Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, korakios είπε

Ναι ,όντως δεν το είδα !
Έφυγες για nrg save 40% χθες κιόλας , μαζί με αίτηση για νυχτερινό.
Βασικά δεν υπάρχει καλύτερο πρόγραμμα για τη κατανάλωση που κάνεις

περειμενω τωρα να γινει η αιτηση που εκανα για νυχτερινο και θα αλλαξω το προγραμμα που ειμαι . Μια ερωτηση ακομα το nrg save 40% ειναι το Electricity 4U με fixed? γιατι ετσι οπως το αναφερετε εδω σαν save 40% δεν υπαρχει στο σιτε τησ nrg ή καταλαβα κατι λαθος εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ναι καλα θα κανεις.

Βαλε και το fixed να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις ΟΤΣ και θα εισαι οκ.

Βαλε ομως σιγουρα και νυχτερινο για να εχεις ακομα μεγαλυτερη οικονομια και με την κιλοβατωρα αλλα και με τις ρυθμιζομενες χρεωσεις. 

Πάνω από 5 kw δεν καίω τα βράδια του χειμώνα (4 μήνες περίπου) τους υπόλοιπους ακόμα λιγότερο. Αξίζει να βάλω νυχτερινό μόνο για τις ρυθμιζομενες που επιρεαζονται από αυτό; (νόμιζα ότι οι μισές ρυθμιζομενες είναι βάση τμ κια οι άλλες μισές χοντρικά βάση συνολικής κατανάλωσης και ότι δεν παίζει ρόλο αν είναι ημερήσιες η βραδινές) 

Το πρόγραμμα της nrg έχει άλλη τιμή για νυχτερινό; δεν το είχα δει. 

29 λεπτά πριν, nikosperis είπε

περειμενω τωρα να γινει η αιτηση που εκανα για νυχτερινο και θα αλλαξω το προγραμμα που ειμαι . Μια ερωτηση ακομα το nrg save 40% ειναι το Electricity 4U με fixed? γιατι ετσι οπως το αναφερετε εδω σαν save 40% δεν υπαρχει στο σιτε τησ nrg ή καταλαβα κατι λαθος εγω?

Λάθος το link που είχα βάλει, απάντησε ο korakios πως βρίσκουμε το save 40

Επεξ/σία από JDimi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosperis είπε

περειμενω τωρα να γινει η αιτηση που εκανα για νυχτερινο και θα αλλαξω το προγραμμα που ειμαι . Μια ερωτηση ακομα το nrg save 40% ειναι το Electricity 4U με fixed? γιατι ετσι οπως το αναφερετε εδω σαν save 40% δεν υπαρχει στο σιτε τησ nrg ή καταλαβα κατι λαθος εγω?

όχι δεν είναι , είναι άλλο πρόγραμμα που υπήρχε σαν συνεργασία με nrg ,

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

το λινκ πλέον δε δουλεύει ,μιλώντας σε chat με την MBC μου είπαν οτι ισχύει ακόμα και μπορώ να τους πάρω τηλέφωνο ,αλλά πήρα κατευθείαν στην nrg τηλ

Στα excel σαν υπερσύνδεσμο για το save 40% ,πλέον έχω λινκ για επικοινωνία με την NRG (από το site της)

3 λεπτά πριν, JDimi είπε

Αξίζει να βάλω νυχτερινό μόνο για τις ρυθμιζομενες που επιρεαζονται από αυτό;

στo excel ημέρας έχω προσθέσει τη δυνατότητα να δεις πόσα γλυτώνεις απο τις ρυθμιζόμενες για νυχτερινό. Έχω ένα φειδωλό 10% ,άνετα κάποιος εκμεταλλεύεται περισσότερο τις ώρες νυχτερινού

Ερώτηση , στις ρυθμιζόμενες πάει συν 6% φπα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

6 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πάνω από 5 kw δεν καίω τα βράδια του χειμώνα (4 μήνες περίπου) τους υπόλοιπους ακόμα λιγότερο. Αξίζει να βάλω νυχτερινό μόνο για τις ρυθμιζομενες που επιρεαζονται από αυτό; (νόμιζα ότι οι μισές ρυθμιζομενες είναι βάση τμ κια οι άλλες μισές χοντρικά βάση συνολικής κατανάλωσης και ότι δεν παίζει ρόλο αν είναι ημερήσιες η βραδινές) 

Το πρόγραμμα της nrg έχει άλλη τιμή για νυχτερινό; δεν το είχα δει. 

