Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινο ρευμα - ερωτησεις


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλησα σημερα με Δεδδηε, μου ειπαν οτι το χρονικο διαστημα ειναι πολυ μικρο (μια εβδομαδα) οποτε η χρεωση του νυχτερινου θα εμφανιστει απο τον επομενο λογαραριασμο στον οποιο θα υπαρξει καταμετρηση, δλδ 16/7

@Doubt  ειχες δικιο που ειχες αναφερει σε προηγουμενο μηνυμα οτι στον επομενο ερχεται και η χρεωση του μκρου αυτου διαστηματος, δεν το ειχα δει.

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

ξέρει κάποιος τηλέφωνα επικοινωνίας με το παράρτημα του ΔΕΔΔΗΕ που έχει τον κεντρικό τομέα των Αθηνών;

έκανα αρχές μαρτίου αίτηση για την εγκατάσταση του νυχτερινού μετρητή (τηλεφωνικά στο 11500), και την επόμενη μέρα μου ήρθε στο κινητό μου sms, με προτροπή να πληρώσω το κόστος (42,16 ευρώ), το οποίο και έκανα την ίδια μέρα (02/03).

έκτοτε δεν έχω ενημέρωση. Σε επικοινωνία μου με το 11500 μου λένε πως εκεί δεν φαίνεται η πληρωμή και να απευθυνθώ στο γραφείο που με αφορά (Αθηνών), αλλά στα email που τους έχω στείλει δεν μου απαντούν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ζητάς από την εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΔΔΗΕ να σου δώσουν το τηλέφωνο του γραφείου που σε αφορά?

Υπόψιν μπορείς να παίρνεις και στο +30 211 190 0500 για να μη χρεώνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Γιατί δεν ζητάς από την εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΔΔΗΕ να σου δώσουν το τηλέφωνο του γραφείου που σε αφορά?

Υπόψιν μπορείς να παίρνεις και στο +30 211 190 0500 για να μη χρεώνεσαι.

τους το ζήτησα, αλλα λέει μόνο μέσω email μπορώ να επικοινωνήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

Aγησιλάου 56- 58 10436 ΑΘΗΝΑ Τηλ. Κέντρο 210 5217555 Τηλ. Βλαβών 11500, 2111900500

https://www.deddie.gr/el/deddie/i-etaireia/organogramma/deddie/dieuthunsi-perifereias-attikis-dpa/perioxi-athinas/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

Aγησιλάου 56- 58 10436 ΑΘΗΝΑ Τηλ. Κέντρο 210 5217555 Τηλ. Βλαβών 11500, 2111900500

https://www.deddie.gr/el/deddie/i-etaireia/organogramma/deddie/dieuthunsi-perifereias-attikis-dpa/perioxi-athinas/

αυτά τα τηλέφωνα είναι τα πρώτα που δοκίμασα, αλλά βγαίνει ηχογραφημένο μνμ πως για αναγγελία βλάβης πάρτε στο 11500 και κλίνει η γραμμη...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

για την ιστορία:

25/02 έκανα τηλεφωνική αίτηση για νυχτερινό μετρητή
02/03 λαμβάνω sms για να πληρώσω το κόστος. το έκανα την ίδια μέρα.
σήμερα 20/04 χωρίς προειδοποίηση ήρθε τεχνικός και εγκατέστησε το μετρητή.

η παροχή στο σπίτι διακόπηκε όχι πάνω από 5 λεπτά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, totomis είπε

για την ιστορία:

25/02 έκανα τηλεφωνική αίτηση για νυχτερινό μετρητή
02/03 λαμβάνω sms για να πληρώσω το κόστος. το έκανα την ίδια μέρα.
σήμερα 20/04 χωρίς προειδοποίηση ήρθε τεχνικός και εγκατέστησε το μετρητή.

η παροχή στο σπίτι διακόπηκε όχι πάνω από 5 λεπτά...

2μηνο λοιπον, μια χαρα εισαι .

Περιοχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 1:58 ΜΜ, totomis είπε

Αθήνα, Κυψέλη

Φαντάζομαι μιλάμε για παλιό αναλογικό μετρητή μιας μέτρησης που αντικαταστάθηκε με νέο διπλό ψηφιακό. Εμένα μου ζητάνε στα Κάτω Ιλίσια τα 42€ αλλά ο παλιός μου μετρητής είναι και για νυχτερινό ρεύμα απλά δεν έχει ενεργοποιηθεί- γράψει ποτέ!!!

Έχουν κόψει ταρίφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Φαντάζομαι μιλάμε για παλιό αναλογικό μετρητή μιας μέτρησης που αντικαταστάθηκε με νέο διπλό ψηφιακό. Εμένα μου ζητάνε στα Κάτω Ιλίσια τα 42€ αλλά ο παλιός μου μετρητής είναι και για νυχτερινό ρεύμα απλά δεν έχει ενεργοποιηθεί- γράψει ποτέ!!!

Έχουν κόψει ταρίφα...

Έχουν και τα παλιά ρολόγια διπλό μετρητή, αλλά για να δουλέψουν χρειάζεται 2ο "κουτί" που δίνει το σήμα για την αλλαγή. Ο ψηφιακός δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Έχουν και τα παλιά ρολόγια διπλό μετρητή, αλλά για να δουλέψουν χρειάζεται 2ο "κουτί" που δίνει το σήμα για την αλλαγή. Ο ψηφιακός δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο.

Όταν λες 2ο "κουτί" τι εννοείς?

Εξωτερικά, τουλάχιστον στο σπίτι που μένω κι έχει ενεργοποιημένο από τότε που εγκαταστάθηκε, τον διπλό αναλογικό μετρητή δεν υπάρχει τίποτα. Γνωστός μου του ΔΕΔΔΗΕ όταν του το είπα γέλασε με όλα αυτά που συμβαινουν...κάτι μου είπε αν θυμάμαι καλα για μια απλή ρύθμιση στον υπάρχοντα μετρητή. Στην προκειμένη περίπτωση είναι νταβαντζιλίκι τα 42 ευρώ. Ακόμη μου είπε πως ΡΑΕ-ΔΕΔΔΗΕ τάχουν κάνει πλακάκια με τους εναλλακτικούς κι αλλωνίζουν !!!

ΨΕΜΜΑΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Όταν λες 2ο "κουτί" τι εννοείς?

Εξωτερικά, τουλάχιστον στο σπίτι που μένω κι έχει ενεργοποιημένο από τότε που εγκαταστάθηκε, τον διπλό αναλογικό μετρητή δεν υπάρχει τίποτα. Γνωστός μου του ΔΕΔΔΗΕ όταν του το είπα γέλασε με όλα αυτά που συμβαινουν...κάτι μου είπε αν θυμάμαι καλα για μια απλή ρύθμιση στον υπάρχοντα μετρητή. Στην προκειμένη περίπτωση είναι νταβαντζιλίκι τα 42 ευρώ. Ακόμη μου είπε πως ΡΑΕ-ΔΕΔΔΗΕ τάχουν κάνει πλακάκια με τους εναλλακτικούς κι αλλωνίζουν !!!

ΨΕΜΜΑΤΑ?

Ότι θέλει λέει ο καθένας.

Είναι κάτι σαν αυτό στη φωτογραφία.

https://www.iefimerida.gr/ellada/nyhterino-reymadeite-ehete-eidiko-metriti

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Στην προκειμένη περίπτωση είναι νταβαντζιλίκι τα 42 ευρώ.

Για εξήγησε το λίγο αυτό, πως γίνεται να είναι νταβατζιλίκι εφόσον τα 42€ τα πληρώνεις για να σου αλλάξουν τον μετρητή που έχεις με νέου τύπου (ηλεκτρονικό)?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Για εξήγησε το λίγο αυτό, πως γίνεται να είναι νταβατζιλίκι εφόσον τα 42€ τα πληρώνεις για να σου αλλάξουν τον μετρητή που έχεις με νέου τύπου (ηλεκτρονικό)?

 

Για ποιο λόγο να αλλάξουν τον μετρητή αφού ο παλιός έχει ΚΑΙ δυνατότητα νυχτερινής μέτρησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...