Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πορωτική σειρά...ειδικά για 50+ σαν και εμένα... :)

Την τελευταία σεζόν την ειδα σχεδόν μονορούφι....έχει μια ψιλοαφέλεια επιπέδου '80ς αλλά την βλέπεις ΑΝΕΤΑ...και ετοιμαστείτε για ξύλο μέχρι τελικής πτώσεως....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 762
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα θα υπάρξει. Ίσως και παραπάνω από έναν αν και θεωρώ ότι θα μπορούσαν να το κλείσουν τώρα. Με ένα επεισόδιο ακόμα έκλεινε και έμενε στην ιστορία ως μια εξαιρετική συνέχεια.

Υπάρχει βέβαια υλικό και από καράτε Κιντ 4 οπότε ίσως το εκμεταλλευτούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την τελειωσα μολις. Ενταξει νομιζω πως ο συγκεκριμένος κυκλος ηταν επικος. Ειδικα το τελευταίο επεισόδιο... ενταξει δεν υπηρχε, ειδικα η φαση με τον Johnny, η μουσικη, ο αλλος με το γυρισμενο μάτι, απο που να  το πιασεις!

 

9/10 ως σεζόν 

Την τελειωσα μολις. Ενταξει νομιζω πως ο συγκεκριμένος κυκλος ηταν επικος. Ειδικα το τελευταίο επεισόδιο... ενταξει δεν υπηρχε, ειδικα η φαση με τον Johnny, η μουσικη, ο αλλος με το γυρισμενο μάτι, απο που να  το πιασεις!

 

9/10 ως σεζόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη κι αυτη η σεζον,παρολη την αναμενομενη ανακυκλωση,ειχε παλι αρκετη ενταση και fun

Spoiler

και εναν χαμο στο φιναλε με τον Σιλβερ να συλλαμβανεται λογω της υπεροψιας του.

Μου αρεσε που η νεα γενια ειχε πολλες πρωτοβουλιες που τελικα εκριναν το ματς  και φυσικα ο Τζονυ για αλλη μια φορα κλεβει την παρασταση,με τον Τσοζεν επισης να ειναι θεουλης σε πολλες φασεις.

Τωρα ενας βγηκε απ'τη φυλακα κι ενας  παει κατα 'κει εκτος κι αν τον ξελασπωσουν οι δικηγοροι του...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

το θεμα ειναι να μην ξεχειλώσουν την σειρα.Ενας 6ος κυκλος και τελευταιος ειναι αρκετος.

Συμφωνώ. 6ος κύκλος και τέλος. Αν όχι, θα ξεχειλώσει πολύ και θα χαλάσει το καλό όνομα της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cobra Kai[Season 5]

en-gb-ck5-main-27x40-rgb-pre.webp

https://www.imdb.com/title/tt7221388/episodes

Επικη σεζον απο την αρχη μεχρι το τελος. Τα εχω ξανα γραψει αλλα οι συντελεστες πηραν ενα οκ lore αυτο των ταινιων και το πηγαν 5 σκαλια πανω 34 χρονια μετα. Αυτο πραγμα να εχεις τοσους χαρακτηρες και σχεδον ολοι τους να εχουν ωραια αναπτυξη και αλλους να τους νοιαζεσαι αλλους να τους μισεις λιγες σειρες το καταφερνουν. Αν οι προηγουμενες σεζον ειχαν το No Mercy ως ατου εδω εχουμε και το No Horor στο μεγαλειο του με τον Silver. Τσοζεν θεουλης τον εφεραν απο την προηγουμενη σεζον στο τελος και εδω μεγαλουργησε τρομερο τυπακι. Βεβαια δεν ειναι ο μονος εχουμε και τον βασικο μαθητη του Silver απο τα παλια που ακομα κρατιετε τουμπανο οπως ολοι οι βασικοι χαρακτηρες των Karate Kid. Η σεζον ειχε μια ισορροπια μεταξυ αναπτυξη χαρακτηρων δρασης και αστειων τα οποια δεν ειναι βεβιασμενα αλλα βγαινουν απλοχερα σε καποιους χαρακτηρες. Το τελευταιο επεισοδιο ενα τεραστιο επος ενα συνονθυλευμα συναισθηματων. Βεβαια το twist δεν μου αρεσε μιας και υπαρχουν αρκετα κενα αλλα αφου θελουν να πανε για 6η σεζον ας το καταπιουμε. Συνολικα ολοι οι χαρακτηρες των Karate Kid εχουν τρομερη αναπτυξη και σωστη που τοτε δεν ειχαν εξηγηθει γιατι και πως για αυτο και ηταν απλα καλες ταινιες το Cobra Kai ομως ειναι κατι πολυ πιο μεγαλο. Ο Μιγιαγκι μπορει να εφυγε αλλα ζει και βασιλευει μεσα απο τη σειρα. Μπραβο και παλι μπραβο για το μερακι των συντελεστων αλλα και των ηθοποιων που εχουν μπει στο πετσι του ρολου τους και φαινεται οτι αγαπανε αυτο που κανουν. Δεν ειναι αγγαρεια δεν ειναι για τα λεφτα ειναι απο αγαπη στο ολο lore. Ετσι βγαινει προς τον θεατη και ετσι πιστευω οτι ειναι. 9.8/10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καλή ρε παιδιά? Για κάποιο λόγο έχω κολλήσει 2 σεζόν πίσω δλδ έχω δει μέχρι την 3η και δε μου βγαίνει εύκολα να δω την 4η, μετά το τέλος της 3ης καμία αίσθηση να το ξαναπιάσω, ανέβηκε τόσο πολύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DeareN είπε

Τόσο καλή ρε παιδιά? Για κάποιο λόγο έχω κολλήσει 2 σεζόν πίσω δλδ έχω δει μέχρι την 3η και δε μου βγαίνει εύκολα να δω την 4η, μετά το τέλος της 3ης καμία αίσθηση να το ξαναπιάσω, ανέβηκε τόσο πολύ? 

Εγώ τη βρίσκω τέρμα απολαυστική τη σειρά, για τους λόγους που έχουν ειπωθεί. 

Ντάξει στο ίδιο μοτίβο μπορείς να πεις πως κινείται η σειρά, απλά έρχονται και άλλοι χαρακτήρες με κάποιες εξελίξεις, σε λίγο πιο γκράντε σύμπαν.

Άμα δε σου κάνει αίσθηση ενώ έχεις δει μέχρι τη 3η δε νομίζω να σου κάνει η συνέχεια.

Για μισό όμως, θα παρατήσεις μια σειρά που την έχεις φτάσει 3η σεζόν;

What Is Wrong With You Season 2 GIF by The Office

:D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αν δε σου βγαίνει δεν είναι για σένα, ή τουλάχιστον δεν είναι για σένα στην παρούσα φάση, ίσως μετά από καιρό που ενδεχομένως θα είσαι σε διαφορετική φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...