Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, jdm_mst είπε

Είμαι νέος σχετικά στα crypto αλλά παλιός στο site. Πήγα να κάνω login σήμερα αλλα δε θυμόμουν ούτε το mail μου..

anyways..

Παρακολουθώ την συζήτηση λιγο καιρό τώρα και ήθελα να ρωτήσω γνώμες για το electroneum.

Το τελευταίο διάστημα μάζεψε πολύ hype γύρω του αλλά τελικά δεν φαίνεται να πληρεί πολλά απ αυτά που υπόσχεται. 

Αξίζει καταρχάς να το minareis και αν όχι μήπως να αγοράσω μερικά τώρα που είναι και σε χαμηλή τιμή;

Εγώ από την αρχή δεν το είχα πάρει με καλό μάτι το electroneum. Πιστεύω ότι κάνουν αρπαχτή και δεν έχουν τίποτα το ουσιαστικό να προσφέρουν.

Βέβαια αγόρασα λίγα μήπως και εκμεταλευτώ το hype που υπάρχει, αλλά γενικά δεν πιστεύω καθόλου σε αυτό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα αν και εγω τυγχανει να εχω μερικα ETN  στην ακρη απο gpu mining παλιοτερα, αλλα δεν παυει να ειναι ακομα ενα ψιλο-αδιάφορο copycat.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εχουν ταξει τον ουρανο με τ'αστρα και αυτοι και δν εχουν δωσει ουτε το 1/10..και οσο βρισκεται μονο στο craptopia(που Btw προχθες δεν μπορουσες να κανεις Transfer etn) δεν θα γινει δουλεια..Το καλο ειναι οτι στην πτωση εχει πολυ μικρα volumes...Θα δειξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μλκια που βλέπω κι εγώ στο etn είναι οτι ενώ είναι ένα coin με potential και η ομάδα που το στηρίζει δείχνει ικανή, μέχρι τώρα δεν αποδίδει και εντάξει ενώ είναι φτηνό δε χάνεις και πολλά παρά μόνο χρόνο απ το mining ίσως που θα μπορούσες να αφιερώσεις αλλού..

Έχω περιέργια για το που θα πάει και σίγουρα θα κρατήσω μερικά coins έτσι για την ποικιλία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω πως πριν λίγο παρακολούθησα ένα "Video Cryptocurrency briefing" όπως το αποκάλεσαν και το Εlectroneum ήταν στη λίστα με τα 5 νομίσματα προς αποφυγή, marketing stunt το αποκάλεσαν. 

Βέβαια σε καμιά περίπτωση δε σημαίνει πως μπορούν να είναι 100% ακριβείς και είναι λογικό να υπάρχουν "μικροενστάσεις", επίσης όσοι διαφωνούν με το C+ του bitcoin τους διαφεύγει "το πνεύμα" των βαθμολογιών που είναι καθαρά το κέρδος σε σχέση με το πιθανό ρίσκο, βαθμολογούνε σε επτά διαφορετικούς τομείς αν θυμάμαι καλά και στους 2 το bitcoin σκοράρει στην κορυφή(Adoption και Security αν θυμάμαι καλά), αλλά έχει χαμηλότερη βαθμολογία στη διακυβέρνηση και στο scalability για παράδειγμα.  Γενικά είναι πιο πιθανό ένα καλό crypto με 1 δις marketcap να δεκαπλασιάσει την τιμή του παρά να διπλασιαστεί αυτή των 180 δις του bitcoin.

1 ώρα πριν, dimus1985 είπε

Για την ακριβεια C-

Τώρα το πρόσεξα, τι εννοείς C-  ?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Μορφοποίηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Material_Defender_1032 είπε

Υπάρχει κάποιο εναλλακτικό του gdax μέχρι να βγάλω καινούργιο δίπλωμα ή θα φάω τα fees του coinbase?:ph34r:

Kraken, αν και δεν θυμάμαι τι θέλει, γιατί είχα κάνει verify πριν 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως άσχετος με το θέμα, απλά πριν 3,5 μήνες είπα μπας και μπω στο παιχνίδι μέχρι που μελέτησα τα graphs, είδα όλο αυτό το hype και την έκανα με ελαφρά..

Μετά από λίγο σκέφτηκα όλο αυτό με το mining, να πάρω μετοχές Nvidia.. μπαίνω να δω τα graphs, πάλι είχε φύγει το τρένο.. από τα 200 στα 246 σε λίγες μέρες..

