Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Joe22 είπε

Κάνε chat, μπας κι ανταποκριθούν.

Επικοινωνιακά, είναι για τα μπάζα

Ανταποκρινονται αμεσως.

Επικοινωνιακα ειναι οτι καλυτερο  μεχρι στιγμης σε οτι εχω χρειαστει.

Το ιδιο και η Volterra(επαγελματικο).

Για την Ηρων ενω στην αρχη ολα καλα οταν εμφανιστηκαν τα προβληματα καληνυχτα.Κλεισαμε γεια σας.

Για την ΔΕΗ.......

Αυτα για σημερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ανταποκρινονται αμεσως.

Επικοινωνιακα ειναι οτι καλυτερο  μεχρι στιγμης σε οτι εχω χρειαστει.

Το ιδιο και η Volterra(επαγελματικο).

Για την Ηρων ενω στην αρχη ολα καλα οταν εμφανιστηκαν τα προβληματα καληνυχτα.Κλεισαμε γεια σας.

Για την ΔΕΗ.......

Αυτα για σημερα!

Δεν έχω την ίδια άποψη.

Αργούν συστηματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joe22 είπε

Δεν έχω την ίδια άποψη.

Αργούν συστηματικά

Καλα κανεις δεν προσπαθω να σου αλλαξω γνωμη την αποψη μου λεω.Αν αργοτερα μου συμβουν διαφορα παλι θα βγω και θα το πω δεν μ'ενδιαφερει καθολου.

Βασικα δεν μ'ενδιαφερει κανενας παροχος.Μονο να εχω κερδος εγω θελω.Οπως κι αυτοι το ιδιο οποτε ολα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Καλα κανεις δεν προσπαθω να σου αλλαξω γνωμη την αποψη μου λεω.Αν αργοτερα μου συμβουν διαφορα παλι θα βγω και θα το πω δεν μ'ενδιαφερει καθολου.

Βασικα δεν μ'ενδιαφερει κανενας παροχος.Μονο να εχω κερδος εγω θελω.Οπως κι αυτοι το ιδιο οποτε ολα καλα.

Παρομοίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Παλιά στην elpedison έστελνα μηνιαίες μετρήσεις και ερχόντουσαν όλοι οι μηνιαίοι λογαριασμοί ως εκκαθαριστικοι. Όπως έχω πει από αρχές του χρόνου το σταμάτησαν. 3 έναντι και 1 εκκαθαριστικός.

Σε άλλους παρόχους τι γίνεται; Έχει άλλος μηνιαίους εκκαθαριστικους; Στη ΔΕΗ με το μηνιαίο ενεργοποιημένο τι γίνεται;

Με βόλευε πολύ και τώρα που το έκοψαν έχω λίγο ξενερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, liakjim είπε

Να ρωτήσω. Παλιά στην elpedison έστελνα μηνιαίες μετρήσεις και ερχόντουσαν όλοι οι μηνιαίοι λογαριασμοί ως εκκαθαριστικοι. Όπως έχω πει από αρχές του χρόνου το σταμάτησαν. 3 έναντι και 1 εκκαθαριστικός.

Σε άλλους παρόχους τι γίνεται; Έχει άλλος μηνιαίους εκκαθαριστικους; Στη ΔΕΗ με το μηνιαίο ενεργοποιημένο τι γίνεται;

Με βόλευε πολύ και τώρα που το έκοψαν έχω λίγο ξενερώσει.

Aπ'οσο γνωριζω σιγουρα σε NRG, Ηρων και Volterra μπορεις να δωσεις καθε μηνα την ενδειξη και να σου βγαλουν εκκαθαριστικο.Στην NRG που ειμαι τωρα πριν 5 ημερες εδωσα ενδειξη.Ανοιγει το συστημα για 3 ημερες και μπορεις να δωσεις ενδειξεις.

Πιθανολογω και στους υπολοιπους παροχους εφοσον σου δινει την δυνατοτητα ο παροχος κι εχει αυτη την υπηρεσια να μπορεις να δωσεις ενδειξη.Αν θυμαμαι καλα η Ελιν δεν πρεπει να την εχει αυτη τη δυνατοτητα.Στην ΔΕΗ δεν γνωριζω να σου πω την αληθεια.

