Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα !πριν 5 μηνες πήγα στην ελπεδισον από ΔΕΗ και οι λογαριασμοί που ελαβα τουλάχιστον 15 με 20 ευρώ /2μηνο πιο ακριβοί από ΔΕΗ  και λέω να ξαναγυρίσω ΔΕΗ αλλά έχω να πληρώσω 50 ευρώ για εγγύηση μπορεί κάποιος να προτινει κάτι καλύτερο ? ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα.

Είναι δυνατόν στον excel να σημειωθεί ποιές εταιρείες προσφέρουν fixed επιλογή και με ποιό μηνιαίο κόστος?

Ειναι σημαντικό να το ξέρουμε μιας και οι τιμές μεταβάλλονται πολύ γρήγορα, τόσο σε προσφορές όσο και σε αναπροσαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leonidas_fs είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι ανάμεσα στο ΗΡΩΝ UP & το ΗΡΩΝ HOME 1, έχει κάποιος feedback? Η τελευταία κατανάλωση τετραμήνου που είχα στην ΔΕΗ ήταν 1775kWa.

Επειδή θέλω κάτι πιο σίγουρο με σταθερή τιμή, μάλλον πάω για ΗΟΜΕ 1; Απο την άλλη είδα οτι το UP έχει καλή έκπτωση εαν το πληρώνεις στην ώρα σου, και εγω θα βάλω πάγια εντολή, οπότε θα πληρώνεται άμεσα. 

Κάποιος που να έχει κάποιο απο τα 2; 

Παλια τα ιδια θα συζηταμε?

Δεν στα ειχαν πει ολα τα παιδια την προηγουμενη φορα αναλυτικοτατα στις σελιδες 294-296?

Σου ειχαν δωσει ολα τα excel σου ειχαν πει τι να προσεχεις τωρα που ξαναδιαβαζω ολη την συζητηση κι εσυ ερχεσαι και ξαναρωτας για τα προγραμματα που δεν τα πλησιαζει ουτε πεθαμενος?

Κατσε μελετησε μονος σου και θα την βρεις την ακρη τι σε συμφερει και τι οχι.

10 λεπτά πριν, sultankarachotza είπε

καλησπέρα !πριν 5 μηνες πήγα στην ελπεδισον από ΔΕΗ και οι λογαριασμοί που ελαβα τουλάχιστον 15 με 20 ευρώ /2μηνο πιο ακριβοί από ΔΕΗ  και λέω να ξαναγυρίσω ΔΕΗ αλλά έχω να πληρώσω 50 ευρώ για εγγύηση μπορεί κάποιος να προτινει κάτι καλύτερο ? ευχαριστώ !!!

Λογικα θα σε υπεγραψες συμβολαιο με ρητρες και θα σε ταραξαν.

Δες ποσες κιλοβατωρες καις τον χρονο και τσεκαρε στις προηγουμενες σελιδες τα excel που ανεβαζουν τα παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Παλια τα ιδια θα συζηταμε?

Δεν στα ειχαν πει ολα τα παιδια την προηγουμενη φορα αναλυτικοτατα στις σελιδες 294-296?

Σου ειχαν δωσει ολα τα excel σου ειχαν πει τι να προσεχεις τωρα που ξαναδιαβαζω ολη την συζητηση κι εσυ ερχεσαι και ξαναρωτας για τα προγραμματα που δεν τα πλησιαζει ουτε πεθαμενος?

Κατσε μελετησε μονος σου και θα την βρεις την ακρη τι σε συμφερει και τι οχι.

 

Για πιο λόγο να μην τα πλησιάζει ούτε πεθαμένος;


Αυτη την στιγμή στην ΔΕΗ έχω χρέωση 0,11 και αυτά τα προγράμματα μου δίνουν χρέωση απο 0,06...έως 0,09. Εαν γνωρίζεις κάτι παραπάνω απο εμάς που τωρα αρχίζουμε να ασχολούμαστε πες το! 

