Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίσκο έχει πάντα, είτε αυτό είναι εμφανές, είτε όχι. Πάντως εμένα τα stop/tp είναι νοητά, δεν τα καταχωρώ ως εντολές (με τα εξτρά ρίσκα που έχει αυτό, αλλά κατά κανόνα με έχει ωφελήσει αυτή η τακτική). Πάντα παίζω με μικρές θέσεις, οπότε το να μην έχω stop, δεν με αγχώνει και στρέφομαι σε αγορές με σημαντική ρευστότητα, οπότε αποφεύγω τα απότομα πάνω-κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νέες πληροφορίες για το petro της Βενεζουέλας. Από τι γράφει το Coindesk μάλλον είναι πάνω στο nem blockchain σύστημα ενώ υπάρχει και η πιθανότητα να είναι ένα fork του nem και να έχει τελείως δικό του blockchain σύστημα

https://www.coindesk.com/petro-debut-learned-venezuelas-cryptocurrency-today/

όπως διαβάζω οι αγορές του νέου ψηφιακού νομίσματος μπορούν να γίνουν και με Bitcoin. Μπορεί αυτό να εξηγεί και τα 400 εκατομμύρια δολάρια αγοράς bitcoin πριν από καμιά βδομάδα αν και υποθέσεις κάνουμε.

Το Bitcoin market share πλέον πλησιάζει το 40% 

DWgr62UV4AAgq3m.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις. Ίσως κιολας δεν αφήνεις και positions οταν δεν τα παρακολουθεις . Στην αρχη έπαιζα με μικρες θέσεις, είχα μικρά κέρδη και οταν έπαιξα με μεγαλες, τα loss μου ισοφάρισαν τα profits μου αμεσως. Δυστυχως, δεν μπορω να κανω mining, δεν ειμαι early adopter, δεν θελω να βάλω fiat και νοιωθω οτι πρέπει να αυξησω τα coins πριν φύγει ο χρόνος. Αρα κάνω και βιαστικές και λανθασμενες κινησεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

Το Bitcoin market share πλέον πλησιάζει το 40% 

DWgr62UV4AAgq3m.jpg

 

Άμα βγάλεις τις παρωπίδες θα δεις όλη την εικόνα και ότι πάει καρφί για το 20άρι

Τώρα τίποτα ανυποψίαστες γριούλες μπορεί να τις ξεγελάσεις, αν είναι αυτός ο σκοπός σου.

Κανένα petro αγόρασες? δε μας είπες... :lol::lol::lol: 

 

OUAKRmQ.jpg&key=163f1bc598debd5f8d97a840

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Zaknafein είπε

+. Και το LTC δίνει πόνο, το μόνο απ'τα μεγάλα που υπεραποδίδει έναντι του BTC μέχρι τώρα.

Εεετσι.

Ρε Zaknafein τι timeframes και candlesticks λενε, για πες τους τη μεθοδο candles & prayers να δουν υπεραποδοσεις να τριβουν τα ματια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε λίγο το Yobit ξεκινάει δικό του ICO.

Αυτό που με ανησυχεί πάρα πολύ είναι στο twitter τους που λένε να στείλεις κάποια ETC σε διεύθυνση τους και σου στέλνουν πίσω το 10πλάσιο!!!

https://twitter.com/YobitExchange/status/966008908358746113

Τώρα είδα τι παίζει με προσοχή... Κάποιο λαμόγιο έφτιαξε twitter λογαριασμό που να μοιάζει με του yobit με μια μικρή διαφορά στο όνομα που δεν φαίνεται εύκολα αν δεν το προσέξεις.....

"YobitEchange"  <--Το ψεύτικο

"YobitExchange"  <--Το πραγματικό

 

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδα κι εγω. Φτιαχουν fake twitter accs και ζητανε btc και eth για να σου στειλουν 10x 20x κλπ. Ειναι συχνο φαινομενο. Στο ICX πχ έχουν βγει 4-5 twitter acc που ακομα και οταν μπλοκαρονται, ξαναφυτρωνουν παλι με διαφορετικο ονομα. Συνηθως τα exhanges ή τα ICOs κανουν pinned ανακοινωσεις. Προσοχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει σίδερα η αγορα όταν πέφτει. Δεν έχει σίδερα για να τη συγκρατήσει-ειιιιι.