Απλά να πω στα παιδιά που περιμένουν να βγάλουν χρήματα οτι υπάρχουν οι σκέψεις outside the box που πρέπει να προλάβεις... όπου δεις μπούγιο πριν απο σενα φύγε..

 

..μια απλή παρένθεση από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουν και τα μέντιουμ προβλέψεις για τα κρυπτο πλέον....

http://www.michellewhitedove.com/blog/2018/2/24/2018-cryptocurrency-gold-wallstreet-predictions

Η πλάκα είναι για όλα λέει ότι θα ανέβουν. Αν ανέβει κάποιο από αυτά μετά θα βγει και θα λέει...σας είχα προειδοποιήσει εγώ. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Kraken, αν και δεν θυμάμαι τι θέλει, γιατί είχα κάνει verify πριν 4 χρόνια.

Ναι και εγώ στο Kraken χωρίς τίποτα γράφτηκα. Απλώς το όνομα που θα βάλεις να είναι το ίδιο με το λογαριασμό που θα στέλνεις εμβάσματα. 

8 ώρες πριν, Parolos4 είπε

Απλά να πω στα παιδιά που περιμένουν να βγάλουν χρήματα οτι υπάρχουν οι σκέψεις outside the box που πρέπει να προλάβεις... όπου δεις μπούγιο πριν απο σενα φύγε..

..μια απλή παρένθεση από μένα.

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω και θα πω την παροιμία "ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται". Τώρα αν είμαστε οι λύκοι ή τα πρόβατα το μέλλον θα δείξει. Και εγώ διάβασα πέντε πράγματα πριν αγοράσω και πιστεύω συνειδητά θεωρώ τα χρήματα που "επένδυσα" σαν χαμένα. Είναι επενδύσεις υψηλού ρίσκου και καλό θα είναι ότι και να κάνει κάποιος να σχεδιάζει τις κινήσεις του με το δυσμενέστερο σενάριο και όχι με το ευνοϊκότερο (ότι θα πλουτίσει εν μια νυκτί).

Το μόνο που κρατάω από την όλη φάση με τα cryptos είναι ότι ήρθαν για να μείνουν. Στα επόμενα 5 χρόνια αυτοί που θα τα χρησιμοποιούν θα κάνουν το σημερινό "μπούγιο" που αναφέρεσαι να μοιάζει με στρουμφοχωριό. 

Είναι θέμα οπτικής :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόψη μου είναι ότι το etn μπορεί να πάρει μια κάποια άνοδο. Είναι ανάλογα τι σκοπό έχει ο καθένας με την αγορά του. Αν κυνηγάς ένα 100% θεωρώ ότι μπορεί να το πάρει στο επόμενο τρίμηνο όπως και πολλά άλλα νομίσματα. Τώρα αν θες x100 και x200 τι να πω, ζόρικο κατ εμέ. 

Προσωπικά αυτόν τον καιρό περιμένω πολλά από το eos. Και όταν λέω πολλά εννοώ 100-150%. 

Έμαθαν όλοι ότι με τα κρυπτο  κάποιοι έβγαλαν λεφτά και περιμένουν με 10ευρω τώρα να γίνουν πλούσιοι. 

Επεξ/σία από damienmaguire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ ηρθε mail από το κρακεν και λέει ότι 21 Μαρτίου θα κλείσει τα account με ευρώ,δολλάρια και κάτι άλλο.

 

Τι παίζει δηλαδή; Να εξαργύρωσω; Να τραβήξω τα xrp που έχω αφήσει εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Μ ηρθε mail από το κρακεν και λέει ότι 21 Μαρτίου θα κλείσει τα account με ευρώ,δολλάρια και κάτι άλλο.

Τι παίζει δηλαδή; Να εξαργύρωσω; Να τραβήξω τα xrp που έχω αφήσει εκεί;

Από όσο θυμάμαι το email έλεγε ότι κλείνουν έναν Japan λογαριασμό που έκανες κατάθεση μέσω SEPA. Εμείς από Ευρώπη δεν έχουμε πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Από όσο θυμάμαι το email έλεγε ότι κλείνουν έναν Japan λογαριασμό που έκανες κατάθεση μέσω SEPA. Εμείς από Ευρώπη δεν έχουμε πρόβλημα. 

Α οκ

 

Οπότε συνεχίζουμε ως έχει.

 

Εντάξει δεν έδωσα και πολύ βάση στο mail καθώς έχω ψιλολογια μέσα στον λογαριασμό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...