Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινο ρευμα - ερωτησεις


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλεσα και γω σημερα και εδωσα ολα μου τα στοιχεια.Οπως αναφερθηκε θα ερθει καποια επιστολη σε 2 βδομαδες θα περασουν να ελεγξουν αν ο μετρητης επιδεχεται και νυχτερινο αν οχι θα τον αλλαξουν.Θα κανω την καταθεση και σε αλλες 2 εβδομαδες, θεωρητικα παντα, θα ειναι ολα οκ. Πολυ συντομο μου φαινεται οποτε κραταω μικρο καλαθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Τα τελευταία χρόνια έχω ελπεντισον σε ένα πρόγραμμα που λέγεται 24-ώρες νυχτερινό ρεύμα.

Αυτό το διάλεξες μόνος σου ή στο "πούλησε" κάποιος;

Υποτίθεται αυτά προορίζονταν για όσους δεν έχουν νυχτερινό μετρητή και κάνουν μεγάλες καταναλώσεις. Έχεις τις εκπτώσεις του νυχτερινού στις ΥΚΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lazarnik είπε

Αρα δεν  χρειάζεται να κανω κατι εξτρά, ετσι? ρωταω γιατι διάβασα κατι για χρονοδιακόπτες κτλ. 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα. Εγώ έχω ξεχωριστό μετρητή για τη φάση του υπογείου απο το τριφασικό . Κομπλέ είσαι :)

1 ώρα πριν, nvel είπε

αφού δεν γίνεται (αφαίρεσαν και το δέκτη ΤΑΣ;) αντί για το καλώδιο από το μετρητή βάζεις ένα χρονοδιακόπτη και την έξοδο του την συνδέει στην είσοδο του δεύτερου τιμολογίου.

Άρα θα χρειαστώ (για να πω τον ηλεκτρολόγο) , μετρητή διπλού τιμολογίου (μονοφασικό μιας και για μια φάση το χρειάζομαι) και χρονοδιακόπτη ?

Έχεις την καλοσύνη ,αν έχεις χρόνο φυσικά , να προτείνεις μετρητή και διακόπτη να δω τι παίζει απο τιμές ? ή και σε pm ,ότι σε βολεύει :)

28 λεπτά πριν, Doubt είπε

Υποτίθεται αυτά προορίζονταν για όσους δεν έχουν νυχτερινό μετρητή και κάνουν μεγάλες καταναλώσεις. Έχεις τις εκπτώσεις του νυχτερινού στις ΥΚΩ;

όχι , έχουν ίδια χρέωση μέρα και νύχτα και φυσικά οι ΥΚΩ είναι μειωμένες και μεταφορας/διανομής μηδενικες στο νυχτερινό , ότι ισχύει δηλαδή για το νυχτερινό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Σε 15 ημέρες, σου έβαλαν νυχτερινό ?

Σε ποια περιοχή ?

Κατερίνη

 

Κορακιος , κάπου διάβασα οτι σε αλλαξαν αριθμό παροχής, δηλαδή αλλάχτηκε και ο δικος μου? ή ήταν μόνο στην δικια σου περίπτωση? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αυτό το διάλεξες μόνος σου ή στο "πούλησε" κάποιος;

Υποτίθεται αυτά προορίζονταν για όσους δεν έχουν νυχτερινό μετρητή και κάνουν μεγάλες καταναλώσεις. Έχεις τις εκπτώσεις του νυχτερινού στις ΥΚΩ;

ηταν καποια προσφορα που ετρεχε πριν καποια χρονια..

image.png.70509c1e4adc8a91d0b12a1191f08daa.png

Επεξ/σία από DimosthenisG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lazarnik είπε

Κορακιος , κάπου διάβασα οτι σε αλλαξαν αριθμό παροχής, δηλαδή αλλάχτηκε και ο δικος μου? ή ήταν μόνο στην δικια σου περίπτωση?

όχι παροχής,αυτό δεν αλλάζει, ο αριθμός μετρητή άλλαξε ...

