Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Teomith είπε

Στο nrg save 40% αν έχεις μετρητή νυχτερινου αλλάζει κάτι? 

Στην τιμη της κιλοβατωρας δεν κερδιζεις κατι γιατι ειναι ιδια στην ουσια στο ημερησιο και στο νυχτερινο.

Απλα κερδιζεις απο τις ρυθμιζομενες χρεωσεις τις ωρες του νυχτερινου.

6 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ισχύει, έκανα και εγώ πρόσφατα το save (το απλό) και για το 1ο 4μηνο δεν έχει ΟΤΣ

Τι εννοεις με το απλο χωρις το fixed?

6 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Κάτι άλλο, μιας και λέμε για ΟΤΣ, αυτή μπαίνει στον εκαθαρριστικό ή αν ενεργοποιηθεί την πληρώνεις στον μηνιαίο (NRG) ;

Σε ολους τους λογαριασμους και εναντι και εκκαθαριστικο.

4 ώρες πριν, chmichael είπε

Να του πω να το ενεργοποιήσει δηλαδή (να χρεώνει τα 4 ευρω/μηνα) για να είναι πάντα σταθερή η τιμή της kwh σωστα;

Δεν χρειαζεται απο την αρχη μιας και το πρωτο 4μηνο δεν χρεωνεσαι.

Ενεργοποιησε το λιγο πριν κλεισεις τους 4 μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Στην τιμη της κιλοβατωρας δεν κερδιζεις κατι γιατι ειναι ιδια στην ουσια στο ημερησιο και στο νυχτερινο.

Απλα κερδιζεις απο τις ρυθμιζομενες χρεωσεις τις ωρες του νυχτερινου.

Τι εννοεις με το απλο χωρις το fixed?

Σε ολους τους λογαριασμους και εναντι και εκκαθαριστικο.

Δεν χρειαζεται απο την αρχη μιας και το πρωτο 4μηνο δεν χρεωνεσαι.

Ενεργοποιησε το λιγο πριν κλεισεις τους 4 μηνες.

Όταν λέω απλό εννοώ αυτό που είναι χωρίς κλιμακωτό πάγιο, νομίζω λέγεται NRG save 

Ουσιαστικά, κάθε μήνα εκκαθαριστικό πληρώνεις, απλά μια φορά το τετράμηνο μετράει ο ΔΕΔΔΗΕ

Πες λοιπόν ότι σε εμένα μέτρησε 15 Ιουνίου, και τότε ενεργοποιείται η ΟΤΣ

Αν δε βάλω fixed, την ΟΤΣ θα την πληρώσω με τον εκκαθαριστικό του Οκτωβρίου ή αν έχω τον Ιούλιο έστω 400 kWh, θα την πληρώσω για αυτές ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Όταν λέω απλό εννοώ αυτό που είναι χωρίς κλιμακωτό πάγιο, νομίζω λέγεται NRG save 

άλλο πρόγραμμα λες, το save 40% δεν είναι κλιμακωτό (δεν υπάρχει στο site)

10 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Αν δε βάλω fixed, την ΟΤΣ θα την πληρώσω με τον εκκαθαριστικό του Οκτωβρίου ή αν έχω τον Ιούλιο έστω 400 kWh, θα την πληρώσω για αυτές ;

Δεν έχει πολύ σημασία ,σκοπός είναι να μη πληρώσεις ρήτρες ,αλλά θα σου πει ο @Kzaxas μιας και ήταν παλιότερα στη nrg. Λογικά και στο εναντι θα πληρώνεις ρήτρες

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

άλλο πρόγραμμα λες, το save 40% δεν είναι κλιμακωτό (δεν υπάρχει στο site)

Δεν έχει πολύ σημασία ,σκοπός είναι να μη πληρώσεις ρήτρες ,αλλά θα σου πει ο @Kzaxas μιας και ήταν παλιότερα στη nrg. Λογικά και στο εναντι θα πληρώνεις ρήτρες

 

My mistake, το save 40% έχω βάλει, μπλέχτηκα με το electricity 4U

Η ερώτηση με την ΟΤΣ ήταν γιατί έλεγα να το αφήσω χωρίς fixed μέχρι να φάω την πρώτη φορά ΟΤΣ στο κεφάλι, οπότε εάν τα βάζουν στον εκκαθαριστικό στο σύνολο της κατανάλωσης του 4μήνου (και όχι στους μηνιαίους) δε θα το πάρω χαμπάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Δεν έχει πολύ σημασία ,σκοπός είναι να μη πληρώσεις ρήτρες ,αλλά θα σου πει ο @Kzaxas μιας και ήταν παλιότερα στη nrg. Λογικά και στο εναντι θα πληρώνεις ρήτρες

Έτσι ακριβώς,στην NRG μπαίνουν και στον έναντι και στον εκκαθαριστικό

Εντωμεταξύ περιμένω ακόμα αναλυτικό τελευταίο λογαριασμό από την Nrg,μόνο μηνύματα στέλνουν με το ποσό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα,

Είμαι στη ΔΕΗ από ...χρόνια και μάλλον φτάνει η ώρα να φύγω. Αιτία ήταν ένας απροσδόκητος λογαριασμός εκκαθαριστικός των 350 ευρώ. Πάντα πλήρωνα γύρω στα 130 πρώτο και στα 170 τον εκκαθαριστικό. Κοντά στις 1700 ήμουν πάντα.

