Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

_____________________________

Δε θα κάθομαι να αποκρυπτογραφώ , η ερώτηση ήταν σαφής .

Θα δείς οτι το πεδίο ebill δίπλα στο email δεν είναι τικαρισμένο, δεν έχει σχέση με εφαρμογή.

Βασικά ξεκαθάρισέ το , αλλά ρώτα το με σαφήνεια γιατί κουράζονται !

Ναι όντως, με τα 2 πουλάκια που κάθονται δεν μπορείς να βγάλεις άκρη! Χρειάζεται πραγματικά αποκρυπτογράφηση. 

Για μένα είναι πολύ βασικό να λαμβάνω τους λογαριασμούς στο email. 

Κουράζουν πολύ τα ΕΛΤΑ με την ασχετοσύνη τους, δεν έχω όμως καμία άποψη για την Solar, αν είναι σοβαρή και αξιόπιστη εταιρεία.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Incepted είπε

Οχι οχι προσεξε , σου λεω για το Only Home χωρις το 50αρικο με το 6,90 παγιο . το 24/7 πιθανον να συμφερει αλλα δεν θελω τη διαδικασια αλλαγης στο 6μηνο

οκ καταλαβα sorry.

Mετα για καλυτερη τιμη σου βγαινει Solar και Ελιν.

Τσεκαρες στο energycost για επιβεβαιωση και στα excel?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Incepted είπε

Μιας που πιασαμε τη Solar , γιατι στις ρυθμιζομενες του νυχτερινου δεν εχει μηδενικες ; εχετε υποψιν;

Πού φαίνεται αυτό; Με ρυθμιζόμενες δεν έχω ασχοληθεί καθόλου εν τω μεταξύ, αφού θεώρησα ότι εφόσον είναι κοινές για όλους δεν συντρέχει λόγος.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Είναι αναμενόμενο ότι δε θα βγάζεις άκρη σε εταιρεία που η ενέργεια δεν είναι το κυρίως αντικείμενό τους. Μη σου πω ότι για οικονομία βασίζονται ότι μέρος της δουλειάς θα το διεκπεραιώνει το ίδιο ανθρώπινο δυναμικό που ασχολείται με τις επικοινωνίες.

Το ίδιο θα συμβαίνει και για τα ΕΛΤΑ πχ. πιστεύω.

Γι' αυτό λέω να ξέρουμε τη λίστα με τα συν και τα πλην κάθε περίπτωσης. Πχ. εγώ αν πάω ΕΛΤΑ συνειδητά δεν περιμένω εξυπηρέτηση.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο κανουν γι αυτο και δεν ξερουν που πανε τα 4 , αλλα και στη ΔΕΗ τοσο καιρο δεν χρειαστηκα καποια ιδιαιτερη εξυπηρετηση απο μεριας τους . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirilas είπε

Ειμαι έτοιμος να στείλω την αίτηση για ελτα και μου έχουν στο πεδίο αποστολής λογαριασμού την διεύθυνση μου (αν και είχα πει μόνο ebill) και ένα κουτάκι για να τσεκάρεις αν θες ebill. Ξέρετε αν χρεώνεστε ο έντυπος λογαριασμός στα ΕΛΤΑ? 

γελάω γιατί αυτό λέμε τώρα . εδώ δεν καταλάβαμε αν λειτουργεί καν το ebill

πάντως αν χρεώναν έντυπο λογαριασμό θα το αναφέρανε , μην αγχώνεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Incepted είπε

Μιας που πιασαμε τη Solar , γιατι στις ρυθμιζομενες του νυχτερινου δεν εχει μηδενικες ; εχετε υποψιν;

αυτό απο που βγαίνει ?

edit : όλοι πανικόβλητοι το ίδιο ρωτάμε !

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

οκ καταλαβα sorry.

Mετα για καλυτερη τιμη σου βγαινει Solar και Ελιν.

Τσεκαρες στο energycost για επιβεβαιωση και στα excel?

 

Στον εκαστοτε παροχο συγκεκριμενα παει καπως ετσι : Nova < Elta  < Solar < Elin < Efa < Ηρων 

Elpedison - Nrg - Protergia - Volterra δεν μπηκα στον κοπο νομιζω δε συμφερουν απο μια πρωτη ματια

 

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τι εννοεις?

https://www.senergy.gr/rythmizomenes-xrewseis/gia-oikiaki-paroxi-me-nyxterino-metriti-s1plus-s1n/

Επεξ/σία από Incepted
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Incepted είπε

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο κανουν γι αυτο και δεν ξερουν που πανε τα 4 , αλλα και στη ΔΕΗ τοσο καιρο δεν χρειαστηκα καποια ιδιαιτερη εξυπηρετηση απο μεριας τους . 