ΓΙΑ energy τώρα το εμφανίζει save 35 με 50 ευρώ δωροεπιταγη στην shell

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/

Αρχικα βγαλε αυτο απο την nrg γιατι ειναι τελειως διαφορετικο προγραμμα και θα γινει κανενα μπερδεμα.

Θα εχεις κερδος απο τις ρυθμιζομενες χρεωσεις αν βαλεις βραδινο αλλα και απο τις κιλοβατωρες.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

@korakios παραλείπεις εκ νέου τα ΕΛΤΑ από τα excel σου;

@ababa641 ή όποιος άλλος το έχει βρει, τί αρχική εγγύηση ζητάνε τα ΕΛΤΑ; Την επιστρέφουν αν βάλεις πληρωμή με πάγια εντολή ή αν και όποτε φύγεις; Δέσμευση δεν έχουν αν θυμάμαι καλά έτσι;

Η εγγύηση είναι 50€ , το αναφέρει και η σύμβαση που έκανα και στο σαιτ τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι δεν είναι , είναι άλλο πρόγραμμα που υπήρχε σαν συνεργασία με nrg ,

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

το λινκ πλέον δε δουλεύει ,μιλώντας σε chat με την MBC μου είπαν οτι ισχύει ακόμα και μπορώ να τους πάρω τηλέφωνο ,αλλά πήρα κατευθείαν στην nrg τηλ

Στα excel σαν υπερσύνδεσμο για το save 40% ,πλέον έχω λινκ για επικοινωνία με την NRG (από το site της)

μπορεις να μου στειλεισ τον υπερσυνδεσμο εδω γιατι δεν μου το ανοιγει απο το excell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosperis είπε

μπορεις να μου στειλεισ τον υπερσυνδεσμο εδω γιατι δεν μου το ανοιγει απο το excell

Ο υπερσυνδεσμος ειναι αυτος στο excel και οδηγει κατευθειαν στην επικοινωνια με την nrg γιατι το προγραμμα δεν φαινεται στο site τους.

Παρτους τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nikosperis είπε

μπορεις να μου στειλεισ τον υπερσυνδεσμο εδω γιατι δεν μου το ανοιγει απο το excell

https://www.nrg.gr/el/eksypiretisi-pelaton/epikoinonia

Απλά το site της nrg είναι , μόνο απο τηλ προς το παρών γίνεται το πρόγραμμα

edit: εγώ χρησιμοποίησα το chat και με πήρανε τηλ :)

Για να ανοίξεις υπερσύνδεσμο αν το έχεις κατεβάσει το excel ,κρατάς πατημένο το control.

Αν θες να το επεξεργαστείς online (το έχω κλειδωμένο μη γίνει καμια πατάτα) ,λογικά σου δίνει επιλογή να το προσθέσεις στο google drive σου ή να το ανοίξεις ως υπολογιστικό φύλλο Google

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

@HERTHAN μας έγινες!😁

Βρήκε και πήγε κι αυτός στην πιο αφερέγγυα μετά τη Volton. Αν συμβεί καμμια στραβή να τον δω.:lol:

Άλλο καλό των ΕΛΤΑ στην περίπτωσή μου είναι το χαμηλότατο μηνιαίο πάγιο για μονοφασικό. 0,25€ αντί 1,5€ του Σουμπάση. @ababa641 λες να σου έρθω ακόμα και αν δε φέρω παρέα τον @korakios;;;

Απορώ γιατί δεν έχεις έρθει ακόμη???

