Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Teomith είπε

Δεν με ενδιαφέρει η φτηνή εταιρεία μόνο,τις παγίδες θέλω να αποφύγω! 

Το excel έχει μόνο προγράμματα χωρίς ΟΤΣ. Επομένως καμμία παγίδα. Ό,τι σου υπολογίζει πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Teomith είπε

Καλησπέρα Θα ήθελα την γνώμη σας... Σε διαμέρισμα 140τ.μ. Και χρήση αντλιας θερμότητας μόνο τους χειμερινού μηνες(αυξημένη κατανάλωση μόνο το χειμώνα 4 μήνες) θα ήθελα την γνώμη σας ώστε να επιλέξω ιδιώτη παροχο ηλεκτρικής ενέργειας. Ετήσια κατανάλωση 8.000kwh. Σε λίγο θα έχω νυχτερινο τιμολόγιο μετά από αίτηση μου.ευχαριστω

 

1621180052146656145188.jpg

Δυστυχώς εμένα η W+V με διέλυσε οικονομικά, θα σου έλεγα να την αλλάξεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το φυσικό αέριο, να δούμε τι θα απαντήσει στο ερώτημα που έκανα για όσους έχουμε υπογράψει με ρήτρα 55. Η ρήτρα 30-40 που έχει ανεβάσει στο website είνια απαγορευτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Teomith είπε

Η Watt And volt μου έστειλε εκκαθαριστικο μετά από 8 μήνες... Τον τελευταίο έναντι τον έστειλε ενώ είχε λήξει οπότε αντί για χρέωση 0.058 πλήρωσα 0.082..με βλέπω για ΔΕΗ.. Τουλάχιστον δεν κλέβουν! 

Και γιατι δεν βαζεις τις καταναλωσεις σου στο excel να δεις τι σε συμφερει και καθεσαι και ασχολεισαι με το αν σε κλεβουν κι αν θα ξαναγυρισεις πισω στην ΔΕΗ για να πληρωνεις περισσοτερα?

Εδω μπηκε για να βρεις εναν παροχο για να κανεις εξοικονομηση.Αν τωρα μπηκες να κανεις μια δηλωση οτι θα επιστρεψεις στην ΔΕΗ γιατι οι αλλοι σε κλεβουν σ'ενα συμβολαιο που εσυ υπεγραψες και σ'εναν παροχο που ηθελες και πηγες τοτε καλυτερα ν'ανοιξεις ενα αλλο θεμα.

Μπες στο sticky να διαβασεις καποια πραγματα μετα βαλε τις καταναλωσεις σου στο excel και μεσα σε 10-15 θα βρεις σε ποιον παροχο σε συμφερει να πας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Teomith είπε

Δεν με ενδιαφέρει η φτηνή εταιρεία μόνο,τις παγίδες θέλω να αποφύγω! 

είναι ξεκάθαρα στο excel , δες για nrg save 40%, έχει αναφερθεί πολλές φορές . βέβαια έχει 24 μήνες δέσμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/5/2021 στις 10:33 ΜΜ, HERTHAN είπε

Και γιατι δεν βαζεις τις καταναλωσεις σου στο excel να δεις τι σε συμφερει και καθεσαι και ασχολεισαι με το αν σε κλεβουν κι αν θα ξαναγυρισεις πισω στην ΔΕΗ για να πληρωνεις περισσοτερα?

Εδω μπηκε για να βρεις εναν παροχο για να κανεις εξοικονομηση.Αν τωρα μπηκες να κανεις μια δηλωση οτι θα επιστρεψεις στην ΔΕΗ γιατι οι αλλοι σε κλεβουν σ'ενα συμβολαιο που εσυ υπεγραψες και σ'εναν παροχο που ηθελες και πηγες τοτε καλυτερα ν'ανοιξεις ενα αλλο θεμα.

Μπες στο sticky να διαβασεις καποια πραγματα μετα βαλε τις καταναλωσεις σου στο excel και μεσα σε 10-15 θα βρεις σε ποιον παροχο σε συμφερει να πας.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Teomith είπε

Κανένα Excel δεν μπορεί να μιλήσει για αξιοπιστία εταιρείας...ξέρω τι έχω υπογράψει δεν περίμενα εσένα να μου πεις! Αυτό το σκοπό έχουν τά forum, ενημέρωση όχι λογοκρισία. 

Εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον και να βρισκουμε τον φθηνοτερο παροχο αναλογα με τις καταναλωσεις μας.Αξιοπιστια δεν υπαρχει πουθενα σε κανεναν τομεα.Οι παροχοι κοιτανε να κερδισουν και το ιδιο προσπαθουμε να κανουμε κι εμεις.

Επισης αν δεν θες να κρινεται η να σχολιαζεται κανενα μηνυμα σου τοτε μην γραφεις τιποτα.

Δες αυτα που σου ειπαμε για να δεις τι σε συμφερει κι αν εχεις καμια απορια μετα μπορεις να ρωτησεις εδω για να σε βοηθησει οποιο μπορει.Κανε αυτο γιατι στην ουσια αυτο σ'ενδιαφερει φανταζομαι και οχι να χαλαμε το θεμα με ασχετες κουβεντες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου άσχετη κουβέντα το ότι ανέφερε τι του έκανε η watt&volt, μιας που στην αγορά κυκλοφορούν πολλοί αεριτζήδες, και προσωπικά για να γλιτώσω 10-15$ δεν θα δεσμευόμουν ποτέ για 2 χρόνια, ούτε και θα μιλούσα με κάποιον πωλητή που μου ξεκινάει την κουβέντα ναι γεια σας σας παίρνω για 50% έκπτωση στο ρεύμα σας. Αυτό το λες και απάτη!  κατά τα άλλα συμφωνώ να δει τι τον συμφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Δεν είναι καθόλου άσχετη κουβέντα το ότι ανέφερε τι του έκανε η watt&volt, μιας που στην αγορά κυκλοφορούν πολλοί αεριτζήδες, και προσωπικά για να γλιτώσω 10-15$ δεν θα δεσμευόμουν ποτέ για 2 χρόνια, ούτε και θα μιλούσα με κάποιον πωλητή που μου ξεκινάει την κουβέντα ναι γεια σας σας παίρνω για 50% έκπτωση στο ρεύμα σας. Αυτό το λες και απάτη!  κατά τα άλλα συμφωνώ να δει τι τον συμφέρει.

Δεν ανεφερα οτι ειναι ασχετη η κουβεντα γι'αυτο το θεμα με την W&V αλλα το οτι ειπε οτι θα φυγω να παω στην ΔΕΗ που δεν κλεβουν.Και το ειπε ενω μπορει να παει σε εναν παροχο και σε προγραμμα χωρις ΟΤΣ και να πληρωνει πολυ λιγοτερα απ'οτι πληρωνει τωρα και φυσικα ακομα λιγοτερα απο το να παει στην ΔΕΗ.

Επιπλεον η W&V δεν τον εκλεψε ουτε ειναι παροχος αεριτζης οπως επισης και ολοι οι αλλοι παροχοι.Το αν εβαλα παραπανω ρητρα η οχι απ'οτι υπεγραψε ειναι ευκολο να παρει τα χρηματα του πισω με καταγγελια στον ΣΤΚ και στην ΡΑΕ και να φυγει αζημιως.Παντα το εχω ξαναπει οτι διαβαζουμε πριν υπογραψουμε την συμβαση.

Ο καθενας στο τηλεφωνο μπορει να σου πει οτιδηποτε αλλα το αν ισχυει η οχι με τον τροπο που το λεει ειναι αλλο θεμα.Ο καθενας μπορει να το διαπιστωσει ευκολα αν ισχυει η οχι ακομη κι αν δεν ειχαμε αυτο το θεμα που βοηθαει ο ενας τον αλλον για να βγαλουμε πιο ευκολα ακρη για το τι μας συμφερει.

