Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, denis_kos είπε

Σχετικά με την ρήτρα στα ΕΛΤΑ, δεν χρέωναν αλλά πλέον θα χρεώνουν. Δεν ξέρω πότε ακριβως θα εφαρμοστεί. 

έχεις κάποια πληροφορία ?

Εdit τώρα είδα οτι απάντησες

1 ώρα πριν, ababa641 είπε

Άκυρο έχουν βάλει την μέτρηση που έστειλα στα ΕΛΤΑ στις 9/1/2021... δεν το κατάλαβα αυτό...

μη σε αγχώνει, εμένα επειδή καθυστέρησε η Ζενιθ και με καθυστέρησε η ΔΕΗ λόγω διαφοράς πιστωτικού και δεν λάμβανε τον τελευταίο λογαριασμό οτι έχει εξοφληθεί ,κρατήσανε τη μέτρηση που τους είχα δώσει τρεις μήνες πριν με την αίτηση

1 λεπτό πριν, denis_kos είπε

To έχω μάθει από τρίτο που έχει γνώση του θέματος. Φαντάζομαι δεν θα πέφτει έξω. 

εντάξει , αλλά παραμένει υπόθεση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις, αν είναι εύκολο κάποιος να μου απαντήσει:  1. Για να μεταφέρεις την παροχή από τη ΔΕΗ στην ΕΛΙΝ χρειάζεται να πληρώσεις εγγύηση;  και 2. Ισχύει ακόμη οτι η ΕΛΙΝ δεν έχει ΟΤΣ;  Ευχαριστώ!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Για να μεταφέρεις την παροχή από τη ΔΕΗ στην ΕΛΙΝ χρειάζεται να πληρώσεις εγγύηση; 

ναι. όχι για "μεταφορά" ,απλά για μπεις σε νέο πάροχο

15 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Ισχύει ακόμη οτι η ΕΛΙΝ δεν έχει ΟΤΣ; 

ναι, βέβαια έχει και προγράμματα με ΟΤΣ

πάντως δες σε προηγούμενες σελίδες τα excel γιατί μπορεί να σε συμφέρει κάτι άλλο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με την solar τηλεφωνικά και τους έστειλα τα δικαιολογητικά που ζήτησαν. περιμένω τώρα να μου στείλουν την σύμβαση ηλεκτρονικά ώστε να τελειώσει το θέμα.

Πάντως αυτό με την ΟΤΣ στον ΕΛΤΑ μου το είπε η υπεύθυνη στον τομέα των on-line αιτήσεων,σου λέει να τους προετοιμάσουμε σιγά σιγά 😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Πάντως αυτό με την ΟΤΣ στον ΕΛΤΑ μου το είπε η υπεύθυνη στον τομέα των on-line αιτήσεων,σου λέει να τους προετοιμάσουμε σιγά σιγά 😀

Θα μας τα πει ο @ababa641 σε λίγους μήνες 😁

4 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Επικοινώνησα με την solar τηλεφωνικά και τους έστειλα τα δικαιολογητικά που ζήτησαν. περιμένω τώρα να μου στείλουν την σύμβαση ηλεκτρονικά ώστε να τελειώσει το θέμα.

όταν είχα επικοινωνήσει παλιότερα πάντως ήταν πολύ εξυπηρετικοί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

όταν είχα επικοινωνήσει παλιότερα πάντως ήταν πολύ εξυπηρετικοί

Κι εγώ μια χαρά εμπειρία είχα. Λίγους πελάτες θα έχουν, θα τους προσέχουν περισσότερο λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Με βλέπω να μαδάω τη μαργαρίτα με την πάρτη σας. ΕΛΤΑ ή Solar. Αποφασίστε για να δω κι εγώ τι θα κάνω.😝

Ξεκίνα απο αύριο τη διαδικασία με τα ΕΛΤΑ και τη Solar ώστε απο εβδομάδα να είσαι έτοιμος για υπογραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

