Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Incepted είπε

Ειδα ειδα το 24/7 οντως συμφαιρει αλλα πηγαινε ελα εταιρειες , καλυτερα πιστευω κατι σταθερο

 

Αυτο το κανεις αρχικα για να παρεις το 50αρικο και μετα το γυρνας στο only home.

3 λεπτά πριν, Incepted είπε

Το υπολογισα με 2000 + 500 νυχτερινο  / τετραμηνο με ΚΟΤ-β

Εισαι κοντα σ'εμενα στις καταναλωσεις γιατι δεν σε συμφερει?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

έκανα και 2ο edit αν δεις πιο πάνω

Αυτή είναι η απάντηση για το ebill ,διότι ενώ το είχα συμπληρωμένο στην αίτηση , και στις 2 συμβάσεις που μου στείλαν δεν ήταν τσεκαρισμένο το ebill

"Δεν υπάρχει εφαρμογή για ηλεκτρονική αποστολή των λογαριασμών ,μπορείτε όμως να γίνεται χρήστης του My.eltaenergeia.gr και να παρακολουθείτε την τιμολόγηση της παροχής και να βλέπετε τους λογαριασμούς,

στη διάθεσή σας,"

 

 

Α ΝΑΙ, εφαρμογή δεν υπάρχει όντως. 
Εγώ αναφερόμουνα σε απλή αποστολή λογαριασμών μέσω email. 
ΑΝ στέλνουν σκαναρισμένο τον λογαριασμό σε email, για μένα είναι σαν να είχα το ebill της ΔΕΗ. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αυτο το κανεις αρχικα για να παρεις το 50αρικο και μετα το γυρνας στο only home.

Εισαι κοντα σ'εμενα στις καταναλωσεις γιατι δεν σε συμφερει?

Απο υπολογισμους στις KWh μου βγαινει πιο φθηνο οπως ειπα της Ελιν , οχι κατι τρελο καπου στα 10 ευρω /4μηνο ή γυρω στα 20 στη Solar , δεν ειναι καμια τρελη διαφορα , απλα ετσι μου βγαινουν τα νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Επικοινώνησα με την solar τηλεφωνικά και τους έστειλα τα δικαιολογητικά που ζήτησαν. περιμένω τώρα να μου στείλουν την σύμβαση ηλεκτρονικά ώστε να τελειώσει το θέμα.

Πάντως αυτό με την ΟΤΣ στον ΕΛΤΑ μου το είπε η υπεύθυνη στον τομέα των on-line αιτήσεων,σου λέει να τους προετοιμάσουμε σιγά σιγά 😀

Σκέφτομαι την Solar για Νο2 back-up!

5 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Με βλέπω να μαδάω τη μαργαρίτα με την πάρτη σας. ΕΛΤΑ ή Solar. Αποφασίστε για να δω κι εγώ τι θα κάνω.😝

me too...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fallen333 είπε

ΑΝ στέλνουν σκαναρισμένο τον λογαριασμό σε email,

-Καλησπέρα σας , θα ήθελα μια διευκρίνηση αν η σύμβαση που μου στείλατε αφορά το νυχτερινό και αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για αποστολή ηλεκτρονικού λογαριασμού

 

-καλημέρα σας,

το Νυχτερινό ενεργοποιείτε από το ΔΕΔΔΗΕ,

Δεν υπάρχει εφαρμογή για ηλεκτρονική αποστολή των λογαριασμών ,μπορείτε όμως να γίνεται χρήστης του My.eltaenergeia.gr και να παρακολουθείτε την τιμολόγηση της παροχής και να βλέπετε τους λογαριασμούς,

στη διάθεσή σας,

______________________________

Δε θα κάθομαι να αποκρυπτογραφώ , η ερώτηση ήταν σαφής .

Θα δείς οτι το πεδίο ebill δίπλα στο email δεν είναι τικαρισμένο, δεν έχει σχέση με εφαρμογή.