Μπήκα στο allazorevma να ρίξω μία ματιά, βλέπω μεγάλες διαφορές, των 300 ευρώ το χρόνο. Ισχύουν; Βλέπω κιλοβατώρα στα 0,06 ενώ η ΔΕΗ την έχει κάπου στα 10 λεπτά (+ΦΠΑ).

Αν ναι, μπορεί να προτείνει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα για οικογένεια με κατανάλωση κοντά στα 1600-2000 κβω;

Δεν έχω πρόβλημα να μείνω 24 μήνες ή να έχω ebill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Η ερώτηση με την ΟΤΣ ήταν γιατί έλεγα να το αφήσω χωρίς fixed μέχρι να φάω την πρώτη φορά ΟΤΣ στο κεφάλι, οπότε εάν τα βάζουν στον εκκαθαριστικό στο σύνολο της κατανάλωσης του 4μήνου (και όχι στους μηνιαίους) δε θα το πάρω χαμπάρι...

Εχεις βαλει ενα απο τα καλυτερα και φθηνοτερα προγραμματα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στην αγορα και σκεφτεσαι να ρισκαρεις για 4 ευρω τον μηνα να σου βαλουν ρητρες?

Ενα 40αρι να σου βαλουν σε εναν λογαριασμο ειναι 10 μηνες στην ουσια το fixed που θα πληρωνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Εχεις βαλει ενα απο τα καλυτερα και φθηνοτερα προγραμματα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στην αγορα και σκεφτεσαι να ρισκαρεις για 4 ευρω τον μηνα να σου βαλουν ρητρες?

Ενα 40αρι να σου βαλουν σε εναν λογαριασμο ειναι 10 μηνες στην ουσια το fixed που θα πληρωνες.

40άρι καλοκαιριάτικα με 300-400 kwh μηνιαίως ;

Λίγο extreme μου μοιάζει το σενάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

40άρι καλοκαιριάτικα με 300-400 kwh μηνιαίως ;

Λίγο extreme μου μοιάζει το σενάριο

Δεν ξερω ποσο καταναλωση εχεις και ποσο ΟΤΣ θα σου βαλουν απλα εγω εφερα ενα παραδειγμα.Μπορει να μην ειναι 40 και να ειναι 20 ευρω η να ειναι 16 ευρω.

Οσο κι αν ειναι γιατι να τα πληρωσεις?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν ξερω ποσο καταναλωση εχεις και ποσο ΟΤΣ θα σου βαλουν απλα εγω εφερα ενα παραδειγμα.Μπορει να μην ειναι 40 και να ειναι 20 ευρω η να ειναι 16 ευρω.

Οσο κι αν ειναι γιατι να τα πληρωσεις?

Anyway, δίκιο έχεις για 4 ευρώ δεν αξίζει το ρίσκο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν Solar energy, υπάρχει η δυνατότητα καταχώρησης ενδείξεων στο site τους.(εξυπηρέτηση πελατών- καταχώριση ενδείξεων).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Για όσους έχουν Solar energy, υπάρχει η δυνατότητα καταχώρησης ενδείξεων στο site τους.(εξυπηρέτηση πελατών- καταχώριση ενδείξεων).

https://www.senergy.gr/steilte-tin-endeixh-sas/

Τώρα προστέθηκε η δυνατότητα;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Εντωμεταξύ περιμένω ακόμα αναλυτικό τελευταίο λογαριασμό από την Nrg,μόνο μηνύματα στέλνουν με το ποσό.

Καλή φάση , εμένα μου στέλνει η Ζενίθ για ρεύμα ενώ έχω ήδη φύγει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να αλλάξω και εγώ παροχή μιας και ενοικίασα πρόσφατα.

Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα πιο οικονομικά προγράμματα; 

Ξέρω ότι έχω Μονοφασικό & ΔΕΗ στο όνομα του ιδιοκτήτη. Νυχτερινό δεν ξέρω αν θα έχω.

Την Νύχτα θα κάνω σίγουρα πλύσιμο ρούχων, μπάνιο (ηλεκτρικό θερμοσύμφωνα) και μαγίρεμα.

Ξέρετε ποια είναι τα πιο οικονομικά πακέτα της αγοράς και πως να τα ζητήσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...