Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

Ξέχασα να σου πω να τα βάλεις σε spoiler 😁

 

Όχι έτσι φανερά να τα βλέπουνε. Γιατί θα τα ξαναρωτάνε πάλι αύριο.

edit: Koιτάξτε τι μου έστειλε ο ΗΡΩΝ στο email ειδοποίησης έκδοσης λογαριασμού. Δε πάνε καλά ρε.

Spoiler

1216066637_._Bill_banner_e-bill_10_v1_@1x.jpg.cbdf291c9473a32281becf93664e3d8b.jpg

Για το αέριο με 45% έκπτωση θα ζωγραφίσει ο HERTHAN το comic. 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Όχι έτσι φανερά να τα βλέπουνε. Γιατί θα τα ξαναρωτάνε πάλι αύριο.

εγώ πάντως ακόμα έχω μείνει στα +0,33 της Watt*Volt

0,24 είναι τελικά

έχει ακόμα  ΜΜΚΘΣΣ και ένα άγνωστο  ΜΑΕ τα οποία δεν υπολογίζω , πολύ μπέρδεμα αυτή η εταιρία

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ @korakios πολύτιμη η βοήθεια σου !!!Άρα κάνω αίτηση αμφισβήτησης ρήτρας αναπροσαρμογής παραμένω σε αυτούς αφού δεν εχει διαφορά ουσιαστική με την ΔΕΗ.Και φεύγω μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, popopo είπε

Θα πρέπει να υπολογιστεί η έκπτωση στον τελικό που θα σου εκδώσει η efa.

Έτσι όπως το πάει η efa να δω τι θα προλάβουν να υπολογίσουν στον τελικό λογαριασμό.

Μέχρι τώρα δεν έχω πάρει την επιδότηση του 0,02 για Οκτώβριο-Νοεμβριο, σύνολο 12 ευρώ.

Μου έχουν χρεώσει έναντι 562kwh για Οκτώβριο και 735kwh για Νοέμβριο ενώ οι πραγματικές μου καταναλώσεις για αυτούς τους μήνες ήταν 230kw και 332kw αντίστοιχα. Δηλαδή έχω χρεωθεί 735kw παραπάνω.

Επίσης δεν έχω πάρει την έκπτωση συνέπειας για αυτούς τους μήνες που είναι 12,97 ευρω

Σύνολο μου "χρωστάνε" 25 ευρώ και αν βάλω και τις 735kw που έχω χρεωθεί παραπάνω επι 0,087 το "χρέος" φτάνει τα 90 ευρω. 

Δεν είναι και άσχημα για μόνο 2 μήνες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Έτσι όπως το πάει η efa να δω τι θα προλάβουν να υπολογίσουν στον τελικό λογαριασμό.

Μέχρι τώρα δεν έχω πάρει την επιδότηση του 0,02 για Οκτώβριο-Νοεμβριο, σύνολο 12 ευρώ.

Μου έχουν χρεώσει έναντι 562kwh για Οκτώβριο και 735kwh για Νοέμβριο ενώ οι πραγματικές μου καταναλώσεις για αυτούς τους μήνες ήταν 230kw και 332kw αντίστοιχα. Δηλαδή έχω χρεωθεί 735kw παραπάνω.

Επίσης δεν έχω πάρει την έκπτωση συνέπειας για αυτούς τους μήνες που είναι 12,97 ευρω

Σύνολο μου "χρωστάνε" 25 ευρώ και αν βάλω και τις 735kw που έχω χρεωθεί παραπάνω επι 0,087 το "χρέος" φτάνει τα 90 ευρω. 