Βασικά ξεκαθάρισέ το , αλλά ρώτα το με σαφήνεια γιατί κουράζονται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΕΛΤΑ τα έχω ξεγράψει.Να δω τώρα την solar που βγαίνει πιο φθηνά η και σχεδόν το ίδιο με αυτό που θα κάνει ο @HERTHAN.

Απλά θέλω να τους δοκιμάσω και να τους δώσω και μια ευκαιρία μιας και είναι μικρή εταιρεία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Incepted είπε

Απο υπολογισμους στις KWh μου βγαινει πιο φθηνο οπως ειπα της Ελιν , οχι κατι τρελο καπου στα 10 ευρω /4μηνο ή γυρω στα 20 στη Solar , δεν ειναι καμια τρελη διαφορα , απλα ετσι μου βγαινουν τα νουμερα

Με υπολογισμενο το 50αρικο?

Εμενα με το ΚΟΤ υπολογισμενο στο ημερησιο και με το 50αρικο δωρο μου βγαινει αρκετα φθηνοτερο της Ηρων.

Με τι τιμες ημερησιες υπολογιζεις τις κιλοβατωρες αφαιρωντας το ΚΟΤ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Με υπολογισμενο το 50αρικο?

Εμενα με το ΚΟΤ υπολογισμενο στο ημερησιο και με το 50αρικο δωρο μου βγαινει αρκετα φθηνοτερο της Ηρων.

Με τι τιμες ημερησιες υπολογιζεις τις κιλοβατωρες αφαιρωντας το ΚΟΤ?

Οχι οχι προσεξε , σου λεω για το Only Home χωρις το 50αρικο με το 6,90 παγιο . το 24/7 πιθανον να συμφερει αλλα δεν θελω τη διαδικασια αλλαγης στο 6μηνο

Επεξ/σία από Incepted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Incepted είπε

Eγω προσπαθω να βγαλω ακομη ακρη με τη Nova μιας και ειναι για την ωρα η οικονομικοτερη για ΚΟΤ αν εισαι υφησταμενος συνδρομητης nova , αλλα απο support οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα στα τηλεφωνα που καλω "γιατι δεν ειναι αρμοδιοι για το energy" , επισης κανεις δεν καλει πισω . Πραγματα τα οποια δε δειχνουν σοβαρη εταιρεια ...

Είναι αναμενόμενο ότι δε θα βγάζεις άκρη σε εταιρεία που η ενέργεια δεν είναι το κυρίως αντικείμενό τους. Μη σου πω ότι για οικονομία βασίζονται ότι μέρος της δουλειάς θα το διεκπεραιώνει το ίδιο ανθρώπινο δυναμικό που ασχολείται με τις επικοινωνίες.

Το ίδιο θα συμβαίνει και για τα ΕΛΤΑ πχ. πιστεύω.

Γι' αυτό λέω να ξέρουμε τη λίστα με τα συν και τα πλην κάθε περίπτωσης. Πχ. εγώ αν πάω ΕΛΤΑ συνειδητά δεν περιμένω εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Τα ΕΛΤΑ τα έχω ξεγράψει.Να δω τώρα την solar που βγαίνει πιο φθηνά η και σχεδόν το ίδιο με αυτό που θα κάνει ο @HERTHAN.

Απλά θέλω να τους δοκιμάσω και να τους δώσω και μια ευκαιρία μιας και είναι μικρή εταιρεία

Η Solar αν δεν ξεπερασεις το οριο στο ΚΟΤ θα σου βγει απειροελαχιστα φθηνοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι έτοιμος να στείλω την αίτηση για ελτα και μου έχουν στο πεδίο αποστολής λογαριασμού την διεύθυνση μου (αν και είχα πει μόνο ebill) και ένα κουτάκι για να τσεκάρεις αν θες ebill. Ξέρετε αν χρεώνεστε ο έντυπος λογαριασμός στα ΕΛΤΑ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Η Solar αν δεν ξεπερασεις το οριο στο ΚΟΤ θα σου βγει απειροελαχιστα φθηνοτερη.

Μιας που πιασαμε τη Solar , γιατι στις ρυθμιζομενες του νυχτερινου δεν εχει μηδενικες ; εχετε υποψιν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...