσυ αγοραζεις με χαμηλοτερη τιμη. Ακυρωσε, και ξανα αγορασε αυτην την φορα με +1 ή +2 απο το πιο υψηλο buy order που βλεπεις.

 

Τα eth / btc ΔΕΝ τα εχασες, ειναι απλα δεσμευμενα σε περιπτωση που πεσει η τιμη για να τα αγορασεις. Αν ακυρωσεις, θα τα παρεις πισω κατευθειαν.

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ιάσωνbitc είπε

οκ .πως καταλαβαινω οτι εγινε το trade?

Είτε στο funds (δες ποσα ειναι το xrp) ή στο trades και δες αν εχεις ακομα open orders.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...