Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, takoulou είπε

Περναει δυστυχως σιγουρα για τις αλλαγες παροχων.. Δεν το γνωριζεις καλα...Αν δεν το ξερεις  μην δινεις λαθος απαντησεις... Οπως και για τις αλλαγες ονοματων...

Καλα εσυ θες να πεις τα δικα σου τωρα ενταξει.Οτι πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Καλα εσυ θες να πεις τα δικα σου τωρα ενταξει.Οτι πεις.

Δηλαδη αυτο που αναφερω ειναι ψεμα... Δεν το νομιζω..

  • coyote2
  • Members
  •  1.112
  • 2.897 αναρτήσεις
  •  
Δημοσ. πριν από 8 ώρες (επεξεργασμένο)

Περνάει.... για να μπει στο σπίτι του είχα ανοίξει εγώ την πόρτα

12 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δηλαδη αυτο που αναφερω ειναι ψεμα... Δεν το νομιζω..

  • coyote2
  • Members
  •  1.112
  • 2.897 αναρτήσεις
 
  •  
Δημοσ. πριν από 8 ώρες (επεξεργασμένο)

Περνάει.... για να μπει στο σπίτι του είχα ανοίξει εγώ την πόρτα

 

IMG_20210522_210609.jpg

Να και η εντολη που φευγει απο τον Δεδδηε για τον τεχνιτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, takoulou είπε

Δηλαδη αυτο που αναφερω ειναι ψεμα... Δεν το νομιζω..

Οπως σου απαντησα και σε προηγουμενο μηνυμα μπορει να το κανει στις μεγαλες πολεις.

Τωρα ειτε περναει ειτε δεν περναει το θεμα ειναι να γινει η αλλαγη παροχου.

Τι μας νοιαζει τωρα εμας για το συγκεκριμενο θεμα αν περναει η αν δεν περναει και καθομαστε τωρα σχεδον δυο σελιδες να διαφωνουμε και να μαλακιζομαστε για το αν περναει η οχι.Ας κανουν οτι θελουν στην τελικη και κακως που καθομαι ν'ασχολουμαι με μλκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Οπως σου απαντησα και σε προηγουμενο μηνυμα μπορει να το κανει στις μεγαλες πολεις.

Τωρα ειτε περναει ειτε δεν περναει το θεμα ειναι να γινει η αλλαγη παροχου.

Τι μας νοιαζει τωρα εμας για το συγκεκριμενο θεμα αν περναει η αναυτό δεν περναει και καθομαστε τωρα σχεδον δυο σελιδες να διαφωνουμε και να μαλακιζομαστε για το αν περναει η οχι.Ας κανουν οτι θελουν στην τελικη και κακως που καθομαι ν'ασχολουμαι με μλκιες.

Καλημέρα... Εγώ λέω αυτό που γίνεται... Ότι ο Δεδδηε περνάει και περνει την ένδειξη και μετά την περναει στο προγραμμα της για να γίνει η αλλαγή παροχου, αλλαγή ονόματος κτλπ.. Και μάλιστα είναι το συστημα αυτόματο που όταν πηγαινει ο τεχνίτης και κάνει αυτή την εργασία φευγει  και μήνυμα SMS  στον πελατη που τον ειδοποιεί ότι έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον ΔΕΔΔΗΕ γίνεται κάθε φορά που κάποιος νοικιάζει ενα σπίτι και πρέπει να βάλει το ρεύμα στο όνομα του ή μόνο όταν γίνεται αλλαγή παρόχου; Γιατί το ακούω πρώτη φορά.

Εγώ δεν βρίσκομαι στο σπίτι (είναι άδειο) και θα μπω το άλλο ΣΚ αλλά έκανα την αίτηση για ενεργοποίηση της γραμμής ρεύματος για να έχω όσο γίνεται πιο σίγουρα ρεύμα όταν θα μπω στο σπίτι, πως θα μάθω ότι πρέπει να είμαι σπίτι για να έρθουν απο τον ΔΕΔΔΗΕ; Στον ΟΤΕ τουλάχιστον σου προγραμματίζουν και ένα ραντεβού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, epir21 είπε

Αυτό με τον ΔΕΔΔΗΕ γίνεται κάθε φορά που κάποιος νοικιάζει ενα σπίτι και πρέπει να βάλει το ρεύμα στο όνομα του ή μόνο όταν γίνεται αλλαγή παρόχου; Γιατί το ακούω πρώτη φορά.

