Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Συγγνωμη που επαναφερω αυτο το παλιο μνμ, αλλα μολις ανοιξα τον φακελο απο ΕΛΤΑ Ενεργεια. Νομιζα οτι ηταν ο τελευταιος μου λογαριασμος, καθως πηγα στη Σολαρ, αλλα τελικα ηταν ακριβως η ιδια επιστολη.

Η μονη διαφορα: γραφει "απο 1 Σεπτεμβριου" αντι "7 Ιουνιου". Ισως εδωσαν παραταση, χωρις να ενημερωσουν. Ισως παλι απλως εστειλαν νεα ενημερωση, αλλα αφου το 7 Ιουνιου μάς αφησε χρονους, εβαλαν νεα ημερομηνια. Αν μαθω (επιτελους), θα σας πω.

Τα ΕΛΤΑ έχουν τελειώσει ουσιαστικά από την ενέργεια κ ακολουθούν κ άλλοι προσεχώς .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Η μονη διαφορα: γραφει "απο 1 Σεπτεμβριου" αντι "7 Ιουνιου". Ισως εδωσαν παραταση, χωρις να ενημερωσουν. Ισως παλι απλως εστειλαν νεα ενημερωση, αλλα αφου το 7 Ιουνιου μάς αφησε χρονους, εβαλαν νεα ημερομηνια. Αν μαθω (επιτελους), θα σας πω.

Μπορεί και να τηρούνε την 6μηνη διατήρηση της τιμής , βέβαια δύσκολο τα ΕΛΤΑ να ενημερώνουν ξεχωριστά τους πελάτες (ανάλογα με το πότε μπήκανε) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να απαντησουν ρε παιδιά, διάβαζα ένα άρθρο κάπου ότι ξεπέρασαν και τις τηλεπικοινωνίες τώρα πια σε καταγγελίες και είναι στο νο. 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ρε παιδιά ο ΣΤΚ έχει απαντήσει σε κάναν χριστιανό ; 

Εμένα 2 βδομάδες τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Μου έχουν στείλει 2 φορές, αλλά επειδή δεν έχω στείλει σωστά τη φόρμα (έχω παραλείψει σωστά στοιχεία).

Αν βρω χρόνο το ΣΚ θα τα ξαναστείλω, ελπίζω όλα σωστά.

Περιμένω τον λογαριασμό, για να δω τις χρεώσεις της NRG και λογικά θα κινηθώ σε αλλαγή παρόχου, σπάζωντας και το συμβόλαιο.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Τι να απαντησουν ρε παιδιά, διάβαζα ένα άρθρο κάπου ότι ξεπέρασαν και τις τηλεπικοινωνίες τώρα πια σε καταγγελίες και είναι στο νο. 2.

Και ποιός είναι Νο. 1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ρε παιδιά ο ΣΤΚ έχει απαντήσει σε κάναν χριστιανό ; 

Εμένα 2 βδομάδες τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

3/6 καταγγελία, 24/6 διόρθωση καταγγελίας (είχαν κάνει λάθος)

πέρασε η προθεσμία απάντησης της NRG (10 εργάσιμες)

12/7 ξαναέστειλα

οτι να'ναι μου φαίνεται

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Και ποιός είναι Νο. 1;

οι τηλεπικοινωνίες ....🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

οι τηλεπικοινωνίες ....🙃

Αφού έγραψε ότι οι τηλεπικοινωνίες ήταν δεύτερες και τις ξεπέρασε η ενέργεια αν το κατάλαβα σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Αφού έγραψε ότι οι τηλεπικοινωνίες ήταν δεύτερες και τις ξεπέρασε η ενέργεια αν το κατάλαβα σωστά.

https://www.naftemporiki.gr/story/1717547/ekpoizo-auksimenes-oi-kataggelies-katanaloton-gia-tous-logariasmous-reumatos

Μέχρι Μάρτιο, έτσι?

Με το αίμα που θα χυθεί σύντομα, πάμε για πρωτιά!

6 ώρες πριν, korakios είπε

μήπως να γίνει στίκυ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

πως με βλεπετε?watt.jpg.1b28773b00c1a6c21aef649eaf1eb0d0.jpg

Ποιος είναι ο πάροχος, τι είναι η ειδική συνδρομή και πόσο καιρό είσαι στο πρόγραμμα?

Η χρέωση ρεύματος χωρίς ρυθμιζόμενες μια χαρά είναι. ακόμη και την ειδική συνδρομή να μη σου αφαιρούσαν πάλι καλά θα ήταν.

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/rae-ektakto-call-me-promitheftes-energias-ke-protasi-gia-eniea-timologia-me-dio-katigories-stin-agora-ilektrismou/

Να προσθέσω και αυτό για να σχεδιάσουμε προσεκτικά τα επόμενα βήματά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Ποιος είναι ο πάροχος, τι είναι η ειδική συνδρομή και πόσο καιρό είσαι στο πρόγραμμα?

Η χρέωση ρεύματος χωρίς ρυθμιζόμενες μια χαρά είναι. ακόμη και την ειδική συνδρομή να μη σου αφαιρούσαν πάλι καλά θα ήταν.

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/rae-ektakto-call-me-promitheftes-energias-ke-protasi-gia-eniea-timologia-me-dio-katigories-stin-agora-ilektrismou/

Να προσθέσω και αυτό για να σχεδιάσουμε προσεκτικά τα επόμενα βήματά μας.

Watt and volt μολις πριν απο λιγο καιρο το αλλαξα απο libertymax2 για να μην χρεωνομαι ρητρα.Η ειδικη συνδρομη ειναι η συνδρομη του προηγουμενου προγραμματος στην ιδια εταιρεια που γραφτηκα Φεβρουαριο του 2020 και μου επιστρεφουν καποια διαφορά επειδή μεταπηδώ στο καινούριο προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε ένα πρόγραμμα της ΔΕΗ που είναι σίγουρο βρέξει χιονίσει και γιατί μπλέκετε για 5-6 ευρώ το μήνα στις ιδιωτικές που κάποια στιγμή θα σας την κάνουν;

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, plomaskost είπε

Βάλτε ένα πρόγραμμα της ΔΕΗ που είναι σίγουρο βρέξει χιονίσει και γιατί μπλέκετε για 5-6 ευρώ το μήνα στις ιδιωτικές που κάποια στιγμή θα σας την κάνουν;

Αμα ηταν 5-6€ δεν θα μπαιναμε στον κοπο,εγω εχω ηδη 20 μηνες  σε προγραμμα με τιμη kwh 0,0659 και 4,50€ παγιο τον μηνα χωρις οτσ με 7000kwh τον χρονο.Αν κανεις τους υπολογισμους θα δεις οτι η διαφορα μεταξυ εναλλακτικου και οτε ειναι τεραστια!!Το θεμα ειναι να επιλεξεις το καταλληλο προγραμμα και εταιρεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...