Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, HarrisCas είπε

Αλλα απ ότι φαίνεται ίσως έχει γινει λάθος στον υπολογισμό τους.

δυστυχώς σε άρμεξαν , απλά σε ενημερώσαν οτι γίνεται κυμαινόμενο ενώ όλα τα κυμαινόμενα είχαν τη μισή τουλάχιστον βασική χρέωση

ίσως αξίζει να πατήσεις στην αοριστία του οτι δεν αναφέρθηκε η βασική χρέωση καθόλου στην ενημέρωση και ζητάς εξηγήσεις γιατί παρέμεινε τόσο υψηλή ενώ το κόστος χοντρικής μεταφέρθηκε σε σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα συγνώμη αρχικά που εισβαλω στη κουβέντα να ρωτήσω κάτι που πιθανόν έχει ήδη χιλιοερωτηθει. 

Ήμουν στη ζενίθ 2 χρόνια. Λήγει η διετία την άλλη βδομάδα. Είχα ένα με σταθερή τιμή προ πολέμου και πλήρωνα όλο αυτό το διάστημα νορμάλ. (έχω μαζί αέριο/ρεύμα ζενίθ με μια ακόμα μίνι έκπτωση). 

 

Τώρα όπως είναι η κατάσταση τι κάνουμε γενικά τι συμφέρει? Να αρχίσω να ρωτάω σε παροχους για τιμές κιλοβατορας και όποιος είναι πιο φθηνά? Να επιστρέψω ΔΕΗ? Και επίσης να το ψάξω για σταθερή η μεταβαλλομενη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, di maria kun είπε

Και επίσης να το ψάξω για σταθερή η μεταβαλλομενη? 

απο σταθερή μόνο η ΔΕΗ ξέμεινε , συνέχεια εκεί

2 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Είχα ένα με σταθερή τιμή προ πολέμου και πλήρωνα όλο αυτό το διάστημα νορμάλ

σίγουρα σταθερή τιμή ? εντύπωση μου κάνει..μακάρι να σε ξέχασαν

3 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Τώρα όπως είναι η κατάσταση τι κάνουμε γενικά τι συμφέρει? Να αρχίσω να ρωτάω σε παροχους για τιμές κιλοβατορας και όποιος είναι πιο φθηνά?

ανα μήνα θα βγαίνουν οι τιμές των κυμαινόμενων και της κρατικής επιδότησης , τέρμα πάνω είναι μια προτεινόμενη ανάρτηση που δεν τη διαβάζει κανένας και έχει ένα excel . Εκεί βλέπεις τιμές και κάνεις σύγκριση ανάλογα την κατανάλωση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κατεθεσαν τροπολογια για τα παγια, μεγιστο 5 ευρω παγιο, οποτε τα περιεργα προγραμματα βλεπε Watt Volt πανε ακλαφτα

Επεξ/σία από fredd0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fredd0 είπε

κατεθεσαν τροπολογια για τα παγια, μεγιστο 5 ευρω παγιο, οποτε τα περιεργα προγραμματα βλεπε Watt Volt πανε ακλαφτα

Δεν έκαναν όμως τίποτα για την έκπτωση αναπροσαρμογής της W&V, της Elpedison, του ΗΡΩΝ και της Volterra.

Επίσης ο ΗΡΩΝ είχε από παλιά τα κλιμακωτά πάγια... οπότε θέλω να διαβάσω ακριβώς πως έχει  διατυπωθεί η τροπολογία.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν έκαναν όμως τίποτα για την έκπτωση αναπροσαρμογής της W&V, της Elpedison, του ΗΡΩΝ και της Volterra.

η W&V δεν είχε κυμαινόμενη έκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

το μήνα!

ειναι αστείοι....

 

γιαυτο ειναι παλι κατω το σαιτ της δεη? μερικα λεπτα το μήνα θα γινει 5 ευρω?!

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Aυτό που λέει δυνατότητα επιστροφής χρημάτων τι είναι; https://www.watt-volt.gr/zero-plus/

δεν έχεις άδικο αλλά δεν έχει κάπου την τιμή επιστροφής ,μόνο τη βασική χρέωση έχω δει 

φυσικά θα πετάνε παπάντζες στα τηλέφωνα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

δεν έχεις άδικο αλλά δεν έχει κάπου την τιμή επιστροφής ,μόνο τη βασική χρέωση έχω δει 

φυσικά θα πετάνε παπάντζες στα τηλέφωνα ....

Πατάς στους όρους & προϋποθέσεις και σε βγάζει στην ίδια σελίδα. 😄

Εεε λογικά θα είναι κάποιος όρος ότι θα δώσουν επιστροφή αν πέσει η χονδρική κάτω από 100-150E/KWH δηλαδή ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχεις άδικο αλλά δεν έχει κάπου την τιμή επιστροφής ,μόνο τη βασική χρέωση έχω δει 

φυσικά θα πετάνε παπάντζες στα τηλέφωνα ....

ουτε το παγιο για το "βασικο" προγραμμα τους δεν εχουν (αυτο το zero+)

γενικα νομιζω οτι δοκιμαζουν τα νερα, ανακοινωσανε καποια πραγματα για να δουνε τι θα τους αφησουν να κανουν και τι οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

 

γενικα νομιζω οτι δοκιμαζουν τα νερα, ανακοινωσανε καποια πραγματα για να δουνε τι θα τους αφησουν να κανουν και τι οχι

Όχι, αυτό δε παίζει... διότι τα τιμολόγια τα στέλνουν στη ΡΑΕ.  Απλά έχουν κρύψει κάποιες λεπτομέρειες απ'τους καταναλωτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά διαβάζω σχόλια κάι έχω χάσει τη μπάλα. Τι συμβαίνει με όλους αυτούς? Κάι εμένα λήγει η δεοετια στα κοντά να μείνω ΔΕΗ και ο Θεός οδηγός η να φύγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...