Το excel είναι χρήσιμο μέχρι ενα σημείο, απο κει και πέρα δεν βοηθάει και πολύ. Δεν με ενδιαφέρει (όπως φαντάζομαι το 99% εδω μέσα) να μάθω απο ποια εταιρεία θα γλιτώσω και το τελευταιο ευρώ,  μας ενδιαφέρει να μην την πατήσουμε όπως ο φίλος @sultankarachotza, που εφυγε απο την ΔΕΗ και το μετάνιωσε! 


ΥΓ: Τo excel έχει το ΗΡΩΝ only home, οπότε αδίκως το χαρακτηρίζεις πεθαμένο

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να αλλάξουμε την ΔΕΗ δεν είναι πιστεύω τόσο απλό.

Αν ήταν μόνο τιμή Α / Β θα είχαμε τελειώσει. Είναι:

- Τιμή, απόλυτα νούμερα, σε σχέση με δέσμευση, σε σχέση με ΟΤΣ, σε σχέση σε προσφορές/δώρα κ.λ.π.

- Αξιοπιστία, να τους παίρνεις τηλέφωνο και να τους βρίσκεις, αξιόπιστη site/εφαρμογή/χρεώσεις πέρα του ρεύματος

- Να μην υπάρχουν παγίδες που θα βρούμε μετά στα συμβόλαια. (Δηλ το ότι εσυ μας λες ότι τελικά πληρώνεις παραπάνω το έψαξες καθόλου γιατί? Να ενημερώσεις και εμάς να μην πάμε σε αυτήν την εταιρεία ή αν πάμε τη να προσέξουμε...)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, doll είπε

Παιδιά να αλλάξουμε την ΔΕΗ δεν είναι πιστεύω τόσο απλό.

Αν ήταν μόνο τιμή Α / Β θα είχαμε τελειώσει. Είναι:

- Τιμή, απόλυτα νούμερα, σε σχέση με δέσμευση, σε σχέση με ΟΤΣ, σε σχέση σε προσφορές/δώρα κ.λ.π.

- Αξιοπιστία, να τους παίρνεις τηλέφωνο και να τους βρίσκεις, αξιόπιστη site/εφαρμογή/χρεώσεις πέρα του ρεύματος

- Να μην υπάρχουν παγίδες που θα βρούμε μετά στα συμβόλαια. (Δηλ το ότι εσυ μας λες ότι τελικά πληρώνεις παραπάνω το έψαξες καθόλου γιατί? Να ενημερώσεις και εμάς να μην πάμε σε αυτήν την εταιρεία ή αν πάμε τη να προσέξουμε...)

 

Για αυτό τον λόγο φίλε επιλέγεις ανάμεσα σε εταιρείες κολοσσούς όπως ΗΡΩΝ = ΓΕΚ Τερνα, NRG = Motor Oil, Elpedison = Ελληνικά Πετ ρέλαιακαι Protergia = Μυτιληναιος.

Επίσης προσωπικά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να επιλέξω ενα πρόγραμμα με σταθερή τιμή, και τελείωσε η δουλειά. Δυστυχώς πολλοί εδω μέσα λένε χαζομάρες και αερολογίες με σκοπό να σε αποπροσανατολίζουν. 

 

ΥΓ: Κοιτούσα και προς Ζενιθ, αλλα μονο που έκανα εναν γρήγορο έλεγχο στο Google & FB, και είδα σχόλια τύπου σας παίρνουμε τηλέφωνο και είμαστε 1 ωρα στην αναμονή, λέτε θα μας πάρετε τηλ και δεν μας καλείτε...μακρυά!

Επεξ/σία από leonidas_fs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Δυστυχώς πολλοί εδω μέσα λένε χαζομάρες και αερολογίες με σκοπό να σε αποπροσανατολίζουν. 

Πες μου οτι το λες για μενα.......

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Πες μου οτι το λες για μενα.......

