Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Αν κρινω απο αυτο, νομιζω λεει οτι δεν εχει δικαιωμα ο προμηθευτης να επιβαλει την ρητρα! Αν καταλαβα καλα δηλαδη... :P

οποτε προχωραω?

Χωρίς τίτλο33.png

Ναι, προχώρα. Το έχω ξεκαθαρίσει κι εγώ μαζί τους παλιότερα το συγκεκριμένο σημείο και γραπτά και τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , είναι ξεκάθαρο (προσθέσανε το "δεν δικαιούται"

Ναι, ετσι ειναι. Εχουν σβησει προφανως καποια λεξη και προσθεσαν το "δεν" με άλλη γραμματοσειρά. Μου έκανε μάλιστα (πολύ καλή) εντύπωση, διότι οι άλλοι πάροχοι στηρίζονται σε άλλο έντυπο με "ειδικούς όρους".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jonkyr είπε

Ναι, ετσι ειναι. Εχουν σβησει προφανως καποια λεξη και προσθεσαν το "δεν" με άλλη γραμματοσειρά. Μου έκανε μάλιστα (πολύ καλή) εντύπωση, διότι οι άλλοι πάροχοι στηρίζονται σε άλλο έντυπο με "ειδικούς όρους".

εμένα κακή πάντως . Το σωστό είναι αφήνεις τους γενικούς όπως είναι και στους ειδικούς ,που είναι πιο ευανάγνωστοι ,διαφοροποιείσαι

Αλλά καλή ή όχι εντύπωση , παραμένει καλό πρόγραμμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

Πριν υπογραψω τα χαρτια, η solar μου εστειλε αναλυτικα τον τιμοκαταλογο! Ειναι ολα σωστα ετσι? Και οι οροι αποκατω?

 

 

Χωρίς τίτλο22.png

Για ποσο καιρο θα αντεξει να δινει αυτες τις τιμες για να δουμε......γιατι πουλαει κατω του κοστους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να ξεκουραστώ λίγο και με ξεσήκωσαν από ΔΕΗ promo (!!!!) ,αλλά αγριεψα και δεν τον άφησα να συνεχίσει: ζητήσατε αλλαγή παρόχου και κάτι τέτοια μου έλεγε!!! Δεν το πιστεύω ότι ξύπνησε και η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μίλησα σήμερα με Solar μου τα είπε όπως τα λέμε και εδώ οπότε περιμένω να πάει το χαρτί του ηλεκτρολόγου στη ΔΕΔΥΕ και να στείλω την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BigJim34 είπε

Είπα να ξεκουραστώ λίγο και με ξεσήκωσαν από ΔΕΗ promo (!!!!) ,αλλά αγριεψα και δεν τον άφησα να συνεχίσει: ζητήσατε αλλαγή παρόχου και κάτι τέτοια μου έλεγε!!! Δεν το πιστεύω ότι ξύπνησε και η ΔΕΗ.

Γιατί δεν το πιστεύεις ?

Τώρα, δεν λειτουργεί με λογική δημοσίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Καλημέρα συμφορουμίτες,  σε μια φίλη που είναι στη ΔΕΗ της έδωσαν μία προσφορά από τον πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος «Φυσικό Αέριο''  και επειδή δεν έχουμε ιδιαίτερες γνώσεις θα θέλαμε τα φώτα σας 

Τα στοιχεία που έχουμε είναι:

''Ο Πάροχος ηλεκτρικού ρεύματος «Φυσικό Αέριο» προσφέρει 2ετές συμβόλαιο με 1 μήνα δωρεάν, μισή τιμή χρέωση της κιλοβατώρας σε σχέση με τη ΔΕΗ και στην ημερήσια και στη βραδινή  κατανάλωση ρεύματος (συγκεκριμένα 0,0545 €/Kwh το Kανονικό και 0,03925 €/Kwh το Nυχτερινό). 
Ακόμα προσφέρει 2 χρόνια ασφάλεια σπιτιού στην Interamerican καθώς και 2 χρόνια δωρεάν τεχνικούς (υδραυλικό, ηλεκτρολόγο κλπ) για 5 φορές το χρόνο (με ποσό μέχρι 100 ευρώ χρέωση τη φορά επίσης δωρεάν). 
Τέλος δωρεάν «μετάβαση» από τη ΔΕΗ, αν δηλώσεις πάγια εντολή πληρωμής.''

Τι γνώμη έχετε; 

Η γνώμη μου είναι πως η προσφορά αυτή στάλθηκε από κάποιον συνεργάτη της κακιάς ώρας ο οποίος ψυχανεμίζομαι πως έχει καταστρατηγήσει σε 10 γραμμές τα μισά ΦΕΚ του ελληνικού κράτους καθώς και όλες τις οδηγίες προσυμβατικής ενημέρωσης από την ΡΑΕ. Καταρχήν σίγουρα έχει καταργήσει gdpr, απαγορευση σύγκρισης τιμολογίων άλλων προμηθευτών με διαφορετικά χαρακτηριστικά , οδηγία πλήρους προσυμβατικης ενημέρωσης, οδηγία ενημέρωσης καταναλωτή για πιθανότητα χρέωσης ρητρών αναπροσαρμογής κτλ κτλ. Στείλε το στην ΡΑΕ και ρώτησε τους αν αυτή η ενημέρωση είναι σύννομη…

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Ερώτηση: η σολαρ λέει ότι η εγγύηση είναι το 50% του προηγούμενου παροχου... Εγω που ήμουν μια ζωη στην ΔΕΗ, τι εγγύηση θα πληρώσω? δεν έχω ιδεα... 

Το 50% απο αυτο που ειχες πληρωσει στην δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, valantis123 είπε

Και εγώ μίλησα σήμερα με Solar μου τα είπε όπως τα λέμε και εδώ οπότε περιμένω να πάει το χαρτί του ηλεκτρολόγου στη ΔΕΔΥΕ και να στείλω την αίτηση.

Έχεις 6μήνη προθεσμία για να υποβάλεις την ΥΔΕ στον ΔΕΔΔΗΕ !! Βιάσου φτιάξε τα υπόλοιπα και άσε το χαρτί του ηλεκτρολόγου πριν πετάξει και το πουλάκι της Solar.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...