Ξεκίνα απο αύριο τη διαδικασία με τα ΕΛΤΑ και τη Solar ώστε απο εβδομάδα να είσαι έτοιμος για υπογραφή

ΕΛΤΑ έχω κάνει ήδη αίτηση από χθες (ή προχθές;🤔) κακ περιμένω. Ε τώρα δε θα δώσω τα στοιχεία μου χωρίς λόγο σε όλους τους παρόχους. Αν δεν ευδοκιμήσει με ΕΛΤΑ, τότε βλέπω για Solar. Την αρχική αίτηση που πρέπει να συμπληρώσω την έχω από αυτούς άλλωστε.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Ξεκίνα απο αύριο τη διαδικασία με τα ΕΛΤΑ και τη Solar ώστε απο εβδομάδα να είσαι έτοιμος για υπογραφή

Εγώ παιδιά με τα ΕΛΤΑ δεν θα πολύ ήθελα να μπλέξω αλλο,μια ερώτηση θέλαμε να κάνουμε και κάναμε δύο μέρες να βρούμε άκρη,άσε που , χωρίς να θέλω να βγω μάντης κακών,την ΟΤΣ την φοβάμαι σε αυτούς.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα ένα αρχείο της ΡΑΕ τόσο καιρό για το ΣτΚ το βάζω και εδώ μιας και είναι χρήσιμο για όσους κάνουν αμφισβήτηση ρήτρας

Μάλλον θα το βάλω και σε λινκ στα excel, @vskαν βρεις χρόνο και αν θες, βάζεις και εσύ ,αχρείαστο να είναι

Κατευθυντήριες Οδηγίες για τη διαφάνεια και την επαληθευσιμότητα των χρεώσεων στο ανταγωνιστικό σκέλος των τιμολογίων XT.

https://energypress.gr/sites/default/files/media/document_50.pdf

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Incepted είπε

@HERTHAN τι εβαλες τελικα ;σε συνδιασμο με ΚΟΤ 

Eβαλα το 24/7 Νυχτερινο της Ηρων αρχικα για τους πρωτους 6 μηνες οπου δεν χρεωνει ΟΤΣ σε νεους πελατες και για να παρω το 50αρικο που δινει δωρο και μετα το 6μηνο θα βαλω λογικα το Ηρων only home με την διαφορα οτι θα εχω 5 ευρω επιπλεον στο παγιο και δεσμευση 24 μηνες.Ειναι προγραμμα που μπορεις να τα βαλεις αν εχεις ΚΟΤ και συμφερει κιολας γιατι εχουν πολυ χαμηλη αρχικη τιμη προμηθειας.

Τωρα αν στο 6μηνο βρω πολυ καλυτερο προγραμμα σε αλλο παροχο απο το απο το Ηρων only home και η διαφορα ειναι πολυ καλη τοτε μπορει και να το αλλαξω.

Ταυτοχρονα εβαλα και το φυσικο αεριο στην Ηρων με το προγραμμα Double Flex Economy μιας και δινει επιπλεον 10% εκπτωση(συνολικη 45% στο αεριο) για οσους το συνδιασουν με προγραμμα ηλεκτρικου ρευματος.

3 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

ΕΛΤΑ έχω κάνει ήδη αίτηση από χθες (ή προχθές;🤔) κακ περιμένω. Ε τώρα δε θα δώσω τα στοιχεία μου χωρίς λόγο σε όλους τους παρόχους. Αν δεν ευδοκιμήσει με ΕΛΤΑ, τότε βλέπω για Solar. Την αρχική αίτηση που πρέπει να συμπληρώσω την έχω από αυτούς άλλωστε.

Πηγαινε οπου σε συμφερει περισσοτερο φιλε μην επηρεαζεσαι απο τους αλλους για να ειστε καπου μαζι.

Βαλτα κατω ολα συν και πλην και προχωρα.

Το θεμα ειναι να πας καπου και να νιωθεις καλα που γι'αυτο που επελεξες και να εχεις ησυχο το κεφαλι σου κι ας δωσεις κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...