Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους!

Εχω απο τον Φεβρουαριο του 21 nrg και εχω ενεργοποιησει και τοα πακετο fixed με 4 ευρω παγιο ανα μηνα.

Στον τελευταιο λογαριασμο που βγήκε χθές μου χρέωσαν 125 επιπλεόν χρέωση αναπροσαρμογής διότι λεει αποφασισαν απο μονοι τους να διακόψουv το πάκετο fixed σε τηλ που τους έκανα.

Τι γίνεται ρε παιδιά το έχουν κάνει και σε άλλους;

Απο 80-90 που θα πλήρωνα σε 600kw/h έβγαλαν  250 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, iliast33 είπε

καλησπερα σε ολους!

Εχω απο τον Φεβρουαριο του 21 nrg και εχω ενεργοποιησει και τοα πακετο fixed με 4 ευρω παγιο ανα μηνα.

Στον τελευταιο λογαριασμο που βγήκε χθές μου χρέωσαν 125 επιπλεόν χρέωση αναπροσαρμογής διότι λεει αποφασισαν απο μονοι τους να διακόψουv το πάκετο fixed σε τηλ που τους έκανα.

Τι γίνεται ρε παιδιά το έχουν κάνει και σε άλλους;

Απο 80-90 που θα πλήρωνα σε 600kw/h έβγαλαν  250 ευρώ

Πως ειναι δυνατον? Μηπως σε προηγούμενο λογαριασμό στο τελος της 2ης σελιδας ελεγε με ψιλά γράμματα οτι απο την ..... ταδε ημερομηνία σταματαει το fixed?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

Εχω απο τον Φεβρουαριο του 21

 

5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

λεει αποφασισαν απο μονοι τους να διακόψουv το πάκετο fixed σε τηλ που τους έκανα.

δες την ειδοποίηση που είχες σε παλιότερους λογαριασμούς , έχασες και την προθεσμία να φύγεις αζημίως

5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

Τι γίνεται ρε παιδιά το έχουν κάνει και σε άλλους;

ναι σε όλους

μέχρι 300kw/μήνα με τα σημερινά δεδομένα παραμένεις με κρατικές επιδοτήσεις αλλιώς πας σε online/enter (στο άλλο θέμα)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

 

δες την ειδοποίηση που είχες σε παλιότερους λογαριασμούς , έχασες και την προθεσμία να φύγεις αζημίως

ναι σε όλους

μέχρι 300kw/μήνα με τα σημερινά δεδομένα παραμένεις με κρατικές επιδοτήσεις αλλιώς πας σε online/enter (στο άλλο θέμα)

κοιταζω τωρα προηγούμενους λογαριασμους και όντως με ψιλά γραμματα λεεί πως τροποποιηται η αναπροσαρμογη απο 1/12, ουτε καν το ειχα δεί...

συγνωμη απο την στιγμή που έχουμε συμβόλαιο μπορουν να το κανουν αυτό;

στο τηλ. μου ειπαν πως μου αφηνουν 2 μήνες ακόμη περιθωριο αν επιθυμώ να φυγω σε αλλο παροχο χωρις ρητρα.

οι καταναλώσεις μου ειναι  το χειμώνα περιπου 500-600 το μηνα και απο Απρίλιο μεχρι Οκτωβρη περίπου οι μισες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

συγνωμη απο την στιγμή που έχουμε συμβόλαιο μπορουν να το κανουν αυτό;

ναι αφού το συμβόλαιο το ίδιο το προβλέπει και είναι και φυσιολογικό

5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

στο τηλ. μου ειπαν πως μου αφηνουν 2 μήνες ακόμη περιθωριο αν επιθυμώ να φυγω σε αλλο παροχο χωρις ρητρα.

πάρτο γραπτώς άμεσα

5 λεπτά πριν, iliast33 είπε

οι καταναλώσεις μου ειναι  το χειμώνα περιπου 500-600 το μηνα και απο Απρίλιο μεχρι Οκτωβρη περίπου οι μισες.