Kαλα στην Elpedison μλκες ειναι και το εκοψαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Kαλα στην Elpedison μλκες ειναι και το εκοψαν?

Τους ρώτησα μέσω chat και μου είπαν ότι είχαν προβλήματα με λάθος μετρήσεις ή με "κατά λάθος" μετρήσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο elpedison Με πηραν προχθες και για πρωτη φορα ακουσα οτι σε συμβολαιο χωρις ρητρα ΟΤΣ δεν ειναι για τους 24μηνες του συμβολαιου η μη χρεωση της ρητρας. Αλλα διαλεγεις ενα εξαμηνο απο τα δυο πρωτα και αλλο ενα απο τα 2 δευτερα. Αρα ουσιαστικα εχεις 12/24 μηνες μη χρεωση ΟΤΣ...

Μου ηρθε λιγο ξαφνικο και δεν ηξερα τι να πω γιατι πρωτη φορα το ακουγα. Ισχυει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

απο elpedison Με πηραν προχθες και για πρωτη φορα ακουσα οτι σε συμβολαιο χωρις ρητρα ΟΤΣ δεν ειναι για τους 24μηνες του συμβολαιου η μη χρεωση της ρητρας. Αλλα διαλεγεις ενα εξαμηνο απο τα δυο πρωτα και αλλο ενα απο τα 2 δευτερα. Αρα ουσιαστικα εχεις 12/24 μηνες μη χρεωση ΟΤΣ...

Μου ηρθε λιγο ξαφνικο και δεν ηξερα τι να πω γιατι πρωτη φορα το ακουγα. Ισχυει αυτο?

Στο παλιό έλεγε από το δεύτερο εξάμηνο και μετά.

Αυτό που λες αν το λέει δει συμβόλαιο θα ισχύει. Ζήτα να σου στείλουν γενικούς και ειδικούς όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Ερώτηση

Σε λογαριασμό της NRG στο Α. υπολογισμός ΥΚΩ βγαίνει παραπάνω από το excel, ενώ όλα τα άλλα είναι ακριβώς.

Το είδε κανείς?

Μέχρι 1600/4ο είναι 0,0069? και πως ξέρει τι γίνεται στους πρώτους μήνες?

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakjim είπε

Στο παλιό έλεγε από το δεύτερο εξάμηνο και μετά.

Αυτό που λες αν το λέει δει συμβόλαιο θα ισχύει. Ζήτα να σου στείλουν γενικούς και ειδικούς όρους.

Αυτος που μιλησα ηταν κατηγοριματικος οτι ισχυει για ολα τα συμβολαια σε ολες τις εταιριες. Και οτι ουσιαστικα δεν υπαρχει 24μηνο-12μηνο συμβολαιο που σε ολους τους μηνες δεν σε χρεωνουν ΟΤΣ

Ενεργεια πελατη μου την ειπε...και οτι μπορω να κανω μονο μια φορα για 6μηνες τον χρονο

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αυτος που μιλησα ηταν κατηγοριματικος οτι ισχυει για ολα τα συμβολαια σε ολες τις εταιριες. Και οτι ουσιαστικα δεν υπαρχει 24μηνο-12μηνο συμβολαιο που σε ολους τους μηνες δεν σε χρεωνουν ΟΤΣ

Ενεργεια πελατη μου την ειπε...και οτι μπορω να κανω μονο μια φορα για 6μηνες τον χρονο

Μισό λεπτό γιατί μπερδευτηκαμε μάλλον. Αναφέρεσαι στη χρέωση του fixed έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ναι σε αυτο το προγραμμα ηταν

Οκ, όταν έκανα πέρυσι το χειμώνα συμβόλαιο, η μηνιαία πληρωμή για το μηδενικό οτσ, ξεκίνησε από τον 7ο μήνα.

Άκου τι λένε οι πωλητές τηλεφωνικά αλλά μετά ζήτα να σου στείλουν τους όρους του συμβολαίου. Ειδικούς και γενικούς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...