Δεν είναι και άσχημα για μόνο 2 μήνες 😂

Σε συμφέρει να ξεχάσουν κάτι στον τελικό πχ επιδότηση. Πληρώνεις το τελικό κανονικά και μετά από 5 μέρες κάνεις αμφισβήτηση για την επιδότηση. Βγάζουν έκτακτο λογαριασμό για να σου επιστρέψουν την επιδότηση και κάνεις αμφισβήτηση σ'αυτό το λογαριασμό διότι δε σου έβαλαν τη συνέπεια του τελικού. Κάπως έτσι πήρα στην Ελίν τη συνέπεια στον τελικό του επαγγελματικού... χρέωσαν κατά λάθος 2 μέρες παραπάνω δημοτικά τέλη. Πλήρωσα τελικό. Έκανα αμφισβήτηση μετά από 5 μέρες ότι χρωστάνε δημοτικά τέλη. Βγάζουν νέα λογαριασμό με 2 μέρες δημοτικά τέλη, κάνω αμφισβήτηση λέγοντας πως λείπει η συνέπεια του τελικού. Ενώ σε άλλους τους έβγαλαν τη πίστη για να βγάλουν έκτακτο λογαριασμό μετά τον τελικό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, coolni23 είπε

Ευχαριστώ πολύ @korakios πολύτιμη η βοήθεια σου !!!Άρα κάνω αίτηση αμφισβήτησης ρήτρας αναπροσαρμογής παραμένω σε αυτούς αφού δεν εχει διαφορά ουσιαστική με την ΔΕΗ.Και φεύγω μετά.

ναι , αν ίσχυαν οι παλιές τιμές τότε (όπως κάνανε ολοι) θα είχε νόημα να φύγεις άμεσα και μετά (ούτε 1/100 πιστεύω δεν έκανε) να κάνεις αμφισβήτηση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, filop είπε

@korakios μπορείς να μ πεις τα βήματα που πρέπει να κάνω για αυτό εδώ το χάλι?

στην υπογραφή μου είναι το

παρακολούθηση χοντρικής ρεύματος & αμφισβήτηση

βλέπεις τα βήματα της αμφισβήτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Qwerty_ είπε

Έχω για το σπίτι το home energy plus της watt & volt με 0,08277 χωρίς ΟΤΣ (αυτήν την στιγμή τουλάχιστον) 

Δεν αξίζει να πάω σε άλλο πρόγραμμα; 

 

Ο πρόσφατος λογαριασμός έναντι που βγήκε 01-12 δεν μου χρέωσαν ΟΤΣ 

watt volt χωρις ΟΤΣ, γελανε και οι μετρητες αεριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheriff είπε

watt volt χωρις ΟΤΣ, γελανε και οι μετρητες αεριου

ειχε ένα σταθερό μέχρι Σεπτέμβρη νομίζω , ίσως καβαντζώθηκε εκει

αλλά γιαυτό και τον ρώτησα

2 ώρες πριν, korakios είπε

αν δε σε φόρτωσαν στις "Συμπληρωματικές Χρεώσεις" τη "ρήτρα κόστους προμήθειας" κάθεσαι

μπορεί να κοιτά στη χρέωση ενέργειας και να μην το πρόσεξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, filop είπε

@korakios τι παροχο προτείνεις?

κατεβάζεις το excel της υπογραφής μου και βάζεις κιλοβατώρες , αν και άργησες όλα φαρμάκι είναι

αν είναι μικρές οι διαφορές προτιμάς πάροχο πρόγραμμα με μικρή δέσμευση και μικρή ρήτρα αποχώρησης

κάθε όνομα προγράμματος είναι και υπερσύνδεσμος που εκεί μπορείς να δεις πληροφορίες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κατεβάζεις το excel της υπογραφής μου και βάζεις κιλοβατώρες , αν και άργησες όλα φαρμάκι είναι

αν είναι μικρές οι διαφορές προτιμάς πάροχο πρόγραμμα με μικρή δέσμευση και μικρή ρήτρα αποχώρησης

κάθε όνομα προγράμματος είναι και υπερσύνδεσμος που εκεί μπορείς να δεις πληροφορίες

γενικα μεχρι τωρα δν ειχα θεματα 2 χρονια στην watt πρωτη φορα ειδα τετοιο λογαριασμο,και εχω τρελαθει...επισης αυτο το 0.33 που εγραψες παραπανω για καταγγελια τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filop είπε

επισης αυτο το 0.33

είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής (κόστος προμήθειας ) , +0,33 +0,24 της αρχικής τιμής κιλοβατώρας

κόστος προμήθειας / συνολική κατανάλωση = προσαύξηση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...