και καπάκι online/enter (στο άλλο θέμα)

(και σήμερα αίτηση για νυχτερινό αν δεν έχεις βάλει)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι αφού το συμβόλαιο το ίδιο το προβλέπει και είναι και φυσιολογικό

πάρτο γραπτώς άμεσα

και καπάκι online/enter (στο άλλο θέμα)

(και σήμερα αίτηση για νυχτερινό αν δεν έχεις βάλει)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Νυχτερίνο μετρητη έχω απο παλιοτερα που ήμουν στην Δεη.

το άλλο θέμα εννοεις αυτό για την δεη ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, iliast33 είπε

καλησπερα σε ολους!

Εχω απο τον Φεβρουαριο του 21 nrg και εχω ενεργοποιησει και τοα πακετο fixed με 4 ευρω παγιο ανα μηνα.

Στον τελευταιο λογαριασμο που βγήκε χθές μου χρέωσαν 125 επιπλεόν χρέωση αναπροσαρμογής διότι λεει αποφασισαν απο μονοι τους να διακόψουv το πάκετο fixed σε τηλ που τους έκανα.

Τι γίνεται ρε παιδιά το έχουν κάνει και σε άλλους;

Απο 80-90 που θα πλήρωνα σε 600kw/h έβγαλαν  250 ευρώ

Δες προσεκτικά τους όρους, αλλά μάλλον θα λένε, βάσει μάλλιστα και του Κώδικα Προμήθειας (ΚΠΗΕ) ότι έχουν δικαίωμα να μεταβάλλουν τις χρεώσεις προμήθειας και να σου το γνωστοποιήσουν όχι προκαταβολικά, αλλά με τον λογαρισμό που ακολουθεί την τροποποίηση (!). Ελλεεινός όρος και ελλεεινός ΚΠΗΕ.
Δες λοιπόν σε ποιον λογαριασμό σου είχαν μια σημείωση ότι άλλαξε το πακέτο σου.

Ίσως να σε σώζει μόνο, αν λέει το συμβόλαιό σου ότι είναι υποχρεωμένοι να το κρατήσουν σταθερό για 12 μήνες. Αν λέει για 6, εχασες. Κοπάνα τη και εσύ για το σταθερό της ΔΕΗ, να δούμε ποιος θα τους μείνει στο τέλος των άλλων παρόχων.

Επεξ/σία από naive
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Καλησπέρα σας.

Πρώτος εκκαθαριστικός MyHomeEnter για κατανάλωση ενός μηνός.

Είναι και τα +100€ της εγγύησης μέσα.Παρόλα αυτά, πολλά δεν είναι;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Dei_myhomeenter_1.jpg.09b66adceb2d93c65f9a54706ca4eaae.jpg

 

 

Dei_myhomeenter_2.jpg

 

Αν και είσαι σε λάθος νήμα όχι δεν είναι πολλά, 0.18 σου βγαίνει η κιλοβατώρα με ΦΠΑ. 1549 κιλοβατώρες είναι πολύ μεγάλη κατανάλωση, για αυτό και ο μεγάλος λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Πρώτος εκκαθαριστικός MyHomeEnter για κατανάλωση ενός μηνός.

Τι σου φαίνεται παράξενο δηλαδη?

Εμένα οι 1550 kwh σε ένα μηνα. με τέτοια κατανάλωση ανεβαίνουν και οι ρυθμιζόμενες. Πάλι καλά να λες που είσαι σε αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε ο λογαριασμός από ΕΛΤΑ ενέργεια.
Τον Νοέμβριο εμφανίστηκε στους λογαριασμούς πρώτη φορά η ΟΤΣ, μπορούν να μου την χρεώσουν αναδρομικά?

Επίσης η πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης δεν θα έπρεπε να είναι στην ανάλυση του λογαριασμού και να φαίνεται οτι αφαιρείται?

600ae87689f463002ea0fd5b_202201_42504075_1643302182239-1.png

600ae87689f463002ea0fd5b_202201_42504075_1643302182239-2.png

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, εχω Γ1 οικιακο ΔΕΗ, τελευταιος λογαριασμος με καταναλωση 403 kwh, χρεωση 84 ευρω, εχω χασει λιγο τη μπαλα με τις εξελιξεις, τι με συμφερει να κανω για να πληρωνω λιγοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...