Για όλους όσους δεν βοηθάνε, και απαντάνε μονο για να απαντήσουν και να κάνουν το κομμάτι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι εξηγούνται ολα ας πρόσεχα !!!!! μπορώ να ζητήσω αλλαγές στο συμβόλαιο μου  η να πάω σε κάποια άλλη εταιρεί; τα φώτα σας ; ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sultankarachotza είπε

έτσι εξηγούνται ολα ας πρόσεχα !!!!! μπορώ να ζητήσω αλλαγές στο συμβόλαιο μου  η να πάω σε κάποια άλλη εταιρεί; τα φώτα σας ; ευχαριστώ!!!!

Ποιά εταιρεία είναι, τι συμβόλαιο/πρόγραμμα εχεις και σε ποιό/ποιους μήνες αναφέρεται?

Για 860 κατανάλωση από 0.0639 που ΛΕΕΙ ότι πληρώνεις, τελικά πληρώνεις 0.108!!!! Για αυτό προσπαθούμε όλοι πιστευώ εδώ μέσα να διευκρινήσουμε.

 

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonidas_fs είπε

Για όλους όσους δεν βοηθάνε, και απαντάνε μονο για να απαντήσουν και να κάνουν το κομμάτι τους

Πλακα μας κανεις τωρα?

Εχεις διαβασει καθολου τις σελιδες 294 εως 296 με την βοηθεια που σου εχουν δωσει τα παιδια?

Οχι δεν εχεις διαβασει καθολου ουτε εχεις ψαχτει συμφωνα με αυτα που σου ειπαν αλλιως θα ερχοσουν και θα ελεγες οτι εμενα συμφωνα με τις καταναλωσεις μου με συμφερουν για παραδειγμα τα τρια παρακατω προγραμματα.

Αναλογα τοτε με αυτα που σε συμφερουν θα σε βοηθησει οποιος μπορει εδω μεσα και θα σου δωσει info.

Αν θες προγραμματα που δεν θα ξερεις σε καθε λογαριασμο τι θα πληρωσεις τοτε ελευθερια εχουμε μπορεις να τα επιλεξεις.Αν θες προγραμματα που δεν εχουν ΟΤΣ παλι ελευθερια εχουμε μπορεις να τα επιλεξεις.

Αν διαβασεις ομως αυτα που εχω διαβασει εγω το τελευταιο διαστημα για τα ποσα που πληρωνει ο κοσμος στα προγραμματα με ρητρες αναπροσαρμογης τοτε θα καταλαβεις τον λογο και την γνωμη μου για τα προγραμματα αυτα.

Επισης δεν ανεφερα πουθενα για το Only home αλλα συγκεκριμενα για τα προγραμματα με τις ρητρες που ανεφερες στην προηγουμενη σελιδα οποτε μην πας να το γυρισεις.

Τωρα αν νομιζεις οτι ειμαι απο αυτους που λενε χαζομαρες και αερολογιες για να αποπροσανατολισουν εδω μεσα τοτε δεν με ξερεις καθολου καλα(και δεν θελω να με μαθεις γιατι δεν μ'ενδιαφερεις).

Εγω μολις τωρα πηγα στην Ηρων και για ρευμα και για αεριο οποτε δεν ειμαι απο αυτους που θα πω στον αλλον μην πας εκει η πηγαινε(εκτος αν ειναι δημοσιο και θα σου πω να μην πας).Για να καταλαβεις οτι δεν ειχα κανεναν σκοπο να σε αποπροσανατολισω απο την οποια εταιρια γιατι στην τελικη δεν μου καιγεται καρφι για καμια εταιρια.

Κι επειδη απο μονο σου δεν προκειται να κανεις κατι μιας και τα θες ετοιμα κι εγω λεω ολο χαζομαρες τοτε μπαινεις κι εσυ σε λιστα αγνοησης κι ευτυχως θα ειναι η τελευταια φορα που μιλαμε μαζι για οποιοδηποτε θεμα εδω μεσα εκει εξω και μεχρι το τελος του κοσμου.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...