Το να κατσουμε να κατηγορουμε το καθε παροχο ολη μερα εδω μεσα ειναι το πιο ευκολο πραγμα.Κι εγω αν κατσω να πω τωρα τι εχει γινει τους τελευταιους 3 μηνες με την Ηρων θα μπορω να κατσω να μιλαω για ωρες.Εχω πει καποια πραγματα αλλα δεν θα κατσω ν'αναλωθω με κατηγοριες για το τι και πως εχει γινει ωστε να χανουμε την ουσια.Προβληματα θα υπαρχουν σε καθε παροχο και ο καθενας εχει να πει μια ασχημη εμπειρια.Εγω τωρα ειμαι στην NRG και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα αλλα ειναι παιδια απο εδω μεσα που φυσικα ειχαν προβληματα με την εταιρια.Το οτι δεν εχω προβλημα ομως δεν σημαινει οτι ο παροχος ειναι αριστος και πολυ καλος και θα προτεινω στον αλλον να παει γιατι ειναι αξιοπιστος κι επειδη εγω ειμαι ευχαριστημενος.Θα προτεινω να παει αν ειναι φθηνοτερος για την καταναλωση που εχει και μονο.

Φυσικα και θα λεμε τα προβληματα που μπορει να προκυψουν με τον καθε παροχο αλλα καλο ειναι να μην χανουμε την ουσια του θεματος που ολοι ξερουμε ποια ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εστειλα τα δικαιολογητικα για το Save 40% (που βγαινει το πιο φτηνο) αλλα ο τυπας στο τηλεφωνο μου ειπε οτι για να μην εχω ΟΤΣ ειναι +4 ευρω το μηνα. Το excel λεει οτι το Save 40% ειναι χωρις ΟΤΣ! Καμια ιδεα;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chmichael είπε

Σημερα εστειλα τα δικαιολογητικα για το Save 40% (που βγαινει το πιο φτηνο) αλλα ο τυπας στο τηλεφωνο μου ειπε οτι για να μην εχω ΟΤΣ ειναι +4 ευρω το μηνα. Το excel λεει οτι το Save 40% ειναι χωρις ΟΤΣ! Καμια ιδεα;

Ευχαριστω

Τόσο είναι , το πάγιο στο excel περιλαμβάνει τα +4Ε/μήνα

Τους 4 πρώτους μήνες δε χρεώνει (καλύτερα να το επιβεβαιώσεις) ,επομένως μπορείς να το βάλεις αργότερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/5/2021 στις 3:53 ΜΜ, korakios είπε

Τόσο είναι , το πάγιο στο excel περιλαμβάνει τα +4Ε/μήνα

Τους 4 πρώτους μήνες δε χρεώνει (καλύτερα να το επιβεβαιώσεις) ,επομένως μπορείς να το βάλεις αργότερα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Τους 4 πρώτους μήνες δε χρεώνει (καλύτερα να το επιβεβαιώσεις) ,επομένως μπορείς να το βάλεις αργότερα

Ισχύει, έκανα και εγώ πρόσφατα το save (το απλό) και για το 1ο 4μηνο δεν έχει ΟΤΣ

Κάτι άλλο, μιας και λέμε για ΟΤΣ, αυτή μπαίνει στον εκαθαρριστικό ή αν ενεργοποιηθεί την πληρώνεις στον μηνιαίο (NRG) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, korakios είπε

Τόσο είναι , το πάγιο στο excel περιλαμβάνει τα +4Ε/μήνα

Τους 4 πρώτους μήνες δε χρεώνει (καλύτερα να το επιβεβαιώσεις) ,επομένως μπορείς να το βάλεις αργότερα

Καποιος πρεπει να το γραψει στα σχολια του excel αυτο το 4Ε/μηνα!!

Να του πω να το ενεργοποιήσει δηλαδή (να χρεώνει τα 4 ευρω/μηνα) για να είναι πάντα σταθερή η τιμή της kwh σωστα;

3 ώρες πριν, Teomith είπε

Στο nrg save 40% αν έχεις μετρητή νυχτερινου αλλάζει κάτι? 

Απο οτι μου ειπε οχι ειναι η ιδια τιμη 24 ωρες οποτε πληρωνεις τιμη νυχτερινου δεης ολη τη μερα πανω κατω.

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...