Εγώ δεν βρίσκομαι στο σπίτι (είναι άδειο) και θα μπω το άλλο ΣΚ αλλά έκανα την αίτηση για ενεργοποίηση της γραμμής ρεύματος για να έχω όσο γίνεται πιο σίγουρα ρεύμα όταν θα μπω στο σπίτι, πως θα μάθω ότι πρέπει να αι σπίτι για να έρθουν απο τον ΔΕΔΔΗΕ; Στον ΟΤΕ τουλάχιστον σου προγραμματίζουν και ένα ραντεβού.

Ναι φυσικά γίνεται.. Το ρεύμα το βάζει ο Δεδδηε.. Που είναι και ο διαχειριστής του ρευματος.. Ότι χρειαζόμαστε σχετικά με το ρεύμα ο Δεδδηε είναι ο υπεύθυνος.. Αλλαγή ονόματος, αλλαγή παροχου, νέος μετρητής, βλάβη, κτλπ.. Αυτό γίνεται όταν κάνεις την αίτηση σου εντός τριών ημερών θα περασει απο τον χώρο ο Δεδδηε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ναι φυσικά γίνεται.. Το ρεύμα το βάζει ο Δεδδηε.. Που είναι και ο διαχειριστής του ρευματος.. Ότι χρειαζόμαστε σχετικά με το ρεύμα ο Δεδδηε είναι ο υπεύθυνος.. Αλλαγή ονόματος, αλλαγή παροχου, νέος μετρητής, βλάβη, κτλπ.. Αυτό γίνεται όταν κάνεις την αίτηση σου εντός τριών ημερών θα περασει απο τον χώρο ο Δεδδηε.. 

Έχω κάνει άλλες 2 φορές παρόμοια διαδικασία αλλά ποτέ δεν είχε τύχει να θέλουν να μπουν στο σπίτι ούτε να μου ζητήσουν πιστοποιητικό, πάνε και χρόνια βέβαια από την τελευταία φορά που μετακόμισα. 

Αύριο είναι η δεύτερη εργάσιμη από την αίτηση, για να δούμε πως θα πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, epir21 είπε

Έχω κάνει άλλες 2 φορές παρόμοια διαδικασία αλλά ποτέ δεν είχε τύχει να θέλουν να μπουν στο σπίτι ούτε να μου ζητήσουν πιστοποιητικό, πάνε και χρόνια βέβαια από την τελευταία φορά που μετακόμισα. 

Αύριο είναι η δεύτερη εργάσιμη από την αίτηση, για να δούμε πως θα πάει. 

Η παροχη του ρεύματος που είναι;; Μέσα στην οικία σου;; Το πιστοποιητικο στο ζητάνε όταν έχει αυτό λήξει.. Αυτό γίνεται κάθε 14 χρόνια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, takoulou είπε

Η παροχη του ρεύματος που είναι;; Μέσα στην οικία σου;; Το πιστοποιητικο στο ζητάνε όταν έχει αυτό λήξει.. Αυτό γίνεται κάθε 14 χρόνια.. 

Το ρολόι είναι στην πυλωτή της πολυκατοικίας, αν αυτό εννοείς. Έχει πρόσβαση οποίος θέλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, epir21 είπε

Το ρολόι είναι στην πυλωτή της πολυκατοικίας, αν αυτό εννοείς. Έχει πρόσβαση οποίος θέλει. 

Α  τοτε δεν θα εχει προβλημα ο τεχνικος για την συνδεση του ρευματος... Σε ποια περιοχη εισαι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Α  τοτε δεν θα εχει προβλημα ο τεχνικος για την συνδεση του ρευματος... Σε ποια περιοχη εισαι;;

Πάτρα. Ελπίζω να μην έχει λήξει το πιστοποιητικό μονο και πρέπει να βγάλω καινούριο και καθυστερήσει αυτό των διαδικασία της σύνδεσης.