πάνω που είχα κάνει αίτηση για αλλαγή πάροχου και ήμουν έτοιμος να φύγω απο το σπίτι ,σκάσανε τα αλάνια απο ΔΕΔΔΗΕ και μου αλλάξαν τον μετρητή σε ψηφιακό ...και φυσικά άλλαξε και ο αριθμός μετρητή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν και ειχα κανει αιτηση απο τις 25 γεναρη οπως εγραψα παραπανω μεχρι και την προηγουμενη βδομαδα δεν ειχα καμια ενημερωση. Ξαναπηρα τηλεφωνο 25 φλεβαρη να δω τι παιζει και επιτελους μου ηρθε μνμ να κανω την καταθεση  για να προχωρησω.

Αυτη την φορα ο υπαλληλος επειδη τον ρωτησα μου ειπε οτι δεν γινεται τοσο γρηγορα οσο μου ειπε ο συναδελφος του, τελος παντων αναμονη και βλεπουμε.

Οσοι καταθεσατε το κανατε σαν απλη πληρωμη λογαριασμου?Γραψατε κατι σαν αιτιολογια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Οσοι καταθεσατε το κανατε σαν απλη πληρωμη λογαριασμου?Γραψατε κατι σαν αιτιολογια ?

Τα 42 ευρώ λες? Γράφει στο χαρτί ή στο email που θα σου στείλουν την αιτιολογία , θα το ψάξω, κάτι θυμάμαι οτι είχε σχέση με ΔΕΔΔΗΕ στο ebanking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

Τα 42 ευρώ λες? Γράφει στο χαρτί ή στο email που θα σου στείλουν την αιτιολογία , θα το ψάξω, κάτι θυμάμαι οτι είχε σχέση με ΔΕΔΔΗΕ στο ebanking

Ναι για τα 42 λεω.Μου ηρθε μειλ με κωδικο πληρωμης υπερ δεδδηε ,απλα δεν ξερω αν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω.

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Ναι για τα 42 λεω.Μου ηρθε μειλ με κωδικο πληρωμης υπερ δεδδηε απλα δεν ξερω αν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω

αν το κάνεις κλασσικά μέσω πληρωμής απο τράπεζα και όχι έμβασμα ,δε χρειάζεται κάτι άλλο

ο κωδικός πληρωμής είναι και ο κωδικός πελάτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

αν το κάνεις κλασσικά μέσω πληρωμής απο τράπεζα και όχι έμβασμα ,δε χρειάζεται κάτι άλλο

ο κωδικός πληρωμής είναι και ο κωδικός πελάτη .

Μια μικρη βοηθεια ακομα αν μπορεις

Πχ στην eurobank εχει συναλλαγη για ΔΕΔΔΗΕ και πληρωμη για ΔΕΗ που ειναι για λογαριασμο οπως κανω καθε διμηνο.Σε ποιο απο τα 2 πηγαινω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Μια μικρη βοηθεια ακομα αν μπορεις

Πχ στην eurobank εχει συναλλαγη για ΔΕΔΔΗΕ και πληρωμη για ΔΕΗ που ειναι για λογαριασμο οπως κανω καθε διμηνο.Σε ποιο απο τα 2 πηγαινω?

Δεν έχει σχέση με ΔΕΗ, αφού και το χαρτί που έχεις γράφει

Επωνυμία δικαιούχου : ΔΕΔΔΗΕ

μετά βάζεις ως κωδικό τον "κωδικό πελάτη"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν έχει σχέση με ΔΕΗ, αφού και το χαρτί που έχεις γράφει

Επωνυμία δικαιούχου : ΔΕΔΔΗΕ

μετά βάζεις ως κωδικό τον "κωδικό πελάτη"

Δεν εχω χαρτι. Διορθωνω αυτο ειπα για μειλ πριν, με μηνυμα μου ηρθε κωδικος.

Ολα κομπλε παντως ,πληρωθηκε και βλεπουμε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έκανα τηλεφωνικά την αίτηση , σήμερα με πήραν από το τοπικό υποκατάστημα για την πληρωμή. Περιμένω τώρα τηλέφωνο από το συνεργείο . Πάντως μου είπε ότι δε θα πάρει πολύ χρόνο . Προφανώς υπάρχει απόθεμα μετρητών ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...