Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Sheriff είπε

watt volt χωρις ΟΤΣ, γελανε και οι μετρητες αεριου

Μιας και ετοιμαζόμουν να πάω και άλλη παροχή στην watt & volt ρώτησα την κοπέλα για την παροχή που είχα ήδη σε αυτούς και το ΟΤΣ θα μου το εφαρμόσουν (δηλαδή ετοίμαζαν απροειδοποίητο κανόνι) οπότε ψάχνω να φύγω όσο το συντομότερο γίνεται γιατί με 1,500kwh (τόσο έχω κάψει από την προηγούμενη καταμέτρηση) θα πουλήσω το κορμί μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα πρώτη φορά γράφω εδώ. Γενικά δεν είχα ασχοληθεί πολύ με το ρεύμα είχα πάει στην βολτον πριν 3 χρόνια περίπου. Είχα παρατήσει μεγάλη αύξηση των τιμών μετά το τέλος του 24μηνου(γενικά ήταν υψηλές αλλά μετά ανέβηκαν και άλλο) αλλά οι 2 τελευταίοι λογαριασμοί που βλέπετε ήρθαν αρκετά υψηλά τον εκκαθαριστικό τον πλήρωσα (228 €) και τον άλλον μήνα

σκάει έναντι (155€) δεν τον έχω πληρώσει ακόμα. Υπάρχει κάποιος πάροχος που θα μου προτείνατε?

 

 

Επεξ/σία από George513
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Qwerty_ είπε

Το home online της ΔΕΗ εχει ΟΤΣ γιατί δεν το αναφέρει με σχέση με το enter

Οnline και Enter είναι σταθερά. Αν βλέπετε τίποτα στο site για CO2 δεν ισχύουν απ'το καλοκαίρι.

Για ΔΕΗ συνεχίζετε τη συζήτηση εδώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, George513 είπε

Υπάρχει κάποιος πάροχος που θα μου προτείνατε?

πάροχος όχι , πρόγραμμα ίσως μιας και άργησες

κατέβασε το excel της υπογραφής μου και δες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, George513 είπε

Καλησπέρα και από εμένα πρώτη φορά γράφω εδώ. Γενικά δεν είχα ασχοληθεί πολύ με το ρεύμα είχα πάει στην βολτον πριν 3 χρόνια περίπου. Είχα παρατήσει μεγάλη αύξηση των τιμών μετά το τέλος του 24μηνου(γενικά ήταν υψηλές αλλά μετά ανέβηκαν και άλλο) αλλά οι 2 τελευταίοι λογαριασμοί που βλέπετε ήρθαν αρκετά υψηλά τον εκκαθαριστικό τον πλήρωσα (228 €) και τον άλλον μήνα

σκάει έναντι (155€) δεν τον έχω πληρώσει ακόμα. Υπάρχει κάποιος πάροχος που θα μου προτείνατε?

 

Και σβήσε αν θες τα στοιχεία σου από το λογαριασμό 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

θα μπορείς να φύγεις πληρώνοντας τη ρήτρα αποχώρησης που αναφέρεται στους όρους στο site

korakie αν εισαι στο  home online με δεσμευση και βγαλεις την παγια εντολη,δεν σε πεταει αυτοματα στο Γ1? Μετα απο εκει δεν θα μπορεσεις να φυγεις χωρις πεναλτι αποχωρησης λες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, desiro είπε

korakie αν εισαι στο  home online με δεσμευση και βγαλεις την παγια εντολη,δεν σε πεταει αυτοματα στο Γ1? Μετα απο εκει δεν θα μπορεσεις να φυγεις χωρις πεναλτι αποχωρησης λες?

σατανικό 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, desiro είπε

Έχει μια βάση πάντως ε?

ναι σίγουρα , κάτι αντίστοιχο με το παλιό enter που αν βάλεις ΚΟΤ σε πετά στο Γ1

στο online όμως δεν ξέρω αν σπάει το συμβόλαιο αυτόματα ή "απλά" τιμολογείσαι με τιμές Γ1

όπως και να έχει είναι για το άλλο θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκδικητική συμπεριφορά Elpedison....

Άλλαξα πήγα σε εντερ (από 30/11) και μου βαράει 50αρικο πρόωρης αποχώρησης ενώ μου έδινε περιθώριο και είμαι μέσα σε αυτό. Μια βοήθεια για την επόμενη κίνηση μου, ώστε να μην χρεωθώ το 50αρι?

Δείτε λίγο παρακάτω το ιστορικό....

17-11_1.jpg

17-11_2.jpg

3-12_1.jpg

3-12_2.jpg

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Qwerty_ είπε

Μιας και ετοιμαζόμουν να πάω και άλλη παροχή στην watt & volt ρώτησα την κοπέλα για την παροχή που είχα ήδη σε αυτούς και το ΟΤΣ θα μου το εφαρμόσουν (δηλαδή ετοίμαζαν απροειδοποίητο κανόνι) οπότε ψάχνω να φύγω όσο το συντομότερο γίνεται γιατί με 1,500kwh (τόσο έχω κάψει από την προηγούμενη καταμέτρηση) θα πουλήσω το κορμί μου 

:Qwerty μήπως έχεις τιμή κιlοβατόρας με 0.064 και 59 ευρώ ετήσια συνδρομή? εννοώ στη watt n wolt τώρα. 

αν ναι μάλλον είμαστε στο ελευθερο προνομιακό iberty που δεν έχει ΟΤΣ και για αυτό δεν έχουμε δει και εσύ και γω μεχρι τωρα ΟΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...