Θα δείξει τις επόμενες ημέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, epir21 είπε

Πάτρα. Ελπίζω να μην έχει λήξει το πιστοποιητικό μονο και πρέπει να βγάλω καινούριο και καθυστερήσει αυτό των διαδικασία της σύνδεσης.

Θα δείξει τις επόμενες ημέρες!

Αυτο το ξερει μονο ο Δεδδηε... Μπορεις να το δεις και μεσα απο το ιντερνετ...

Η να παρεις τηλεφωνο... 2111900500

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αυτο το ξερει μονο ο Δεδδηε... Μπορεις να το δεις και μεσα απο το ιντερνετ...

Η να παρεις τηλεφωνο... 2111900500

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Έκανα την αναζήτηση και λέει ότι λήγει το 26, σε ευχαριστώ πολύ μου έδιωξες ένα άγχος! 

Βλέπω ότι και το ονοματεπώνυμο της παροχης είναι μάλλον το δικό μου (επειδή έχει *****) οπότε φαίνεται προχωράει η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, epir21 είπε

Έκανα την αναζήτηση και λέει ότι λήγει το 26, σε ευχαριστώ πολύ μου έδιωξες ένα άγχος! 

Βλέπω ότι και το ονοματεπώνυμο της παροχης είναι μάλλον το δικό μου (επειδή έχει *****) οπότε φαίνεται προχωράει η διαδικασία. 

Μαλλον ετσι θα ειναι.. Αρα στις επομενες μερες θα εχεις ρευμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως μπορειτε να βοηθησετε με την ακολουθη περιπτωση που μου ετυχε; Επισυναπτω φωτο για το στορυ:

Δέσποινα: Καλημέρα σας, ονομάζομαι Δέσποινα πώς μπορώ να εξυπηρετήσω;
(08:43:29) Δέσποινα: Τι ζήτημα υπάρχει ;
(08:43:42) Visitor 24519909: Η πρωτη φωτογραφια που σας εστειλα εδειχνε 99.976 και προφανως μηδενισε και ξεκινησε από την αρχη και τωρα δειχνει 00475 (μιλαμε παντα για την πρωινη καταναλωση με ενδειξη Κ). Όταν παω να την καταχωρισω βγαινει το ακολουθο μηνυμα:
(08:43:54) Visitor 24519909: Προσοχή! Η μέτρηση που καταχωρείτε είναι πολύ μεγαλύτερη από την προηγούμενη, παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι δεν καταχωρήσατε το δεκαδικό ψηφίο του μετρητή σας.
(08:44:17) Δέσποινα: Χρειάζεται να επικοινωνήσετε με τη ΔΕΔΔΗΕ ώστε να κάνει την αλλαγή του μετρητή
(08:44:28) Δέσποινα: και να ενημερωθούμε συστημικά στη συνέχεια
(08:45:04) Visitor 24519909: τι αλλαγη να κανει; παντα ετσι γονοταν. ο μετρητης κανει τον κυκλο του και μηδενιζει. Τι αλλαγη να ζητησω;
(08:45:42) Δέσποινα: Χρειάζεται να επικοινωνήσετε με τη ΔΕΔΔΗΕ
(08:45:52) Δέσποινα: ώστε να μας ενημερώσει με τις ενδείξεις σας
(08:46:07) Δέσποινα: σε αυτό το σημείο δεν μπορούμε να παρέμβουμε επιπρόσθετα
(08:46:49) Visitor 24519909: τοτε τι αλλαγη μετρητη μού λετε;
(08:47:16) Δέσποινα: Θα το αξιολογήσει η ΔΕΔΔΗΕ αυτό
(08:47:21) Δέσποινα: χρειάζεται να επικοινωνήσετε
(08:47:25) Δέσποινα: με την υπηρεσία

2021-05-25_115837.png

2021-05-25_115940.png

2021-05-25_115914.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...