Ε ναι μωρέ, εντάξει ρεύμα είναι. Τι υποστήριξη... Εφόσον δεν έχεις δέσμευση και στην πρώτη στραβή χρέωση μπορείς να φύγεις, τί άλλο να χρειαστεί; Δεν είναι ADSL να τους ψάχνεις επειδή έχεις 25kVA γραμμή, αλλά "κατεβάζεις" με 20kVA και δε γίνεται το φαγητό στο φούρνο.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

γελάω γιατί αυτό λέμε τώρα . εδώ δεν καταλάβαμε αν λειτουργεί καν το ebill

πάντως αν χρεώναν έντυπο λογαριασμό θα το αναφέρανε , μην αγχώνεσαι :)

ΕΛΤΑ: το μόνο που θέλω είναι να μην κάνουν φουστιές, ρήτρες, μήτρες κλπ και μαζί με τον έντυπο λογαριασμό να μου στέλνουν ΚΑΙ σκαναρισμένη τη φωτοτυπία μέσω email. 
Τίποτέ άλλο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Incepted είπε

Στον εκαστοτε παροχο συγκεκριμενα παει καπως ετσι : Nova < Elta  < Solar < Elin < Efa < Ηρων 

Elpedison - Nrg - Protergia - Volterra δεν μπηκα στον κοπο νομιζω δε συμφερουν απο μια πρωτη ματια

 

https://www.senergy.gr/rythmizomenes-xrewseis/gia-oikiaki-paroxi-me-nyxterino-metriti-s1plus-s1n/

Eχουμε τα ιδια αλλα βγαζουμε διαφορετικα αποτελεσματα και δεν καταλαβαινω πως γινεται αυτο.

Αυτα τα εχεις υπολογισμενα με ΚΟΤ η οτι σου βγαζει στο energycost?

Για την Solar δεν ξερω τι παιζει και δεν ασχολουμαι καθολου οποτε δεν ξερω τι χρεωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fallen333 είπε

και μαζί με τον έντυπο λογαριασμό να μου στέλνουν ΚΑΙ σκαναρισμένη τη φωτοτυπία μέσω email. 

αυτό παίζεται ,χάθηκε στη μετάφραση , τους ζορίσαμε βέβαια 4-5 κάναμε αίτηση , που να προλάβουν....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραδειγμα στην Ελιν και σε αρκετους αλλους παροχους οι ρυθμιζόμενες χρεωσεις για νυχτερινες KWh ειναι μηδενικες εκτος ΕΤΜΕΑΡ ΥΚΩ 

Screenshot_11.png

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Eχουμε τα ιδια αλλα βγαζουμε διαφορετικα αποτελεσματα και δεν καταλαβαινω πως γινεται αυτο.

Αυτα τα εχεις υπολογισμενα με ΚΟΤ η οτι σου βγαζει στο energycost?

Για την Solar δεν ξερω τι παιζει και δεν ασχολουμαι καθολου οποτε δεν ξερω τι χρεωνει.

Δεν εχω ασχοληθει με energycost , θα το ριξω μια ματια . Calculator και πολλαπλασισμους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ε ναι μωρέ, εντάξει ρεύμα είναι. Τι υποστήριξη... Εφόσον δεν έχεις δέσμευση και στην πρώτη στραβή χρέωση μπορείς να φύγεις, τί άλλο να χρειαστεί; Δεν είναι ADSL να τους ψάχνεις επειδή έχεις 25kVA γραμμή, αλλά "κατεβάζεις" με 20kVA και δε γίνεται το φαγητό στο φούρνο.:lol:

Την υποστηριξη την θες οταν πραγματικα σου χρειαζεται.

Αν ειναι μεγαλη αναγκη και την χρειαζεσαι και δεν την εχεις τοτε τελος.Ειναι απο τα πιο σημαντικα για εμενα.

Εχω παρει απο την ΔΕΗ τα παντα λογω της υποστηριξης και για εμενα και συγγενικα μου προσωπα αλλα και στις εταιρικες συνδεσεις.Εφυγα απ'ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

ΕΛΤΑ: το μόνο που θέλω είναι να μην κάνουν φουστιές, ρήτρες, μήτρες κλπ και μαζί με τον έντυπο λογαριασμό να μου στέλνουν ΚΑΙ σκαναρισμένη τη φωτοτυπία μέσω email. 
Τίποτέ άλλο!

 

Είσαι απλός άνθρωπος φίλε μου...😁

4 λεπτά πριν, Incepted είπε

Για παραδειγμα στην Ελιν και σε αρκετους αλλους παροχους οι ρυθμιζόμενες χρεωσεις για νυχτερινες KWh ειναι μηδενικες εκτος ΕΤΜΕΑΡ ΥΚΩ 

Screenshot_11.png 

Εσύ ή κάτι πολύ σημαντικό εντόπισες ή κάτι πολύ άκυρο λες. Απλά δεν είμαι σε θέση αυτή τη στιγμή να βγάλω πόρισμα.:lol:

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Την υποστηριξη την θες οταν πραγματικα σου χρειαζεται.

Αν ειναι μεγαλη αναγκη και την χρειαζεσαι και δεν την εχεις τοτε τελος.Ειναι απο τα πιο σημαντικα για εμενα.

Εχω παρει απο την ΔΕΗ τα παντα λογω της υποστηριξης και για εμενα και συγγενικα μου προσωπα αλλα και στις εταιρικες συνδεσεις.Εφυγα απ'ολα.

"Χωρίς ρήτρα αποδέσμευσης".-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...