:P

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Δεν έχει σίδερα η αγορα όταν πέφτει. Δεν έχει σίδερα για να τη συγκρατήσει-ειιιιι.

:P

σε παρομοια βουτια πηρα 2 litecoin ,μαντεψε πως τωρα εχω 100 ευρω να παιζουν σε xrr χωρις να νοιαζουμε μια και το ποσο αποκτηθηκε απο την βουτια ;) ,χρηματηστηριο το καταντησαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, 

εδώ και κάποιο καιρό παρακολουθώ το bitcoin σε επιδερμικό επίπεδο μέχρι που βρήκα αυτό το νήμα εδώ και έπεσα με τα μούτρα στο διάβασμα. Εχω διαβάσει σχεδόν και τις 269 σελίδες , που έχει αρκετή πληροφορία μπορώ να πω και αρκετές καινούριες έννοιες και παρόλο που είχα ασχοληθεί παλαιότερα με forex και λίγο scalping θέλει παρα πολύ διάβασμα κυρίως γιατί δεν "παίζουν"  όλα σε μία πλατφόρμα όπως π.χ. FXCM , και ακόμη δεν εχω καταλάβει γιατί.

μέχρι στιγμής καταλαβαίνω Coinbase βάζεις ευρώ,μετά μετατροπή σε ψηφιακό νόμισμα και μεταφορά--> Gdax για ποιο universal ανταλλακτήριο ώστε να αρχίσεις τους πειραματισμούς. σε περίπτωση ανάληψης ακολουθούμε την αντίστροφη διαδρομή? 

Παράλληλα πρέπει να διατηρείς ψηφιακό πορτοφόλι (δέχομαι προτάσεις), για να αποθηκεύεις ότι δεν θες να "παίξεις" προσωρινά στα παραπάνω ανταλλακτήρια. φυσικά θέλει πολύ διάβασμα και αρχικά έβαλα ένα ποσό 40 ευρώ σαν demo account για να δω πως λειτουργούν ολα αυτά . 

Επίσης σε μια γρήγορη αναζήτηση σε online courses όπως coursera, EDX,udemy etc βρήκα επι πληρωμή μεγάλη ποικιλία σε αυτό Udemy , τι πιστεύετε? 

Διάβασα ότι μέσες άκρες χωρίζεται η προσέγγιση του cryptocurrency σε 2 κατηγορίες , αυτοί που ενδιαφέρονται για βραχυ-μεσοπρόθεσμο trading και αυτοί που τα αφήνουν για μήνες-χρόνια. Εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για trading με βάθος εβδομάδων-λίγων μηνών, γιατί θεωρώ οτι προσφέρεται το αντικείμενο λόγω μεγάλων διακυμάνσεων, χωρίς να σημαίνει οτι δεν θα πειραματιστώ και με τη λοταρία shitcoins όπως την ονομάζετε !!

Συγχαρητήρια για τη συμβολή όλων στο νήμα καθώς και για το επίπεδο που έχει κρατηθεί παρά τις ενίοτε εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2+ltc εγώ σήμερα με σύνολο 300 ευρώ gdaxμε κάτι ξεχασμένες κάνα 3ημερο orders και τσίμπησα και λίγο ακόμα γιατί το πρόλαβα στη μέση το ένα και έριξα και άλλο τις τιμές για να πάρω 2+(7 orders σύνολο).

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Παιδιά καλησπέρα, 

εδώ και κάποιο καιρό παρακολουθώ το bitcoin σε επιδερμικό επίπεδο μέχρι που βρήκα αυτό το νήμα εδώ και έπεσα με τα μούτρα στο διάβασμα. Εχω διαβάσει σχεδόν και τις 269 σελίδες , που έχει αρκετή πληροφορία μπορώ να πω και αρκετές καινούριες έννοιες και παρόλο που είχα ασχοληθεί παλαιότερα με forex και λίγο scalping θέλει παρα πολύ διάβασμα κυρίως γιατί δεν "παίζουν"  όλα σε μία πλατφόρμα όπως π.χ. FXCM , και ακόμη δεν εχω καταλάβει γιατί.