Φέρε και HERTHAN μαζί, ο korakios θα έρθει από μόνος του... 😄

ΕΛΤΑ θα λέτε και θα κλαίτε...!!! 🤣🤣

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

https://www.nrg.gr/el/eksypiretisi-pelaton/epikoinonia

Απλά το site της nrg είναι , μόνο απο τηλ προς το παρών γίνεται το πρόγραμμα

Για να ανοίξεις υπερσύνδεσμο αν το έχεις κατεβάσει το excel ,κρατάς πατημένο το control.

Αν θες να το επεξεργαστείς online (το έχω κλειδωμένο μη γίνει καμια πατάτα) ,λογικά σου δίνει επιλογή να το προσθέσεις στο google drive σου ή να το ανοίξεις ως υπολογιστικό φύλλο Google

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας ολους θα παρω τηλεφωνο μολις εγκριθει και η αιτηση για νυχτερινο που εχω κανει και θα αλλαξω το προγραμμα σε save 40 % με fixed . υπαρχει τροπος να αποφυγεις το Ειδικό Τέλος Μείωσης Εκπομπών Αερίων Ρύπων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Απορώ γιατί δεν έχεις έρθει ακόμη???

Φέρε και HERTHAN μαζί, ο korakios θα έρθει από μόνος του... 😄

Ουτε με σφαιρες δεν υπαρχει καμια περιπτωση.

Εδω δεν βαζουν οι υπαλληλοι τον Ελτα που εχουν κι επιπλεον εκπτωση εγω θα βαλω?

Μακρια απο δημοσιο(it's personal).

Και το μοναδικο προγραμμα να ηταν θα εβαζα φωτοβολτα'ι'κα.

Εχω κανει αιτηση τωρα για ρευμα και φυσικο αεριο στην ΗΡΩΝ οποτε ευλπιστω να ησυχασω για 2 χρονια.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, nikosperis είπε

υπαρχει τροπος να αποφυγεις το Ειδικό Τέλος Μείωσης Εκπομπών Αερίων Ρύπων?

μόνο αν είσαι αυτοπαραγωγός ή σε παροχές αγροτικής χρήσης .

Ήρθε και το ΕΛΑΠΕ 0,002Ε/Kw

10 λεπτά πριν, nikosperis είπε

και θα αλλαξω το προγραμμα σε save 40 % με fixed

έχει ειπωθεί οτι η τιμή παραμένει σταθερή για 4 μήνες , αν ισχύει αυτό γλυτώνεις 4*4Ε και βάζεις το fixed τον 5ο μήνα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

μόνο αν είσαι αυτοπαραγωγός ή σε παροχές αγροτικής χρήσης .

Ήρθε και το ΕΛΑΠΕ 0,002Ε/Kw

Aντε να ερθει και το Π.Η.Δ.Α.Μ.Ε. με χρεωση 0,069 να συμπληρωθει το καρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Aντε να ερθει και το Π.Η.Δ.Α.Μ.Ε. με χρεωση 0,069 να συμπληρωθει το καρε.

Αυτό υπάρχει ήδη και είναι ΚΡΥΦΗ ΧΡΕΩΣΗ!!!😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εχω κανει αιτηση τωρα για ρευμα και φυσικο αεριο στην ΗΡΩΝ οποτε θα ευλπιστω να ησυχασω για 2 χρονια.

Από προσωπική εμπειρία, πριν τις γιορτές έκανα αίτηση στην Ηρων και την απέσυρα.
Ο κάθε υπάλληλος έλεγε τα δικά του, συν οτι λέγανε και ψέμματα... μέχρι και οτι έχει ΟΤΣ η ΔΕΗ μου είπαν.

Πρόσεξε πάρα πολύ τι θα υπογράψεις... και τα ψιλά γράμματα δεν ήταν καθαρά...
Πάρτε μια γεύση...
rGIjcr3UEn0Qmq_2.png?X-Amz-Content-Sha256=UNSIGNED-PAYLOAD&X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAI6C5MON4NGMGPHEA%2F20210123%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20210123T161852Z&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-Signature=d48881bd0497dfd04b2b6e8d761346a1695dd9cd41007dcee5a6d90d9676639a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...