μέχρι στιγμής καταλαβαίνω Coinbase βάζεις ευρώ,μετά μετατροπή σε ψηφιακό νόμισμα και μεταφορά--> Gdax για ποιο universal ανταλλακτήριο ώστε να αρχίσεις τους πειραματισμούς. σε περίπτωση ανάληψης ακολουθούμε την αντίστροφη διαδρομή? 

Παράλληλα πρέπει να διατηρείς ψηφιακό πορτοφόλι (δέχομαι προτάσεις), για να αποθηκεύεις ότι δεν θες να "παίξεις" προσωρινά στα παραπάνω ανταλλακτήρια. φυσικά θέλει πολύ διάβασμα και αρχικά έβαλα ένα ποσό 40 ευρώ σαν demo account για να δω πως λειτουργούν ολα αυτά . 

Επίσης σε μια γρήγορη αναζήτηση σε online courses όπως coursera, EDX,udemy etc βρήκα επι πληρωμή μεγάλη ποικιλία σε αυτό Udemy , τι πιστεύετε? 

Διάβασα ότι μέσες άκρες χωρίζεται η προσέγγιση του cryptocurrency σε 2 κατηγορίες , αυτοί που ενδιαφέρονται για βραχυ-μεσοπρόθεσμο trading και αυτοί που τα αφήνουν για μήνες-χρόνια. Εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για trading με βάθος εβδομάδων-λίγων μηνών, γιατί θεωρώ οτι προσφέρεται το αντικείμενο λόγω μεγάλων διακυμάνσεων, χωρίς να σημαίνει οτι δεν θα πειραματιστώ και με τη λοταρία shitcoins όπως την ονομάζετε !!

Συγχαρητήρια για τη συμβολή όλων στο νήμα καθώς και για το επίπεδο που έχει κρατηθεί παρά τις ενίοτε εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις!

Gdax για no-fee trades ευρω -- ltc/btc/eth/bch και cash out.
Αν θες κιαλλα coin trades, binance.
Αν θες κιαλλα... coin trades , hitbtc/Cryptopia
Online courses εμενα τουλαχιστον μου ακουγονται αστεια. Τσαμπα λεφτα. / ο suppoman ειναι γκασμας.  /Μην κανεις καμμια ανοησια και πληρωσεις κανα pump group.
Μην ανοιχτεις σε πολλα coins . 4-5 coins σοβάρα coins , max.
Αμα μπεις με μικρο κεφαλαιο 200-300 ευρω ξερω γω, δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καν με πορτοφολια  κατ΄εμε... τσαμπα τα  fees σε deposits/withdraws απο και προς τα ανταλακτηρια.

Αμα παιξεις casual... το πιο υγιές ειναι να ριχνεις κανα βλεφαρο 3-4 φορες την μερα την κατασταση της αγορας,να εχεις υπομονη(FOMO ο χειροτερος εχθρος σου) , να τσιμπας κανα ντιπ με limit order και γενικοτερη ενημερωση. Ειδησεις/νεα  γενικοτερα για την αγορα και ειδικοτερα για τα coins που σε ενδιαφερουν. (τυχον συμφωνιες, ολοκληρωση των στοχων τους/timelines/developing κτλ κτλ πάντα διπλοτσεκαρισμενα/εξακρυβωμενα)

Αμα θες hardcore... ρωτα καναν αλλον :D

A... και μακρια απο ICOs

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, C(r)y είπε

Επίσης σε μια γρήγορη αναζήτηση σε online courses όπως coursera, EDX,udemy etc βρήκα επι πληρωμή μεγάλη ποικιλία σε αυτό Udemy , τι πιστεύετε? 

 

Φιλε θες ψαξιμο ακομα. Μην διανοηθεις να δωσεις λεφτα στον τυπο αυτον . Προσωπικα ακολουθω τον Philacone αν και ειναι daytrader (youtube, twitter, steemit), οχι για τις προβλεψεις του, αλλα για τα δωρεαν μαθηματα που εχει.

 

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...